PDA

Zobacz pełną wersję : TEST image tanków - dla zainteresowanych



Tytus
31-10-2005, 23:41
link
http://www.image-tank.com/download/Computerfoto0305.pdf

mój faworyt,
http://www.archos.com/products/prw_500664.html?sid=j22ky2jybjy2jk2bkfcojc
NICH MI GO KTOŚ KUPI!!! (czemu nie miałem go w wakacje :()

Robson01
31-10-2005, 23:45
Mnie też się podoba - szkoda tylko że cena zaporowa. Studzi zapał.

Tytus
31-10-2005, 23:55
Mnie też się podoba - szkoda tylko że cena zaporowa. Studzi zapał.

jeszcze jeden link, inny test
http://www.dip24.com/fileadmin/alte_seite/download/CFVD.pdf

zbieram na niego kasę, warto! kurcze, ta funkcja nagrywania dźwięku strasznie by mi się przydała, w tak uniwersalne urządzenie warto zainwestować, jeżeli bywa się długo w "terenie"

Jac
01-11-2005, 00:05
ee co to za test jak nie ma welland'a OTG me-600 :-))

muflon
01-11-2005, 00:18
Jedyna słuszna strona jesli chodzi o porównania databanków: http://fhoude34.free.fr/PortableHD_Main.htm

Tytus
01-11-2005, 00:19
Jedyna słuszna strona jesli chodzi o porównania databanków: http://fhoude34.free.fr/PortableHD_Main.htm

wiesz, brak podstawowych danych przy wielu modelach wyraźnie ogranicza przydatność tego "testu"...

Jac
01-11-2005, 00:44
i znowu brakuje wellanda :mrgreen:

Tytus
01-11-2005, 00:47
i znowu brakuje wellanda :mrgreen:

no własnie :)

muflon
01-11-2005, 01:24
wiesz, brak podstawowych danych przy wielu modelach wyraźnie ogranicza przydatność tego "testu"...
Mnie interesuje tylko jedna dana: ile kart można naprawdę zgrać na jednym komplecie akumulatorków - bo databank generalnie do tego służy, hemm?. Resztę (specyfikacja, bajery) można wyczytać ze stron producenta i reviews - do jednych i drugich zresztą są najczęściej podane linki na tej stronie.

Edit: Ale co jest dla mnie najważniejsze w tej stronie to ilość porównywanego sprzętu i możliwość wyrobienia sobie opinii na podstawie dość dużej próbki. Ja na tej podstawie kupiłem swojego PD7X :)

Tomasz Golinski
01-11-2005, 01:27
a mnie interesuje: niezawodnosc. czyli: czy sie wiesza, czy potrafi skorumpowac dane, czy sie sam wylacza, czy gubi kontakt z dyskiem itp. baterie zawsze moge wziac na zapas. no, i jeszcze szybkosc.

muflon
01-11-2005, 01:32
Ale do tego wszystkiego można znaleźć linki! Baterie weźmiesz na zapas... a po tygodniu noszenia w torbie na wyjeździe (ciepło/zimno) ładunek im spadnie do połowy... A szybkość.. no w tej chwili to chyba raczej zgrywanie 1GB w 4-5 min. jest chyba minimum przyzwoitości hemm? ;-) A szybciej niż to.. to już w zasadzie chyba nie jest specjalnie istotne.

Zresztą, co ja tam będę znowu publicity Compactdrive robił ;-)

bonk
01-11-2005, 01:33
kurcze a mi sie wydawalo
ze najwaznieszy parametr to wytrzymalosc
(ile razy i z jakiej wysokosci moze spasc aby nie utracic danych)

sprzet urzywam "dosc intensywnie"
i w moim wypadku to najwaznieszy parametr
zarowno databanku, body jak i szkiel

ale jak widac kazdy ma swoje wymagania i potrzeby

muflon
01-11-2005, 01:37
kurcze a mi sie wydawalo ze najwaznieszy parametr to wytrzymalosc
No, ten parametr to i tak w 95% jest chyba niezależny od databanku... Chyba że ma jakieś super-duper-amortyzatory w środku ;-) taki IS dla HDD ;-)

Jac
01-11-2005, 01:37
a mi sie wydawalo ze cena :mrgreen: dlatego najlepsze sa super porownani gdzie jest wszystko opisane na wszystkie mozliwe sposoby i z rzetelna ocena... jak ktos kiedys zobaczy takie porownanie to bedzie cud.... dltego im wiecej porownan tym lepiej (chociaz jedno z wellandem :-( )

Tytus
01-11-2005, 01:42
Mnie interesuje tylko jedna dana: ile kart można naprawdę zgrać na jednym komplecie akumulatorków - bo databank generalnie do tego służy, hemm?. Resztę (specyfikacja, bajery) można wyczytać ze stron producenta i reviews - do jednych i drugich zresztą są najczęściej podane linki na tej stronie.

Edit: Ale co jest dla mnie najważniejsze w tej stronie to ilość porównywanego sprzętu i możliwość wyrobienia sobie opinii na podstawie dość dużej próbki. Ja na tej podstawie kupiłem swojego PD7X :)

za ile go kupiłeś? z HDD czy bez? kurcze niby tego dużo, ale w jedym sklepie jak będą dwa, to już trzeba się cieszyć...

dla mnie jest trochę ciężki 500 kg, masz szczęście, bo szybko karty nagrywa, to dla mnie także bardzo istotna rzecz, a często kłamliwie podawana prze, producenta, jakiś szajs widziałem, że miał mieć przesył z CF 16mb/s!

Tytus
01-11-2005, 01:44
Ale do tego wszystkiego można znaleźć linki! Baterie weźmiesz na zapas... a po tygodniu noszenia w torbie na wyjeździe (ciepło/zimno) ładunek im spadnie do połowy... A szybkość.. no w tej chwili to chyba raczej zgrywanie 1GB w 4-5 min. jest chyba minimum przyzwoitości hemm? ;-) A szybciej niż to.. to już w zasadzie chyba nie jest specjalnie istotne.

