PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 17-40 f/4 L



fot.draco
10-05-2010, 13:38
Mam pytanie:
Posiadam Canon 17-40 f/4 L i wszystko wydaje się być ok.
Natomiast kolega ma też Canon 17-40 f/4 L i wydaje nam się że jest dużo słabsza ostrość.
Ma gwarancję do września tego roku.
Czy jest sens wysyłać na Żytnią ? (A różnica w ostrości jest widoczna) ?

AMMarshall
10-05-2010, 13:43
MZ bardzo małe prawdopodobieństwo, że Żytnia poprawi...
http://canon-board.info/showthread.php?t=60708

Niech kolega foci i zapomni o tym porównaniu.

fot.draco
10-05-2010, 14:46
Spójrzcie na te fotki

to jest JPEG z RAWa bez obróbki
co powiecie o Ostrości ?

1.

https://canon-board.info/imgimported/2010/05/IMG_4404mini-2.jpg
źródło (http://lh4.ggpht.com/_eKxLcFDfaUc/S-f98aYzxrI/AAAAAAAAA78/nsrwz3yHDkA/IMG_4404mini.jpg)

tu Link do zdjęcia w oryginalnych rozmiarach (http://picasaweb.google.pl/baczyk.arkadiusz/PGF#5469619474679130786)

2.

https://canon-board.info/imgimported/2010/05/IMG_4405mini-2.jpg
źródło (http://lh4.ggpht.com/_eKxLcFDfaUc/S-f9-hxeydI/AAAAAAAAA8E/zoMy0dMByKs/IMG_4405mini.jpg)

tu Link do zdjęcia w oryginalnych rozmiarach (http://picasaweb.google.pl/baczyk.arkadiusz/PGF#5469619503419512322)

serafin
10-05-2010, 22:53
Niech kolega foci i zapomni o tym porównaniu.

zaiste, super "rada". Twój słoik 85mm f/1.8 produkował takie mydło, że kosmos i spałeś spokojnie :?: Więc jak mydelniczka wróciła z Żytniej to zapomniałeś o tym i z weselem serca fociłeś ?

No comment

:lol:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
[QUOTE=serafin;814310]zaiste, super "rada". Twój słoik 85mm f/1.8 produkował takie mydło, że kosmos i spałeś spokojnie :?: Więc jak mydelniczka wróciła z Żytniej(z innym kicksem) to zapomniałeś o tym i z weselem serca fociłeś ?

No comment......

:lol:

AMMarshall
11-05-2010, 08:35
zaiste, super "rada". Twój słoik 85mm f/1.8 produkował takie mydło, że kosmos i spałeś spokojnie :?: Więc jak mydelniczka wróciła z Żytniej to zapomniałeś o tym i z weselem serca fociłeś ?

"Mydło"?? Moja 85ka wykazywała problem BF/FF i nie produkowała mydła tak jak piszesz. Może najpierw przeczytaj i obejrzyj sample zanim napiszesz bez sensu.

Moje szkło było na Żytniej 2 razy i się nie poprawiło. Od znajomych i innych userów CB usłyszałem wiele niepochlebnych opinii na temat regulacji obiektywów, stąd moja sugestia żeby o Żytniej nie myśleć.

madc0w
11-05-2010, 08:39
wracając do zdjęć no to 1 to żyletka a 2 to mydełko :) widać po gałązkach w tle

fot.draco
11-05-2010, 08:41
Jednak chyba wyślemy dzisiaj na Żytnią. Gwarancja jest do września to mu nie zaszkodzi.Tym bardziej że odkupił go dwa tygodnie temu od pewnego kolesia, to go chociaż sprawdzą czy wszystko ok.
Jak myślicie?

Wysyłać?

AMMarshall
11-05-2010, 08:43
Spójrzcie na te fotki

to jest JPEG z RAWa bez obróbki
co powiecie o Ostrości ?
(...)

