PDA

Zobacz pełną wersję : Odpadło lustro w 5D



Kosmo
16-05-2010, 20:41
Spotkało mnie dziś smutne zdarzenie. Podczas reportażu nagle po pstryknięciu w wizjerze zrobiło się czarno. Nie wiedziałem co i jak i niestety po zdjęciu obiektywu lustro wpadło mi wprost do dłoni (na szczęście). Cały mechanizm wygląda na ok. Odkleiło się samo lustro od mechanizmu.
Mozna to przykleić samemu czy lepiej serwis ?
Miał ktoś kiedyś taki wypadek ?

plaucjusz
16-05-2010, 21:09
Spotkało mnie dziś smutne zdarzenie. Podczas reportażu nagle po pstryknięciu w wizjerze zrobiło się czarno. Nie wiedziałem co i jak i niestety po zdjęciu obiektywu lustro wpadło mi wprost do dłoni (na szczęście). Cały mechanizm wygląda na ok. Odkleiło się samo lustro od mechanizmu.
Mozna to przykleić samemu czy lepiej serwis ?
Miał ktoś kiedyś taki wypadek ?

Z tego co ja wiem (kupowałem 5D w stanach) była seria starej piątki, która posiadała tą wadę.
I tam też Canon proponował darmowy przegląd i darmową wymianę lustra.
Czy Żytnia to uwzględni???
Nie mam pojęcia, oby tak było. Możesz się powołać na tą informację, jest pewna.
Nie wiem jakiego numeru serii, dotyczy wspomniana usterka.

tomek20stencel5
16-05-2010, 21:15
Serwis i domagaj się naprawy za darmo, to kpina, żeby lustro odpadło...

Kosmo
16-05-2010, 21:43
tak też myslałem, bo trochę padaka żeby w takim sprzęcie odpadło lustro :-)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
5-ka jest z UK więc mozliwe że to ta sama partia

plaucjusz
16-05-2010, 21:47
tak też myslałem, bo trochę padaka żeby w takim sprzęcie odpadło lustro :-)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
5-ka jest z UK więc mozliwe że to ta sama partia

Ja już piątki nie mam jakiś czas ale spróbuje znaleźć nr seryjny.
Może to coś pomoże...

4rtur4
16-05-2010, 22:32
Ja miałem ostatnio taki przypadek pod koniec reportażu ślubnego :))
Sam przykleiłem.
Kupiłem dobry klej firmy "PATTEX" S.O.S. super klej z pędzelkiem.
Klej łapie na 90% po kilkudziesięciu sekundach, także miałem względnie dużo czasu na nałożenie pędzelkiem kleju w czterech punktach lustra i spokojne umieszczenie go na swoim miejscu. Użyłem do tego celu pęsety z gumowymi chwytakami, które wcześniej przykleiłem do pęsety. Bez gumek też nic się nie stanie, ale lepiej dmuchać na zimne :)
Od tamtej pory zrobiłem ok 5k zdjęć - wszystko pięknie działa.
Dobrze jest nakładać klej właśnie pędzelkiem. Duża precyzja i trudniej rozlać.

Zanim się zdecydowałem sam przykleić czytałem na jakimś forum USA, w którym ktoś pisał, że przykleił lustro klejem a'la super-glue i zrobił już ponad 30k zdjęć - lustro nie odpadło.

szwayko
17-05-2010, 09:26
Tutaj oficjalne info. Wydrukuj i idz na Żytnia.
http://cpn.canon-europe.com/content/news/eos_5d_mirror_repair.do

tezmarek
17-05-2010, 09:37
...

Zanim się zdecydowałem sam przykleić czytałem na jakimś forum USA, w którym ktoś pisał, że przykleił lustro klejem a'la super-glue i zrobił już ponad 30k zdjęć - lustro nie odpadło.

Kleje typu Super Glue, Cyjanopan itp. podczas schnięcia parują i daja w okolicach matowy, nieusuwalny osad. Moim zdaniem zupełnie nie nadają się do optyki.

szuler
17-05-2010, 09:51
http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_SLR/EOS_5D.aspx?faqtcmuri=tcm:125-623626&page=1&type=important

pank
17-05-2010, 10:11
O, dokładnie to samo miałem w sobotę na ślubie. Jutro aparat idzie na żytnią, zobaczymy co powiedzą.

Kosmo
17-05-2010, 17:09
Dzięki za info Sprawa w toku Opiszę jak się zakończy

mackw
17-05-2010, 18:10
Tez tak mialem w USA. Nie warto samemu przyklejac, serwis nie tylko przykleja ale jak u mnie wymienili lustro na nowe (stare dostalem na pamiatke). Z tego co wiem to mocowali jakies wzmocnienia na bokach tego lustra bo to byla wada konstrukcyjna jakiejs serii , a i wyczyscza matryce. Wszystko to pogwaracji i zero kosztow.

preinwher
17-05-2010, 21:23
Aż mnie to zmroziło.
Taka wpadka.

login5D
19-05-2010, 08:49
Czy to znaczy, że Canon wchodzi na rynek bezlusterkowców?

rediconn
19-05-2010, 09:04
24 kwietnia po wyjściu z kościoła miałem to samo :-) Dobrze, że miałem 40D jako backup. Wysłałem 5D (nie był na gwarancji) do Warszawy na Żytnią, kilka godzin od przyjęcia sprzętu przez serwis miałem wycenę na maila (poleciłem dodatkowo czyszczenie matrycy i ogólnie całego aparatu), po tygodniu sprzęt wrócił w pełni sprawny, naprawa na koszt producenta. Canon uznaje to jako wadę produkcyjną i naprawiają za friko. Polecam skorzystać z wysyłki kurierem i powołać się na numer klienta, jaki e-csi posiada u firm kurierskich. Sama przesyłka wyniosła mnie chyba 10 zł.

retter
23-05-2010, 09:34
24 Polecam skorzystać z wysyłki kurierem i powołać się na numer klienta, jaki e-csi posiada u firm kurierskich. Sama przesyłka wyniosła mnie chyba 10 zł.

jaki to numer??
co to e-csi ??

dzieki za odp.

x-mac
23-05-2010, 09:47
co to e-csi ??
:shock: ...szczęśliwiec!:D - to jest "nasz" serwis:
http://www.e-csi.pl/

retter
23-05-2010, 10:25
@x-mac
dzieki:)

strone przeglądałem pogladowo wczesniej
o żytniej też słyszałem ale nie wiązałem jedno z drugim :/
raz jeszcze dzieki

Kosmo
24-05-2010, 19:45
Dziś serwis potwierdził darmową naprawę 5-ki. Body było kupione na ebay.uk i nie robili z tym problemów.

PABLOR
24-05-2010, 19:57
miałem to samo
Wysłałem do serwisu na Żytnią i faktycznie wymiana lustra jest bezpłatna policzyli tylko czyszczenie matrycy w cenie 130 zeta

pank
24-05-2010, 20:48
Też dzisiaj byłem na Żytniej odebrać swoją piątkę, lustro naprawili za darmo.

roshuu
25-05-2010, 09:04
miałem to samo
Wysłałem do serwisu na Żytnią i faktycznie wymiana lustra jest bezpłatna policzyli tylko czyszczenie matrycy w cenie 130 zeta

z tym czyszczeniem i ta kwota troche przesadzaja :/

ryszardk
25-05-2010, 09:19
A czy można wiedzieć jak to seria 5D? Bo zaczynam się martwić.

PABLOR
25-05-2010, 09:22
Moja seria to 1721202874

Kosmo
26-05-2010, 22:32
Ja dziś interweniowałem w sprawie czyszczenia matrycy w Canon Polska i mają zając się ta sprawą. Jak stwierdziła miła pani w CP serwis na żytniej trochę wymusza od klienta drobne naprawy w stylu czyszczenie matrycy. Pytałem czy jeżeli grzebią w aparacie i wymieniaja lustro to automatycznie powinni po takim zabiegu wyczyścic matrycę czy też nie. Jutro mają mi dać odpowiedź w tej sprawie.
Samemu serwisowi odmówiłem czyszczenia, a nie powiem, że serwisant tak na prawdę narzucił mi to z góry. Tak chyba być nie powinno

canonfun
26-05-2010, 23:22
Spotkało mnie dziś smutne zdarzenie. Podczas reportażu nagle po pstryknięciu w wizjerze zrobiło się czarno. Nie wiedziałem co i jak i niestety po zdjęciu obiektywu lustro wpadło mi wprost do dłoni (na szczęście). Cały mechanizm wygląda na ok. Odkleiło się samo lustro od mechanizmu.
Mozna to przykleić samemu czy lepiej serwis ?
Miał ktoś kiedyś taki wypadek ?

jaja normalnie - to tak mam odczucie ze to tak jakby jadac samochodem odpadly mi kola albo silnik :mrgreen:

Tezet-gdynia
26-05-2010, 23:30
A sprawdzal ktos czy bez tego glownego lustra lepiej dziala AF :D ? Jakby nie patrzec - pomimo ze jest pol-przepuszczalne to i tak zabiera pewnie troche swiatla ;)

_igi
27-05-2010, 02:20
Ja dziś interweniowałem w sprawie czyszczenia matrycy w Canon Polska i mają zając się ta sprawą. Jak stwierdziła miła pani w CP serwis na żytniej trochę wymusza od klienta drobne naprawy w stylu czyszczenie matrycy. Pytałem czy jeżeli grzebią w aparacie i wymieniaja lustro to automatycznie powinni po takim zabiegu wyczyścic matrycę czy też nie. Jutro mają mi dać odpowiedź w tej sprawie.
Samemu serwisowi odmówiłem czyszczenia, a nie powiem, że serwisant tak na prawdę narzucił mi to z góry. Tak chyba być nie powinno

O ile dobrze pamiętam, to jeśli do wymiany lustra, trzeba rozkręcić korpus od tyłu, może być potrzeba wyjęcia matrycy, a przynajmniej w 400D, nie da się wyjąć matrycy nie rozdzielając jej od filtra przed nią. A przy tym, nie trudno o paprochy.

Inna sprawa - sprawdź dokładnie ten korpus, mi przy wymianie slotu CF w 400D rozwalili kompletnie wizjer i nie przymocowali matówki (musiałem grata sam rozebrać i zamontować, porażka)

Bombi
04-07-2010, 19:00
Witam!!!

A wczoraj na weselu dopadło i mnie.
Całe szczęście że nie w kościele.
Jutro ja zaczynam walczyć o swoje.

I oby nas więcej nic takiego nie spotkało.

Pozdrawiam Bombi

Vitez
05-07-2010, 15:58
A wczoraj na weselu dopadło i mnie.
Całe szczęście że nie w kościele.

Dlaczego? Czyżbyś nie miał zapasowego body?
Jeśli tak to mam nadzieję że nie "pro", czyli nie za pieniądze było to focone i był tam jakiś pro fotograf...



I oby nas więcej nic takiego nie spotkało.


Również jako klientów ewentualnych źle przygotowanych fotografów.

januszP.
05-07-2010, 16:39
Dlaczego? Czyżbyś nie miał zapasowego body?
Jeśli tak to mam nadzieję że nie "pro", czyli nie za pieniądze było to focone i był tam jakiś pro fotograf...



Również jako klientów ewentualnych źle przygotowanych fotografów.

Nie bardzo rozumiem czemu ma służyć Twoja wypowiedź i jaki związek ma z tematem wątku? Jako moderator nie powinieneś chyba zaśmiecać wątku cynicznymi uwagami nie na temat!?

michal_sokolowski
05-07-2010, 16:57
Dlaczego? Czyżbyś nie miał zapasowego body?
Jeśli tak to mam nadzieję że nie "pro", czyli nie za pieniądze było to focone i był tam jakiś pro fotograf...



Również jako klientów ewentualnych źle przygotowanych fotografów.

Vitez, sorki, ale skąd wiesz że on nie miał zapasowego body ? :-/

Nawet gdyby miał 3 aparaty to odpadnięcie lustra na reportażu - zwłaszcza w kościele (już nie mówię podczas przysięgi...... brrrrrrrr) to bardzo niefajna sprawa.