Zresztą, co ja tam będę znowu publicity Compactdrive robił ;-)

mylisz się, w 4-5 min to bardzo niewiele czytników zrzuca, nawet IPod ciągnie ledwie 650 kb/s...średnia to 1,5 MB/s, o zrzucie 1 GB w 4 min większość urządzeń może tylko pomarzyć...

muflon
01-11-2005, 01:58
mylisz się, w 4-5 min to bardzo niewiele czytników zrzuca, nawet IPod ciągnie ledwie 650 kb/s...średnia to 1,5 MB/s, o zrzucie 1 GB w 4 min większość urządzeń może tylko pomarzyć...
Hmm, ja pisałem o minimum przyzwoitości ;-) za jakie uważam taką prędkość. Ja bym nic wolniejszego nie kupił. Raz w życiu zgrywałem na imprezie (moje pierwsze targi samochodowe w Genewie) zdjęcia przez USB 1.1 - czyli prędkość rzędu tej o której piszesz. To był jednocześnie ostatni raz :)


za ile go kupiłeś? z HDD czy bez? kurcze niby tego dużo, ale w jedym sklepie jak będą dwa, to już trzeba się cieszyć...
Kupowany w US, oryginalnie z dyskiem 80GB za jakieś 220$, przynajmniej tak wynika z mojej "ściany płaczu" ;-).


dla mnie jest trochę ciężki 500 kg
Dla mnie rozmiar/waga jest w sam raz. Niestety płaci się tutaj za wygodę korzystania z bateri AA. I ja z tej wygody nie mam zamiaru rezygnować :) Tak naprawdę to jest już "new kid on the block", niejaki NextoCF, który jest szybszy nawet od PD70X i do tego ma złącze Firewire (dla mnie miód). Jednak ma proprietary baterię, do której trzeba mieć pięćdziesiątą szóstą ładowarkę, kabelek... nie, dziękuję.

GoTo
01-11-2005, 02:11
Jednak ma proprietary baterię, do której trzeba mieć pięćdziesiątą szóstą ładowarkę, kabelek... nie, dziękuję.
miarą wartości współczesnego człowieka jest ilość ładowarek jaką zabiera ze sobą na wakacje oraz to ile czasu traci wieczorem w hotelu na przemyślenia co trzeba doładować :mrgreen:
to z pokrewnego (pod kątem zaawansowanej elektroniki) forum ;)

I właśnie jak czytam te specyfikacje fotobanków, to albo zgrywa jedną, dwie karty i zdycha, albo kosztuje majątek... to ja poczekam.

muflon
01-11-2005, 02:17
miarą wartości współczesnego człowieka jest ilość ładowarek jaką zabiera ze sobą na wakacje oraz to ile czasu traci wieczorem w hotelu na przemyślenia co trzeba doładować :mrgreen:
Dokładnie :) I dlatego ja już kupując G5 myślałem potencjalnie o "kiedyś tam" DSLR - i póki co mi się to sprawdza, a już ponad dwa lata mineły. Podobnie z paluszkami - mam wielki stos accu AA, używam ich do: databanka, latarki (dwóch różnych właściwie), GPSa i gameboy'a - tyle co mi przychodzi od ręki do głowy. I nadal jest to jedno z głównych kryteriów, gdy kupuję nowy sprzęt. No, powiedzmy że 1D był lekkim wyjątkiem ;-)

Tytus
01-11-2005, 03:35
Dokładnie :) I dlatego ja już kupując G5 myślałem potencjalnie o "kiedyś tam" DSLR - i póki co mi się to sprawdza, a już ponad dwa lata mineły. Podobnie z paluszkami - mam wielki stos accu AA, używam ich do: databanka, latarki (dwóch różnych właściwie), GPSa i gameboy'a - tyle co mi przychodzi od ręki do głowy. I nadal jest to jedno z głównych kryteriów, gdy kupuję nowy sprzęt. No, powiedzmy że 1D był lekkim wyjątkiem ;-)

"We are sorry to announce that we have discontinued the supply of Compact Drive PD7X. This is due to the fact that PD7X has high failure rate and thus we are unable to keep up good customer support on this product."

mało pocieszające...Niemcy już tego w ogóle nie sprzedają, zamiast tego ponoć na topie jest to:
http://www.directshopper.de/image-tank-dip-wiesel-pro_so_p

Muflon, a jakie Ty masz doświadczenia z tą zabawką? poważnie biorę go pod uwagę, bez HDD być może wyrwę go za 125 euro, tylko jeszcze jest kwestia jakości.

Czy to wygląda na coś porządnego czy tanieznę z obozu pracy w Chinach? te klapki nie odpadną po tygodniu? za każdym razem przy zrzucie trzeba jedną otwierać...

A jak wygląda zasilanie sieciowe/samochodowe? ładowarka jest zdaje się w środku, da się go podłączyć w samochodzie? co jest na wyposażeniu zestawu? widziałem, że jakiś adapter jest do dokupienia za 9 euro...

muflon
01-11-2005, 10:31
"We are sorry to announce that we have discontinued the supply of Compact Drive PD7X. This is due to the fact that PD7X has high failure rate and thus we are unable to keep up good customer support on this product."mało pocieszające...
Grrr... ile można to samo tłumaczyć. Nic z tych rzeczy, po prostu dystrybutorzy w różnych regionach pokłócili się o prawa do trademarku. Podawałem kiedyś linka do innej strony, również z 'compactdrive' w tytule, na której był przedstawiony zgoła inny punkt widzenia :) Ot, wojenki handlowe. A jeśli chodzi o "high failure rate"... PD7X jest jednym z nielicznych produktów, który ma 99% entuzjastycznych opinii użytkowników w sieci. Normalnie jest przecież tak, że "ci co mają problemy narzekają, a zadowoleni siedzą cicho" :) a tu co review, co users' comment - to superlatywy.


Niemcy już tego w ogóle nie sprzedają, zamiast tego ponoć na topie jest to:
http://www.directshopper.de/image-tank-dip-wiesel-pro_so_p
ROTFL... przecież to jest PD7X z innym napisam na obudowie :-D Czyżby followup do powyższej wojenki? ;-)


Muflon, a jakie Ty masz doświadczenia z tą zabawką?
Jak już wielokrotnie pisałem - same pozytywne i polecam każdemu.


Czy to wygląda na coś porządnego czy tanieznę z obozu pracy w Chinach? te klapki nie odpadną po tygodniu?
No mi jedna odpadła po roku :) dokładniej wyłamał sie jeden z cycków trzymających klapkę do CF, ale to jakoś strasznie nie przeszkadza, klapka się dalej trzyma. Gorzej gdyby ułamały się drzwiczki do baterii - wtedy faktycznie kaput. Słyszałem o kilku takich przypadkach.


A jak wygląda zasilanie sieciowe/samochodowe? ładowarka jest zdaje się w środku, da się go podłączyć w samochodzie? co jest na wyposażeniu zestawu? widziałem, że jakiś adapter jest do dokupienia za 9 euro...
Samochodowe - nie wiem, nie posiadam. Ładowarka jest w środku, zasilacz jest zewnętrzny. A na wyposażeniu są jeszcze jakieś płyty CD (nie wiem, poszły do kosza bez patrzenia) i śrubokręt :mrgreen:

Tytus
01-11-2005, 10:45
No mi jedna odpadła po roku :) dokładniej wyłamał sie jeden z cycków trzymających klapkę do CF, ale to jakoś strasznie nie przeszkadza, klapka się dalej trzyma. Gorzej gdyby ułamały się drzwiczki do baterii - wtedy faktycznie kaput. Słyszałem o kilku takich przypadkach.


