PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejne chłopskie pytanie:)



Abaddon22
31-10-2005, 22:57
Witam wszystkich!

Mam takowy problem, otoz zrobilem kilka zdjec - heh, wstyd sie przyznac - komorka w nienajlepszym oswietleniu;/

i co? otoz poza plamkami, ktore raczej nie problem usunac sa jeszcze jasniejsze paski wzdloz zdjecia;/

szukalem w poprzednich postach ale jestem laikiem a pytanie "problem z jasniejszymi paskami" nie padlo, wiec chcialbym, jesli tylko mozecie ,abyscie mi pomogli usunac te durne paski bo juz nie wiem, kasowac zdjecia z imprezek czy tez poradzicie mi cos?

Najlepiej jak w temacie, na chlopski rozum, krok po kroku ;]
i jesli mozna ktorymi programami;]

http://abaddon21.w.interia.pl/aab.jpg
w przykladzie nie chodzi o ostrosc zdjecia tylko o te paski, jak sie ich pozbyc? a i te dziwne plamki jakby sie dalo to tez:/
zdjecia ktore chce obrobic sa lepszej jakosci (o ile to mozliwe;/)

A co do aparatu to kupilem nikona ale niestety, lampa mi sie zapsula i karta padle, czyli na max moge zrobic 26 zdjec najslabszej jakosci. komorki uzywam jak juz zapelnie te 23 sloty.

da sie cokolwiek z tym zrobic?

z gory dziekuje i pozdrawiam!

DoMiNiQuE
31-10-2005, 23:07
moja rada: chcesz robic zdjecia? kup aparat ...telefon sluzy do dzwonienia ;)

zamiesc jakis przyklad ...moze cos poradzimy.

stdanielo
31-10-2005, 23:58
po pierwsze powinienes zrobic test FF/BF i oddac telefon do kalibracji bo optyka wyraźnie się rozjustowała, w serwisie powinni ci pomóc. ;)

Jac
01-11-2005, 00:09
a czy to jest 'aparat' canona :-)

Driver
01-11-2005, 00:14
myślałem że już nic mnie nie zaskoczy :confused: :confused: :confused:

Abaddon22
01-11-2005, 00:28
heh az tak zle i tych paskow nie da sie usunac?;/
szkoda

ale ciesze sie ze moglem kogos zaskoczyc, to takie mile uczucie :)

Tomasz Golinski
01-11-2005, 00:32
nie wiemy czy zle bo przykladu nie ma.

nam to trzeba wyjasnic wszystko na przykladzie ;)

Coronado
01-11-2005, 00:35
w przykladzie nie chodzi o ostrosc zdjecia tylko o te paski, jak sie ich pozbyc? a i te dziwne plamki jakby sie dalo to tez:/
zdjecia ktore chce obrobic sa lepszej jakosci (o ile to mozliwe;/)

A co do aparatu to kupilem nikona ale niestety, lampa mi sie zapsula i karta padle, czyli na max moge zrobic 26 zdjec najslabszej jakosci. komorki uzywam jak juz zapelnie te 23 sloty.


No to chlopie dales plame! Fotografujesz bez obiektywu! Z checia sprzedam Ci caly zestaw po atrakcyjnych cenach... ;-)

A tak poza tym to nie karmic Trola!!

Pozdrawiam
Coronado

guest1
01-11-2005, 01:47
ostatnio kawały mnie tak nierozbawiły
ale to wsumie problem oj wielki :)

Hoody
01-11-2005, 09:15
na dobry początek jak już musisz robić telefonem , rób przy świetle, bo szumy to są takie że neat się wysypie :-) , ale to zapewnie rozmiary matrycy 2x1mm ?
tak na serio to ciężko z tych zdjęc coś zrobić, bawiłem się nokią z 2Mpix i nawet mój staty olympus 3mp jest kasą samą w sobie, uzunięcie paków hmmm użyj swiatłą nic nie poradzisz, musiśz poczekać aż na imprezce wszyscy już tak będą napruci że zapalone światło im nie będzie przeszkadzać, filmy lepiej wychodza z telefonu niż zdjęcia...

Abaddon22
01-11-2005, 09:52
nie wiemy czy zle bo przykladu nie ma.

nam to trzeba wyjasnic wszystko na przykladzie ;)

Hmm przeciez zamiescilem przyklad;/

http://abaddon21.w.interia.pl/aab.jpg

Hoody
01-11-2005, 10:00
Hmm przeciez zamiescilem przyklad;/

http://abaddon21.w.interia.pl/aab.jpg

jeśli chodzi o mnie to widziałem ten przykład :-)
i zapomniałem dodac ze przy bardzo jasnym swietle te paski są widoczne na maxa już na ekranie telefonu w moim 6230i parę miesięcy temu testowałem, ale popatrz nie chcesz zabierać dodatkowego klamota na imprezę i robisz telefonem, a ludzie tutaj jak idą i mają fotografować impreze biorą lustrzankę lampę i ze 2 dobre obiektywy czasem statyw... i tak nie zawsze są zadwoleni ze zdjęcia , bo 1 na 20 jest wypas więc pytanie to jest nie obraź się z serii jak z płyty podłogowej 125p zrobić porsche....
ten przykład pokazuje tylko tyle że nie zrobisz z tym nic więcej jak sądze bo musiał by powstać neat cudotwórca :-)

Abaddon22
01-11-2005, 10:10
no nic, slicznie dziekuje;]

poczytalem kilka wczesniejszych postow i chyba zaczne przerabiac troche zdjecia;]

ktos moglby mi podpowiedziec troszke, dopiero zaczynam, jak zrobic, np zey dorysowany zalozmy ogon wygladał na rzeczywisty?;]
albo rogi:)

chcialbym kolzezance psikusa zrobic:)

powiedzmy w photoshopie bo to akurat mam;]

Hoody
01-11-2005, 10:14
Ja używam corela paitnter ix i na tablecie graficznym coś tam edytuję czy dorabiam, ten program jest taki malarski, ale był kiedyś kais power goo i było można tu rozciągnąc to dodac idealny do pośmiania się i do tego robił animację od oryginału do klatki końcowej

-=Festyk=-
01-11-2005, 10:38
A ja myślałem,że już gorszych zdjęć niż moją cyfrówką nie da się zrobić...całe życie się człowiek uczy;)

DoMiNiQuE
01-11-2005, 11:12
Panowie, nie widzicie, ze to jest prowokacja? ;) Abaddon22, wracaj na forum Nikona akysz akysz :mrgreen:

OOo prosze, usunalem Ci szumy :mrgreen: :lol:

Abaddon22
01-11-2005, 11:18
mhm b. fajnie a tak krok po kroczku?;]
da sie je np jeszcze jakos wyostrzyc;]
i to nie prowokacja tylko totalna zalamka z mojej strony;/