Vitez
05-07-2010, 17:33
Vitez, sorki, ale skąd wiesz że on nie miał zapasowego body ? :-/

Nie wiem. Pytam i gdybam.


Nie bardzo rozumiem czemu ma służyć Twoja wypowiedź i jaki związek ma z tematem wątku? Jako moderator nie powinieneś chyba zaśmiecać wątku cynicznymi uwagami nie na temat!?

Punkt 4. z mojego podpisu - link 'Moderator' :twisted: .

Bombi
05-07-2010, 19:00
Witam!!!

Coby Ci Vitez przyjemność zrobić:

Backupu, nie miałem.
Byłem jedynym i w pełni płatnym fotografem.
Zadowolony?

Nie dorobiłem się jeszcze zapasu a 5ka ma całe 6 miesięcy od zakupu.
Na liczniku 2210 zdjęć, ~1900 zdjęć w sterylnych studyjnych warunkach.

Ale dałem radę, dokumentacje wesela mają.

Sprzęt dziś dowiozłem na Żytnią, ponoć dziś już 3cia 5ka z odklejonym lustrem.
Naprawa wciąż robiona gratis.

Pozdrawiam Bombi

pank
05-07-2010, 20:44
Szczerze mówiąc jak byłeś jedynym i do tego płatnym fotografem to idąc na ślub z jednym body wykazałeś się skrajnym brakiem profesjonalizmu. Oby takich fotografów było jak najmniej.

roofman
05-07-2010, 20:48
Gdzieś czytałem że podczas olimpiad Canon świadczy serwis na miejscu...
Może czas zabiegać o to i podczas ceremonii ślubnej :D
Tylko jak to świadczy o niezawodności sprzętu... 8)

michal_sokolowski
06-07-2010, 09:43
Witam!!!

Coby Ci Vitez przyjemność zrobić:

Backupu, nie miałem.
Byłem jedynym i w pełni płatnym fotografem.
Zadowolony?

Nie dorobiłem się jeszcze zapasu a 5ka ma całe 6 miesięcy od zakupu.
Na liczniku 2210 zdjęć, ~1900 zdjęć w sterylnych studyjnych warunkach.

Ale dałem radę, dokumentacje wesela mają.

Sprzęt dziś dowiozłem na Żytnią, ponoć dziś już 3cia 5ka z odklejonym lustrem.
Naprawa wciąż robiona gratis.

Pozdrawiam Bombi

no nie...... nie miałeś zapasu ? Tragedia.......
Ja bym się nie ruszył na reportaż bez zapasu, za duży stres by to był dla mnie, i tak mam wystarczającą "sraczkę" na reportażu.

:-/

najbardziej podziwiam wielu kamerunów, którzy jadą bez zapasu - takie wielkie mają zaufanie do swoich maszyn......
a jak się jednego zapytałem o zapas to mi powiedział że przecież jeszcze mnie nie zawiodła........ :roll:

Bombi
06-07-2010, 13:15
Tak, macie rację bez 2go body już nie pójdę robić ślubu.

Ale prędzej spodziewałem się że w tym upale będę miał zawał niż awarię nowego sprzętu...

Wracając do tematu.

Dziś dostałem wycenę. Termin naprawy - nieznany.
130pln za czyszczenie CZYSTEJ matrycy, odmówiłem.

Matryca przed oddaniem do servisu przy f22 miała 1 paproch.
I o taki jej stan (z przed dostarczenia) poprosiłem.
Ciekawy jestem jak będzie wyglądała po wklejeniu lustra.

W ogóle jestem ciekaw jak będzie wyglądał cały aparat, jestem przewrażliwiony (żeby nie pisać brutalnie i niestosownie) pod względem dbania o sprzęt.
5czka nie miała nawet śladu że była używana!

No nic zobaczymy za 2-14 dni

Pozdrawiam Bombi

MM-architekci
06-07-2010, 14:13
chyba jedną z najgorszych rzeczy jest przesadne dbanie o sprzęt , to tylko sprzęt , ma służyć do pracy , a tak może od tego dbania pech dopadła...

pank
06-07-2010, 14:15
Sprzęt to tylko sprzęt, jest od używania a nie przesadnego dbania. No ale jak ktoś kupując już myśli o tym za ile sprzeda i każda ryska jest rysą na sercu i honorze to wypada współczuć.

Pawel_G
06-07-2010, 14:31
Ja też jestem zdania że sprzęt jest do fotografowania a nie do modlenia się do niego ale czasem jak oglądam potwornie porysowane stare piątki na allegro to zastanawiam się co Ci ludzie z nimi robią.

pank
06-07-2010, 14:35
Ja mam zdarty kawał lakieru odkąd niosłem w jednej torbie aparat i metalową replikę makarova na sesję.

Bombi
06-07-2010, 15:15
Ale Wy popadacie w skrajności.

Dbam ale używam normalnie, i nie do testów!!!
Jak odkładam to nie rzucam na glebę, noszę w torbie a nie w reklamówce.
Wychodząc w zimę na zdjęcia po powrocie nie wystawiam aparatu na szok i kompensację, daje mu odtajać. Po prostu szanuje swoje narzędzie pracy.

To chore?

Poza tym nie lubię mieć zniszczonych rzeczy, chodzić w podartych butach i jeździć zardzewiałym poobijanym samochodem. Jestem dziwny?
A może mi nigdy nie spadało z nieba i jak coś mam to o to dbam?

pank
06-07-2010, 15:24
Nie ma się co spinać, to co pisałeś wcześniej sugerowało dużo większą troskę niż noszenie w torbie aparatu i zostawianie go żeby odtajał. To chyba normalne i każdy kto zarabia sprzętem musi o niego dbać. Natomiast nakładanie filterków na obiektywy, koszulek na body, chuchanie i pucowanie to co innego.

Kosmo
06-07-2010, 21:48
Matrycy mi oczywiście nie wyczyścili i zanim zdążyłem zainterweniować drugi raz paczkę targał już do mnie kurier Tak ich przycisneło, ze zamiast 2 tygodni czekałem kilka dni :-) Kiedyś miałem dobre zdanie o Żytniej teraz uważam, że robią z ludzi wała.
Na szczęście kolega kalibrował ostatnio u nich puszkę i 3 szkła i gratis wyczyścili mu matrycę w moim :-) U mnie już wszystko gra, ale u niego porażka Serwis ni jak nie daje sobie rady z kalibracją 5D i 24-70 L. Najlepiej jak serwisant tłumaczył że ma front fokus bo tak musi być. "Rozumie Pan, raz Pan robi w świetle dziennym, raz w żarowym i potem znowu w innym i aparat w innej barwie po prostu może mieć fron/back focus" :-) Pytanie tylko czemu akurat z 24-70 a z innymi 5 szkłami już nie :-)

Vitez
07-07-2010, 15:20
Bez przesady z offtopami...

Bombi
14-07-2010, 14:22
Aparat odebrany.

Syf na matrycy koszmarny, bez porównania z tym 1 paprochem z jakim zostawiłem w servisie.
A żeby było śmiesznie matówka jak w nigdy nieczyszczonym aparacie z lat 70.
Jeden wielki syf. Jestem niezadowolony i zniesmaczony.

Wymiana całego systemu podnoszenia lustra w ramach wady producenta powinna być wykonywana w sterylnych warunkach, a czyszczenie powinno być integralną częścią wymiany i pewnie jest, ale servis musi zedrzeć pieniądze.
Nie zgadzam się z tym. Zobaczymy co na to Canon PL.

Kosmo
14-07-2010, 16:09
Canon Polska powiniem Ci pomóc Są bardzo mili i interwencja w tej sprawie konieczna. Przypominaj sie a będziesz załatwiony jak należy

Bombi
28-07-2010, 12:48
Kosmo, napisałem list z opisem sprawy - 22 dni ciszy.
Dziś napisałem raz jeszcze - i odrzuciło mojego @.
Powód - zablokowali mój adres @ (dodany jak mniemam do listy spamowej)

Prosty sposób zniechęcenia. wrrrr

liquidsound
06-04-2011, 15:56
koledzy odgrzeje kotleta bo nie znalazlem odpowiedzi: ktorych numerow seryjnych dotyczy problem?

pank
06-04-2011, 17:44
Wszystkich?

liquidsound
07-04-2011, 00:27
oooo to nie fajnie ;/ to moze warto profilaktycznie wyslac na zytnia?

pank
07-04-2011, 00:32
Nie wiem czy profilaktycznie Ci naprawią, zadzwoń i zapytaj.

liquidsound
07-04-2011, 00:33
Tak racja, takie proste rozwiazanie a jakos nie przyszlo do glowy ;-) gdzies mi sie obilo o uszy z jak sie kapneli, ze jest problem to wychodzily serie juz poprawione
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Mnie jeszcze dziwi, ze np takim zawodowcom jak Kalina nie odpadlo to lustro :)

Misiek87
07-04-2011, 07:43
Podobno naprawiaja zapobiegawczo.
Ja zadzwonilem, powiedzieli zeby odeslac - mialem gwarancje i chcialem przy okazji czyszczenie matrycy i wizjera. Wizjer wyczyszczony, matryca wrocila upackana bardziej, w dodatku przy bagnecie bylo kilka rzęs :o. Mirror fix oczywiscie niezalozony ;).

szwayko
07-04-2011, 08:12
Czy może ktoś zrobić zdjęcie lustra jak to wygląda po naprawie, gdzie zakładają ten klips.
Może zapobiegawczo silikonem w tym miejscu trochę podkleję.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Znalazłem, może komuś sie przyda w rogach wklejają taki kątownik.


https://canon-board.info/imgimported/2011/04/after-1.jpg
źródło (http://lh4.ggpht.com/_36Pn7Re5Usc/TBJkYU2MEaI/AAAAAAAAACI/ZxjNDF46cnU/s640/after.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2011/04/4139604204_e4b0b6c63e_b-1.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2704/4139604204_e4b0b6c63e_b.jpg)


https://canon-board.info/imgimported/2011/04/4138842809_d94fcdd79b_b-1.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2743/4138842809_d94fcdd79b_b.jpg)

A lustro normalnie jest przyklejone na czterech kawałkach jakby taśmy dwustronnej


https://canon-board.info/imgimported/2011/04/4047679861_115cda0b16_o-1.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2699/4047679861_115cda0b16_o.jpg)

dulak
07-04-2011, 09:53
Ja mam akurat sprzęt kolejnej kalibracji na Żytniej, spytałem więc czy wykonują profilaktycznie takie usługi - stwierdzili, że nie.

Bolek02
16-04-2011, 13:17
No i stało się i u mnie - po odkręceniu szkła lustro wypadło na rękę :(
Nie mam już gwarancji, ale nie będę nic kombinował tylko Serwis. Wg opisu na stronie Canona naprawiają gratis - zobaczymy :)

Maciek Canon 7d
16-04-2011, 13:29
mój znajomy miał po gwarancji i naprawili za darmo!!!!

pank
16-04-2011, 13:48
Też naprawiałem grubo po gwarancji i też za darmo.

Bolek02
16-04-2011, 19:27
Miejmy nadzieję, że tak będzie, choć nie ukrywam, że obawiam się czy nie upaprzą przy okazji matrycy :( Dam znać jak załatwię sprawę.

Bolek02
18-04-2011, 12:48
Po rozmowie z Serwisem w dniu dzisiejszym polecono mi przesłac body na Żytnią.
Opinia będzie wydana po bezpośrednich oględzinach :(
Body wysłane - czekam na werdykt :)

Bolek02
19-04-2011, 11:56
Dziś otrzymałem potwierdzenie z Żytniej odnośnie przyjecia sprzętu do naprawy.
Jestem trochę zaniepokojony faktem, że na zleceniu widnieje status naprawa odpłatna.
Czy przy naprawie lustra też tak mieliście ???

roshuu
19-04-2011, 12:01
Dziś otrzymałem potwierdzenie z Żytniej odnośnie przyjecia sprzętu do naprawy.
Jestem trochę zaniepokojony faktem, że na zleceniu widnieje status naprawa odpłatna.
Czy przy naprawie lustra też tak mieliście ???