No właśnie, mój szósty zmysł naczelnego marudy mówi mi, że to jest pięta achillesowa tego urządzenia.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, wiem na czym stoję i czekam na odzew z Holandii ;)

Jac
01-11-2005, 16:47
to ja sie przypomne z wellandem :-) i odniose sie do zgrywania kart :mrgreen: w punktach:

1. wszystkie mozliwe kombinacje urzadzen USB dzialaja czyli
aparat->czytnik, aparat->welland, welland->pendrive
2. kopiowanie karty CF
Kingstone S 512 MB ~ 2min 40 sek
SanDisk U II 1 GB ~ 3min 30 sek (Sandisk Extream 1GB porownywalnie choc nie mierzylem ale na oko tak samo szybko)
3. raczej tandetna obudowa - slabej jakosci plastiki trzeszcza przy sciskaniu
4. elektronika bez zastrzerzen (tzn dziala)
5. bateria na okolo 1,5 ciaglej pracy moze troche dluzej zalezy ile dysk potrzebuje pozwala na zgranie okolo 7 kart 1GB i trzeba myslec o jakims alternatywnym zasilaniu
6. etui w komplecie

Jak dla mnie idealne rozwiazanie i tanie jak barszcz albo nawet zur ( w porownaniu z innymi ofertami) w przeciagu roku uzytkowania wypadl kilka razy z plecaka (30-40 cm) i ciagle dziala

uldum
01-11-2005, 17:27
Czy mowa o Welland 600 ? Z jakim dyskiem współpracuje ? Gdzie i za ile udało Ci się go kupić ?
Dzięki za odpowiedź.

Tytus
01-11-2005, 17:47
to ja sie przypomne z wellandem :-) i odniose sie do zgrywania kart :mrgreen: w punktach:

1. wszystkie mozliwe kombinacje urzadzen USB dzialaja czyli
aparat->czytnik, aparat->welland, welland->pendrive
2. kopiowanie karty CF
Kingstone S 512 MB ~ 2min 40 sek
SanDisk U II 1 GB ~ 3min 30 sek (Sandisk Extream 1GB porownywalnie choc nie miezylem ale na oko tak samo szybko)
3. raczej tandetna obudowa - slabej jakosci plastiki trzeszcza przy sciskaniu
4. elektronika bez zastrzerzen (tzn dziala)
5. bateria na okolo 1,5 ciaglej pracy moze troche dluzej zalezy ile dysk potrzebuje pozwala na zgranie okolo 7 kart 1GB i trzeba myslec o jakims alternatywnym zasilaniu
6. etui w komplecie

Jak dla mnie idealne rozwiazanie i tanie jak barszcz albo nawet zur ( w porownaniu z innymi ofertami) w przeciagu roku uzytkowania wypadl kilka razy z plecaka (30-40 cm) i ciagle dziala


nie pokazuje, ile miejsca mu zostało, to dla mnie bariera nie do pokonania...

adwent
01-11-2005, 18:28
a apacer share steno cd 211 pokazuje wolne miejsce, jest szybszy od wellanda, też ma bardzo fajne etui i wygląd tanka:-D

acha - i jest tani nawet jak gorący kubek knora

Jac
01-11-2005, 19:01
Czy mowa o Welland 600 ? Z jakim dyskiem współpracuje ? Gdzie i za ile udało Ci się go kupić ?
Dzięki za odpowiedź.
tak mowa o 600, za ile go kupilem to juz nie pamietam, rok juz minal, kupowalem w foto-net na poczatku mialem 20GB teraz mam tam 40GB trzeba pamietac ze welland wspolpracuje tylko z fat'em .... wiec jesli chcesz miec dysk wiekszy niz 32GB to musisz sobie go sformatowac czyms starszym od Win98 bo chyba od 98 taka mozliwosc jest zablokowana, teoretycznie fat to 2TB ale NTFS jest wydajniejszy i Bill za ciebie decyduje co jest dla ciebie dobre :-)

Vitez
01-11-2005, 20:06
To ja sie standardowo podepne polecajac swoj Databank 8) (w podpisie) o ktorym juz kilka razy pisalem opinie na forum wiec nie bede juz dalej strzepic jezyka :)

Robson01
01-11-2005, 20:11
Tylko pamiętaj że Twój Epson jest z zupełnie innej bajki pod względem ceny niż Apacer czy Welland

Tytus
01-11-2005, 20:17
To ja sie standardowo podepne polecajac swoj Databank 8) (w podpisie) o ktorym juz kilka razy pisalem opinie na forum wiec nie bede juz dalej strzepic jezyka :)

ma kiepską prędkość zrzutu na kartę :(

Vitez, on chodzi na HDD 2,5 czy 1,8 cala?
Da się do niego podłączyć coś z zewnątrz? nagrywa audio?
czegoś takiego mi trzeba...

fajnie byłoby mieć coś tak wszechstronnego, ale przy ograniczonych środkach chyba wolę lepsze szkło kupić...

Tytus
01-11-2005, 20:24
a apacer share steno cd 211 pokazuje wolne miejsce, jest szybszy od wellanda, też ma bardzo fajne etui i wygląd tanka:-D

acha - i jest tani nawet jak gorący kubek knora

jest w tej samej cenie, a jest już prawdziwym tankiem a nie pudełkiem na HDD z zasilaniem...

jakby jeszcze miał wejście na zewnętrzne czytniki byłby super...

Tomasz Golinski
02-11-2005, 00:05
wiec jesli chcesz miec dysk wiekszy niz 32GB to musisz sobie go sformatowac czyms starszym od Win98 bo chyba od 98 taka mozliwosc jest zablokowana
A linux może. Kolejny powód przesiadki :) Nikt nie napisał jakichś formaterów pod win-xp? przecież to można obejść.

Pszczola
02-11-2005, 00:08
PartitionMagic

Jac
02-11-2005, 17:27
ja to wiem ze mozna obejsc ale lojalnie uprzedzam ja wyglada sprawa zalozenia jednej 'patrycji' FAT>32GB na dysku majac do dyspozycji najlepszy system na rynku Win XP

Vitez
02-11-2005, 21:28
Tylko pamiętaj że Twój Epson jest z zupełnie innej bajki pod względem ceny niż Apacer czy Welland

Skoro muflon wyskoczyl ze swoim PD7X to ja standardowo wyskoczylem ze swoim :p


ma kiepską prędkość zrzutu na kartę :(

Cyferki to jedno, wrazenia z uzytkowania to drugie - jeszcze nigdy nie zrzucal mi za wolno, a mam 1GB CFy (3 sztuki, zgranie calej na Epsona trwa niecale 7 minut).


