PDA

Zobacz pełną wersję : 40d zwieszki



sebfoto
24-05-2010, 15:14
Hi,

Kilka razy w ostatnim czasie po podpięciu body do komputera, aparat się zawiesił.
Nie pomogło wyłączenie go przełącznikiem na body. Na wyświetlaczu świeciło menu (takie jak przy włączeniu Canon Utils), ale nie można było niczego wybrać.
Pomogło jedynie wyjęcie obu baterii (grip). Mieliście taką akcje?
Raz aparat zawiesił sie przy zgrywaniu ostatniego zdjęcia (w sumie było ich kilkaset). Przebieg to niecałe 10tyś.

Dreamer
24-05-2010, 21:18
Miałem podobną sytuację z 400d, okazało się, że problem leży po stronie komputera..miałem sporo śmieci i gryzły się sterowniki usb, po formacie nigdy więcej taki problem nie nastąpił.

WiatruMistrz
24-05-2010, 23:24
Ja nie wiem jak wy tak możecie męczyć się, miałem 2 kompakty i 3 lustra, nigdy nie łączyłem bezpośrednio tylko zawsze przez czytnik :)

Dreamer
25-05-2010, 17:52
Ja nie wiem jak wy tak możecie męczyć się, miałem 2 kompakty i 3 lustra, nigdy nie łączyłem bezpośrednio tylko zawsze przez czytnik :)

Ja nim zakupiłem czytnik męczyłem się właśnie z usb, teraz nie widze opcji uzywania usb, trwa to dłużej i potrafi być bardzo denerwujące.

igor58
25-05-2010, 18:24
Miałem podobny problem, bo nie formatowałem karty (w aparacie) za każdym razem. Gdy zacząłem to robic, pomogło.

sebfoto
25-05-2010, 19:05
Miałem podobny problem, bo nie formatowałem karty (w aparacie) za każdym razem. Gdy zacząłem to robic, pomogło.

Ja zawsze formatuje przed wyjazdem na nowe zlecenie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Ja nie wiem jak wy tak możecie męczyć się, miałem 2 kompakty i 3 lustra, nigdy nie łączyłem bezpośrednio tylko zawsze przez czytnik :)

Zakup czytnika mam przed sobą, póki co trzeba sobie jakoś radzić :)

Saapcio
26-05-2010, 13:44
Witam serdecznie.

Na Twoim miejscu:
- na jakiś czas odpiąłbym gripa (do pierwszej ew. zwieszki)
- potrenował na innym komputerze (innym programie)
- (jak nie pomoże) zanabył najtańszy nawet czytnik.
Zgaduję bo nie miałem takich objawów a zrucam przeróżnie.

Pozdrawiam. S.