PDA

Zobacz pełną wersję : 7D nie rozpoznawany przez komputer



dottycfn
18-05-2010, 21:36
Witam
Mam od pewnego czasu Canona 7D. Kiedys podlaczalem go pod laptopa (WinXP sp2) by skorzystac z EOSUtility, przez pewien czas nie korzystalem z tej funkcji, a gdy ostatnio podlaczylem aparat do kompa - przestal byc rozpoznawany. Nie wyskakuje nawet popup windowsowy, mimo ze gdy podlaczam czytnik kart, pendrive, drukarke, cokolwiek, popup sie pojawia. Reczne odpalenie EOSUtility nic nie daje, opcje sa nieaktywne.

Co juz zrobilem?
- test na 3 kompach, 3 kablach.
- test z innym dslr canona - 50D - widoczny bez problemu, EOSUtility dziala bez zarzutu.
- update firmware 1.1.0 do 1.2.1
- czyszczenie wszystkich ustawien w aparacie
- wyjmowanie baterii

Czy oryginalny kabel do 7D jest wymagany? Przyznam ze testowalem na 3 kablach, ale nei mam pewnosci czy akurat na oryginalnym od 7D (mozliwe ze pierwsze podlaczenie bylo na oryginalnym). Moze ktos z Was testowal z innym kablem? Moze mieliscie podobny problem?

z gory dzieki za pomoc

_igi
18-05-2010, 22:17
A EOS utility zupdateowane?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Mam piątke Canona, musiałem zainstalować wersję 2.6.1 tegoż programu, a 5D i 7D to bliźniacze korpusy w końcu.

dottycfn
18-05-2010, 22:52
EOSUtility w wersji 2.7.1, niemniej dzialalo kiedys potem przestalo. Reinstalacja softu nic nei dala, zreszta instalowany byl i updatowany i na innych kompach.
Aha port usb jest zarazem portem av/out i av/out dziala bez problemu, wiec licze ze to nie uszkodzenie usb.

swallow77
20-05-2010, 16:36
U mnie EOS Utility nie rozpoznaje 500D jak używam zbyt długiego kabla. Nawet jak inne urządzenia na tym kablu działają (drukarka) aparat się upiera, żeby nie działać. Może to tylko to?