Vitez, on chodzi na HDD 2,5 czy 1,8 cala?

http://www.epson.com/cgi-bin/Store/consumer/consDetail.jsp?BV_UseBVCookie=yes&infoType=Specs&oid=49164278&category=Products

2.5" 40GB hard drive (36.5GB FAT32 available for storage)



Da się do niego podłączyć coś z zewnątrz? nagrywa audio?

Da sie jego podlaczyc do czegos na zewnatrz (TV out i gniazdo sluchawkowe ma). Nie nagrywa audio. to jest Multimedia Viewer (mp3, wav, mov, avi, jpg, tixx, raw) a nie Recorder :roll: ... wiem... moglby jeszcze jako dyktafon sluzyc, nagrywac filmiki i robic zdjecia - z 40GB pojemnoscia to dopiero byloby cudo ;) ... no i jako palmtop i telefon komorkowy tez moglby sluzyc co tam szkodzi ;)


fajnie byłoby mieć coś tak wszechstronnego, ale przy ograniczonych środkach chyba wolę lepsze szkło kupić...

Mnie najbardziej zachecilo to zdanie:

" I was able to copy thirteen 1GB cards to the P2000 before the low battery warning light came on. "

Z : http://www.luminous-landscape.com/reviews/accessories/P-2000.shtml

I potwierdze - bateria trzyma bardzo dlugo,szczegolnie przy zgrywaniu zdjec (ogladanie ich, odtwarzanie muzyki zzera bardziej prad niz zgrywanie z karty) choc i tak na wszelki wypadek dokupilem zapasowe 8)

Tytus
02-11-2005, 23:10
Da sie jego podlaczyc do czegos na zewnatrz (TV out i gniazdo sluchawkowe ma). Nie nagrywa audio. to jest Multimedia Viewer (mp3, wav, mov, avi, jpg, tixx, raw) a nie Recorder :roll: ... wiem... moglby jeszcze jako dyktafon sluzyc, nagrywac filmiki i robic zdjecia - z 40GB pojemnoscia to dopiero byloby cudo ;) ... no i jako palmtop i telefon komorkowy tez moglby sluzyc co tam szkodzi ;)


powiem tyle, od urządzenia tego rodzaju za 500 euro oczekuję absolutnie pełnej wszechstronności ;)

konkurencja jak widać daje więcej...
http://www.archos.com/products/prw_500664.html?sid=j22ky2jybjy2jk2bkfcojc

chyba jednak kupię coś za 50 euro, za dużo mam ostatnio wydatków...

A w nawiązaniu do Muflona, jeden z testów speedera NEXTOCF
http://printerboyweb.net/reviews/NEXTOCF/index.php

muflon
03-11-2005, 00:08
A w nawiązaniu do Muflona, jeden z testów speedera NEXTOCF
http://printerboyweb.net/reviews/NEXTOCF/index.php
Nieźle nieźle.. w porywach do 10MB/s i 25GB autonomii :) Ale to wszystko są warunki domowe, "syntetyczne" i mierzone jeden za drugim. Mi sie już zdarzało, że PD7X w warunkach "bojowych" (zimno/ciepło) na jednym komplecie baterii zgrywał 1/3 tego, co wyciskałem w testach. Także sorry, ale wymaganie zostaje: mają być baterie AA :-D

Auwo
03-11-2005, 00:35
jest w tej samej cenie, a jest już prawdziwym tankiem a nie pudełkiem na HDD z zasilaniem...

jakby jeszcze miał wejście na zewnętrzne czytniki byłby super...

Przecież Apacer ma wejście miniUSB - podłączasz bez problemu czytnik.

Tytus
03-11-2005, 01:14
Nieźle nieźle.. w porywach do 10MB/s i 25GB autonomii :) Ale to wszystko są warunki domowe, "syntetyczne" i mierzone jeden za drugim. Mi sie już zdarzało, że PD7X w warunkach "bojowych" (zimno/ciepło) na jednym komplecie baterii zgrywał 1/3 tego, co wyciskałem w testach. Także sorry, ale wymaganie zostaje: mają być baterie AA :-D

a ja boję sie tych klapek, widziałem to na jakiejś stronie w powiększeniu i nie wyglądają solidnie...

kurcze, że nie zrobią czegoś raz a dobrze...mniej wodotrysków a więcej staranności...

Tytus
03-11-2005, 01:15
Przecież Apacer ma wejście miniUSB - podłączasz bez problemu czytnik.

bo inaczej do "niczego" by sie nie nadawał ;)

do niego sie skłaniam, ponieważ chcę czegoś szybkiego a niedrogiego, co eliminuje wszystkie "tanki" w cenie do 300zł poprzestanę na Apacerze z czytnikiem, 5mb/s powinienem wyciągnąć w ten sposób...

Tomasz1972
03-11-2005, 21:54
Właśnie dotarł do mnie I-TEC X'DRIVE II PLUS
40 GB pamięci
jest ok
kopiuje szybko ze wszystkich kart

ktoś ( nie chce mi się szukać napisał , że nie ma oprogramowania do win xp by formatować tanka w xp lub 2000 w fat .) takie oprogramowanie dołączone było do mojego :-) TANKA
POZDROWIONKA

Tytus
03-11-2005, 22:02
Właśnie dotarł do mnie I-TEC X'DRIVE II PLUS
40 GB pamięci
jest ok
kopiuje szybko ze wszystkich kart

ktoś ( nie chce mi się szukać napisał , że nie ma oprogramowania do win xp by formatować tanka w xp lub 2000 w fat .) takie oprogramowanie dołączone było do mojego :-) TANKA
POZDROWIONKA

gdzie zamawiany i za ile?

ożył mi tank! chyba jednak coś niekontaktowało, ale nie będę się z nim męczył, sprzedaję na allegro za symboliczne 100zl, niech się elektronicy amatorzy bawią...

Tomasz1972
04-11-2005, 16:50
I-TEC X'DRIVE II PLUS 40GB kosztuje 600 zł

Jest to mój pierwszy tank , więc jak potestuję to coś o nim napiszę.
na razie mogę napisać że wizualnie identyczny z VP2160 , wyświetlacz mono, wielkość 8, 11.5 ,2 cm , dwa przyciski jednen do włączenia , drugi do kopiowania ,wejścia wszystkich popularnych kart pamięci .
W zestawie instrukcja skrócona ( pełna w pdf na cd) , ładowarka , kabel usb, futerał ( kaburka) ,oprogramowanie: sterowniki pod win98 , oraz program do formatowania dla win 2000/xp .

Tytus
04-11-2005, 17:40
I-TEC X'DRIVE II PLUS 40GB kosztuje 600 zł

Jest to mój pierwszy tank , więc jak potestuję to coś o nim napiszę.
na razie mogę napisać że wizualnie identyczny z VP2160 , wyświetlacz mono, wielkość 8, 11.5 ,2 cm , dwa przyciski jednen do włączenia , drugi do kopiowania ,wejścia wszystkich popularnych kart pamięci .
W zestawie instrukcja skrócona ( pełna w pdf na cd) , ładowarka , kabel usb, futerał ( kaburka) ,oprogramowanie: sterowniki pod win98 , oraz program do formatowania dla win 2000/xp .

sprawdź przede wszystkim prędkośc zrzutu i żywotność baterii

jest dostęp do baterii z zewnątrz?

