PDA

Zobacz pełną wersję : Muzyka na stronke z fotografia slubna.



robsonikus
30-10-2005, 10:32
Kolega poprosil mnie abym podpytal kolegow z forum...moze maja jakies ciekawe propozycje odnosnie muzyki do galerii slubnej(bedzie to robione we flashu).Ma kilka utworow ale bylby wdzieczny za jakies sugestie ......moze znacie jakies ciekawe kawalki muzyczne pod tego typu foto:)
Pozdrawiam

KMV10
30-10-2005, 10:53
Za brak muzyki daję zawsze plusa stronie WWW ;)
Może dlatego, że ja mam bardzo sprecyzowany gust muzyczny.

Rudi
30-10-2005, 10:57
Myśle, żę Pahabel Canon Mozarta, albo Aria na strunie G Bacha będzie odpowiednia.
Pozdrawiam

adamek
30-10-2005, 11:16
No, mnie też denerwują strony z muzyka (tzn od razu je wyłączam :) ).
Bo najcześciej mam puszczonego winampa/radio, a wtedy muzyczka sączącasię ze strony www wielce irytuje.

KMV10
30-10-2005, 11:20
Oczywiście zapomniałem napisać konkluzji - muzykę zawsze wyłączam jeśli dowolna strona WWW ja ma. Jeśli muzyki nie da się wyłączyć wywalam stronę WWW. Co więcej pracuję w dużym zespole ludzkim i wszyscy tak robią, może oprócz osób słabo obsługujących komputer.

perlpa
30-10-2005, 11:30
Ja nie jestem takim purystą jeśli chodzi o oprawe stron. Nie mam uczulenia na flasha ani muzykę w galerii pod warunkiem że jest dobrze dopasowana i nie męczy.
Nie lubię muzyki klasycznej więc celował bym bardziej w utwory jak na stronach:
http://www.ventanaweddings.com/ventana.htm
http://www.joephoto.com
http://www.murrayphotography.com
Oczywiścei utwory instrumentalne a nie śpiewane bo zbyt absorbują. Muzyka musi tutaj delikatnie uzupełniać pokaz a nie wieść prym.

Pozdrawiam

stdanielo
30-10-2005, 17:52
Bez muzyki, jak na stronie nie da sie wylaczyc to wylaczam strone, czesto otwieram sporo stron w zakladkach i potem nie moge odnalezc tej, z ktorej leci muza, zawsze mnie to irytuje, bo slucham swojej muzyki choc co teraz leci mysle, ze w wycinku by pasowalo ;) Porcupine Tree - Voyage 34 - Phase III (Astralasia Dreamstate).

pzdr

Daniel

Tomasz Golinski
30-10-2005, 18:03
Myśle, żę Pahabel Canon Mozarta, albo Aria na strunie G Bacha będzie odpowiednia.
Pozdrawiam
Polityczna poprawność, widzę ;)

KuchateK
30-10-2005, 18:44
Jak widze nie tylko ja nie przepadam za uszczesliwianiem na sile dziwna nawigacja, flaszami czy muzyka... W wiekszosci przypadkow jesli nie da sie wylaczyc samej muzyki robie jak koledzy powyzej.

Bez duzego guzika "on/off" na widoku to nawet nie mysl o muzyce na stronie. Milo tez jak to nie jest megabajtowe mp3 i ze strony mozna skorzystac duzo szybciej bez czekania az sie zaladuje muzyka ktora i tak wiekszosc zaraz bedzie chciala wylaczyc w jakis sposob.

Danon
23-12-2006, 17:34
Może odgrzeje troszkę temat i zapytam o muzykę do prezentacji zdjęć ślubnych na DVD, co wy na to?
Jak na razie podpasowały mi:
Katie Melua - Nine Milion Bicycles
Enya - Dances With Wolves

Driver
23-12-2006, 17:47
...moze maja jakies ciekawe propozycje odnosnie muzyki do galerii slubnej


A mnie bardzo ciekawi czy dostaniesz licencje na bezplatny użytek publiczny od firmy fonograficznej/ zespołu.

Jeśli tak to napisz jak to załatwiłeś, bardzo jestem ciekawy :roll:

Tomasz1972
23-12-2006, 18:10
ZAIKSowi trzeba zapłacić , chyba że jest się kompozytorem i wykonawcą :)

Danon
23-12-2006, 18:16
Ojj chłopaki zeszliście z tematu =)

Driver
23-12-2006, 18:17
Chyba jednak nie !!

Bo jak ktoś komuś podprowadzi zdjęcie to jest raban i wątek na 100 postów !1

Ale muze to przecierz można podj..ać ?! No bo coż w tym takiego, prawda ?

Danon
23-12-2006, 18:27
Zgadza się, zgadza ale ja troszkę zmieniłem temat... gdzie potrzebuje klimatycznego podkładu muzycznego do swoich potrzeb =)

eMILz
23-12-2006, 20:15
Hmmmm wyłączacie muzykę ?? a ja na niektóre strony nawet specjalnie wchodzę właśnie żeby sobie muzyki posłuchać, ba ... jak mi się jakaś spodoba to nawet szukam co to za wykonawca i jaka płyta.
Poza tym, przekaz audio + video jest dużo lepiej odbierany, ale każdy ma swoje gusta.

Prawa do odtwarzania muzyki na stronie można w zaiks-ie wykupić, nie ma z tym problemu, pozatym do 30sekund można wykorzystywać bezpłatnie.

