PDA

Zobacz pełną wersję : Program do RAW na kompa 1024x600



fotobzyku
25-05-2010, 20:37
Szukam programu do oglądania i wstępnej obróbki plików RAW i konwerrsji do JPEG z canona 40D i 350D działający na komputerze z procesorem Intel Atom N450, 2048GB RAM, matryca 10" 1024x600.
Jest problem z zainstalowaniem ZoomBrowser EX gdyż wymaga większej rozdzielczosci.
Znalazłem starszą wersję ZoomBrowser EX dołączony do drukarki termosublimacyjnej Canon przeglądać zdjęcia można (bynajmniej z 350D - z niego sprawdzałem) ale nie ma w nim możliwosci obróbki zdjęć (chyba że brakuje jakiego codeka pod RAW).
Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
Komputera używam głównie do innych zastosowań ale od czasu do czasu mam koniecznoć szybkiego przerobienia zdjęć w terenie.

piotrek72t
25-05-2010, 20:45
Przerabiałem ten temat, ustaw tzw pulpit wirtualny o większych wymiarach, program sie zainstaluje...

piast9
25-05-2010, 20:48
Co do zoombrowsera to można sobie poradzić instalując go podłączając uprzednio komputer do monitora zewnętrznego o większej rozdzielczości.

Ograniczenia na rozdzielczość przy instalacji biorą się, niestety, ze względu na wielkość okienek dialogowych, które potrzebują 768px w pionie aby się zmieściły. Zatem do przeglądania to się nada ale edycja będzie uciążliwa.

Generalnie 600px w pionie to porażka całkowita moim zdaniem. Producenci netbooków powinni rozważyć wsadzenie matrycy pół cala większej z 768 w pionie...

BTW, nie da rady na tym lapku ustawić wirtualnego pulpitu o większych rozmiarach niż ekran?

fotobzyku
25-05-2010, 20:56
A w jaki sposób ustawić wirtualny pulpit o większej rozdzielczoci?

piotrek72t
25-05-2010, 21:02
Po pierwsze kliknąc w panelu sterowania zeby wyswietlał nie tylko tryby ekarnu zgodne z wyświetlaczem, potem ustawic większą rozdzielczośc...i tyle ;)

fotobzyku
25-05-2010, 22:16
Dzięki za pomoc.
Zmieniłem ustawienia i teraz chodzi.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Ale mam jeszcze jedno pytanie, program się zainstalował ale nie można w nim obrobić RAWów. Czy oprócz ZB cos jeszcze muszę zainstalować?

Maroos
25-05-2010, 22:44
musisz np. z płytki dołączonej do aparatu - Digital Photo Professional

dziobolek
25-05-2010, 22:45
Zerknij TUTAJ-klik (http://www.fotal.pl/vademecum-dedykowanego-oprogramowania-cz-iicanon-zoom-browser-raw-image-task-oraz-photo-stitch/) może link coś rozjaśni.
Do RAW DPP zainstaluj.

Pozdrówka!