PDA

Zobacz pełną wersję : Przysłona w 580ex II



wojtek_j
17-05-2010, 20:25
Czy da się zmienić ręcznie przysłonę w lampie Canon 580 ex II?Czy ona tylko automatycznie pobiera przysłonę z aparatu?

MC_
17-05-2010, 20:30
A od kiedy to lampa błyskowa ma przysłonę?

lucas39
17-05-2010, 20:37
moze kolega jej uzywa wraz z pokrowcem ktory dostal w czasie zakupu? ten ze pokrowiec nalezy sciagnac i blyskac bez niego ;)

wojtek_j
17-05-2010, 20:58
Dzięki że mi powiedziałeś o tym pokrowcu cholera już wiem czemu mi nie błyskała jak chciałem.

Sławek
17-05-2010, 21:05
Czy da się zmienić ręcznie przysłonę w lampie Canon 580 ex II?Czy ona tylko automatycznie pobiera przysłonę z aparatu?
czy aby nie chodzi Ci o ogniskową ?

katharsis
17-05-2010, 21:34
czy aby nie chodzi Ci o ogniskową ?

nie o ogniskową, ale o przesłonę własnie. Kiedy lampa pracuje w ettl-u automatycznie czyta przysłonę, która jest ustawiona w aparacie. Myślę, że chodzi o możliwość - ręcznej - zmiany właśnie tej wartości, względnie narzucenia aparatowi innej wartości. W/g mojej wiedzy tego zrobić się nie da, ale bardzo możliwe, że moja wiedza nie jest kompletna ;)

wojtek_j
17-05-2010, 21:54
nie o ogniskową, ale o przesłonę własnie. Kiedy lampa pracuje w ettl-u automatycznie czyta przysłonę, która jest ustawiona w aparacie. Myślę, że chodzi o możliwość - ręcznej - zmiany właśnie tej wartości, względnie narzucenia aparatowi innej wartości. W/g mojej wiedzy tego zrobić się nie da, ale bardzo możliwe, że moja wiedza nie jest kompletna ;)

Wreście ktos wie o czym pisze.Właśnie dziwi mnie to że w najwyższym modelu lampy Canona nie da się tego wykonać a w lampach starych nie Canonowskich lub lampach innych firm daje sie zmienić tą wartość.W Nikonowskich lampach przysłonę zmienić można.

sebcio80
17-05-2010, 22:22
Normalnie w trybie E-TTL oczywiscie nie mozesz zmieniac przyslony, bo wtedy owa automatyka nie miala by sesnu, nie wiem jak jest w lampach Nikona ale podejrzewam ze podobnie.

W 580EX II jest jednak automatyka lampy i tam mozesz sobie paramatry ustawic dowolnie, tzn ISO i przyslone. Niestety nie jest to normalny tryb lampy jak w Nikonach. W Canonach trzeba przestawiac C.fn.

mrek
01-09-2010, 11:14
...W 580EX II jest jednak automatyka lampy i tam mozesz sobie paramatry ustawic dowolnie, tzn ISO i przyslone. Niestety nie jest to normalny tryb lampy jak w Nikonach. W Canonach trzeba przestawiac C.fn.
Właśnie. Automatyka E.
Czytam instrukcję 580exII i nie jestem wstanie pojąć jak działa ten tryb
E: automatyczne zewnętrzne sterowaniem błyskiem (C.Fn-05-2)
W praktyce z 30D nie działa. W instrukcji napomykają, że "automatyczne pobieranie tych danych działa z 1D Mark III"

A tak chciałem wyzwalać 580exII błyskiem innej lampy, nie kupując osobnej fotoceli.

Używał ktoś tego trybu?

pawko
01-09-2010, 14:28
ja to kiedyś testowałem i działa prawidłowo.
przełączasz automatykę lampy z E-TTL na E czyli własną automatykę lampy.
ustalasz parametry na lampie (iso , przysłona) , na wyświetlaczu lampy pojawia się też wskaźnik zasięgu lampy.
stosowałem to przy wyzwalaniu radiowym.

pozdrawiam
Paweł

mrek
01-09-2010, 14:54
ja to kiedyś testowałem i działa prawidłowo.
przełączasz automatykę lampy z E-TTL na E czyli własną automatykę lampy.
ustalasz parametry na lampie (iso , przysłona) , na wyświetlaczu lampy pojawia się też wskaźnik zasięgu lampy.
stosowałem to przy wyzwalaniu radiowym.

pozdrawiam
Paweł
Tak działa, wiem. Też testowałem 580exII, ale masz na myśli ustawienie C.fn 5-3
A ja pytam o C.fn. 5-2 gdzie sądząc z opisu lampa wyzwalana jest błyskiem innej lampy?

pawko
01-09-2010, 15:13
Tak działa, wiem. Też testowałem 580exII, ale masz na myśli ustawienie C.fn 5-3
A ja pytam o C.fn. 5-2 gdzie sądząc z opisu lampa wyzwalana jest błyskiem innej lampy?

oj to nie wiem .... jeżeli miała by być wyzwalana błyskiem to musiała by mieć fotocele... nie wydaje mi się aby 580ex II miała fotocelę

pawel

mrek
01-09-2010, 15:24
oj to nie wiem .... jeżeli miała by być wyzwalana błyskiem to musiała by mieć fotocele... nie wydaje mi się aby 580ex II miała fotocelę

pawel
No właśnie. Oczko ma, ale to pewnie fotodioda dla własnej automatyki. Jak się to sprawdza? Robiłeś jakieś zdjęcia w tym trybie?
Chciałem zastąpić młotek Metz tą 580exII w połączeniu z Mamiyia.

A to co mnie dziwi to zdanie w instrukcji dotyczące ustawienia C.Fn 05-2
"E:Automatyczne zewnętrzne sterowanie błyskiem"