Woodland
23-12-2006, 23:16
Co do muzyki, to proponuję:

Andreas Vollenweider
The Art Of Noise

Często ich muzyka jest wykorzustywana jako podkłady do żnych pokazów.

liquidsound
24-12-2006, 19:29
Richard Marx - Right Here Waiting i tego typu klimati IMHO

theremin
24-12-2006, 20:01
Myśle, żę Pahabel Canon Mozarta (...)
Pozdrawiam

Chyba chodzi Ci o kanon (i gige) D-dur Johanna Pachelbela...

Zgadzam się z innymi forumowiczami - dobra stronka z dźwiękiem to taka, w której można tą "muzykę" wyłączyć.

Pozdrawiam

mattnick
25-12-2006, 00:01
Myśle, żę Pahabel Canon Mozarta, albo Aria na strunie G Bacha będzie odpowiednia.
Pozdrawiam

@#$#$%#$%^#!!!!! Co i kogo ?? Kanon jest Pachelbela a nie Mozarta jakiś Pahelbel Canon...i Arii na strunie G też Bach nie napisał...Jezuuu...

czerwiniak
03-11-2009, 11:17
Witam, tak jak w temacie. Czy możecie polecić jakąś fajną stronkę ( z możliwością odsłuchania, i kupna ) z muzyką która by się nadawała na stronkę ślubną.

yerzu
03-11-2009, 11:18
http://www.jamendo.com/pl/ - dużo muzyki legalnie i za free

mxdanish
03-11-2009, 11:32
Nie wiem jak Wy ale ja białej goraczki dostaje jak jest muzyka na stronie :(
Od razu wyłączam. Uważam ją za zbędną.
Ale to moje skromne zdanie.

mor_feusz
03-11-2009, 12:26
Nie wiem jak Wy ale ja białej goraczki dostaje jak jest muzyka na stronie :(
Od razu wyłączam. Uważam ją za zbędną.
Ale to moje skromne zdanie.

Zawsze to robie. Chocby nie wiem jak dobry kawalek to i tak wylaczam.

rycerz
03-11-2009, 12:28
Nie wiem jak Wy ale ja białej goraczki dostaje jak jest muzyka na stronie :(
Od razu wyłączam. Uważam ją za zbędną.
Ale to moje skromne zdanie.

dlaczego? pytam poważnie

Merde
03-11-2009, 12:32
dlaczego? pytam poważnie

Bo autor takiej strony nie bierze pod uwagę, że:

1. Oglądający słucha w tym czasie mp3
2. Nie jest to jedyna strona przeglądana w tym samym czasie, jeśli każdy będzie tak sobie umieszczał "muzyczki", to efekt jest łatwy do przewidzenia.

OK, ktoś może mieć "wizję" i chcieć podkład muzyczny pod swoją twórczość, ale w takim przypadku dźwięk domyślnie powinien być wyłączony.

gervee
03-11-2009, 12:33
"Jeśli nie chcesz mojej zguby ... " - nie dawaj muzyki na stronę, no chyba, że jako opcję do włączenia. Jakoś nie przyjął się ten patent na odgrywanie muzyczki na stronie. Osobiście dostaję szału gdy mi coś gra a ja chcę tylko oglądać. Co innego gdy to ma być sensowana prezentacja - wtedy muzyka jest jak najbardziej uzasadniona.

MarcinG
03-11-2009, 12:37
Też tego nie lubię :p a dlaczego?
Zazwyczaj siedząc przy komputerze już czegoś słucham, nagle ni z tego ni z owego włącza się inny kawałek nakładając się na mojego Brahmsa albo Rachmaninowa...bleee
Najgorzej jest jak nie ma możliwości żeby wyłączyć podkład albo jest on tak sprytnie ukryty że chwilę to zajmuje :smile:
Najlepszym wyjściem jest strona startowa gdzie można by wybrać czy chce się podkład tj wybiera się język np.
Dla mnie muzyka na stronie jest zbędna, co innego właśnie jakaś prezentacja flashowa, oddzielnie odpalany pokaz slajdów.

czerwiniak
03-11-2009, 12:53
Dzięki Panowie za swoje uawagi, w taki razie będzie bez podkładu muzycznego.

airhead
03-11-2009, 13:21
mi też się wydaje, że to dobra decyzja
muzyka to pasuje do diaporamy tylko :P

mxdanish
03-11-2009, 21:18
dlaczego? pytam poważnie

Jest kilka powodów:

1. Nie znoszę, tak jak poprzednicy, jak mi się do muzyki, którą akurat słucham włącza muzyka ze strony
2. Jak się "koncentruję" nad zdjęciami przeglądając czyjąś stronę raczej jednak wolę ciszę
3. Otwierając kilka zakładek w FF wyobraź sobie kilka różnych melodyjek na raz....

To tyle :-)

Vitez
04-11-2009, 18:00
Najpierw szukaj: http://canon-board.info/announcement.php?f=11&a=20 + 'muzyka' , potem pytaj, dopisując się do już istniejących wątków, zgodnie z Pkt. 3. Regulaminu.

:arrow: http://canon-board.info/showthread.php?t=6300

Pytanie "czy ma być muzyka na stronie" sugeruję skierować jednak na fora przyszłych panien młodych bo to one najczęściej oglądają stronki fotografów ślubnych i decydują kogo zatrudnić. Gust innych fotografów na tak technicznym forum jak Canon-Board powinien mieć tu minimalny wpływ na decyzje zamieszczenia muzyki.