Nie martw sie o to. Ja tez kiedys oddajac obiektyw na gwarancji mialem taki status. Po telefonie, ktory wykonalem w celach kontrolnych dowiedzialem sie, ze to przez pomylke taki status wbili i usluga bedzie darmowa :)
A druga sprawa to Canon oficjalnie napisal o naprawach za free odpadajacego lustra w 5D.

Bolek02
19-04-2011, 15:15
Nie martw sie o to. Ja tez kiedys oddajac obiektyw na gwarancji mialem taki status. Po telefonie, ktory wykonalem w celach kontrolnych dowiedzialem sie, ze to przez pomylke taki status wbili i usluga bedzie darmowa :)
A druga sprawa to Canon oficjalnie napisal o naprawach za free odpadajacego lustra w 5D.

Właśnie dostałem wycenę w której napisali, że naprawa lustra na koszt producenta, ale chcą mnie obciążyć za czyszczenie filtra matrycy 130zł + koszty Kuriera. Body w momencie wysyłki było czyste jak łza, bo ma przebieg niecałe 6000 klapnięć i pracuje wyłącznie w studio :(:(

dulak
19-04-2011, 17:50
Podziękuj grzecznie za czyszczenie matrycy, tej usługi przecież nie zamawiałeś.

Ja bardzo odczuwałem cwaniactwo gdy zajeżdżałem czteroletnim autem na brytyjskich blachach do polskich mechaników! Zgroza! Rok temu pojechałem wymienić łożyska amortyzatorów w Lagunie, a przy odbiorze auta pan mechanik oznajmił mi, że musi mnie obciążyć jeszcze kosztami wymiany drążków kierowniczych i kosztami samych drążków gdyż nie mogli odkręcić amortyzatorów bo przeszkadzały im właśnie drążki, które panowie po prostu ucięli by było szybciej!!! Naturalnie zrobiono to bez konsultacji ze mną. Oczywiście nie zapłaciłem grosza więcej niż umówiona kwota, pan mechanik powiedział, że wzywa policję a ja, że nie widzę przeciwwskazań.

Trzymajmy się bo nas będą rypać ze wszystkich stron :mrgreen:

Bolek02
19-04-2011, 20:33
No właśnie grzecznie podziękowalem a Pan serwisant napisał że jest brudna matryca i on za to nie odpowiada. Już się boję jak bedzie wyglądać po wszystkim. Nie jestem pedantem ale bałaganu też nie lubię...

Jedrzej79
19-04-2011, 20:41
tez mialem taka sama sytuacje pol roku temu. tez mialy byc ogledziny i mialem czekac 2 tygodnie na czesc,ale lustro mi naprawili na drugi dzien za darmo, a za czyszczenie matrycy podziekowalem.

Maciek Canon 7d
19-04-2011, 22:00
uuuu... to słabo się serwis stara! ja też bym podziękował za tę usługę. Jeżeli będzie rzeczywiście uświniona to oddasz do innego serwisu... Po co dawać zarabiać naciągaczom?

roshuu
19-04-2011, 22:07
Za 30zl w BTFoto Ci zrobia od reki. Polecam chlopakow.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Oczywiscie chodzi o czyszenie matrycy.

Bolek02
20-04-2011, 07:29
Póki co czekam na efekty pracy w zakresie :
Specjalna gwarancja(koszty naprawy pokrywa producent - wada fabryczna)
Doszedłem do wniosku, że nie ma co się martwić na zapas i czekam na efekty :)

Bolek02
22-04-2011, 20:38
Dostałem dziś info, że usługa została wykonana. Pozostaje już tylko czekać na Kuriera.

Bolek02
26-04-2011, 12:58
Sprzęt właśnie dotarł do mnie po naprawie w stanie bdb. Dokładnie taki jak wysłalem tylko naprawiony :) Wszystko wskazuje na to, że usługa została wykonana porządnie.
Za kilka dni test sprzętu w plenerze :) Widać jakość usług się poprawia.

cauchy
27-04-2011, 20:31
Hej,
no i mi się dziś wieczorem zdarzyło to samo. Widzę, że nie jestem sam. Z tym że akurat od wczoraj jestem na urlopie w Pieninach i widzę, że wypoczynek szlag trafi bez zdjęć :/ Co mam robić? Na własną rękę kleić, wypożyczyć sprzęt na miejscu (o ile jakaś wypożyczalnia jest), jechać do Krakowa do jakiegoś serwisu?... :((

Bolek02
01-05-2011, 11:46
Hej,
no i mi się dziś wieczorem zdarzyło to samo. Widzę, że nie jestem sam. Z tym że akurat od wczoraj jestem na urlopie w Pieninach i widzę, że wypoczynek szlag trafi bez zdjęć :/ Co mam robić? Na własną rękę kleić, wypożyczyć sprzęt na miejscu (o ile jakaś wypożyczalnia jest), jechać do Krakowa do jakiegoś serwisu?... :((

Jeśli pojedziesz do jakiegoś Serwisu, to zedrą z ciebie kasę a i tak zrobią to nie tak jak być powinno. Może sklej sobie tyczasowo, a po powrocie wyślij na Żytnią. Tam zamontują Ci klipsy po obu stronach lustra i już nigdy nie wypadnie. W dodatku za naprawę zapłaci Canon :)

Bolek02
02-05-2011, 19:33
Przetestowałem puszkę przez 3 dni i lustro trzyma się jak należy - żadnych niespodzianek. Bardzo ładnie osadzone, założone klipsy, bardzo porządne mocowanie.

szwayko
02-05-2011, 21:13
Ja dałem po kapce kleju w tych miejscach gdzie dają kątowniki. Na razie w jednej puszce na próbę. Klej dobrze wysechł, a po tygodniu trzyma dobrze (uniwersalny do szkła, plastiku). Zrobię to samo w drugiej. Nie chce mieć niespodzianek w najmniej sprzyjającym momencie. Po za tym odpadające lustro może porysować tylną soczewkę szkła.

Bolek02
03-05-2011, 10:05
Ja dałem po kapce kleju w tych miejscach gdzie dają kątowniki. Na razie w jednej puszce na próbę. Klej dobrze wysechł, a po tygodniu trzyma dobrze (uniwersalny do szkła, plastiku). Zrobię to samo w drugiej. Nie chce mieć niespodzianek w najmniej sprzyjającym momencie. Po za tym odpadające lustro może porysować tylną soczewkę szkła.

Odpadające lustro raczej nic nie uszkodzi, bo wypada do przodu czyli po odkręceniu szkła płasko na zewnątrz. jednak jest to niemiła niespodzianka i zdarza sie zwykle w najmniej spodziewanym momencie. Jak masz dwie puszki, to po co bawić się samemu? Serwis zrobi to porządnie i w dodatku na koszt producenta :)

szwayko
03-05-2011, 16:50
, to po co bawić się samemu? Serwis zrobi to porządnie i w dodatku na koszt producenta :)

Ale chyba nie robią tego zapobiegawczo tylko po fakcie, a wolę oszczędzić sobie zmartwień.

Bolek02
03-05-2011, 22:40
Ale chyba nie robią tego zapobiegawczo tylko po fakcie, a wolę oszczędzić sobie zmartwień.

Niby jak, oderwiesz sobie lustro i ponownie przykleisz. Właściwie po co? Zawsze możesz odkleić lustro i wysłać do serwisu jeśli musisz.

piotrko
07-05-2011, 16:15
to tak jakby nagle odpadł reflektor w samochodzie :) a nawet koło

cauchy
13-05-2011, 22:39
Jeśli pojedziesz do jakiegoś Serwisu, to zedrą z ciebie kasę a i tak zrobią to nie tak jak być powinno. Może sklej sobie tyczasowo, a po powrocie wyślij na Żytnią. Tam zamontują Ci klipsy po obu stronach lustra i już nigdy nie wypadnie. W dodatku za naprawę zapłaci Canon :)

Rano poleciałem do sklepu po pierwszą lepszą kropelkę. Przy oknie w świetle dziennym podważyłem lustro, naniosłem malutką kropelkę na tą plastikową podstawkę, położyłem lustro z powrotem, docisnąłem. Czekam 10min, pot mnie zalewa. Potem pierwszy strzał. Looks fine. Potem drugi, trzeci, czwarty, zgrywam na kompa. Patrzę czy są jakieś różnice - żadnych. Rogi takie jak być powinny, ostrość taka sama jak była. Zmieniam obiektywy - żadnych różnic.

Po 2h zapomniałem że aparat przeszedł operację :D działa wszystko pięknie i z Pienin mam super fotki :)
https://picasaweb.google.com/azalewski83/PieninySzczawnicaKwiecien2011#

Bolek02
13-05-2011, 23:02
W sumie fajnie że udało się zażegnać problem, ale ja mimo wszystko po powrocie oddałbym puchę do Serwisu. Założą Ci klipsy na lustro i już nigdy nie będziesz musiał przeżywać tego samego stresu. Tym bardziej, że zrobią to na specjalnej gwarancji.

szmitkens
07-06-2011, 14:30
No i się trafiło... lustro odpadło podczas pracy :mad:
Muszę zrobić to sam, bo na wysyłkę na Żytnią i czekanie nie mam czasu, a po dzisiejszym telefonie do serwisu "pan serwisant" powiedział mi że mogę czekać nawet do 12 dni i przez telefon nic mi nie powie. Nie pomogły nawet prośby i zapewnienia, że sprzęt sam dowiozę i żeby mi to zrobili na miejscu (nawet dzień)
Teraz mam pytanie do wszystkich wtajemniczonych.
Jakiego kleju najlepiej użyć?? (żeby nic się nie kruszyło, wypaliło, czy przebarwiło). Może nie kleju, nie wiem - silikon, inna technika?
Wiem że serwis jest najlepszą opcją, ale tak jak napisałem-nie mam na to czasu bo potrzebuję sprzęt na sobotę, więc nie chcę rad w stylu "wyślij do serwisu".
Jeśli są tacy co poradzili sobie sami to proszę o jakieś info.
Ktoś pisał coś o kropelce-ale ogólnie to klej na bazie cyjanopanu, więc boję się o jakieś przebarwienia.
Z góry serdeczne dzięki za wszystkie rady i instrukcje!!
Pozdro

naras
07-06-2011, 14:37
Wiem, że było mówione, aby nie wspominać o serwisie, ale Żytnia to raczej niejedyny serwis w Polsce:) Może w innych serwisach Ci to naprawią 'na miejscu' jeśli sam dowieziesz ?

szmitkens
07-06-2011, 14:42
Wiem, że było mówione, aby nie wspominać o serwisie, ale Żytnia to raczej niejedyny serwis w Polsce:) Może w innych serwisach Ci to naprawią 'na miejscu' jeśli sam dowieziesz ?

Ja mieszkam na mazurach. Tutaj trochę ciężko o jakiś serwis canona (chyba, że nie wiem o takim, a w googlach ciężko jest cokolwiek znaleźć).
Do wawy jeszcze mogę dojechać, ale jeśli mam szukać po całej Polsce, to się to trochę z celem mija, bo koszta będą za wysokie.

No chyba że ktoś wie coś o jakimś serwisie, który by to zrobił, w moich okolicach??? Takie rady też dobre :)

az3rrox
07-06-2011, 15:47
w tym topicu cos o tym bylo.
http://www.canon-board.info/archive/index.php/t-68146.html

szmitkens
07-06-2011, 17:01
w tym topicu cos o tym bylo.
http://www.canon-board.info/archive/index.php/t-68146.html

Dzięki!
Temat swój w zasadzie chwilowo zamykam, bo problem jest do rozwiązania przez serwis, który mi podsunąłeś.
W innym serwisie, który znalazłem i się kontaktowałem (w Suwałkach), też jest to do rozwiązania, więc na pewno ktoś mi to zrobi :)

W obu przypadkach będzie to płatne (ok 80-100), ale jak to się mówi "czas to pieniądz", a mi zależy na jednym i drugim.

