PDA

Zobacz pełną wersję : 50d - Nie chce się włączyć



Pasza
10-05-2010, 17:31
Witam,
niestety dopadł mnie taki problem. Skończyłem robić zdjęcia, spakowałem aparat do plecaka i pojechałem do hotelu. Po czasie okazało się, że body nie chce się już uruchomić. Nie pomogła zmiana baterii, karty itp.
Nie kojarzę aby przyczyną mógł być uraz mechaniczny, zmiana karty ( zgrywanie ). 50 tka ma około 35 tys przebiegu.
Czy ktoś miał podobne doświadczenia, jakieś sugestie? Jutro trafi do serwisu, jeśli macie jakieś informacje, proszę o wpisy.

pozdrawiam
P.

GTeam
10-05-2010, 17:40
Po czasie okazało się, że body nie chce się już uruchomić. Nie pomogła zmiana baterii, karty itp.


Spróbuj może kablem ją podpiąć pod komputer czy ją zobaczy... może coś to da, jak nie może się przełącznik uwalił i nie ma styku (jak dociskasz też nic?)

Pasza
10-05-2010, 20:38
Komputer nie widzi aparatu. Dociskanie nic nie daje, zero reakcji.

Feelip
10-05-2010, 20:49
No to ślij do serwisu i już... co tu debatować:)

Pasza
10-05-2010, 22:04
To moje narzędzie pracy więc nie jest wesoło. Drugi korpus ma dużo większy przebieg i zaczyna wyskakiwać error99, zatem sytuacja zaczyna się robić poważna. Myślałem, że może ktoś miał podobne przygody. Jak dostanę diagnozę z serwisu, podzielę się uwagami.
pozdrawiam

niemar
11-05-2010, 17:45
Pasza napisz, napisz... Skoro drugi korpus ma error99, to trzeba było go wysłać już wcześniej, teraz zostaniesz z niczym... Jak Ci się uda ten jeden szybko załatwić, zaraz ślij drugi. Nie ma żartów jeśli to Twoje narzędzie pracy. Kurę, która znosi złote jajka trzeba pieścić ;-)

Pasza
13-05-2010, 13:28
Jest odpowiedź serwisu: NAPRAWA OBWODÓW ZASILANIA STEROWANIA PŁYTĄ GŁÓWNĄ. Przyczyny nieznane, nie był zalany wodą, ani nie zaznał uszkodzenia mechanicznego. Dowiedziałem się, że to tylko elektronika i może psuć się jak wszystko inne. Sprzęt właśnie przestał być dla mnie wiarygodny :( . Mam nadzieję, że problemy nie będą się powtarzały.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Zapomniałem dodać, koszt naprawy - 270pln.

GTeam
13-05-2010, 13:40
Jest odpowiedź serwisu: NAPRAWA OBWODÓW ZASILANIA STEROWANIA PŁYTĄ GŁÓWNĄ. Przyczyny nieznane
Zapomniałem dodać, koszt naprawy - 270pln.

Sprzęt po gwarancji czy na gwarancji??

gadget_zary
13-05-2010, 13:59
GTeam skoro kazano zapłacić to chyba po gwarancji ;]

Sławek
13-05-2010, 14:06
Ale i tak miałeś szczęście.
Pomyśl co by było jak by Ci siadł na a nie po robocie.

WiatruMistrz
13-05-2010, 14:07
A przypadkiem koledze karta pamięci puszki nie wykończyła ?? bo skoro to narzedzie pracy to są dość obciążone ...

GTeam
13-05-2010, 22:48
Czasami karzą płacić i na... tym bardziej że 50D długo na rynku nie jest...

piotraspace
16-05-2010, 11:58
To moje narzędzie pracy więc nie jest wesoło. Drugi korpus ma dużo większy przebieg i zaczyna wyskakiwać error99, zatem sytuacja zaczyna się robić poważna. Myślałem, że może ktoś miał podobne przygody. Jak dostanę diagnozę z serwisu, podzielę się uwagami.
pozdrawiam

Właśnie na te ewentualności zakupiłem trzecie body, ale wiadomo jak ma być pech to i na trzecim się coś schrzani.:cry:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
U mnie w 40D miałem podobny problem, otóż najpierw aparat podczas robienia zdjęć pokazywał jakby problemy z napięciem w postaci wyłączania i włączania się, następnie kilka miesięcy później objawy te były bardzo nasilone. Obecnie jest ok, serwisu jeszcze nie odwiedziłem, bo wg mnie problemem była karta.