PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką wiertarę polecacie?



Pikczer
14-05-2010, 10:54
Witajcie,
stoje wlasnie przed dylematem wyboru wiertarki do domu.
Potrzeba mi od czasu do czasu tegoz sprzetu aby wywiercic kilka otworow i problemem sa (mieszkam w bloku) sciany noscie (beton etc.). Domyslam sie, ze potrzebny mi jest dobry udar, choc mam swiadomosc, iz wiertla sa tez wazne.

Zalozenie:
wiertarka bedzie uzywana okazjonalnie jednak nie chce na nia wydawac kupy kasy (jak wiadomo;)). Zdaje sobie sprawe z tego, iz warto zainwestowac w cos lepszego, bo zakup ten bedzie zakupem na lata. Dlatego - nie chodzi o to, ze ma to byc cos najtanszego, ale ma byc dobre nie przeginajac w strone profesjonalnosci i wysokiej ceny.

Mozecie cos doradzic?

Pozdrawiam
pikczer

Garnett
14-05-2010, 11:07
Używam w domu wiertarki Bosch PSB 500 RE ( uzywam tylko wierteł Bosch ) tylko jeszcze ze starym mocowaniem wierteł ( zakręcane kluczykiem ) i nie mogę powiedzieć o niej złego słowa. Co prawda nie mieszkam w wielkiej płycie i nie wierciłem w ścianach nośnych z płyty tylko w cegle.
Myślę że do prac domowych w zupełności wystarcza a cena nie nadwyręża budżetu domowego , duzym kompletem wierteł można się zmieścić w 250 - 300 zł

gietrzy
14-05-2010, 11:39
Bosch DFR

Martinez69
14-05-2010, 12:14
Bosh 2-26 DFR przeżyła cała budowę domu, nie była oszczędzana, działa jak nowa

dziobolek
14-05-2010, 12:25
Przede wszystkim z udarem pneumatycznym (nie mechanicznym).
Dawno temu kupiłem Einhel (http://www.einhell.pl/index.php?n=kat&k=298), mocno eksploatowana
bardzo dobrze sprawuje się do dziś.

Pozdrówka!

gonzo44
14-05-2010, 13:30
A ja mam jakąś najprostszą wiertarkę za 100 PLN o mocy 800W z udarem (pewnie mechanicznym) i z dobrymi wiertłami (czyt. jedne z droższych jakie ma castorama) wgryza się w wielką płytę aż miło.

szandor
14-05-2010, 13:51
Jeśli nie trafisz na płytę nośną z betonu, to prosta i tania wiertarka (do 100 zł) wystarczy, przyda się w domu. Natomiast jeśli chcesz taką płytę pokonać, lub wiercić w suficie to sobie pożycz porządną wiertarkę z uchwytem z sds. Nie widzę w Twojej sytuacji sensu kupowania (na świecie jest tyle pięknych szkiełek::-D).

GoomeX
14-05-2010, 13:54
Najlepiej jakąś SIGME :))
A tak na serio to tylko Black & Decker, najlepiej z górnej półki i nie oszczędzać i nie kupować 'zabawek' za 150-300pln. Wiertarki używa się całe życie, więc warto w to trochę więcej kaski włożyć. pzdr

zonk
14-05-2010, 14:35
błękitny bosch wszystko jedno jaki ;-)
Ja mam serie GBH i jestem baaardzo zadowolony!

gavin
14-05-2010, 14:43
tamrona w ciemności :P

a tak na serio to BLACK AND DECKER

HuleLam
14-05-2010, 15:11
Witajcie,
stoje wlasnie przed dylematem wyboru wiertarki do domu.
Potrzeba mi od czasu do czasu tegoz sprzetu aby wywiercic kilka otworow i problemem sa (mieszkam w bloku) sciany noscie (beton etc.). Domyslam sie, ze potrzebny mi jest dobry udar, choc mam swiadomosc, iz wiertla sa tez wazne.

Zalozenie:
wiertarka bedzie uzywana okazjonalnie jednak nie chce na nia wydawac kupy kasy (jak wiadomo;)). Zdaje sobie sprawe z tego, iz warto zainwestowac w cos lepszego, bo zakup ten bedzie zakupem na lata. Dlatego - nie chodzi o to, ze ma to byc cos najtanszego, ale ma byc dobre nie przeginajac w strone profesjonalnosci i wysokiej ceny.

Mozecie cos doradzic?

Pozdrawiam
pikczer

Jeżeli szukasz dobrej wiertarki by w betonowym bloku przymocować do ściany mocowanie do teł fotograficznych...
to polecam KRessa z SDS-plusem, np 550PH.
zdRAWki

Hellfire
14-05-2010, 15:28
Makita albo Bosch. Coś z tego bym wybrał. Black & Decker nie jest dobrą firmą. Pamiętam jak wujek w ciągu jednego dnia trzy szlifierki tej firmy wykończył (a wcale ciężko nie pracował).

pamart
14-05-2010, 15:29
wez pod uwage jeszcze takie firmy jak Hilti, Wurth, potem dlugo dlugo nic i Festool, Protool, Hitachi, Milwaukee, Makita, Metabo, AEG, Kress, DeWalt, Bosch, b&d