A Żytnia po raz kolejny się nie popisała. Dzwoniłem w zasadzie tylko 2 razy i mam nadzieję, że nie będzie więcej takiej potrzeby .

Dzięki jeszcze raz za namiary :wink:
Pozdrawiam

cauchy
24-06-2011, 17:51
W sumie fajnie że udało się zażegnać problem, ale ja mimo wszystko po powrocie oddałbym puchę do Serwisu. Założą Ci klipsy na lustro i już nigdy nie będziesz musiał przeżywać tego samego stresu. Tym bardziej, że zrobią to na specjalnej gwarancji.

Haha, stary nie uwierzysz - jestem na urlopie w Beskidzie Sądeckim i powtórka z historii - znów lustro odpadło pierwszego dnia :eek: Takiego pecha to tylko ja mam :lol Nie chcę znów robić amatorki z Kropelką tylko po powrocie oddam go na Żytnią i niech naprawią to ciulstwo.

Na szczęście jestem tylko na 3 dni więc już przeboleję. Radzę sobie w ten sposób, że przed każdym szotem odkręcam obiektyw, ustawiam ładnie lusterko, zakładam szkło i strzelam :) Niestety o pionowych fotkach mogę praktycznie zapomnieć. Efekty są jak na razie ok. Mam nadzieję, że nic złego mu się nie stanie przez taki proceder, choć matryca łapie teraz syf jak jasny gwint.

A tak BTW - wiele bym oddał za jakość obrazka 5D w obudowie 500D i z JEDNYM dobrym zoomem na takie wycieczki.. dość mam targania tego złomu. Niestety z tego co się orientuję to nie mogę sobie na taki luksus pozwolić, bo technika po 6 latach od premiery 5D nie poszła za bardzo do przodu :(

madc0w
25-06-2011, 19:47
Ja przykleiłem PATTEX SOS i jak narazie po około 30strzałach działa bez problemów :)

cauchy
29-06-2011, 18:52
piąteczka w serwisie na Żytniej... pozostaje czekać.

Altair
29-06-2011, 20:18
A jaki jest koszt wymiany całego mechanizmu migawki? Ktoś przerabiał temat?

cauchy
07-07-2011, 18:34
Piąteczka wróciła cała i zdrowa :) Tydzień po oddaniu, naprawa za free (mimo że wcześniej kleiłem kropelką). Wymieniono "cały mechanizm lustrzany" jak to określił serwisant. Jest nowe lusterko, założone klipsy, w środku czyściutko. Strzeliłem kilka fotek - zupełnie inaczej teraz kłapie, 2 razy ciszej, sprawniej, bez luzów jakie chyba były wcześniej. Jakość fotek taka jak przed oddaniem.

Obsługa - full profeska. Oddanie bez problemów, mail z info że mogę już odebrać sprzęt, odbiór bez żadnych formalności, aparacik do ręki, przebieg migawki 28200. Nie wiem skąd te negatywne opinie o Żytniej. To był mój pierwszy kontakt i jestem bardzo zadowolony :)

dulak
07-07-2011, 19:41
oddaj szkło do kalibracji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

kqba
04-08-2011, 13:46
A jaki jest koszt wymiany całego mechanizmu migawki? Ktoś przerabiał temat?

Bodajże 940zł.

ekspresowy
16-10-2011, 15:00
witam, dopisuje się do klubu "bezlusterkowców" a raczej odpadniętych luster. Mam pytanie do "klubowiczów". Jak wysyłaliście aparat do serwisu to odpadniete lustro dołączaliście w oddzielnym opakowaniu czy pozostawiliście w aparacie? jak to jest ? i czy po naprawie komuś przydarzyła się powtórka z rozrywki? Pozdrawiam

Bolek02
16-10-2011, 17:27
Piąteczka wróciła cała i zdrowa :) Tydzień po oddaniu, naprawa za free (mimo że wcześniej kleiłem kropelką). Wymieniono "cały mechanizm lustrzany" jak to określił serwisant. Jest nowe lusterko, założone klipsy, w środku czyściutko. Strzeliłem kilka fotek - zupełnie inaczej teraz kłapie, 2 razy ciszej, sprawniej, bez luzów jakie chyba były wcześniej. Jakość fotek taka jak przed oddaniem.

Obsługa - full profeska. Oddanie bez problemów, mail z info że mogę już odebrać sprzęt, odbiór bez żadnych formalności, aparacik do ręki, przebieg migawki 28200. Nie wiem skąd te negatywne opinie o Żytniej. To był mój pierwszy kontakt i jestem bardzo zadowolony :)

To teraz juz się nie urwie. Na Żytniej wklejają na lustro takie dwa kątowniki i można zapomnieć o problemie. W sumie producent zawinił, ale za to naprawa zupełnie gratis łącznie z przesyłką w obie strony :mrgreen:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

witam, dopisuje się do klubu "bezlusterkowców" a raczej odpadniętych luster. Mam pytanie do "klubowiczów". Jak wysyłaliście aparat do serwisu to odpadniete lustro dołączaliście w oddzielnym opakowaniu czy pozostawiliście w aparacie? jak to jest ? i czy po naprawie komuś przydarzyła się powtórka z rozrywki? Pozdrawiam

Lustro wypadałoby dostarczyć osobno.
Jeśli wysyłka to kurier DHL lub DPD na koszt Sesrwisu na Żytniej - szczegóły na stronie Serwisu http://www.e-csi.pl .

G11
16-10-2011, 17:34
oddaj szkło do kalibracji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kalibrowałem 24mm i mogę tylko pochwalić serwis.

Em Es
16-10-2011, 20:00
panowie... nie klejcie luster kropelką i jej podobnymi jak superglue czy cyjanopan- to bardzo zły pomysł - biały osad w body...

zdecydowanie lepszym klejem jest np poxipol bezbarwny elastyczny - rozrobić odrobinę , cieniutko posmarować (bez ryzyka że gdzieś się rozleje kropelka np na migawkę...) , po dobie macie tak przyklejone że nie odpadnie nigdy - zero ryzyko przypadkowego rozlania kleju , zero osadu i nie wdychacie bardzo szkodliwych oparów

ekspresowy
17-10-2011, 10:18
panowie... nie klejcie luster kropelką i jej podobnymi jak superglue czy cyjanopan- to bardzo zły pomysł - biały osad w body...

zdecydowanie lepszym klejem jest np poxipol bezbarwny elastyczny - rozrobić odrobinę , cieniutko posmarować (bez ryzyka że gdzieś się rozleje kropelka np na migawkę...) , po dobie macie tak przyklejone że nie odpadnie nigdy - zero ryzyko przypadkowego rozlania kleju , zero osadu i nie wdychacie bardzo szkodliwych oparów

Czy kolega tak postąpił ze swoim lustrem? zamiast wysyłąć do serwisu przykleił poxipolem? ile już czasu się trzyma?

Bolek02
17-10-2011, 11:09
Samodzielna naprawa to nie jest dobry pomysł. Przeciez naprawa w serwisie nic nie kosztuje i jest wykonana porządnie.

Em Es
17-10-2011, 21:50
Czy kolega tak postąpił ze swoim lustrem? zamiast wysyłąć do serwisu przykleił poxipolem? ile już czasu się trzyma?

nie zrobił - nie miałem 5d a mkII które mam chyba nie ma tej przypadłości
za to sporo innych rzeczy kleiłem jednym i drugim klejem - na szybko kleje typu superglue - OK (ale uwaga na osad i rozlanie) , jak chce coś trwale skleić i bez ryzyka - tylko poxipol i jemu podobne

oczywiście w pełni się zgadzam z tym że najlepiej wysłać do ASO skoro i tak wymienią za free - o klejach pisałem tylko na wypadek jak ktoś nie ma czasu na wysyłkę i musi miec sklejone "na już" (po godzinie na poxipolu mógłby focić w sumie - będzie już dostatecznie twardy)

ekspresowy
19-10-2011, 09:49
nie zrobił - nie miałem 5d a mkII które mam chyba nie ma tej przypadłości
za to sporo innych rzeczy kleiłem jednym i drugim klejem - na szybko kleje typu superglue - OK (ale uwaga na osad i rozlanie) , jak chce coś trwale skleić i bez ryzyka - tylko poxipol i jemu podobne

oczywiście w pełni się zgadzam z tym że najlepiej wysłać do ASO skoro i tak wymienią za free - o klejach pisałem tylko na wypadek jak ktoś nie ma czasu na wysyłkę i musi miec sklejone "na już" (po godzinie na poxipolu mógłby focić w sumie - będzie już dostatecznie twardy)

5d pojechało na żytnią - lustro zabezpieczyłem w kopercie i dołączyłem do paczki. Wcześniej zdzwoniłem żeby upewnić się czy zrobią mi naprawę gratis, pan w słuchawce powiedział że przez tel. nie powie bo musi zobaczyć sprzęt, ale prawdopodobnie tak - wiedział o co chodzi, z ciekawości zapytałem ile może potrwać naprawa, pan w słuchawce szybko odpowiedział 2 tygodnie, to ja ze zdziwieniem dopytuje że DO DWÓCH TYGODNI? a on, nie naprawa potrwa dwa tygodnie - załamałem ręce ale w głębi duszy mam nadzieję że potrwa to trochę krócej Pozdrawiam.

Bolek02
19-10-2011, 10:25
Naprawa tak naprawdę trwa 5 dni + dostawa kurierem, więc zamyka sie w tygodniu. Nie ma co narzekać i martwic sie na zapas :)

RadOs41
27-11-2011, 17:55
Dzisiaj dołączyłem do grona nieszczęśliwych (na razie) bezlusterkowców C5d. Mam nadzieję, że wszystko będzie profesjonalnie i po naprawie będę szczęśliwy, jak do tej pory, i nie będzie niemiłych zaskoczeń ze strony serwisu. Przeczytałem całe forum - dzięki za wszystkie uwagi - i wysyłam do serwisu. Ale nie umiem znaleźć kodu-informacji jaki należny podać podczas wysyłki, aby wysłać paczkę dhl lub dpd na koszt CSI? Wytłumaczcie jak cielęciu na polu. Dzięki.

zanussi
27-11-2011, 19:11
Moje lustro odpadło jakoś na początku listopada przy przebiegu 171 000. Robią za free więc luzik :)

Rodos http://www.e-csi.pl/pl/wysylka.html

RadOs41
27-11-2011, 22:39
Dzięki zanussi. Brak lustra skutkuje tym, że nie widzę obrazu. Ale aparat zdjęcia cyka. Robiąc zdjęcia bez lustra słychać, że AF działa (i widać że skala odległości na obiektywie obraca się) w efekcie miga punkt AF i dźwiękiem tak jakby potwierdzał ustawienie ostrości, ale po sprawdzeniu (na wyświetlaczu oraz w DPP) dla aktywnego punktu AF zdjęcie wychodzi nieostre. Po włożeniu lustra "złapał" ostrość. - ???
Wobec powyższego mam pytania: czy lustro (jego brak) ma wpływ na niepoprawne działanie AF? oraz drugie: jeżeli tak, to czy po wklejeniu lustra serwis sprawdza działanie AF? Jeżeli ktoś mógłby mi odpowiedzieć - Dziękuję i Pozdrawiam.

punky
27-11-2011, 23:17
Wobec powyższego mam pytania: czy lustro (jego brak) ma wpływ na niepoprawne działanie AF? oraz drugie: jeżeli tak, to czy po wklejeniu lustra serwis sprawdza działanie AF? Jeżeli ktoś mógłby mi odpowiedzieć - Dziękuję i Pozdrawiam.

Ma wpływ, pod lustrem które widzisz znajduje się drugie które odbija obraz do czujników AF umieszczonych na dole komory lustra, stąd AF w Twoim przypadku nie może działać poprawnie.
Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi.