Tomasz1972
04-11-2005, 17:53
właśnie mam przygotowaną CF 2 GB 80x , jest pełniutka :-)
jak tylko się tank naładuje będę mierzył czas .
bateria jest w środku zakręcona na cztery malutkie wkręty ( pewnie dlatego w zestawie są dwa zapasowe )

kopiowanie 2GB danych ( rawy , jpegi , pliki tekstowe ) z CF zajęło aż 18 minut . Kopiowanie do kompa tej samej karty za pomocą czytnika ALL in ONE usb2 zajęło 16 minut.

Kopiowanie 247MB danych ( rawy ) z tej samej karty 2min15s.

Tytus
05-11-2005, 20:58
właśnie mam przygotowaną CF 2 GB 80x , jest pełniutka :-)
jak tylko się tank naładuje będę mierzył czas .
bateria jest w środku zakręcona na cztery malutkie wkręty ( pewnie dlatego w zestawie są dwa zapasowe )

kopiowanie 2GB danych ( rawy , jpegi , pliki tekstowe ) z CF zajęło aż 18 minut . Kopiowanie do kompa tej samej karty za pomocą czytnika ALL in ONE usb2 zajęło 16 minut.

Kopiowanie 247MB danych ( rawy ) z tej samej karty 2min15s.

no to chyba nie masz USB 2.0 prawidłowo w kompie zainstalowanego skoro 2 GB zrzucasz z czytnika 16 minut...

nie przejmuj się, mi z 3 tylko na jednym kompie udało sie poprawnie USB 2.0 uruchomić...

w każdym razie tank do szybkich nie nalezy...ale i nie jest najgorszy, 1 GB w 9 min...

Tomasz1972
05-11-2005, 21:08
Nie mam pojęcia jak to jest z usb 2 , jak przesiadłem się z usb 1 , to różnica była ogromna :-) .
Tank będzie musiał mi wystarczyć z tą prędkością . Mam dwie karty po 2GB i tylko raz mi się do tej pory zadarzyło że musiałem na szybko szukać jakiegoś kompa , by zgrać pliki .
Poza tym , jestem zadowolony że kupiłem jakiś tank ( w sumie to tak na wszelki wypadek ) i że mieści się , do i tak przepełnionego plecaka . Pozdrowionka

Tytus
06-11-2005, 23:13
http://www.dragonworld.com.hk/p_stroage_eng.htm

nowe zestawienie jakie znalazłem, choć nie bardzo bogate...

Jurek Plieth
07-11-2005, 10:47
gdzie zamawiany i za ile?

ożył mi tank! chyba jednak coś niekontaktowało, ale nie będę się z nim męczył, sprzedaję na allegro za symboliczne 100zl, niech się elektronicy amatorzy bawią...
Podaj proszę link do aukcji.

Tytus
07-11-2005, 12:11
Podaj proszę link do aukcji.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70898224
widzę nawet, że mam już jakąś ofertę...

jeżeli Jurku jesteś poważnie zainteresowany to możemy to załatwić na boku, tank jest już w Polsce i w razie czego może być w miarę szybko gdzieś wysłany...

Jurek Plieth
07-11-2005, 13:26
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70898224
widzę nawet, że mam już jakąś ofertę...

jeżeli Jurku jesteś poważnie zainteresowany to możemy to załatwić na boku, tank jest już w Polsce i w razie czego może być w miarę szybko gdzieś wysłany...
Dziękuję, to kolega wyrażał zainteresowanie i jemu ten link przekażę.

Tytus
07-11-2005, 14:06
Dziękuję, to kolega wyrażał zainteresowanie i jemu ten link przekażę.

OK, to zapraszam do aukcji ;)

Nemeo
27-12-2005, 21:42
Czy każdy image tank można doładowywać ładowarką samochodową wsadzaną do zapalniczki, czy są jakieś wyjątki ?

Tomasz Golinski
27-12-2005, 21:45
Nie wiem, czy ktoś by się odważył na stwierdzenie, że każdy... Bezpieczniej zawsze się upewnić w specyfikacji.

Jac
27-12-2005, 22:07
kazdy ktory jest na 12V i identyczna polaryzacje jak ladowarka :-)

Nemeo
27-12-2005, 22:30
i identyczna polaryzacje jak ladowarka

Możesz odrobinę jaśniej / tzw. łopatologią stosowaną /.

Jac
27-12-2005, 22:32
Możesz odrobinę jaśniej / tzw. łopatologią stosowaną /.
plu i minus ... google twoim przyjacielem ;-)

Tomasz Golinski
27-12-2005, 22:32
Jac tylko się zgrywa (mam nadzieję). Niektóre tanki mają inne napięcie, a są ładowane z samochodu, choćby niesławny etank III firmy Level. Miał napięcie 7.4V i ładowarę.

Jac
27-12-2005, 22:34
jezeli tank jest na 12V to czemu nie :-) (mozna jescze sprawdzic amperaz ale z tego raczej nie braknie w samochodzie)

Pszczola
27-12-2005, 22:37
A do czego sa 'przejsciowki' voltozmienne!?

Tytus
28-12-2005, 13:23
Czy każdy image tank można doładowywać ładowarką samochodową wsadzaną do zapalniczki, czy są jakieś wyjątki ?

każdy, który ma to w specyfikacji ;)

Vitez
12-01-2006, 21:57
powiem tyle, od urządzenia tego rodzaju za 500 euro oczekuję absolutnie pełnej wszechstronności ;)

konkurencja jak widać daje więcej...
http://www.archos.com/products/prw_500664.html?sid=j22ky2jybjy2jk2bkfcojc



Teraz dopiero przejrzalem specyfikacje tego Archosa. Nie czyta RAW = odpada :p

popmart
20-04-2006, 20:44
Ciekawy data bank i obsługuje rawy na wyświetlaczu ...

http://www.allegro.pl/item97032020_promocja_nowosc_x_s_drive_vp_6230_sys tem_bank.html

Robson01
20-04-2006, 21:01
I kosztuje też "ciekawie" - tym bardziej że do tej ceny trzeba doliczyć koszt dysku. No ale w zamian za to mamy podgląd RAWów.

szycho
10-06-2006, 15:10
ee co to za test jak nie ma welland'a OTG me-600 :-))

Zamierzam zakupić przenośny dysk na wakacyjne wyjazdy. Czytałem wszystkie wątki dostarczone przez wyszukiwarke na temat data bank'ów. Na allegro wynalazłem:
http://www.allegro.pl/item108899885__welland_databank_usb2_0_otg_me_640_ 40gb_faktura.html
i
http://www.fen.pl/index.php?go=2&act=3&produkt=1183&profil=5000&pid=1130&kid=3&fenecom=a562e82a511e46775a61c9562997b4ff&crc=c79aef9272ea721674c4d70c76417a9a

Jac, widzę że obstajesz za welland'em. Warto? (Opis techniczny - jestem "ograniczony" jeśli chodzi o różne dane techniczne).

