PDA

Zobacz pełną wersję : Oprogramowanie EOS350D dla Windows 7



danymoto
18-05-2010, 00:02
Gdzie mogę znaleźć oprogramowanie by przerzucać zdjęcia z EOS 350D pod Windows 7. Dodam że zapodziałem płytę z oryginalnym oprogramowaniem więc nie mogę skorzystać z opcji Update a na stronie software.canon-europe.com znajduje tylko "Updatery".
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

dziobolek
18-05-2010, 00:20
http://maciejko.net/cbsearch/

gregmaslowski
18-05-2010, 15:29
Gdzie mogę znaleźć oprogramowanie by przerzucać zdjęcia z EOS 350D pod Windows 7. Dodam że zapodziałem płytę z oryginalnym oprogramowaniem więc nie mogę skorzystać z opcji Update a na stronie software.canon-europe.com znajduje tylko "Updatery".
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
O ile mnie pamięć nie myli (oczywiście jeśli chcesz tylko przerzucać) to wystarczy w aparacie przełączyć PC Connection w Print/PTP. Wtedy można zrzucać i RAWy i JPGi z aparatu przez kabel.

Czy driver jest potrzebny nie pamiętam. Ale to można ściągnąć ze strony Canona.

Mogę się mylić, bo od dawna używam czytnika.

Tom-R
28-05-2010, 13:53
Witam

Podepnę się pod pytanie, ponieważ nie znalazłem informacji.

Sam aparat jest widoczny i mogę zgrywać zdjęcia przez mój komputer, jednak korzystałem z zoom browsera, miał kilka przydatnych funkcji przy zgrywaniu zdjęć.

Dodam że ściągnąłem aktualizację do oryginalnego programy z płytki do W7, jednak pojawia się informacja, że program aparatu nie wykrył.

marcin1191
28-05-2010, 15:23
Wydaje mi się, że potrzeba tylko sterownika i RAW codec. U mnie śmigało. Dzięki temu mogłem fotografować przez kabel prosto do laptopa. Daj znać czy działa.

Tom-R
28-05-2010, 20:20
Na stronie Canona sterownik występuje tylko do Visty 32 bit. Na 64-bitowej 7-ce nie chce się instalować.

panmateusz
28-05-2010, 22:53
http://thepiratebay.org/search/canon/0/7/300

Chyba piractwem tego nie można nazwać, w końcu masz aparat z dodawanym od producenta softem :)

TLuck
29-06-2011, 15:33
Jest proste rozwiązanie
Wystarczy w menu aparatu (ostatnia zakładka)
zamienić typ połączenia PC Connection na PTP/Print
i od razu znajduje i daje się ściągnąć pliki - wszystko śmiga.
U mnie przynajmniej z Windows 7 Profesional x64

mc_iek
07-07-2011, 11:44
Z 350d jest taki problem, że najnowsze wersje oprogramowania nie wspierają już tego aparatu. To znaczy da się ściągnąć zdjęcia z puszki przy pomocy Najnowszego EOS Utylity, ale sam program nie wystartuje automatycznie po podpięciu aparatu do kompa. Nie ma go nawet w systemowym wykazie programów przewidzianych do obsługi aparatu, bo system nie kojarzy jednego z drugim. Trzeba go zainicjować ręcznie. Sterowniki pod W732 jeszcze działają, ale jak jest z w764 nie wiem.

mxw
08-07-2011, 09:29
Z 350d jest taki problem, że najnowsze wersje oprogramowania nie wspierają już tego aparatu. To znaczy da się ściągnąć zdjęcia z puszki przy pomocy Najnowszego EOS Utylity, ale sam program nie wystartuje automatycznie po podpięciu aparatu do kompa.
chmmm, ale ściąganie zdjęć czy brak autoplay to nie problem - zawsze można skorzystać z czytnika.

natomiast co zrobić np. ze zmianą nazwy użytkownika?
albo zdalnym sterowaniem aparatem przez USB?

tego nie obsłużymy w trybie PTP/Print.

wpisałem nazwę użytkownika 5 lat temu mając jeszcze lapka z win XP. lapka już dawno nie ma, a aparat wciąż jest i nawet działa (słynne 900k zdjęć). potem pod vistą ani teraz pod win 7/64 już nie próbowałem instalować EOS Utility (jedynie DPP).

czy jest sens zainstalować teraz EOS Utility pod 7/64? czy to zadziała z 350D?

Janusz Body
08-07-2011, 09:56
...
czy jest sens zainstalować teraz EOS Utility pod 7/64? czy to zadziała z 350D?

Powinno zadziałać. Nawet Zoombrowser mi ożył na w7/64 po instalacji ostatnich upgrejdów. Widać poprawili i soft działa na 64-bitowych systemach.