PDA

Zobacz pełną wersję : Ma ktoś tanka - Apacer Share Steno?



Tytus
30-10-2005, 20:31
doczytałem się, że ten Apacer jest całkiem całkiem i chciałbym się czegoś bliżej dowiedzieć, jak to się sprawuje...

bo chyba mój Image Tank III padł...

nie mam z nim od czterech godzin żadnego kontaktu, nie readuje na żadne bodźce...jestem zrozpaczony! :(:(:(

p.s.

a jak nie to to teraz co jest na topie?

i gdzie można kupić Compactdrive???

Robson01
30-10-2005, 20:40
chyba mój Image Tank III padł...

nie mam z nim od czterech godzin żadnego kontaktu, nie readuje na żadne bodźce...jestem zrozpaczony! :(:(:(

p.s.

a jak nie to to teraz co jest na topie?

i gdzie można kupić Compactdrive???
Zrób mu usta-usta a jak nie pomoże to zostaje defibrylator:smile:

Tytus
30-10-2005, 20:47
Zrób mu usta-usta a jak nie pomoże to zostaje defibrylator:smile:

pocałuj się :(

Tomasz Golinski
30-10-2005, 20:52
moj IT3 tez padł. zwrócili mi 717.17zł :>

Tytus
30-10-2005, 20:55
moj IT3 tez padł. zwrócili mi 717.17zł :>

mi już nikt nic nie zwróci :(

musze zdobyć nowe pudełko na HDD, chyba kupię tego Apacer...

tylko mnie zastanawia, czas czuwania 3h? o ssso chodzi???

mirhon
30-10-2005, 21:53
doczytałem się, że ten Apacer jest całkiem całkiem i chciałbym się czegoś bliżej dowiedzieć, jak to się sprawuje...

bo chyba mój Image Tank III padł...

nie mam z nim od czterech godzin żadnego kontaktu, nie readuje na żadne bodźce...jestem zrozpaczony! :(:(:(

p.s.

a jak nie to to teraz co jest na topie?

i gdzie można kupić Compactdrive???

Ja mam i polecam.

Tomasz Golinski
30-10-2005, 22:23
a próbowałeś podłączyć dysk bezpośrednio do kompa?

Tytus
30-10-2005, 22:25
a próbowałeś podłączyć dysk bezpośrednio do kompa?

nie, nie chciało mi się, da się go podłączyć pod standardowe kable?

jak on jest zasilany?

Tytus
30-10-2005, 22:26
Ja mam i polecam.

podłączasz do niego czytnik? czy na tym wyświetlaczu pokazywana jest pojemność dysku i stan zapełnienia?
da się dokupić do niego extra baterię?

Tomasz Golinski
30-10-2005, 22:27
potrzebna jest przejściówka za kilka złotych. Wpina się w nią kabel IDE i zasilanie.

Tytus
30-10-2005, 22:43
potrzebna jest przejściówka za kilka złotych. Wpina się w nią kabel IDE i zasilanie.

za daleko mam do tego...kupię wcześniej czytnik nowy...cholera, znowu wydatki...

adwent
30-10-2005, 22:43
Tytus- pogrzeb w wyszukiwarce.
np to -
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=4799&highlight=apacer

Było o apacerze, także o problemach, które mu się zdażyły u ludzi. Mój akurat chodzi bezawaryjnie. Wróciłem właśnie niedawno z tygodniowej wycieczki w Rumunii. Zgrałem na Apacera w czasie wyjazdu około 2200 RAWów. Co dzień, w trakcie zwiedzania i pstrykania, zgrywałem na dysk kilka ( około 3-4) kart 1Gb - oczywiście włączając apacera tylko na czas zgrywania plików. Wieczorem po powrocie do "domu" podłączałem go dla podładowania baterii.
Nie zdażyła mi się w tym czasie (ani od początku użytkowania) żadna awaria.

Apacer sprawia wizualnie b. dobre wrażenie. Obudowa solidna- przednia część plastik metaliczny? ( trudno określić - w każdym razie co najmniej b. twardy plastik), tylna - plastik ale też dość solidny. Przyciski w niektórych egzemplarzach ( u mnie też) są nieco luźne.

Fajna jest możliwość tworzenia/kasowania katalogów na dysku, przegrywania wybranych plików z wybranego katalogu na karcie CF do wybranego katalogu na dysk (sprzęt musi obsługiwać protokół przesyłania danych UMS - a nie tylko PTP jak chyba większość aparatów - a więc przez czytnik trzeba działać. W wypadku PTP możliwy jest tylko zwykły backup z karty, bez możliwości decydowania do której partycji, katalogu- przegrywa do 1szej partycji).