No różnicę widać sporą...

fot.draco, czy te fotki były robione tą samą puszką??
Najlepiej byłoby zrobić tym samym body, na tej samej ogniskowej, na manualu i ze statywu...

fot.draco
11-05-2010, 08:45
Jedno i drugie tą samą puszką zrobione.

serafin
11-05-2010, 21:23
Moje szkło było na Żytniej 2 razy i się nie poprawiło. Od znajomych i innych userów CB usłyszałem wiele niepochlebnych opinii na temat regulacji obiektywów, stąd moja sugestia żeby o Żytniej nie myśleć.


no to co proponujesz ? :-P Ktoś, min. Ja planuje kupić 5DMark II / III + 24-70/2.8 + etc. i szkło posiada BF/FF to rozumiem, zapomnieć o tym i focić :)

serafin
13-05-2010, 13:41
no i co AMMarshall brak pomysłu :-D ? Lepiej żyć z BF/FF niż dać na Żytnią , ot :!: no nie...?!

AMMarshall
13-05-2010, 14:28
no i co AMMarshall brak pomysłu :-D ? Lepiej żyć z BF/FF niż dać na Żytnią , ot :!: no nie...?!

...offtopujesz troszkę...

Wątek dotyczy mydlanego 17-40, a nie Twoich chęci zakupu 5DII + 24-105 z BF czy FF...

zaitsev
13-05-2010, 18:32
Raz, że z tych zdjęć niewiele można wywnioskować, kiepsko przygotowane porównanie. Różne kadry, niedoświetlone...
Dwa, że już sam zauważyłem, że przy tym szkle jest spory rozrzut jakościowy, więc prawdopodobna jest różnica w wypluwanym obrazie. Jedyne co można zrobić to zaraz po zakupie wymienić na inny egzemplarz...

serafin
14-05-2010, 08:41
...offtopujesz troszkę...

Wątek dotyczy mydlanego 17-40, a nie Twoich chęci zakupu 5DII + 24-105 z BF czy FF...

mi nie chodzi o zakup 5D+słoiki z BF/FF tylko o twoje odradzanie (oddanie szkłą na Żytnią) :-D Pytam się kolejny raz, czy dalej żyjesz/-łeś w spokoju posiadając BF/FF. Skoro odradzasz koledze Żytnią, to może masz jakiegoś asa w rękawie. Może coś polecisz W.D.R ?

8-)

foggy_lad
14-05-2010, 12:17
(...)Pytam się kolejny raz, czy dalej żyjesz/-łeś w spokoju posiadając BF/FF. Skoro odradzasz koledze Żytnią, to może masz jakiegoś asa w rękawie. Może coś polecisz W.D.R ?

8-)

Stary skończ już bo zaczynasz się powtarzać.

odnośnie tematu, jak ktoś wcześniej wspomniał, lepiej byłoby porównać na 2-ch identycznych kadrach, ze statywu, jeśli różnica faktyczie będzie to do serwisu, co Ci szkodzi. Ew. wymiana na inny egzemplarz.

fot.draco
14-05-2010, 12:37
Panowie.

Dziękuję za zangażownie, choć więcej na inny temat.
Kolegi 17-40 pojechał na Żytnią we wtorek. Dzisiaj wrócił.
Jest już ok. Problem był Z BF/FF. Wyregulowali.
Pozdrawiam. Teraz śmiga.

Zamykam wątek.

serafin
14-05-2010, 20:57
Stary skończ już bo zaczynasz się powtarzać.



a ciebie Janusz kto pytał o zdanie :-D ?

EOT
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Panowie.

Dziękuję za zangażownie, choć więcej na inny temat.
Kolegi 17-40 pojechał na Żytnią we wtorek. Dzisiaj wrócił.
Jest już ok. Problem był Z BF/FF. Wyregulowali.
Pozdrawiam. Teraz śmiga.



Gratuluje. Oto właśnie chodzi :!: Co by to było, gdybyś posłuchał Wujka Dobrego Rade niejakiego AMMarshall'a

17-40 wysłałeś z body czy samo ? Thx

Pozdrawiam

fot.draco
14-05-2010, 21:59
Wysłane było samo, bo stawialiśmy na co innego.
Okazało się że jest problem z BF/FF, całe szczęście po regulacjach na żytniej
jest OK i nie ma potrzeby wysyłać go jeszcze raz.
Jeśli byśmy przypuszczali że to wina BF/FF to pewnie wysłalibyśmy również body.
Na szczęście przygoda skończyła się dobrze i wszystko jest ok.

