PDA

Zobacz pełną wersję : EOS D60 + 420EX, awaria lamp



HiszpanskaInkwizycja
15-05-2010, 20:53
Witajcie,

to mój pierwszy post na forum, które od pewnego czasu czytam.
Opiszę co mnie spotkało ostatnio, może komuś przyjdzie coś do głowy co z tym począć choć jestem już chyba zrezygnowany...
Otóż użytkuję (użytkowałem) od 3 lat bezproblemowo zestaw: EOS D60 + 420EX. Nie miałem żadnych zastrzeżeń, całość spisywała się OK.
W kwietniu zauważyłem problem z lampą; w ciągu 1-2h stało się:
1. Lampa błyska ale nie synchronizuje z migawką w żadnym trybie, widzę jej błysk w wizjerze przed podniesieniem lustra
2. Lampa czasami nie wyzwala się (choć przedbłysk oraz błysk testowy są zawsze), piszczy dość nierówno przy ładowaniu. Baterie sprawne, włożone kontrolnie drugie - to samo.
3. Lampa jest zupełnie ciemna, nie ma ruchu zooma po włączeniu, nie ładuje się, jest zupełnie ciemna. Mogiła. Śmierdzi z komory baterii. Rozbieram, w środku nie stwierdzam żadnych uszkodzeń. Lampę już spisałem na straty, nie opłaca się jej naprawiać.

A teraz najciekawsze: wkrótce zauważyłem że zawsze działająca lampa wbudowana: nie synchronizuje, błysk widziany jest w wizjerze przed lustrem, czasem nie wyzwala, itd. zupełnie tak jak z tą zewnętrzną.

O co tu chodzi? Czy usterka w aparacie uszkodziła obie lampy? Moja D60tka ma w tej chwili wartość groszową i nastawiłem się na upgrade na 7D, choć chyba będę musiał to przełożyć ze względu na niedobory finansowe.
Jestem dość zasmucony tą masową padaką sprzętu. Z mojego skromnego systemu Canona sprawne zostały jedynie Sigma, Tamron oraz Phottix.... :-(

--
Pozdrawiam
Michał

Tezet-gdynia
15-05-2010, 21:00
A odpieta od aparatu lampa blyska ? Mozliwe ze poszla np przetwornica wysokiego napiecia (to nierowne piszczenie) i poszlo przebicie na stopke aparatu i ubilo uklad w aparacie :( To tylko taki domysl. Tak naprawde bez dokladnego obejrzenia lampy i aparatu ciezko cokolwiek stwierdzic :(

HiszpanskaInkwizycja
15-05-2010, 23:07
Dzięki za odpowiedź. Tak jak napisałem w pkt. 3 - ostatnią fazą awarii była i jest zupełna ciemność, 420EX jest od tamtej pory martwa. Wbudowana błyska ale nie synchronizuje. Niestety nie wiem jaki był odstęp czasowy między awariami obu, może zdechły równocześnie... Kurcze, może jednak spróbować to naprawić - gdzieś czytałem, że na Żytniej przynajmniej zdiagnozowanie przyczyny jest za darmo?

--
Pozdrawiam
Michał

Przemek_PC
02-06-2010, 08:31
A czy problemy z migawką aparatu nie objawiały się właśnie w ten sposób?