PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie mam posadzić swoje zdjęcia i czy da się je ładnie pokazywać?



midori
12-05-2010, 15:52
Witam,

Jak w tytule, nie podoba mi się ani flikr ani picassa, ciekawy jest zenfolio i chyba jako jedyny oferuje backup zdjęć i bardzo dobra jakość wyświetlonych zdjęć. I to chyba wszystko co znalazłem znośnego. Nigdzie niema ładnych galeri aby pokazać zdjęcia na dużym monitorze czy TV fullHD. Zawsze to jakieś brzydkie albo zawalone reklamami :( Może ktoś znalazł coś fajnego... ? :?:
Dodam że chodzi o częste wgrywanie zdjęć aby je odrazu pokazywać znajomym online. Np na wakacjach z netbooka.
Z góry dziękuje za wszelkie porady.

M.

zaitsev
12-05-2010, 18:39
FTP i jakaś prosta galeria typu Simpleviewer czy Autoviewer...

midori
12-05-2010, 18:51
zaitsev - dzieki ale chodi mi oto aby móc wgrywac fotki bezpośrednio na jakiś serwis np jak jestem na wakacjach, bez photoshopa, czasu ani checi jakiejkolwiek przeróbki zdjęc czy skryptowania (bo nieumiem) :???: no i żeby to mialo katalogi aby moża było stworzyć kilka galeri.
Dużo wymagań? to dopiero początek mojej listy życzeń do Świętego Mikołaja ;)

zaitsev
12-05-2010, 19:36
zaitsev - dzieki ale chodi mi oto aby móc wgrywac fotki bezpośrednio na jakiś serwis np jak jestem na wakacjach, bez photoshopa, czasu ani checi jakiejkolwiek przeróbki zdjęc czy skryptowania (bo nieumiem) :???: no i żeby to mialo katalogi aby moża było stworzyć kilka galeri.
Dużo wymagań? to dopiero początek mojej listy życzeń do Świętego Mikołaja ;)

No to tym bardziej FTP... Odpalasz Total Commandera w dowolnym miejscu na świecie i wio... Katalogi, galerie - co chcesz, pełna samowolka... Nie trzeba do tego Photoshopa ani skryptowania. :roll:

midori
12-05-2010, 20:33
Eee a czy będę mógł łatwo wysłać linka "do mojej cioci" aby zobaczyła te zdjęcia bez znajomości programowania w C++ ? ;) chętnie zobacze taką galerie, jestem laikiem jak chodzi o tworzenie stron i znam kilku kumpli fotografów którzy ledwo sobie radzą z Photoshopem więc jak usłyszą FTP albo Total Comander to uciekną :( a galerie chcieli by mieć.

fruity231
12-05-2010, 20:40
ja wrzucam na wordpressa. to wprawdzie bardziej dla blogerow ale nikt przeciez nie broni w poscie umiescic tylko fotografii bez tekstu. mozna dzielic posty na kategorie, opisywac tagami etc

RobertS
12-05-2010, 21:41
Witam,

Jak w tytule, nie podoba mi się ani flikr ani picassa, ciekawy jest zenfolio i chyba jako jedyny oferuje backup zdjęć i bardzo dobra jakość wyświetlonych zdjęć. I to chyba wszystko co znalazłem znośnego. Nigdzie niema ładnych galeri aby pokazać zdjęcia na dużym monitorze czy TV fullHD. Zawsze to jakieś brzydkie albo zawalone reklamami :( Może ktoś znalazł coś fajnego... ? :?:
Dodam że chodzi o częste wgrywanie zdjęć aby je odrazu pokazywać znajomym online. Np na wakacjach z netbooka.
Z góry dziękuje za wszelkie porady.

M.

jalbum

Pozdrawiam

najeli
12-05-2010, 22:25
Eee a czy będę mógł łatwo wysłać linka "do mojej cioci" aby zobaczyła te zdjęcia bez znajomości programowania w C++ ? ;) chętnie zobacze taką galerie, jestem laikiem jak chodzi o tworzenie stron i znam kilku kumpli fotografów którzy ledwo sobie radzą z Photoshopem więc jak usłyszą FTP albo Total Comander to uciekną :( a galerie chcieli by mieć.
Stron się nie robi w C++ ;)

A FTP i Total Comander działają na zasadzie przegrywania plików z jednego katalogu do drugiego, tyle że po drodze masz pół świata ;-)

Co do konkretnych galerii to nie wiem, ale prawdopodobieństwo że po wgraniu katalogu zdjęć robi się automatycznie katalog w którejś z nich jest bardzo duże. Jeżeli ja bym wiedziała jak taki skrypt napisać to na pewno ktoś już to wcześniej zrobił lepiej :D

Tylko żeby to zadziałało to musisz mieć gdzieś wykupiony hosting ew kawałek miejsca na serwerze jakiegoś kumpla...

