PDA

Zobacz pełną wersję : bardzo wyraźne kolory w fotografii klubowej



wiwo
11-05-2010, 18:59
witam

jakiś czas temu przejrzałem sobie taką galerię
http://agencja-fotograficzna.pl/SLR/clubbing.html#grid

i zachwyciły mnie kolory, wiem że na pewno jest to ciekawe oświetlenie, wysokie iso i światło nie tylko z lampy błyskowej ale także to z lamp w klubie, do tego pewnie odbijanie światła, pełna klatka i mała głębia ostrości która daje fajną plastykę

ale zastanawiam się jak osiągnąć takie kolory? nie wierzę w to że to są zdjęcia prosto z puszki

chodzi mi o to jakie są sposoby na obróbkę kolorów na zdjęciach? czy są jakieś książki na ten temat? bo suwaki od nasycenia chyba nie dadzą takich efektów? gdzie można poczytać i dowiedzieć się trochę więcej na temat obróbki koloru w ps? bo szczerze mówiąc nie wiem na ten temat za dużo a z chęcią bym się dowiedział ;)

z góry dzięki za pomoc

Rosicky
11-05-2010, 19:51
ekspozycje ustawiasz na tyle zeby zlapalo tlo, i doswietlasz lampa, ot cala filozofia. nie potrzeba zadnego zwiekszania kontrastow;)

krzysztofr
11-05-2010, 20:03
Grunt to dobrze naświetlić tło, tak aby wyłapać klubowe światła.
Poza tym na kilku wyraźnie widać zabawę suwaczkiem clarity oraz vibrance w LR.

wiwo
12-05-2010, 01:31
tak wiem, tło dobrze naświetlone dzięki długiemu czasowi, a lampa zamraża pierwszy plan tak żeby nie był poruszony i ostry

w sumie trochę źle sformułowałem pytanie, chodzi mi po prostu generalnie o ciekawą obróbkę kolorów? gdzie można na ten temat trochę poczytać? książki, artykuły w internecie? cokolwiek?

MaciekH
12-05-2010, 02:44
www.google.pl

wiwo
12-05-2010, 13:49
dzięki ;)

UrGuR
12-05-2010, 14:41
Odpowiednia ekspozycja i przemyślane używanie flasha, reszta to raczej kwestia suwaczków przy wywoływaniu rawa.