Bolek02
27-11-2011, 23:35
Odpowiedzi na drugie pytanie szukać należy w Serwisie.
Właściwie jakie to ma znaczenie, skoro wysyłasz do nich puszkę i wypadnięte lustro a otrzymujesz w pełni sprawny sprzęt naprawiony i przesłany na koszt producenta :)

RadOs41
28-11-2011, 08:24
Bardzo dziękuję za wszystkie porady ;)

RadOs41
09-12-2011, 22:33
Sprzęt odebrałem, jest Ok. Jedyne co mnie poirytowało, to to, że osoba z którą prowadziłem korespondencję e-mail, bardzo mocno naciskała na odpłatne czyszczenie filtra matrycy, chociaż podczas pozostawienia body do naprawy, wyraźnie zaznaczyłem, że nie chcę czyszczenia. Wysyłając body do naprawy wiedziałem, że na matrycy są widoczne plamki (przy f/16-f/22) - do f/11 niewidoczne. Natomiast podczas korespondencji otrzymałem zdjęcie podobno mojej matrycy, na której były widoczne wyraźne jakieś "kłaki", które "ślepy by dostrzegł przy f/1.4". Coś, jakby nad matrycą fryzjer popracował. Bardzo ciekawa scenografia, pozostawiłem ją na pamiątkę. Po odebraniu sprawdziłem, uff, były tylko "moje plamki".

zanussi
09-12-2011, 22:45
Mnie też coś wspomnieli o czyszczenia matrycy ale grzecznie aczkolwiek zdecydowanie odmówiłem (pewnie nie naciskali bardziej ponieważ i tak mam filtr z lekka porysowany :) )
Generalnie jestem zadowolony :)

RadOs41
09-12-2011, 22:52
Generalnie - ja także ;). A matrycę wolę sobie przeczyścić sam.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
ale o tym można poczytać na innym wątku...

filias
28-12-2011, 15:42
Lustro wymieniają za darmo to na czyszczeniu chcą zarobić. Ja niestety (dwa lata temu) dałem się naciągnąć na czyszczenie matrycy i mapowanie pikseli, chociaż i tak byłem zadowolony, bo po siedmiu dniach od wysyłki body miałem w domu.

AMMarshall
18-02-2012, 02:20
Odpadło.



https://canon-board.info/imgimported/2012/02/20120218_canon_5d_mirror_defect_0001-2.jpg
źródło (http://adammarczak.com/_static/foto/20120218_canon_5d_mirror_defect/20120218_canon_5d_mirror_defect_0001.jpg)

Lusterko jest jeszcze ukruszone. Chrupnęło, jak zdejmowałem obiektyw. :(
Soczewka obiektywu na szczęście nie zarysowana.

Mam nadzieję, że serwis nie będzie się krzywił. Czy u Was wymieniali lustro na nowe, czy wklejali stare?

WiatruMistrz
18-02-2012, 07:54
A to peszek. Nie martw się kilka stówek i będzie jak nowy :)

Em Es
18-02-2012, 11:59
A to peszek. Nie martw się kilka stówek i będzie jak nowy :)

wymiana w serwisie jest ZA DARMO - nie peszek...

nikt nie będzie doklejał lustra - dostaniesz nowy mechanizm

skontaktuj się z serwisem na Żytniej, wysyłaj piątkę i czekaj na naprawioną
za darmo

zanussi
18-02-2012, 16:21
A to peszek. Nie martw się kilka stówek i będzie jak nowy :)

Masz 5d ..... uważaj bo peszek może dopaść i Ciebie :)

RadOs41
20-02-2012, 15:45
Montują cały nowy zestaw, bezpłatnie. Jedyne do czego zazwyczaj "namawiają" to czyszczenie matrycy (odpłatnie) - Twój wybór. Ja przed oddaniem do serwisu wykonałem zdjęcia testowe czystości matrycy, tak dla świętego spokoju.

ANDRZEJ M.
21-02-2012, 23:17
Mam nadzieję że mnie to nie dopadnie, w nieodpowiednim momencie:(

gerbil
21-02-2012, 23:35
Zawsze dopada w nieodpowiednim :P

Em Es
22-02-2012, 00:44
skoro same odpadają w nieodpowiednim to nic prostszego jak pomóc mu odpaść w odpowiednim i wysłać do serwisu...

Hadrian
22-02-2012, 00:55
Wczoraj oddalem do serwisu pan powiedział "za tydzien sie odezwiemy powinno juz byc gotowe". dzis byl tel ze jak chce to moge odebrać. Pewnie wszysyki żelazny czy maja mirrorbox na stane czy musza zamawiać


Sent from my iPhone using Tapatalk

AMMarshall
03-03-2012, 04:18
(...) Pewnie wszysyki żelazny czy maja mirrorbox na stane czy musza zamawiać.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Od razu tłumacz takie zawiłości na polski... :)

OK, moja piątka też już na Żytniej.
Póki co strzelam z 40D i po przesiadce stwierdzam, że czterdziestka ma od piątki lepszy AF. :)

briho
11-03-2012, 00:14
A ja się zastanawiam jak to możliwe, że w aparacie tej klasy co 5D może ot tak sobie odpaść lustro. Z tego co czytam, to problem jest powszechny, dlatego tym bardziej dziwi mnie to, że Canon dopuścił się takiego "babola". Niepojęte.

sylwek2k
11-03-2012, 02:24
A ja się zastanawiam jak to możliwe, że w aparacie tej klasy co 5D może ot tak sobie odpaść lustro. Z tego co czytam, to problem jest powszechny, dlatego tym bardziej dziwi mnie to, że Canon dopuścił się takiego "babola". Niepojęte.

Za slaby uzyty klej.
Jak widac, nie we wszystkich puszkach do tej usterki dochodzi, do tego nie odpada ono od razu, tylko ujawnia sie czasem nawet po kilku latach uzytkowania (5D jest nieprodukowane od ponad 4 lat). Takie wady materialowe czasem trudno wykryc na etapie prototypu :)

greg01
11-03-2012, 10:54
A ja się zastanawiam jak to możliwe, że w aparacie tej klasy co 5D może ot tak sobie odpaść lustro. Z tego co czytam, to problem jest powszechny, dlatego tym bardziej dziwi mnie to, że Canon dopuścił się takiego "babola". Niepojęte.
Moze wyciagneli wnioski i w nowszych modelach nie bedzie takich problemow. Slyszal ktos zeby w 5dII odpadlo lustro?

Bolek02
11-03-2012, 11:05
Nawet najlepszym producentom zdarzają sie wpadki. Najważniejsze, ze potrafili sie do tego przyznać i wszelkie koszty z tym związane wzięli na siebie :)

amroz
11-03-2012, 11:17
Moze wyciagneli wnioski i w nowszych modelach nie bedzie takich problemow. Slyszal ktos zeby w 5dII odpadlo lustro?
albo w 5dIII?:D

greg01
11-03-2012, 11:25
W nikonach D2 jak siegam pamiecia odklejala sie guma na obudowie.

Marv84
11-03-2012, 11:43
w 350D tez odklejała sie guma na obudowie ale to niska klasa sprzętu to mogą sobie pozwolić jak takie wpadki bo odklejało sie najczęściej po ok 2latach używania...

AMMarshall
17-03-2012, 01:21
Moja piątunia jest już z powrotem u mnie. Naprawa trwała kilka dni, dostałem maila, że gotowe, poprosiłem o wysyłkę sprzętu do mnie i tadaaam!! Mam! :)

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z Żytniej. Wszystko odbyło się bardzo szybko i bardzo sprawnie. Zaznaczyć należy że puszka dotarła do mnie przesyłką kurierską naprawdę solidnie i bezpiecznie zapakowana.

Stafford
25-03-2012, 08:16
Miałem to samo miesiąc temu. Lustro odkleiło mi się tydzień po kupnie aparatu. Nie znając jeszcze tej przypadłości piątki spociłem się jak mysz :oops: - myślałem, że sprzedawca wcisnął mi bubel.
Żytnia załatwiła sprawę w 3 dni. Szacun.

MARANTZ
13-04-2012, 09:25
Wczoraj urwało się i mnie. Pierwszy objaw? Przestał działać AF. Nagle bez powodu nie chciał niczego załapać. Zdejmuję szkło, naciskam spust bez obiektywu i ... brzdęk :D
Lustro odleciało. Nie czytałem o problemie wcześniej na forum bo zaglądam tutaj raz do roku, ale dzięki temu wątkowi troszkę się uspokoiłem. Zobaczymy co z tym zrobi Żytnia. Ciekawi mnie to bo słyszałem, że nie są już serwisem autoryzowanym przez Canona.

gerbil
13-04-2012, 09:51
MARANTZ:

zweryfikowałeś te plotki?

MARANTZ
13-04-2012, 10:30
MARANTZ:

zweryfikowałeś te plotki?

To info usłyszane wczoraj w jednym z łódzkich sklepów foto. Nie myślałem, że tak szybko będę musiał to weryfikować ;) Sprawdzę to u miejscowego przedstawiciela PRO z Pabianic.

szwayko
13-04-2012, 10:59
Ja tam dałem trochę kleju w miejscu gdzie serwis wkleja kątownik. Po co mieć przykre niespodzianki na zleceniu, czy porysowaną tylnią soczewkę - może tak się przecież zdarzyć.
Po za tym potem zabawa w wysyłanie, czekanie...

darecky
13-04-2012, 11:56
Szwayko, zrób proszę fotki podklejonego przez ciebie lusterka i napisz kiedy i czym kleiłeś. Może komuś się przyda. Mnie to ciekawi, czy też tak nie zrobić ilekroć zaglądam do tego wątku.

szwayko
13-04-2012, 13:24
Ok mam dwa aparaty i w dwóch tak zrobiłem. Najpierw w jednym na próbę tym "gorszym".
Klej też podam.

szwayko
15-04-2012, 12:36
Szwayko, zrób proszę fotki podklejonego przez ciebie lusterka i napisz kiedy i czym kleiłeś. Może komuś się przyda. Mnie to ciekawi, czy też tak nie zrobić ilekroć zaglądam do tego wątku.

Nie wygląda to ładnie, ale ja jestem praktykiem dla mnie aparaty mają być najbardziej użyteczne a nie ładne. W tym aparacie mam tak ponad rok.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/848/img9628f.jpg/)

klej do twardego pcv, szkła. Aparat najlepiej odłożyć bagnetem do góry żeby klej nie odparował na matówkę. Chociaż to nie cyjanowy jak super glue.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/88/img9630z.jpg/)

fotowesolowski
15-04-2012, 13:39
I po co tak kombinowac z tym klejem, odsyłasz aparat do serwisu, wymieniaja lustro łącznie z mirrorboxem, na gwarancji, jest to wada fabryczna.

Wymieniałem w 2011 w aparacie z przebiegiem ponad 70 tys klatek. gruuuubo po gwarancji.

Serwis nie wkleja zadnych katowników, wymienia czesc na zupelnie nowa , nie ma co sszerzyc defetyzmu

cleanmind
14-05-2012, 23:03
Niekończąca się opowieść... W czwartek mnie również odpadło lusterko:( W piątek wysłałem, dziś już mam kosztorys - naprawa nieodpłatna, ale niestety trzeba czekać na części...:( A w sobotę reportaż:( Czy w przesyłanym do Was kosztorysie mieliście informacje o oczekiwaniu na części?
WYMIANA UKŁADU LUSTRA NA GWARANCJI PRODUCENTA(TRZEBA CZEKAĆ NA CZĘŚCI)
Nie ukrywam, że dość mocno niepokoi mnie właśnie tekst w nawiasach:/ Jeśli tak ile czekaliście na powrót Waszej puszki?

Pozdrawiam!

ArekLodzPl
17-06-2012, 17:16
Chyba jakaś zmora z tymi odpadającymi lustrami - dziś się stałem "szczęśliwym" członkiem tego klubu :?

bucefal14
17-06-2012, 19:14
I po co tak kombinowac z tym klejem, odsyłasz aparat do serwisu, wymieniaja lustro łącznie z mirrorboxem, na gwarancji, jest to wada fabryczna.