MarcinG
12-05-2010, 22:49
elegancko zdjęcia prezentuje według mnie http://shownd.com/
ale chyba ma mały limit dla darmowego użytkownika

jalbum polecam za RobertemS z tym że tam darmowy limit to 30MB wiec za dużo jakiś full hd obrazków nie wrzucisz. Może że masz swoje miejsce na jakimś serwerze to bez problemu. Jalbum jest bardzo prosty w obsłudze i oferuje dużo skórek.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
btw sam korzystam z jalbum i jestem zadowolony ;)

Czacha
12-05-2010, 22:51
Dodam że chodzi o częste wgrywanie zdjęć aby je odrazu pokazywać znajomym online. Np na wakacjach z netbooka.
Z góry dziękuje za wszelkie porady.

chcesz ladowac na serwer zdjecia w pelnej rozdzielczosci? zwariowales? ;)

co znaczy ladna galeria? moim zdaniem flickr oraz picasa sa ok. jak chcesz ladniejsza to musisz zrobic ja sobie sam :razz: najlepiej z jakims darmowym skryptem

midori
12-05-2010, 23:11
fruity231 - to jest jakieś rozwiązanie...

RobertS - fajne, ładne i faktycznie proste, to mi się podoba :-) ale czy to osługuje wgrywanie fotek bezposrednio czy trzeba ładowac na jakieś FTP? :-?
sorry że pytam, pewnie sam powinienem sprawdzić...

najeli - no aż tak źle zemną niejest, to był żart z tym C++ :mrgreen:

MarcinG - ładne faktycznie tylko limit wielkości jak zwykle.

Czacha - a czemu nie?

Ładna galeria to jest to: http://www.suhaderbent.com/
Wiem ze to jest robione na zamówienie ale tak bym chciał pokazywać swoje zdjęcia: bez żadnych belek, okienek, komentarzy, reklam tylko z prostym menu i już :-)

MariuszJ
12-05-2010, 23:34
Ja za fruity231 polecam rozwiązanie w Wordpressem.
Blog postawisz na dowolnym "free" serwerze, oferującym MySQL i dostęp przez FTP. Zdjęcia będziesz ładował przez Picasę na webalbum (czyli nie będziesz zapychał konta providera serwisu, tylko Google), bardzo wygodnie. Zrobioną w kilka minut próbkę na potrzeby innego wątku zamieściłem pod adresem http://mj.binar.pl/canon. Użyte wtyczki do Wordpressa - Shashin lub Picasna (Flash)

RobertS
13-05-2010, 01:19
fruity231 - to jest jakieś rozwiązanie...

RobertS - fajne, ładne i faktycznie proste, to mi się podoba :-) ale czy to osługuje wgrywanie fotek bezposrednio czy trzeba ładowac na jakieś FTP? :-?
sorry że pytam, pewnie sam powinienem sprawdzić...

najeli - no aż tak źle zemną niejest, to był żart z tym C++ :mrgreen:

MarcinG - ładne faktycznie tylko limit wielkości jak zwykle.

Czacha - a czemu nie?

Ładna galeria to jest to: http://www.suhaderbent.com/
Wiem ze to jest robione na zamówienie ale tak bym chciał pokazywać swoje zdjęcia: bez żadnych belek, okienek, komentarzy, reklam tylko z prostym menu i już :-)


Obsługuje wgrywanie fotek w bardzo prosty sposób przez program jalbum.
Pooglądaj sobie jakie można zainstalować darmowe skórki. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.
MarcinG, darmowy limit 30 Mb faktycznie nie zachwyca, ale jest to limit na jeden adres e-mail'owy :)

Pozdrawiam

midori
14-05-2010, 10:48
MariuszJ - ale kombinacja alpejska :-? jestem za prostymi rozwiązaniami, zintegrowanymi.

RobertS - dzieki, zerkne i spróbuje to jakoś rozgryźć.