PDA

Zobacz pełną wersję : zdjęcie 3D z 2D ??



fotobzyku
25-05-2010, 22:45
Spotkałem się z firmą tworzącą fotoksiążki w trójwymiarze do której oglądania potrzebne są specjalne okulary. Z tego co wiem aby uzyskać efekt 3D należy nałożyć 2 zdjęcia tej samej sceny lecz z minimalnie inego punktu widzenia.
Ale moje pytanie jest czy i za pomocą jakiego programu można uzyskać efekt 3D z pojedyńczego zdjęcia i jak ewentualnie tego dokonać?

HuleLam
26-05-2010, 11:14
Spotkałem się z firmą tworzącą fotoksiążki w trójwymiarze do której oglądania potrzebne są specjalne okulary. Z tego co wiem aby uzyskać efekt 3D należy nałożyć 2 zdjęcia tej samej sceny lecz z minimalnie inego punktu widzenia.
Ale moje pytanie jest czy i za pomocą jakiego programu można uzyskać efekt 3D z pojedyńczego zdjęcia i jak ewentualnie tego dokonać?

Poprzez szparowanie szczegółów/planów by oddzielić od tła. Potem można zasymulować 2 ujęcia przesuwając je względem siebie. Podobny efekt do czegoś innego stosują filmowcy (vide Forrest Gump lub Sensacje XX w. i sceny z bohaterem wmontowanym w archiwalny film/zdjęcie).

Oczywiście pytanie czy warto tak oszukiwać (może być warto jeśli chcesz osiągnąć tzw wow effect)
zdRAWki