Wymieniałem w 2011 w aparacie z przebiegiem ponad 70 tys klatek. gruuuubo po gwarancji.

Serwis nie wkleja zadnych katowników, wymienia czesc na zupelnie nowa , nie ma co sszerzyc defetyzmu

może żeby nie mieć niespodzianki w czasie zlecenia?

canonfun
17-06-2012, 19:20
mi odpadło wczoraj na reportażu - całe szczęście, że nie na przysiędze :/

obcy21
17-06-2012, 22:02
wymieniają lustro jak tylko odpadnie czy można zlecić naprawę wcześniej (mając 5D z serii z wadliwym lustrem)

vaas
17-06-2012, 22:05
wymieniają lustro jak tylko odpadnie czy można zlecić naprawę wcześniej (mając 5D z serii z wadliwym lustrem)


Tylko jak odpadnie

pawko
17-06-2012, 22:09
czy ktoś może wie jakie to numery seryjne mają wadę ??

ArekLodzPl
17-06-2012, 23:09
czy ktoś może wie jakie to numery seryjne mają wadę ??

jak Ci odpadnie będziesz wiedział :lol:

madc0w
17-06-2012, 23:45
można śmiało przykleić super glue jak odpadnie albo innym takim klejem :)
kropelki nałożyć szpilką na te poduszeczki które tam są i się trzyma świetnie

ArekLodzPl
18-06-2012, 00:19
można śmiało przykleić super glue jak odpadnie albo innym takim klejem :)
kropelki nałożyć szpilką na te poduszeczki które tam są i się trzyma świetnie

No chyba tak zrobię, tylko nie klejem cyjanopropanowym, tylko jakimś elastycznym distalem albo epidianem. Nie widzi mi się oddawać na 2 tygodnie do serwisu aparatu gdzie pewnie zrobią to samo - lustro jest nienaruszone więc nie powinno być problemu

Grzesiek_PL
18-06-2012, 01:12
A tak z ciekawości bez lustra też robi zdjęcia? :D

AMMarshall
18-06-2012, 08:27
No chyba tak zrobię, tylko nie klejem cyjanopropanowym, tylko jakimś elastycznym distalem albo epidianem. Nie widzi mi się oddawać na 2 tygodnie do serwisu aparatu gdzie pewnie zrobią to samo - lustro jest nienaruszone więc nie powinno być problemu
Z tego co się orientuję i co mi powiedziała miła pani na Żytniej w serwisie wymieniają cały mechanizm lusterka na nowy, a nie tylko wklejają samo lusterko...


A tak z ciekawości bez lustra też robi zdjęcia? :D
Nie sprawdzałem ale myślę, że robi...

ArekLodzPl
18-06-2012, 08:39
zdjęcia robi, AF działa ale nie tak jak powinien - lustro główne kieruje obraz na to mniejsze lusterko a to zaś na czujniki AF. Zrobiłem parę zdjęć i wszystkie nieostre, dopiero jak podpiąłem 20-tkę i dałem f/11 i ostrość na MF na 1m wyszło ok. ;)

obcy21
18-06-2012, 09:26
z tego co mi wiadomo nie jest to tylko przyklejenie lustra za pomocą kleju ale także zabezpieczenie za pomocą "kątowników". Ja bym sam nie kleił ponieważ jak odpadnie drugi raz to serwis może nie uznać naprawy jako usunięcia wad fabrycznych i trzeba będzie płacić.

ArekLodzPl
18-06-2012, 10:26
Dzwoniłem przed chwilą na Żytnią i powiedziano mi że wymieniają cały mechanizm podnoszenia lustra - chyba wyślę :D

liquidsound
01-07-2012, 12:28
Padło na mnie :D wczoraj przed samymi oczepinami :) wiedziałem, że to nastąpi, na szczęście nie w kościele. Drugie body to jednak jest podstawa.

LYKAN
29-07-2012, 13:45
witam w klubie bezlusterkowców.5 kę wyśle pewnie na żytnią.i jak tu iść na zlecenie bez 2 puszki.dobrze że nie odpadło w kościele,tylko na sali weselnej.pozdrawiam.

cineo
12-09-2012, 11:23
Ahoj....
I mnie się trafiło.
Jak widać po postach przypadłość granicząca niemal z pewnością, i tak wcześniej czy później będzie zonk :(
Od wczoraj na Żytniej i na poniedziałek ma być cacy. Oby :)

Bolek02
12-09-2012, 12:26
Dzwoniłem przed chwilą na Żytnią i powiedziano mi że wymieniają cały mechanizm podnoszenia lustra - chyba wyślę :D

No to teraz macie lepiej, bo rok temu faktycznie wklejali tylko lustro i zabezpieczali kątownikami.

fleder
12-09-2012, 20:43
Przy jakich przebiegach następuje u Was ta 'nieuchronna' chwila?

skydiver
12-09-2012, 20:50
To nie jest związane raczej z przebiegiem, a z temperaturą oraz wilgotnością w której używasz aparatu. Mi odpadło kiedyś na początku wesela przy 30tyś., więc dojechałem do końca imprezy na jednym body. Lustro dodatkowo uszkodziło matówkę, ale bez problemu wszystko wymienili za free (aparata miał jakieś 4 lata).

RadOs41
12-09-2012, 20:51
A ja się zastanawiam jak to możliwe, że w aparacie tej klasy co 5D może ot tak sobie odpaść lustro. Z tego co czytam, to problem jest powszechny, dlatego tym bardziej dziwi mnie to, że Canon dopuścił się takiego "babola". Niepojęte.

Bardziej niepojęte jest to, że Canon wypuszcza kolejne "5-ki", coraz droższe, "nowsze technologicznie" (?) i z większymi babolami. Podobno poprawili AF w mkIII i co z tego wyszło (?): http://www.canon-board.info/autoryzowany-serwis-canon-csi-foto-i-video-67/kalibracja-5d3-sensz-85862/

Ciekaw jestem, czy Żółty też sobie pozwala na takie wpadki, za które każe sobie - co by nie mówić - słono płacić?

fleder
12-09-2012, 21:13
Jeśli chodzi o Żółtych to niewątpliwie najbardziej niechlubnym burakiem był ostatnio chlapiący smarem na matrycę silnik AF w modelu D7000. A szkoda bo bardzo fajna puszka to jest. Niektórym udawało się kupić całkowicie sprawne egzemplarze, innym nawalały od razu po wyjęciu z pudełka, jeszcze innym zaś po kilkunastu tysiącach przebiegu (gdy puścili już kciuki i zadowoleni otarli pot z czoła). Dokładnie sprawy nie śledziłem, ale były duże problemy z naprawą tej usterki. Sklepy umywały ręce a serwis czyścił matrycę a usterki nie naprawiano bo oficjalnie nie istniała (Nikon chyba uzgadniał zeznania przez jakiś czas).
Był też problem z wadliwym akumulatorem w D5000 lub D5100, jednak nie interesowały mnie te wydmuszki więc nic bliżej nie powiem :D

Przemek_PC
12-09-2012, 22:07
W moim 5D też odpadło lustro. Przebieg 13,5k klapnięć. To co kolega napisał o warunkach atmosferycznych ma sens bo na weselu robiłem zdjęcia wewnątrz, później na dworze, po powrocie na salę zaparował mi obiektyw a po kilkunastu zdjęciach odpadło lustro. W tym samym czasie kamera wideo zasygnalizowała kondensację pary wodnej.

zimek79
13-09-2012, 08:01
Hej
ja to samo miałem miesiąc temu. Wymienili za free. Wszystko odbyło się bezboleśnie.

Bolek02
13-09-2012, 11:06
Bardziej niepojęte jest to, że Canon wypuszcza kolejne "5-ki", coraz droższe, "nowsze technologicznie" (?) i z większymi babolami. Podobno poprawili AF w mkIII i co z tego wyszło (?): http://www.canon-board.info/autoryzowany-serwis-canon-csi-foto-i-video-67/kalibracja-5d3-sensz-85862/

Ciekaw jestem, czy Żółty też sobie pozwala na takie wpadki, za które każe sobie - co by nie mówić - słono płacić?

Jak to słono placić ????????????????????????
Przecież tego typu usterki są naprawiane na koszt producenta. Nawet za wysyłkę nie musisz płacić :)

cineo
13-09-2012, 12:10
Jak to słono placić ????????????????????????
Przecież tego typu usterki są naprawiane na koszt producenta. Nawet za wysyłkę nie musisz płacić :)

dokładnie - przesyłka i usługa za friko :):):)

roofman
13-09-2012, 12:34
dokładnie - przesyłka i usługa za friko :):):)
Poczytaj w/w wątek.
Po kilku kalibracjach serwis zaczyna straszyć że następne będą już płatne...

kerami82
13-09-2012, 18:48
Może canonowi zdarzają się problemy techniczne, ale dobrze że wychodzą z tego z twarzą poprzez takie akcje serwisowe. Kupując 5d jedynke nie ma potrzeby przejmować się tym lustrem bo wiadomo, że i tak wymienią. Kiedyś zastanawiałem się nad nikonem ale pomimo że robią "na papierze" świetne puchy to jednak niepewność z awaryjnością skutecznie odstrasza(d7000). Nawet do tej pory usterki d7000 są wielką niewiadomą. Ludzie mówią, że coś jest nie halo a serwis milczy. Reasumując odklejającym lustrem w 5d nie ma co się przejmować bo i tak zrobią to za friko :)

gavin
13-09-2012, 19:50
Pytanie tylko jak długo jeszcze.

fleder
13-09-2012, 21:18
...Kupując 5d jedynke nie ma potrzeby przejmować się tym lustrem bo wiadomo, że i tak wymienią. Kiedyś zastanawiałem się nad nikonem ale pomimo że robią "na papierze" świetne puchy to jednak niepewność z awaryjnością skutecznie odstrasza(d7000). Nawet do tej pory usterki d7000 są wielką niewiadomą. Ludzie mówią, że coś jest nie halo a serwis milczy. Reasumując odklejającym lustrem w 5d nie ma co się przejmować bo i tak zrobią to za friko :)

Można się nie przejmować, ale dyskomfort psychiczny pozostaje. Co jeśli lusterko pierdnie na robocie? Niby zawsze zapasową puchę się ma, ale jednak ja bym takim stoikiem nie był :D

RadOs41
13-09-2012, 22:37
Jak to słono placić ????????????????????????
Przecież tego typu usterki są naprawiane na koszt producenta. Nawet za wysyłkę nie musisz płacić :)

Nie chodzi mi o koszt naprawy, ale o koszt body. Wydaje mi się, że za taką cenę, to producent nie powinien mieć tego typu wpadek. Chyba, że Canon traktuje konsumentów jako testerów, a wypuszczone body to tylko prototypy "przedprodukcyjne"... rozdawane wybrańcom do testowania za darmo :)

dulak
19-09-2012, 12:45
Z dumą pragnę poinformować, że w moim obecnym 5D w dniu wczorajszym podczas sesji zaciemniło wizjer co oznaczalo jedno :) Na szczęście miałem Marka drugiego pod ręką. Dziś rano udałem się do serwisu w Lublinie, dla panów naprawa tej przypadłości nie stanowi najmniejszego problemu pod warunkiem, że nikt samoczynnie nie próbował tego naprawić wcześniej. Przy okazji dowiedziałem się, że naprawy lustra w 5DI wykonują dość regularnie właśnie w takich przypadkach jak mój gdy fotograf nie ma czasu na wysyłkę na Żytnią. Odbiór w dniu jutrzejrzym od rana, koszt - 50zł, gwarancja na naprawę :)

Zapewniają, że przy odpowiednim kleju nie ma bata by się drugi raz odkleiło, zresztą ponoć cały świat klei klejami a tylko w 5DI się odkleja :)

lewyy
23-09-2012, 01:56
Czy ktos kto oddawal piatke na zytnia z odpadnietym lustrem w miare niedawno powie ile trwala naprawa?

luciferi
23-09-2012, 07:28
Mi to zrobili z dnia na dzień.

