PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 1000d zdjęcia do połowy



canon1
14-05-2010, 19:29
Witam, kupiłem Canona 1000d który miał być sprawny. Niestety po uruchomieniu okazalo się że gdy chce zrobić zdjęcie na ekranie wyświetlony jest obraz od polowy w dół czarny a na górze widać obraz. Na innym obiektywie robi się tak samo tylko jeszcze troche mniej widać.LCD jest sprawne ponieważ w wchodze do Menu to wszystko ok..Możliwe że coś zmieniłem w ustawieniach. Prosze o pomoc.

Tezet-gdynia
14-05-2010, 19:52
Sprawdz lustro od autofocusa, znajduje sie pod lustrem glownym. Jak odlaczysz obiektyw i wejdziesz w tryb czyszczenia matrycy to lustra powinny sie schowac na gore, oba. Jesli widzisz ze takie male zaslania dalej matryce czesciowo to znaczy ze to jest problem.

janhalb
14-05-2010, 22:06
Pytanie za 100 punktów: czy próbowałeś zrzucać zdjęcia do komputera? Czy zdjęcia w komputerze też są obcięte? Jeśli tak - to patrz post mojego przedmówcy. Ale jeśli nie...?

piast9
14-05-2010, 22:09
Widzę to tak:
- zdjęcia z jakąś lampą? Może czasy poniżej synchro? Ale wtedy chyba obraz byłby od dołu do połowy
- walnięta karta pamięci
- albo, na koniec, uszkodzony aparat.

canon1
15-05-2010, 11:26
Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc.Okazało się że lustro się zawiesiło na górze i nieschodziło w dół, przesunołem go palcem i wszystko ok. Możliwe że stało się to podczas tranportu. Pozdrawiam.