Dzięki i pozdrawiam

Tytus
10-06-2006, 22:05
Zamierzam zakupić przenośny dysk na wakacyjne wyjazdy. Czytałem wszystkie wątki dostarczone przez wyszukiwarke na temat data bank'ów. Na allegro wynalazłem:
http://www.allegro.pl/item108899885__welland_databank_usb2_0_otg_me_640_ 40gb_faktura.html
i
http://www.fen.pl/index.php?go=2&act=3&produkt=1183&profil=5000&pid=1130&kid=3&fenecom=a562e82a511e46775a61c9562997b4ff&crc=c79aef9272ea721674c4d70c76417a9a

Jac, widzę że obstajesz za welland'em. Warto? (Opis techniczny - jestem "ograniczony" jeśli chodzi o różne dane techniczne).

Dzięki i pozdrawiam

dla mnie podstawowa wada takiego urządzenia to brak wbudowanego czytnika...ergo, dodatkowe kable i gówna do zabrania na wyjazd...

RemikP
15-06-2006, 12:47
Mi się zdaje, że najlepszy w cenie do 500 zł jest DigiMate III i taki mam zamiar kupić. na http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=10290 wychodzi 400zł z dyskiem 40GB.

Jac
15-06-2006, 13:38
Jac, widzę że obstajesz za welland'em. Warto?
trudno powiedziec, bo kazdy ma ciut inne wymagania co do databanka, dzis kupowal bym pd70x, ale mam wellanda i wlasciwie nie widze narazie powodow do jego wymiany na jakis nowszy bank, jedyne co mnie w nim denerwowalo to wbudowana bateria i brak (normalnej) mozliwosci podpiecia czegos innego... w chwili obecnej wymienilem standardowe akku (750mAh) na pozadniejsze (3850mAh) ale zewnetrzne... pozwala na zgranie okolo 40GB danych (w tescie dwudniowym) ale wisi obok banka...
tak jak mowie dzis kupowal bym pd70x, ale wymieniac mi sie nie oplaca ;-)

borkomar
19-06-2006, 18:24
Dla zainteresowanych PD70X robilem dzis maly tescik.
Kopiowalem 1GB Kingston EP 50x i 2GB Pretec Cheetah 80x.
Widac golym okiem, iz Pretec kopiuje sie znacznie szybciej od Kinga.
Dokladne czasy to
Kingston 985MB 2,43min
Pretec 986MB 2,03min
Pretec 1983MB 3,51min

Bardzo Happy jestem z tego Databanka;-) Dzieki Muflon za podpowiedz przy zakupie8)

muflon
19-06-2006, 19:16
(..) robilem dzis maly tescik
Eee, no zara, moment... przecież to długo jak pies! Z moich Sandisków UltraII 1GB kopiuje się jakoś tak.. no, 90s to raczej górne przybliżenie. A te karty co podałeś mają jakieś takie mundre nazwy '80x' i inne takie, więc podejrzewam, ze powinny być podobnie szybkie?

KuchateK
19-06-2006, 21:20
Sandisk to sandisk :)

borkomar
19-06-2006, 22:43
Eee, no zara, moment... przecież to długo jak pies! Z moich Sandisków UltraII 1GB kopiuje się jakoś tak.. no, 90s to raczej górne przybliżenie. A te karty co podałeś mają jakieś takie mundre nazwy '80x' i inne takie, więc podejrzewam, ze powinny być podobnie szybkie?

Zrobiles upgrade na PD70X bo z tego co kiedys gawedzilismy to miales starsza wersje czyz nie:?:
No prosze nie zalamuj mnie Pretec jest wyraznie lepszy od Kingstona EP 50x a Ty mowisz, ze Sandisk Ultra II ktory ma predkosc 66x o ile sie nie myle jest az 30s szybszy na 1GB od Preteca 80x troche nie bardzo chce mi sie w to wierzyc.Byc moze problem jest w tym, iz Ten pretec byl 2GB (choc nie powinno robic to chyba wielkiej roznicy)

muflon
19-06-2006, 23:21
Zrobiles upgrade na PD70X bo z tego co kiedys gawedzilismy to miales starsza wersje czyz nie:?:
No tak, ale teraz mam zarówno PD7X jak i PD70X - ostatnio wrzucałem gdzieś testy szybkości zgrywania. Głowy bym nie dał, ale pamiętam właśnie takie wyniki :)


Byc moze problem jest w tym, iz Ten pretec byl 2GB (choc nie powinno robic to chyba wielkiej roznicy)
No między moimi Sandiskami 1GB i 4GB (wszystko UltraII) nie robi :mrgreen:

borkomar
19-06-2006, 23:33
No tak, ale teraz mam zarówno PD7X jak i PD70X - ostatnio wrzucałem gdzieś testy szybkości zgrywania. Głowy bym nie dał, ale pamiętam właśnie takie wyniki :)


No między moimi Sandiskami 1GB i 4GB (wszystko UltraII) nie robi :mrgreen:
Dawaj te swoje testy - bo mnie kurde zgotowales - bylem juz zdecydowany na Preteca:mrgreen: - cena i jakosc rewelacja - i jest widocznie szybszy jak juz wspominalem od Kingstona ElitePro 50x.

muflon
19-06-2006, 23:40
Dawaj te swoje testy - bo mnie kurde zgotowales - bylem juz zdecydowany na Preteca:mrgreen: - cena i jakosc rewelacja - i jest widocznie szybszy jak juz wspominalem od Kingstona ElitePro 50x.
http://www.canon-board.info/showpost.php?p=172269&postcount=9
Jeśli chodzi o karty, to ja od zawsze używam Sandiska, mam wręcz takie uprzedzenie, że Sandisk==normalne, wszystko inne==kombinacje :) Trochę jak niektórzy Intel vs. inni producenci procków ;-)

borkomar
19-06-2006, 23:50
Zgranie karty Sandisk UltraII 1GB, zapelnionej prawie rowno do polowy

To tlumaczy chyba wszystko - ja mialem 986MB i czas 2.03min a w Twoim przypadku byłoby 2 x 1.13 czy 2.26 czyli nieco wolniej nic PRETEC;)

muflon
19-06-2006, 23:58
To tlumaczy chyba wszystko
Ooops :oops: Późna pora ;-) No to teraz rzeczywiście się wszystko zgadza :) Jakoś tak utkwiły mi te 1:20 w pamięci ;-)

borkomar
20-06-2006, 00:04
Ooops :oops: Późna pora ;-) No to teraz rzeczywiście się wszystko zgadza :) Jakoś tak utkwiły mi te 1:20 w pamięci ;-)

:mrgreen: Spoko Wiec chyba dokupie sobie Preteca - taniej i szybciej od sandiska UII i w reku fajnie lezy kawalek aluminium;-) .