LYKAN
23-09-2012, 10:01
w lipcu trwało to 2 tygodnie.

cauchy
23-09-2012, 10:10
No to teraz macie lepiej, bo rok temu faktycznie wklejali tylko lustro i zabezpieczali kątownikami.
nieee... ja miałem wymieniany już cały mechanizm, w lipcu 2011. od tamtej pory lustro trochę inaczej kłapie.

freaku
06-10-2012, 22:49
Dołączyłem do grona "szczęściarzy" z awarią lustra ale dodatkowo mam taki problem, że nie mogę odpiąć obiektywu - miał ktoś coś tego typu???

arturs
07-10-2012, 11:04
To nie ruszają nic tylko do serwisu.. Bo pewnie gdzieś zahaczyło i przy próbie odkrecenia może uszkodzić np komorę lustra czy czujniki AF

roofman
07-10-2012, 11:36
Obecnie przy procedurze naprawy usterki 'odklejenie lustra' wymieniany jest mirror box z całą komorą i bagnetem.
Więc nawet jak coś zawadziło i uszkodziło bagnet to zmienią całość.
(chyba że stwierdzą że lustro odpadło w wyniku kombinacji z bagnetem co jest bardzo prawdopodobne, wtedy zgarną około 1200zł za całą procedurę wymiany).

Bolek02
07-10-2012, 11:45
Obecnie przy procedurze naprawy usterki 'odklejenie lustra' wymieniany jest mirror box z całą komorą i bagnetem.
Więc nawet jak coś zawadziło i uszkodziło bagnet to zmienią całość.
(chyba że stwierdzą że lustro odpadło w wyniku kombinacji z bagnetem co jest bardzo prawdopodobne, wtedy zgarną około 1200zł za całą procedurę wymiany).

Nie zgarną ani złotówki, bo to naprawa zawsze w ramach specjalnej gwarancji producenta i nie Twoja wina, że odpadło lustro!

freaku
07-10-2012, 11:47
Dokładnie to wygląda tak, że kiedy chcę wypiąć obiektyw jestem w stanie przekręcić go o ok 0,5-1cm i nagle się blokuje. Z bagnetem nic nie kombinowałem.

roofman
07-10-2012, 12:13
Nie zgarną ani złotówki, bo to naprawa zawsze w ramach specjalnej gwarancji producenta i nie Twoja wina, że odpadło lustro!
Dobrze piszesz: jeśli odpadło lustro.
Ale jeśli to lustro i coś jeszcze to policzą za to coś jeszcze. A całość jest w mirror box.
Nie chcę straszyć ale wszyscy wiedzą jak na to patrzą serwisy.
Może się uda, a może nie.

Bolek02
07-10-2012, 12:35
Dobrze piszesz: jeśli odpadło lustro.
Ale jeśli to lustro i coś jeszcze to policzą za to coś jeszcze. A całość jest w mirror box.
Nie chcę straszyć ale wszyscy wiedzą jak na to patrzą serwisy.
Może się uda, a może nie.

To nie strasz :) Ja to przerabiałem i dokladnie wiem jak jest. Panowie wymienili wszystko na koszt producenta i chcieli tylko wyczyścić matrycę za pieniadze ale odmówiłem. Całość usługi łącznie z kosztami transportu jest bezpłatna.

--- Kolejny post ---


Dokładnie to wygląda tak, że kiedy chcę wypiąć obiektyw jestem w stanie przekręcić go o ok 0,5-1cm i nagle się blokuje. Z bagnetem nic nie kombinowałem.

No i nie kombinuj, tylko ślij do Serwisu na Żytnią ich Kurierem czyli DPD lub DHL.

kosdkp
07-10-2012, 13:20
Z ciekawości: jakie macie pierwsze numery seryjne-rok prod. ? Wszystkie stare 5d są obarczone tym fatum, czy jakaś konkretna seria?

freaku
07-10-2012, 16:10
Mam jeszcze takie pytanie - nie posiadam dowodu zakupu, ponieważ kupowałem aparat z drugiej ręki - czy w takim wypadku nie będzie problemów z naprawą lustra?

Bolek02
07-10-2012, 16:40
Przy tej konkretnej usterce w 5D nie jest wymagana ani gwarancja ani dowód zakupu.

zoomi
07-10-2012, 16:43
a co w sytuacji kiedy kolega wyśle z obiektywem i okaże się że lustro porysuje tylną soczewkę obiektywu ?

freaku
07-10-2012, 16:57
Tez jestem ciekaw bo właśnie zapakowałem komplet z 50mm ef 1,4, który kupiłem miesiąc temu - nowy.

Bolek02
07-10-2012, 19:23
Zasadniczo na wymianę lustra w 5D należy wysłać goły aparat bez obiektywu - tylko z zaślepką. Jeśli jednak obiektywu nie da się odkręcić, to nie masz innego wyjścia.
Jeśli masz wątpliwości co do obiektywu, to zamiast zgadywać po prostu zadzwoń do serwisu i zapytaj :)

kosdkp
29-12-2012, 15:07
Odkopie trupa.
Man pytanie: co zrobić by lustro się odkleiło?
Chce zabrać 5dc na wycieczkę i zdecydowanie nie chcę by mirror odpadł za granicą. Mam stary egzemplarz, z początku dystrybucji w pl. I tak sobie pomyślałem, że profilaktycznie lepiej "pomóc" nic szukać servisu za granicą.

freaku
29-12-2012, 19:55
a co w sytuacji kiedy kolega wyśle z obiektywem i okaże się że lustro porysuje tylną soczewkę obiektywu ?


Zasadniczo na wymianę lustra w 5D należy wysłać goły aparat bez obiektywu - tylko z zaślepką. Jeśli jednak obiektywu nie da się odkręcić, to nie masz innego wyjścia.
Jeśli masz wątpliwości co do obiektywu, to zamiast zgadywać po prostu zadzwoń do serwisu i zapytaj :)

Trochę czasu już minęło od zdarzenia a zakończyło się ono tak:
Tak jak pisałem wcześniej wysłałem body razem z prawie nową 50-tką 1.4
Po czym prawie dostałem zawału kiedy dostałem odpowiedź z serwisu o uszkodzeniu mirror box-a (ani słowa o odklejeniu lustra) i prośbą o zgodę na odpięcie obiektywu "na siłę" co może skutkowac kolejnymi uszkodzeniami i na nic zdało się moje tłumaczenie, że wyraźnie widać w wizjerze odklejone lustro i ono spowodowało taka kolej rzeczy - faktura ok 1500zł :/

Zgodę wyraziłem bo doszedłem do wniosku, że i tak nic innego mi nie pozostało.

Na drugi dzień - kamień z serca - informacja od serwisu - odklejone lustro spowodowało zablokowanie obiektywu, który uszkodził cały mirror box - wymiana na koszt producenta.

Co ciekawe w obiektywie uległa zgnieceniu tylna zaślepka elektroniki - została ona wymieniona również bez kosztów ale tylko dlatego, że obiektyw był na gwarancji - i tego nie jestem w stanie do końca zrozumieć ponieważ wg mnie skoro winowajcą było lustro to powinny być usuwane wszystkie usterki, które ono wywoła jakby z automatu. Tutaj gdybym nie miał już gwarancji na obiektyw nie dokonano by tej naprawy.

Merde
29-12-2012, 21:15
Co ciekawe w obiektywie uległa zgnieceniu tylna zaślepka elektroniki - została ona wymieniona również bez kosztów ale tylko dlatego, że obiektyw był na gwarancji - i tego nie jestem w stanie do końca zrozumieć ponieważ wg mnie skoro winowajcą było lustro to powinny być usuwane wszystkie usterki, które ono wywoła jakby z automatu. Tutaj gdybym nie miał już gwarancji na obiektyw nie dokonano by tej naprawy.

To (niestety) tak nie działa. Jeśli spali ci się telewizor (na gwarancji) i w skutek tego mieszkanie - to czy producent telewizora zapłaci za remont mieszkania? Od tego są ubezpieczenia, gwarancja zawsze dotyczy konkretnego produktu, nie osprzętu z nim użytkowanego.

obcy21
30-12-2012, 10:43
Dziwna sprawa, bo z tego co mi wiadomo to teraz nie przyklejają lustra tylko wymieniają cały mirror box, ktoś mnie upewni w tym co wiem bądź poprawi...

Merde
30-12-2012, 11:16
Dziwna sprawa, bo z tego co mi wiadomo to teraz nie przyklejają lustra tylko wymieniają cały mirror box, ktoś mnie upewni w tym co wiem bądź poprawi...

Wymiana całego mirrorboksa oczywiście.
Serwisy rzadko kiedy bawią się w naprawianie czegokolwiek, wymienia się całe podzespoły.

tomekqrrr
04-01-2013, 19:07
Moja piątka dziś powróciła z serwisu z wymienionym lustrem - montaż lustra - część mirror box ass'y
Operacja bezpłatna + bezpłatny transport kurierem w obie strony, do tego rzetelna informacja ze strony serwisu przez mail i telefon

Bolek02
04-01-2013, 20:25
Nie zawsze tak jest, że Serwis wymienia cały mirror box. Jesli nie zachodzi potrzeba wklejają tylko nowe lustro i zabezpieczają jego krawędzie kątownikami.

gwozdzt
09-01-2013, 13:45
Ja dziś interweniowałem w sprawie czyszczenia matrycy w Canon Polska i mają zając się ta sprawą. Jak stwierdziła miła pani w CP serwis na żytniej trochę wymusza od klienta drobne naprawy w stylu czyszczenie matrycy. Pytałem czy jeżeli grzebią w aparacie i wymieniaja lustro to automatycznie powinni po takim zabiegu wyczyścic matrycę czy też nie. Jutro mają mi dać odpowiedź w tej sprawie.



Aparat odebrany.
Syf na matrycy koszmarny, bez porównania z tym 1 paprochem z jakim zostawiłem w servisie.
A żeby było śmiesznie matówka jak w nigdy nieczyszczonym aparacie z lat 70.
Jeden wielki syf. Jestem niezadowolony i zniesmaczony.
Wymiana całego systemu podnoszenia lustra w ramach wady producenta powinna być wykonywana w sterylnych warunkach, a czyszczenie powinno być integralną częścią wymiany i pewnie jest, ale servis musi zedrzeć pieniądze.
Nie zgadzam się z tym. Zobaczymy co na to Canon PL.