Co do czasu pracy: standby- piszą w instrukcji, że 3h; przy aktywnej pracy - piszą, że powyżej 1h. W ten czas ciągłej pracy ponad godzinę troszkę nie dowierzam - choć nie udało mi się tego jeszcze sprawdzić - może ktoś z forumowiczów , kto to sprawdzał- napisałby... Podczas wyjazdu, w czasie dnia, po zgraniu 2óch kart 1gGBtowych - koledze zdarzyło się zapomnieć wyłączyć sprzęt i gdy wróciliśmy po około 40 minutach, bateria była już za słaba, by zgrywać następne karty.

Tak jak pisałem już wcześniej- zgranie 1GB Sandisk Extreme III ( II - podobnie) zajmuje z użyciem czytnika Sandisk ImageMate około 2 min 20 sek, bez czytnika - tj. bezpośrednio z 350d - 5 min 20 sek.

Pisałem już także o problemie z pokazywaniem wolnego miejsca na dysku- w dyskach do 40 GB nie ma problemu, większe dyski trzeba dzielić na partycje i wtedy apacer pokazuje prawidłowo wolne miejsce na każdej partycji ( ja mam 80 Gb podzielony na 3 partycje).

Ogólnie jestem ze swojego apacerka b. zadowolony - polecam.:-D

adwent
30-10-2005, 22:48
Apacera oczywiście podpina się bezpośrednio do kompa przez USB 2.0

Tytus
30-10-2005, 22:50
Tytus- pogrzeb w wyszukiwarce.
np to -
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=4799&highlight=apacer

Ogólnie jestem ze swojego apacerka b. zadowolony - polecam.:-D

Kurcze [wstyd] drugi raz korzystam z wyszukiwarki i nie znajduję tego czego szukam...

dzieki wielkie, o to mi chodziło, mam dysk 40GB, więc jeden problem mniej,
ale jak widzę, ta zabawka nie ma automatycznego wyłącznika, szkoda, głupio w sumie...

a jedno pytanie, czy jak wyłączysz urządzenie i zostawisz na tydzień, masz po tygodniu prąd w baterii?

Tytus
30-10-2005, 22:50
Apacera oczywiście podpina się bezpośrednio do kompa przez USB 2.0

jasna sprawa ;) szkoda tylko, że wbudowanego czytnika nie ma...

chyba kupię to

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70069502

adwent
30-10-2005, 23:11
Tytus
jasna sprawa szkoda tylko, że wbudowanego czytnika nie ma...

Dla mnie to zaleta. Przynajmniej dokupując czytnik wiesz co masz. A ten wbudowany w innych databankach- to kto wie, co to jest. Może dzięki temu, że kupiłem czytnik Sandisk ImageMate mój apacer zgrywa mi 1 Gb w 2 min 20 sek. (a nie w około 20 min - jak urządzenie kolegi z wbudowanym czytnikiem) - jak się przekonałem - ten czas zgrywania był dla mnie kilka razy bardzo ważny. Poza tym w urządzeniach z wbudowanym czytnikiem nie ma chyba możliwości "browse" - czyli tworzenia/kasowania katalogów i przegrywania wybranych plików do wybranych katalogów - kolega nie ma tej możliwości (a ja w rumunii przegrywałem zdjęcia swoje i kolegi do oddzielnych katalogów - full wypas :-D ).

Po odłączeniu od gniazdka i zostawieniu włączonym apacerka na 1 dzień ( co tam gadać o tygodniu :sad: ) - apacerek nawet nie drgnie niestety. Właśnie 1,5 h temu odłączyłem apacera od prądu i już mi pokazuje zużycie 1/3 baterii :-(

Tytus
30-10-2005, 23:18
Dla mnie to zaleta. Przynajmniej dokupując czytnik wiesz co masz. A ten wbudowany w innych databankach- to kto wie, co to jest. Może dzięki temu, że kupiłem czytnik Sandisk ImageMate mój apacer zgrywa mi 1 Gb w 2 min 20 sek. (a nie w około 20 min - jak urządzenie kolegi z wbudowanym czytnikiem) - jak się przekonałem - ten czas zgrywania był dla mnie kilka razy bardzo ważny. Poza tym w urządzeniach z wbudowanym czytnikiem nie ma chyba możliwości "browse" - czyli tworzenia/kasowania katalogów i przegrywania wybranych plików do wybranych katalogów - kolega nie ma tej możliwości (a ja w rumunii przegrywałem zdjęcia swoje i kolegi do oddzielnych katalogów - full wypas :-D ).