Algier
20-06-2006, 21:40
Gdzie ten bank (pd70x) można zakupić ?

Jac
20-06-2006, 21:42
Gdzie ten bank (pd70x) można zakupić ?
niedaleko Poznania, w DE ;-)
www.compact-drive.de

jajurek
20-06-2006, 23:16
RemikP napisał:


Mi się zdaje, że najlepszy w cenie do 500 zł jest DigiMate III i taki mam zamiar kupić. na http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=10290 wychodzi 400zł z dyskiem 40GB

Mam taki tank i jestem z niego zadowolony. Co prawda nie jest zbyt szybki (wychodzi ok. 2MB/sek), ale to wielka wygoda mieć w jednym urządzeniu czytnik trzech rodzajów kart, których zwykle używam (CF, SD i xD) i twardy dysk, umożliwiający odczyt i zapis różnych rodzajów plików bez ograniczeń. Cena 400 zł jest odpowiednia, sam zapłaciłem o 100 zł więcej, ale napaliłem się na niego i nie żałuję. Służę informacjami na ten temat.

Algier
21-06-2006, 09:25
niedaleko Poznania, w DE ;-)
www.compact-drive.de

Dlaczego na allegro nikt go nie rozprowadza?

borkomar
21-06-2006, 09:36
Dlaczego na allegro nikt go nie rozprowadza?

Ktos kiedys cos wspominal, ze jeden z Tipow krzyknal sobie za niego cos w okolicach 1300-1400zl wiec kto sobie na to pozwoli:?: Wola sprzedawac tanie, gorsze ale te ktore ktos ze wzgledu na cene ktos kupi.

Glazer
09-09-2006, 01:58
niedaleko Poznania, w DE ;-)
www.compact-drive.de

Dokładnie tutaj: http://www.24traders.net . Koszt wysyłki do Polski 17,60euro.
Jeśli wolisz po angielsku, to w lewym panelu na dole jest przełącznik Deutch|English

W związku z PD07X mam pytanko odnośnie formatowania. Czy po włożeniu dysku sam mi go sformatuje, czy będę musiał kombinować z dużym FAT32?

PS. Przy okazji witam forumowiczów, bo to zdaje się mój pierwszy post, chociaż czytam namiętnie :)

muflon
09-09-2006, 22:51
W związku z PD07X mam pytanko odnośnie formatowania. Czy po włożeniu dysku sam mi go sformatuje, czy będę musiał kombinować z dużym FAT32?
Tak zupełnie sam to nie, trzeba mu spreparować kartę z odpowiednim plikiem. Szczegóły w instrukcji.

Glazer
10-09-2006, 23:50
Tak zupełnie sam to nie, trzeba mu spreparować kartę z odpowiednim plikiem. Szczegóły w instrukcji.

To jeszcze jedno głupie pytanie. ;)
Czy jest do wyboru język angielski, czy tylko niemiecki..a może wszystko komunikowane jest ikonkami i język nie ma znaczenia?

muflon
11-09-2006, 00:00
Czy jest do wyboru język angielski, czy tylko niemiecki..a może wszystko komunikowane jest ikonkami i język nie ma znaczenia?
W databanku? Ikonkami.

a.z
15-09-2006, 13:37
czemu nie ja :?: , mam Epsona który ma i ikonki i podgląda Rawy jak go poproszę :mrgreen:

dcl
27-09-2006, 18:15
Ha kupilem 3 tygodnie temu HyperDrive HD80 (blizniak PD70X) i jest boski !

obsluga jedna reka (wisi sobie na pasku w futerale-> wrzuca sie karte do niego-> wlacza-> naciska na oslep jeden przycisk->diodka mruga-> jak zgasnie to mozna wylaczyc :) ,

ssie 1 GB jak burza !!

no i dziala na akumulatorki AA!!

plusem tez jest darmowa przesylka kurierem z Kalifornii :) nawet cla zadnego nie trzeba bylo placic

muflon
27-09-2006, 18:46
obsluga jedna reka (wisi sobie na pasku w futerale-> wrzuca sie karte do niego-> wlacza-> naciska na oslep jeden przycisk->diodka mruga-> jak zgasnie to mozna wylaczyc :)
Pogrzeb dobrze w sofcie, to skrócisz tą wyliczankę o jeden etap ;-) Można włączyć funkcję, żeby zgrywał automatycznie po włożeniu karty i włączeniu, po kilku sekundach (jeśli nic nie grzebiesz). Baaaaaaaardzo wygodny detal :)

aqua
13-01-2007, 23:03
Czy karta CF do PD70X nie wchodzi za płytko?
Ja w DigiMate III powyginałem bolce, chyba przez to ze jest takie plytkie wejsci?

muflon
13-01-2007, 23:24
Czy karta CF do PD70X nie wchodzi za płytko?
Powiem tak: :) nie wchodzi za płytko, ale jakby wchodziła głębiej to byłoby fajnie ;-)

dancop
31-01-2007, 01:20
Ja kupiłem ponad 3 lata temu coś takiego:
http://www.ave.net.pl/ceny/usb/tank_3.htm
Włożyłem tam dysk 40G i korzystałem namiętnie podczas wypraw do Norwegii i Irlandii. Oczywistą wadą tego sprzętu jest to, że nie można podejrzeć zdjęć. Więc czasami podjeżdżaliśmy do jakiejś kafejki i sprawdzaliśmy, czy wszystko działa dobrze.

Teraz mam taki: http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/16944
Różnice są dwie - in plus - ogromny komfort użytkowania - to już nie jest fotobank, to przenośne centrum multimedialne :) Na wyjazd wgrałem mnóstwo mp3jek, jakieś dodatkowe mapy do nawigacji. Zdjęcia można oglądać na ekraniku, od razu widać, że się przegrały itp.

Ale jest też minus - bateria trzyma znacznie krócej - pozwala na przegranie powiedzmy czterech 2Gb kart, gdzie przy tym pierwszym banku ładowałem go tak rzadko, że nie potrafię nawet powiedzieć teraz, ile kart łykał bez ładowania.
BTW - mam ten pierwszy do sprzedania :)

Paprochwbody
31-01-2007, 11:41
A to twoje centrum multimedialne czyta crw, cr2?

dancop
31-01-2007, 15:30
A to twoje centrum multimedialne czyta crw, cr2?
Tego jeszcze nie wiem :) Na pewno czyta Rawy Minoltowe, chociaż do końca sobie nie radzi i je mocno zazielenia.