Panowie, na jaki adres pisaliście do Canon PL ?
Bo mój aparat właśnie jest w serwisie z powodu tego odpadniętego lustra i oczywiście próbują wyciągnąć 130zł za czyszczenie matrycy, choć nie jest zabrudzona.
Trzeba by to w końcu jakoś ukrócić :evil:

tomekqrrr
09-01-2013, 14:42
Mi pan z serwisu też proponował czyszczenie za 130 zł odmówiłem, później jeszcze przed samym wykonaniem naprawy ( mają na to niby 2 tygodnie ) dzwonił i pytał czy chcę czyszczenie - potwierdziłem że nie . I na tym koniec.
Wydaje mi się że po takiej wymianie czyszczenie matrycy powinno być gratis w końcu jest to ingerencja w sprzęt i zawsze coś tam może sobie wlecieć.
Po odebraniu aparatu nie zauważyłem jakiś widocznych syfów na matrycy

kajtek19891
19-03-2013, 23:19
Odświeżę nieco temat:
Czy zdarzyło się komuś, że po wymianie lustra system AF został inaczej skalibrowany? Tzn, że po naprawie aparat nie ostrzył tak jak wcześniej z obiektywami, szczególnie chodzi mi tutaj o Sigmę.
Pech chciał, że lustro mi się odkleiło 2 dni po zakupie Sigmy 50/1.4 o dziwo od razu trafiłasię idealnie ostrząca sztuka. Obecnie serwis czeka na części, nie ukrywam, że wolałbym uniknąć kolejnej wysyłki body, tym razem do serwisu Sigmy na kalibrację

obcy21
19-03-2013, 23:37
samo lustro nie ma nic do tego, jak całego mirrorboxa wymienią to może będzie problem, ale wątpię ;)

kajtek19891
19-03-2013, 23:45
samo lustro nie ma nic do tego, jak całego mirrorboxa wymienią to może będzie problem, ale wątpię ;)
No właśnie wymieniają całego...

cauchy
20-03-2013, 00:13
Mi po wymianie AF działa równie dobrze, nic nie musialem kalibrować

jac+
26-03-2013, 19:44
Czy wada lustra dotyczy konkretnej serii aparatów, czy to wada ogólnie występująca w tym modelu?

obcy21
26-03-2013, 20:35
z tego co mi wiadomo ogólnie w 5D był problem, nie ma określonej serii.

wiktor2323
27-03-2013, 01:48
U mnie po wymianie nie zauważyłem problemów z nastawą poprawnej ostrości.

kajtek19891
02-04-2013, 23:23
Body wróciło.
Niestety obawy się potwierdziły. Puszka z obiektywami Canona ostrzy bezbłędnie, jednak z Sigmą 50/1.4 pojawił się kilkucentymetrowy frontfocus.
Ech.. teraz do Sigmy trzeba słać na kalibrację.

szwayko
04-04-2013, 09:58
Dlatego ja w swoich 5D już na początku jak zaczęły pojawiać się informacje o problemach z lustrem - zabezpieczyłem klejem w narożnikach i mam spokój. Co fabrycznie to fabrycznie. A po wymianach no właśnie coś tam może źle wyostrzać i dalej problemy.

ArekLodzPl
04-04-2013, 10:58
samo lustro nie ma nic do tego, jak całego mirrorboxa wymienią to może będzie problem, ale wątpię ;)
u mnie cały mirrorbox wymieniony i działa bez zarzutu

GalaktycznyMuczaczo
04-04-2013, 16:28
Ja to chyba mam jakieś szczęście bo w moim aparacie lustro nigdy nie odpadło :)

cauchy
05-04-2013, 04:34
Jesteś albo przed albo po ;)

obcy21
05-04-2013, 11:13
a ja mam pytanie z innej beczki, odpadnie lustro zarysuje tylną soczewkę w szkle 85 1.2 L II - co wtedy? czy taką rysę na szkle powinien serwis usunąć w ramach gwarancji i wady fabrycznej body, czy to już na własną rękę usuwamy...

GalaktycznyMuczaczo
05-04-2013, 13:50
Jesteś albo przed albo po ;)

Mam nadzieję że po :)

--- Kolejny post ---


a ja mam pytanie z innej beczki, odpadnie lustro zarysuje tylną soczewkę w szkle 85 1.2 L II - co wtedy? czy taką rysę na szkle powinien serwis usunąć w ramach gwarancji i wady fabrycznej body, czy to już na własną rękę usuwamy...


Pytanie jak udowodnisz dla serwisu , że to właśnie owe lustro zarysowało ci tylnią soczewkę w dość drogiej L-ce ?

trail.Smith
05-04-2013, 15:37
Witam szczęśliwców, którym odpadło lustro w 5d.
Przestrzegam przed klejeniem lustra samemu i namawiam do sprawdzenia sprzętu jesli decydujecie się na naprawę w innym serwisie niż na Żytniej. Ja niestety popełniłem błąd naprawiając aparat w Krakowie (naczytałem sie o Żytniej różnych opinii, że to wracają matryce zabrudzone itp.- nie, nie pracuje tam i mam do tego serwisu stosunek obojętny).
Niestety lustro zostało przyklejone delikatnie krzywo co uniemożliwia korzystanie np. ze szkieł M42, ponieważ nie da sie poprawnie na nich wyostrzyć. Aparat oczywiscie trafia tam gdzie trzeba, chociaż nawet na szkłach systemowych w wizjerze widać lekką nieostrość.
Z tego co wiem lustro przyklejono klejem do szkła czy coś takiego więc odklejenie teraz nie wchodziw grę.

cauchy
05-04-2013, 20:17
Ja swoje na początku skleiłem kropelką i trzymało 2 miesiące :D potem już byl tylko serwis...

thedoc
06-11-2013, 22:23
O losie... i odpadło, no wzięło i się odkleiło :) Żeby było śmiesznie to moje 5dI ma uwaga uwaga może z 8 tysi przebiegu!! Starszym zrobiłem ze 40 tysi i nic, a tu proszę "nufka sztuka" i lustro odpadło. Wysyłka na Żytnią niezbędna! A zatem, należę do klubu "odpadniętych" :)

crazy
06-11-2013, 22:31
O losie... i odpadło, no wzięło i się odkleiło :) Żeby było śmiesznie to moje 5dI ma uwaga uwaga może z 8 tysi przebiegu!! Starszym zrobiłem ze 40 tysi i nic, a tu proszę "nufka sztuka" i lustro odpadło. Wysyłka na Żytnią niezbędna! A zatem, należę do klubu "odpadniętych" :)

Mialem tak samo. Serwis i po tygodniu mialem w domu

christoo
28-08-2014, 22:12
Ja mam pytanie trochę z innej beczki.
Do serwisu potrzebny jest dowód zakupu, jakieś papier etc?
Bo kupiłem tydzień temu classica na ebayu, przyszedł bez żadnych dokumentów, sama pucha, trochę już późno ale zastanawiam się co robić w razie W....

Usjwo
29-08-2014, 04:32
kupiłem tydzień temu classica

wiec mozna wnioskowac ze juz dawno po gwarancji, wiec w razie W placisz i wymagasz :mrgreen:

salas
29-08-2014, 08:14
raczej bez niczego Ci zrobią, ale lepiej zadzwonić i się upewnić

zoomi
29-08-2014, 08:26
nie potrzeba jakichkolwiek papierów

christoo
29-08-2014, 09:47
no tak.. ale podobno to wada fabryczna i naprwaiają to za free... w razie jeśli lustro odpadnie...

wiktor2323
29-08-2014, 14:23
Potwierdzam. Moja jedna 5 poleciała do serwisu bez papierów, była z Niemiec itd itd i zrobili bez pytań :)

LYKAN
29-08-2014, 19:10
Witam i potwierdzam. Też kupiłem na e bayu ful kompletem papierów. Pojechała bez papierów, po tygodniu miałem naprawioną i działa jak ta lala.

christoo
29-08-2014, 21:18
oK super dzięki wielkie :)
Mam jeszcze pytanie a nie chce zakładać nowego tematu:
1. Na lustrze widać jakieś, rysy, paprochy -jutro postaram się zrobić zdjęcie- próbowałem je wydmuchać gruchą ale jednak nie daję radę- Czy lustro jest odpowiedzialne za paprochy na zdjęciach czy sama matryca?
2. Możliwe że z gripiem,zamiennik- delta nie jest możliwe podniesienie lustra w celu wyczyszczenia komory?("Cannot Clean Sensor) - Gdyby ktoś miał na sprzedaż klapę od baterii proszę o informacje.

ds74
29-08-2014, 21:26
Musisz mieć dobrze naładowane baterie.

FOTO-PAN
29-08-2014, 21:38
1. stan/zabrudzenie lustra nie ma wpływu na zdjęcia tylko syfy na matrycy a dokładnie na filtrze przed matrycą widać na zdjęciach
2. może masz za mało naładowane akumulatory i dlatego nie można podnieść lustra a nie przez grip, naładuj na 100% i zobacz czy dalej nie działa, a jak nie to trzeba "oszukać" body że jest klapka taki mały otworek przy komorze baterii, w klapce jest bolec i w gripie też, można coś tam wepchać i body będzie działać

--- Kolejny post ---

a tu klapka na alledrogo http://allegro.pl/klapka-canon-eos-5d-nowa-oryginal-24h-i4537462691.html

--- Kolejny post ---

a co do dmuchania gruchą to nie polecam za dużo bo można więcej nadmuchać syfów niż było a szczególnie pod matówkę przerobiłem z 7d miałem kilka paprochów a potem po dmuchaniu pełno na rogach pod matówką

christoo
29-08-2014, 21:39
Foto-Pan super dzięki wielki, czyli z lustrem dać sobie spokój? Nie próbować go czysic patyczkami z roztworem z Ipy?
A co do baterii to miałem full naładowana.
Zakupie klapkę i wtedy zobaczymy ;)

christoo
29-08-2014, 21:46
Ooo... No to gruubo..
Wkładać nie nic nie będę, jedynie to co, chce potraktować wnętrze grucha o ile ogarnę to żeby lustro mi się podniosło ;)

Hmmm czyli rysami na lustrze się nie przejmować w ogóle?


Baterie mam ori tylko ze grip to fake niestety... Produkcji Delta z tego co kojarzę

FOTO-PAN
29-08-2014, 21:46
żadnych patyczków nie wtykaj do komory lustra jak Ci to bardzo przeszkadza zanieś do serwisu, w 50d czyściłem matówkę patyczkiem zakończyło się wymiana matówki :)

--- Kolejny post ---

od tych przypadków przestałem się przejmować pojedynczymi paprochami a jak coś sprawę zostawiam fachowcom

--- Kolejny post ---

jeszcze zapytam czy masz oryginalną baterię może body nie widzi że bateria jest naładowana (czasem tak bywa ze starymi zamiennikami)

FOTO-PAN
29-08-2014, 21:51
jak masz naładowaną baterie a na wyświetlaczu tym górnym pokazuję body że jest rozładowana to klapka nic nie da tylko nowa bateria pomoże

christoo
29-08-2014, 21:57
Na wyświetlaczu jest ze jest full, sprawdzałem baterie na 30d i tam działa ładnie.. ;)

FOTO-PAN
29-08-2014, 22:03
i lustro się podnosi do czyszczenia ? w 30d

christoo
30-08-2014, 07:34
Tak w 30D nie wyskakuje komunikat że nie można go podnieść.
Sprawdzę bez gripa o ile uda mi się zablokować ten bolec jakoś.

Hmm czyli samym lustrem się nie przejmować że jest porysowane? ;>>

FOTO-PAN
30-08-2014, 10:19
Hmm czyli samym lustrem się nie przejmować że jest porysowane? ;>>

można się jedynie martwić faktem jak one powstały bo ktoś musiał coś tam kombinować

mirasb
30-08-2014, 15:53
Witam
Grip musi być oryginalny żeby działała funkcja czyszczenia. Odkręć grip i załaduj baterie normalnie. Powinno działać. Miałem to samo w C30D z gripem newell.

FOTO-PAN
15-05-2015, 10:29
Canon EOS 5D - darmowe naprawy lustra tylko do 30 września - Optyczne.pl (http://www.optyczne.pl/8379-news-Canon_EOS_5D_-_darmowe_naprawy_lustra_tylko_do_30_wrze%C5%9Bnia. html)

koniec z darmową naprawą odpadającego lustra

canonfun
01-03-2017, 18:38
Orientuje się ktoś jaki jest koszt naprawy w/w wady? Mam 3 x 5d mkI i z tego co widzę tylko jeden z nich jest po naprawie tej wady. Serwis na żytniej telefonicznie nie odp. na pytanie o koszta nakłania do wysłania aparatów do nich, gdzie fototechnik po zapoznaniu się wyceni całość.

r_m
01-03-2017, 19:19
Gdy mój trafił (jeszcze w czasie akcji serwisowej) na Żytnią, dostałem wycenę na wymianę mirrorboxa "z powodu śladów zużycia" (nie pamiętam, ale chyba miało być 1200+robocizna), nie podjęli się samego umocowania (zrezygnowałem, bo sugerowali jeszcze wymianę migawki). Bez wizyty nie powiedzą.

canonfun
02-03-2017, 23:05
dzięki.

GRZEGORZ123
09-01-2024, 23:29
Witam , czy to prawda , że w "nowych" 5 d clasic tj nr zaczynające się na 2 i 3 ten problem nie występuje?