PDA

Zobacz pełną wersję : PowerShot A80 - rozmyte zdjecia, zacieki



garczi
10-05-2010, 22:22
Witam!

Pojawił się problem w moim Canonku A80. Działał bez zarzutu przez ładnych kilka lat i nagle robi rozmazane zdjęcia. Wygląda to tak jakby były zacieki na zdjęciach. Raz są większe zacieki, raz mniejsze. Dodatkowo obraz na ekranie LCD jest rozmyty i zniekształcony. Czego to może być wina? Czy da się to naprawić? Ile coś takiego może kosztować, bo aparat jest już stary i jeśli to droga naprawa to nie opłaca się tego robić.

Poniżej próbki zdjęć:
http://garczynski.site40.net/projekty/foto/IMG_0004.JPG
http://garczynski.site40.net/projekty/foto/Obraz%20001.jpg
http://garczynski.site40.net/projekty/foto/Obraz.jpg

skura
10-05-2010, 22:53
Słuchaj, oddaj go najlepiej do serwisu. Zdjęcia są rzeczywiście "dziwne". Większość serwisów wykonuje diagnoze bezpłatnie i dostaniesz "wyrok"...ile

Selena
10-05-2010, 23:01
To wygląda na padniętą matrycę, którą autoryzowany serwis (C.S.I -ul. Żytnia )wymieniał bezpłatnie. I co ważne, niezależnie od wieku sprzętu !!!.

mxw
11-05-2010, 16:34
To wygląda na padniętą matrycę, którą autoryzowany serwis (C.S.I -ul. Żytnia )wymieniał bezpłatnie. I co ważne, niezależnie od wieku sprzętu !!!.
bezpłatnie?? :shock:

jak to tak - bezpłatnie?
na jakiej podstawie?

pytam, bo mam gdzieś w szufladzie starego A95, którego dopadła dość podobna przypadłość z matrycą. :roll:

Selena
11-05-2010, 18:11
bezpłatnie?? :shock:

jak to tak - bezpłatnie?
na jakiej podstawie?

pytam, bo mam gdzieś w szufladzie starego A95, którego dopadła dość podobna przypadłość z matrycą. :roll:
Dożywotniej gwarancji na matrycę Sony, czy jakoś tak :D
Mnie w A70 i kilku sprzętach znajomych tak wymieniali.

Hitem były swego czasu wymiany matryc, bodajże w S1IS, gdzie w przypadku braku matryc, klient dostawał ... nówkę S5IS :D
A jakie były wtedy ceny na Allegro za używane S1IS :mrgreen:

sebciu
11-05-2010, 19:59
Zgadza sie, ale Sony juz nie we wszystkim za darmo wymienia, zostalo zaledwie kilka modeli na liscie (DSC-T1, -T3, -T33, -F717 i zdaje sie -F88), reszta, nawet jesli ma padniete taka sama matryce, musi obejsc sie ze smakiem.. Takze lepiej sie upewnic, ze dany model nadal jest naprawiany za darmo.

Asiulus
12-05-2010, 09:28
Mój A95 miał podobnie, tylko gorzej - przez te maziaje nawet nie dało się rozpoznać, co było fotografowane). Na podstawie forumowych doniesień wstępnie zdiagnozowałam zgon wadliwej matrycy i chcę wysłać na Żytnią w nadziei na darmową naprawę. Ostatnio uruchomiłam grata i co się okazało? Maziajów nie ma. Są idealnie czarne zdjęcia, choć wszystkie mechanizmy zdają się pracować prawidłowo :-( Jednak wyślę, bo szkoda staruszka.
Ponoć podobne objawy mogą wystąpić przy uszkodzonej migawce.

sebciu
12-05-2010, 18:04
Maziajów nie ma. Są idealnie czarne zdjęcia, choć wszystkie mechanizmy zdają się pracować prawidłowo :-(

Jezeli byly maziaje a teraz widac ikonki i menu, to nadal wina matrycy, w soniakach jest dokladnie ten sam objaw - maziaje a potem czarny obraz, czasem poprzeczne, mrugajace linie linie, jakby obraz stracil synchronizacje.

szymekgd
12-05-2010, 20:20
Zgadza sie, ale Sony juz nie we wszystkim za darmo wymienia, zostalo zaledwie kilka modeli na liscie (DSC-T1, -T3, -T33, -F717 i zdaje sie -F88), reszta, nawet jesli ma padniete taka sama matryce, musi obejsc sie ze smakiem.. Takze lepiej sie upewnic, ze dany model nadal jest naprawiany za darmo.

Ale tu chodzi o wadliwe matryce sony ktore byly montowane w aparatach canona..

Najlepiej zadzwonic na zytnia i spytac sie czy model aparatu podlega rozszerzonej gwarancji, jezeli tak, to wyslac aparat poczta i czekac na kuriera z naprawionym aparatem ;)

sebciu
12-05-2010, 22:42
O to wlasnie mi chodzilo, nawet jesli nie wynika to jasno z tresci ;) Problem w tym ze te matryce byly montowane w wielu produktach Sony (a takze innych producentow) i do dzis trafiaja do serwisu nie tylko wymienione przeze mnie modele ale tez inne (i np.kamery). Ale tylko w tych sensor wymieniany jest za darmo. Analogicznie, mozliwe ze Canon takze wymienia wadliwe matryce w wybranych modelach, a nie we wszystkich, w ktorych byly one instalowane.

garczi
18-05-2010, 16:48
Aparat już naprawiony. Serwis na ul. Żytniej w Warszawie spisał się profesjonalnie. Została wymieniona matryca za darmo. Tak jak pisaliście wyżej :)