PDA

Zobacz pełną wersję : 17-40 Problem... Pozostał tylko serwis ??



Muminek
12-05-2010, 08:53
Witam.

Przy robieniu zdjeć na AF obiektyw nie chce lapać ostrości... troszke kręci ale jest takie lekkie stukanie w obiektywie i ledwo co rusza... Kilka razy naciskam spsut migawki i w końcu po kilku próbach i terkotach ustawi ostrość. Za kazdym nacisnieciem jest to samo obiektyw tyrkocze, troche ruszy i nic.. a powinien po całym zakresie przelecieć...

Przy ręcznym ostrzeniu nie ma problemu, wszystkie pierscienie chodzą idealnie. Obiektyw juz po gwarancji ale zrobił bardzo mało zdjęć. Dlatego dziwna sprawa...

Co jest grane :D ??

Czy gdzies w okolicach Gliwic/Katowic jest jakis serwis ??

Pozdrawiam Michał

Amok
12-05-2010, 09:02
Witam.

Przy robieniu zdjeć na AF obiektyw nie chce lapać ostrości... troszke kręci ale jest takie lekkie stukanie w obiektywie i ledwo co rusza... Kilka razy naciskam spsut migawki i w końcu po kilku próbach i terkotach ustawi ostrość. Za kazdym nacisnieciem jest to samo obiektyw tyrkocze, troche ruszy i nic.. a powinien po całym zakresie przelecieć...

Przy ręcznym ostrzeniu nie ma problemu, wszystkie pierscienie chodzą idealnie. Obiektyw juz po gwarancji ale zrobił bardzo mało zdjęć. Dlatego dziwna sprawa...

Co jest grane :D ??

Czy gdzies w okolicach Gliwic/Katowic jest jakis serwis ??

Pozdrawiam Michał

a... witam sąsiada! ;)
(ja z gliwic)

Ogółem wygląda to tak...
W Gliwicach jest jeden serwis-ale mogę śmiało nazwać go analogowym-cyfry nigdy bym tam nie dał :)
(ul. Korfantego-ostatnio został otworzony jeszcze jeden obok, ale ceny ma ziomek z kosmosu, wiec nie biore go pod uwage)-osobiście bym sobie darował... no chyba, że naprawa jakiegoś analoga, lub jakieś szkiełka m42...

Jeden za wyczyszczenie matrycy w Nikonie d80- chciał 250zł...:twisted::twisted::twisted:

Ale... :)
Jest jeden serwis w Chorzowie-bardzo polecany przez moich znajomych fotografów-adres wyśle Ci na PM. Bo nie wiem czy na forum można coś takiego podawać :]

zapytaj za ile by zrobił-takie cuś...:razz:

osobiście uważam, że będzie to kwestia wymiany silnika AF, albo tylko przeczyszczenia... ;)

Muminek
12-05-2010, 09:38
eh dzwonilem do gostka ale on tego nie wymienia, bo tam jest silnik ultrasonic.

Czy aby napewno jest ultrasonic;p ?? Bo może się nie dogadałem :D

HenrykG
12-05-2010, 10:04
Czy aby napewno jest ultrasonic;p ?? Bo może się nie dogadałem :D

Ultrasonic, na pewno...

RomanS
12-05-2010, 10:05
Tak jest taki. Naprawia Ci obiektyw tylko na Zytniej w Warszawie(tylko oni maja dostep do czesci). Mozna sie zalogowac na stronie autoryzowanego przez Canon serwisu i wyslac do nich obiektyw za posrednictwem kuriera. Jak Ci ten serwis nie odpowiada mozna wysylac do Berlina.

ptrk
12-05-2010, 11:38
Jak Ci ten serwis nie odpowiada mozna wysylac do Berlina.


Czy aby na pewno można WYSŁAĆ sprzęt do serwisu w Berlinie ??
I ODEŚLĄ ??
Na CB naczytałem się, że tylko osobiście.

MacGyver
12-05-2010, 12:20
serwis w Chorzowie-bardzo polecany przez moich znajomych fotografów-adres wyśle Ci na PM. Bo nie wiem czy na forum można coś takiego podawać :]

Jak najbardziej można podawać.

RomanS
12-05-2010, 14:31
Czy aby na pewno można WYSŁAĆ sprzęt do serwisu w Berlinie ??
I ODEŚLĄ ??
Na CB naczytałem się, że tylko osobiście.
Watek "Serwis Canona w Berlinie - gdzie i jak szybko. ", post nr 84

Amok
12-05-2010, 14:42
Jak najbardziej można podawać.

ok ;)

Arek Gara
ul. Hajducka 4
41-500 Chorzów ;)

602 133 776