PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry fotolab analogowy w Warszawie



piotram
18-05-2010, 23:36
Witam, robicie jeszcze odbitki z analoga? Gdzieś w stolicy znajduje się jeszcze punkt, w którym robią to DOBRZE ? (tzn. kolorystyka, żywe i ostre kolory a nie jakieś zażółcone, poprzepalane odbitki z jednego boku itp.). Ostatnio robiłem na Madalińskiego i było dość dobrze, wszystko do dogadania z obsługą, no ale ostatnio zepsuło się urządzenie do formatu 9x13 i prawdopodobnie już nie naprawią. Niestety formatu już nie zmienię, bo mam tysiące zdjęć w albumach więc za duży koszt teraz na zmiany.
A może jakiś profesjonalista robi to samemu i chciałby współpracować?

michalab
23-05-2010, 07:33
Nie wiem czy robią tam 9x13 i dawno już nie robiłem tam odbitek, ale przez lata najlepszym labem w warszawie był lab Fuji na Meander (chyba 2a) przy stacji Metra Natolin. Największym minusem zawsze było to, że wiele osób narzekało też na kulturę obsługi, w sensie, że nie zadawać zbyt dużo pytań, brać co dostałeś i zmykać, bo jak zaczniesz narzekać lub zadawać pytania laborantowi, to tylko Cię objadą. Ja raz składałem reklamacje (odbitka ze slajdu zrobiona na lewą stronę), to dyskusja choć była nie najłatwiejsza to jednak w granicach akceptowalności (oczywiście to odczucie względne).

piotram
26-05-2010, 13:01
To niefajnie ze tak traktują "bierz i spadaj", to troche jak w jakimś Rossmanie czy kiosku. Zawsze jest tak, ze któreś zdjęcia się nie spodobają, a to przyciemne, za jasne, za żółte, u tych co ja robiłem wszystko dało się uzgodnić, nawet bez problemu zadać trudne pytania techniczne.
A te odbitki ze slajdu to jaką techniką robili? Mam trochę slajdów i jak myślę o tych pikselozach jak z większości labów to nóż się otwiera, da się zrobić to niecyfrowo jeszcze?

Krzychu
26-05-2010, 13:02
To niefajnie ze tak traktują "bierz i spadaj", to troche jak w jakimś Rossmanie czy kiosku. Zawsze jest tak, ze któreś zdjęcia się nie spodobają, a to przyciemne, za jasne, za żółte, u tych co ja robiłem wszystko dało się uzgodnić, nawet bez problemu zadać trudne pytania techniczne.
A te odbitki ze slajdu to jaką techniką robili? Mam trochę slajdów i jak myślę o tych pikselozach jak z większości labów to nóż się otwiera, da się zrobić to niecyfrowo jeszcze?

Nie da, stąd mam wątpliwości czy michalab na pewno pisał o labie analogowym...