Nemeo
18-04-2007, 19:26
Czy obecnie jest na rynku jakaś sensowna alternatywa do Epsona P-5000 ?
Chodzi mi głównie o : podgląd RAW-ów na wyświetlaczu i pojemność od 80 GB wzwyż.

Robson01
18-04-2007, 20:41
Nie jestem pewien czy to spełni Twoje wymagania, ale...http://www.allegro.pl/item186290707_vosonic_vp8360_multimedialne_cacko_f v_gw_itd_.html - dysk do 160GB.

Jerry99
18-04-2007, 20:48
Czy obecnie jest na rynku jakaś sensowna alternatywa do Epsona P-5000 ?
Chodzi mi głównie o : podgląd RAW-ów na wyświetlaczu i pojemność od 80 GB wzwyż.

JOBO GigaVu:
http://www.jobo.com/jobo_digital/giga_vu_pro_evolution/gb/techn_data.html

focus
05-06-2007, 10:08
Mamy jakiegoś użytkownika Epsona P-5000 na forum?
Jestem ciekaw opinii i ewentualnych zachwytów...

focus
29-07-2007, 20:53
używa ktoś Fotobank Vosonic VP8360 - gorszy wyświetlacz od Epsona, ale widać co zassał...

będę wdzięczny za wrażenia z użytkowania

Alzail
29-07-2007, 23:39
ja używam VP6230i i jak dla mnie jest ok, choć wyświetlane fotki są bardzo jaskrawe, kontrastowe i za jasne, nie doszukałem się opcji żeby to zmienić ;/

Ale czyta Rawy ;] a to to samo co I-tec photobank premium

aqua
03-04-2008, 13:39
Znazlazlem taka strone: http://www.hyperdrive.com/
Jesli Muflon nie widziles jej wczesniej to zerknij na nia moze dokupic sobie uszkodzona zatyczke do PD70X czy tego drugiego?

Pytanie ktory model wybrac:
HyperDrive COLORSPACE O
HyperDrive COLORSPACE
HyperDrive SPACE
HD80

I czy kupowac razem z dyskiem czy oddzielnie?

muflon
03-04-2008, 21:49
Już chyba pisałem: ostatnio (dosłownie parę tygodni temu) przerabiałem upgrade "storage stack". I, po paru dniach spędzonych w sieci na recenzjach tych wszystkich hyperdrive'ów itp., skończyło się na... dokupieniu drugiego PD70X. IMHO w swojej kategorii (prosty, bez bajerów, maksymalna wydajność na bateriach), mimo 3 lat od wypuszczenia i paru drobnych wad, ciągle nie ma konkurencji.

A zapasową zatyczkę mam, ze starego PD7X który poszedł w odstawkę :mrgreen:


Edit: HD80 to prawie to samo i w/w uwaga się go również tyczy :) W praktyce: bierz to co wychodzi taniej, podobnie jeśli chodzi o pytanie o dysk.

aqua
03-04-2008, 21:58
Mysle o czyms z podgladem zdjec zeby w terenie zobaczyc foty i to co enidentnie nie udane usunac, ale moze z telewizorem to jako drugi?
Sa jakies z dobrym podgladem?

subleo
03-04-2008, 22:00
Znazlazlem taka strone:
Pytanie ktory model wybrac:
HyperDrive COLORSPACE O
HyperDrive COLORSPACE
HyperDrive SPACE
HD80
I czy kupowac razem z dyskiem czy oddzielnie?

Używam HyperDrive Colorspace, cóż dla moich potrzeb rewelacja. Szybki, niezawodny i energetycznie b. oszczędny.

Digimate (niezależnie w której wersji) od Hyperdrive dzieli przepaść.

Ceny Hyperdrive'ów z dyskami nie są konkurencyjne, dlatego lepiej kupić bez dysku.

A propos podglądu, z tym byłbym ostrożny (oszczędny laptop z dobrą matrycą to lepsze rozwiązanie).

muflon
03-04-2008, 22:16
Mysle o czyms z podgladem zdjec zeby w terenie zobaczyc foty i to co enidentnie nie udane usunac, ale moze z telewizorem to jako drugi? Sa jakies z dobrym podgladem?
Nie wiem. Ale przy dzisiejszych cenach dysków, nie lepiej po prostu wrzucić tam 120GB i przeglądanie zostawić na później? A jeśli już, to polecam tak jak pisze przedmówca: laptop i ciepła herbatka w hotelu wieczorem :) Nie musi być oszczędny - byle wtyczka pasowała :mrgreen:

Ale to jest naprawdę kwestia gustu - zaraz się pewnie odezwą miłośnicy Epsonów Pxxxx - swoją drogą, ekran to to cacko ma zabójczy :)

aqua
03-04-2008, 23:20
Nie moge nigdie znalesc zeby sprzedawali HD80 bez dysku?
Ktos znazl tak oferte?

Diabeł
03-04-2008, 23:41
Muflon możesz dać namiary gdzie kupiłeś PD70X?

aqua
03-04-2008, 23:49
Tu jest bez dysku http://www.24traders.net/oxid.php/sid/56899e83850cc8e3d2fc6b99009c82c1/cl/details/cnid/-/anid/a09433efc1170f791.54738628/CompactDrive-PD70X---0-GB---(2.-Wahl)/
ale chyba trzeba czekac?
I bez dysku saw Australii :)

Diabeł
03-04-2008, 23:55
Nie moge nigdie znalesc zeby sprzedawali HD80 bez dysku?
Ktos znazl tak oferte?

http://pleer.ru/_14937.html.html tu cos jest ale pisane cyrylicą i nie wiem czy to jest również sklep internetowy.

muflon
03-04-2008, 23:56
Ja swoje kupowałem tu: http://www.macway.com/fr/path/1/stockage/207/videur-de-carte.html - żeby było śmieszniej, zarówno ostatniego jak i tego 2-3 lata temu :) W tej chwili nie jest dostępna wersja bez HDD, ale idzie dostać, po prostu trzeba poczekać.

Maksymalny oficjalnie suportowany dysk to 120GB. Ja w swoje wsadziłem dyski 160GB, efekt uboczny jest taki, że muszę je formatować ręcznie pod Linuxem i pojemność jest ograniczona do 128GB (prawdziwych). Po przeliczeniu "prawdziwych" gigabajtów na "marketingowe" wyszła mi różnica ok. 17.5GB, uznałem że przy aktualnych cenach warto parę franków dorzucić.

Natomiast po zakupie kart 8GB zauważyłem jedną wkurzającą rzecz: PD70X gubi się, gdy karta ma więcej niż 1024 pliki w jednym podkatalogu. Żeby to obejść, muszę w body (1Dmk2N) zakładać nowy folder, mniej więcej gdy dojdę do połowy karty CF.