Po odłączeniu od gniazdka i zostawieniu włączonym apacerka na 1 dzień ( co tam gadać o tygodniu :sad: ) - apacerek nawet nie drgnie niestety. Właśnie 1,5 h temu odłączyłem apacera od prądu i już mi pokazuje zużycie 1/3 baterii :-(


włączony OK, ale czy bateria trzyma na WYŁĄCZONYM urządzeniu???
Image Tank III nawet wyłączony pobierał prąd...po czterech dniach był dead...

co do prędkości włączonego czytnika to masz rację, ale chyba i na żywotność baterii te szybsze zewnętrzne mają wpływ

ale mi nie zależy na folderach, jeżeli nie mam wyświetlacza do podglądania zdjęć, to interesuje mnie tylko jedna funkcja: COPY, do kolejnego katalogu i tyle...

adwent
30-10-2005, 23:39
Tytus :
włączony OK, ale czy bateria trzyma na WYŁĄCZONYM urządzeniu???
Image Tank III nawet wyłączony pobierał prąd...po czterech dniach był dead...

tego nie sprawdzałem nigdy- ale jestem ciekaw. Może ktoś z forumowiczów ma taką wiedzę i by się podzielił. Ja zrobię test - na noc podłączę do podładowania i rano odłączę na kilka dni - zobaczymy...

a na prawdę zdażały Ci się takie sytuacje, że chciałeś używać databanku po tygodniowym odłączeniu od sieci :?: - Ja mam akurat na stałe podłączonego apacerka do kompa i do sieci- jak gdzieś wyjeżdżam to używam go już po kilku godzinach ( na ostatnim wyjeździe - policzyłem- faktycznie :!: było to po około 55 godzinach i działał bez problemu - były tylko 2 gniazdka - a ludzie uparli się by podładowywać komórki)

Auwo
30-10-2005, 23:49
włączony OK, ale czy bateria trzyma na WYŁĄCZONYM urządzeniu???
Image Tank III nawet wyłączony pobierał prąd...po czterech dniach był dead...



W związku z tym, że mam 3,5 GB w kartach - ostatni raz Apacerka używałem w sierpniu i wtedy też go ładowałem. Odpaliłem przed chwilą - battery full !

Auwo
30-10-2005, 23:51
@Tytus - zajrzyj tutaj - http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=26350

Tytus
31-10-2005, 00:14
@Tytus - zajrzyj tutaj - http://www.cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=26350

THX!

złożyłem ofertę ;)

Tytus
31-10-2005, 00:15
W związku z tym, że mam 3,5 GB w kartach - ostatni raz Apacerka używałem w sierpniu i wtedy też go ładowałem. Odpaliłem przed chwilą - battery full !

bardzo cenna informacja!

Tytus
31-10-2005, 00:16
a na prawdę zdażały Ci się takie sytuacje, że chciałeś używać databanku po tygodniowym odłączeniu od sieci :?:

zdecydowanie, choćby w ostatnie wakacje...

adwent
31-10-2005, 00:49
Auwo:
W związku z tym, że mam 3,5 GB w kartach - ostatni raz Apacerka używałem w sierpniu i wtedy też go ładowałem. Odpaliłem przed chwilą - battery full !

super.


Tytus:
chyba kupię to
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70069502
ha ha.:mrgreen: To ciekawe - też chciałem to kupić, u tego samego sprzedawcy- ale wtedy sprzedawał na aukcji prywatnej- i w odpowiedzi na moją prośbę o dopuszczenie do aukcji -odezwał się do mnie po około 10 dniach :twisted: . Ale było za późno- kupiłem już Apacerka. Poza tym przeczytałem jego komentarze oraz jego reakcje na komentarze innych o nim- gość jest mocno nadpobudliwy, chociaż nie ma co narzekać- super sprzedawcą mimo to jest! Moja mała frustracja się teraz wyładowuje;) - wtedy byłem zły , że gość mi nie odpowiada przez 10 dni, musiałem jakiś databank kupić a chciałem bardzo akurat ten ( gość był jedynym , który to sprzedawał). Teraz jestem b. zadowolony z Apacerka- choć DigiMateII Plus też może być dobrym rozwiązaniem- kto wie- niechby się wypowiedział jakiś właściciel....