Pirx
14-05-2010, 22:45
Spójrzcie na te fotki

to jest JPEG z RAWa bez obróbki

...


Pewnie się czepiam, ale co to znaczy "JPEG z RAWa BEZ OBRÓBKI" :mrgreen:

fot.draco
14-05-2010, 23:05
Wywołany RAW i zapisany w formacie JPEG

zamkykam wątek.

Pozdrawiam.

Pirx
14-05-2010, 23:42
A dlaczego sądzisz, że :

Wywołany RAW i zapisany w formacie JPEG
to to samo co "bez obróbki".

Moim zdaniem konwersja RAWa do JPEGa, to nic innego jak właśnie OBRÓBKA. A że Ty sam nie dotykałeś suwaków, to nie znaczy, że konwerter nie zrobił tego za Ciebie.


zamykam wątek.
A co na to moderatorzy :mrgreen:

Vitez
15-05-2010, 07:42
A co na to moderatorzy :mrgreen:

A pośmieją się razem z Tobą :)

fot.draco
15-05-2010, 08:39
chodziło mi to że nie obrabiany w PS dodatkowo, ostrość i inne cuda.
Czy to ważne? Sprawa zakończona.
Nie łapcie mnie za słówka. :-D

Matsil
17-05-2010, 15:48
Moje szkło było na Żytniej 2 razy i się nie poprawiło. Od znajomych i innych userów CB usłyszałem wiele niepochlebnych opinii na temat regulacji obiektywów, stąd moja sugestia żeby o Żytniej nie myśleć.

A w moi 70-400/4L na Żytniej skutecznie wyeliminowali FF i używałem tego szkłą jeszcze 2 lata zanim go sprzedałem :). Walczyć trzeba, bo nie po to płaci się czasem grube pieniądze żeby narzekać na forach i nic z tym nie robić.

AMMarshall
18-05-2010, 10:07
A w moi 70-400/4L na Żytniej skutecznie wyeliminowali FF i używałem tego szkłą jeszcze 2 lata zanim go sprzedałem :). Walczyć trzeba, bo nie po to płaci się czasem grube pieniądze żeby narzekać na forach i nic z tym nie robić.

Nie wątpię, że serwis na Żytniej potrafi naprawiać/regulować. Twierdzę tylko że czasem mu nie to wychodzi.
Jeśli to o mnie Tobie chodziło z tym narzekaniem, to nie narzekałem tylko pytałem co robić - sprawa była bowiem pilna. Nie mogłem pozwolić sobie na to, żeby jeździć albo wysyłać nieskończoną ilość razy szkło i body na Żytnią.

Mam koleżankę, która była chyba dwa miesiące bez aparatu, bo wysyłała 5D i szkła, regulowali, wysyłała do poprawki, itd. Ale wywalczyła - udało się - zrobili w końcu regulację AF'a poprawnie. :)

Matsil
18-05-2010, 14:06
Jeśli to o mnie Tobie chodziło z tym narzekaniem, to nie narzekałem tylko pytałem co robić - sprawa była bowiem pilna. Nie mogłem pozwolić sobie na to, żeby jeździć albo wysyłać nieskończoną ilość razy szkło i body na Żytnią.

Mam koleżankę, która była chyba dwa miesiące bez aparatu, bo wysyłała 5D i szkła, regulowali, wysyłała do poprawki, itd. Ale wywalczyła - udało się - zrobili w końcu regulację AF'a poprawnie. :)
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, chyba lepiej oddać sprzęt, poczekać i być zadowolonym niż mieć go cały czas w domu i narzekać, że jest bezużyteczny lub średnio użyteczny. No, chyba, że uważasz inaczej :).

AMMarshall
18-05-2010, 14:33
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, chyba lepiej oddać sprzęt, poczekać i być zadowolonym niż mieć go cały czas w domu i narzekać, że jest bezużyteczny lub średnio użyteczny. No, chyba, że uważasz inaczej :).

Matsil, ja się z Tobą zgadam, że trzeba działać!
Przecież nie siedzę i nie narzekam. :D W związku z tym, że na walki z serwisem nie mam czasu mam już drugi obiektyw, tym razem sprawny, działający, bez problemów.

O Żytniej zapominam. Na długie boje (miesiąc, dwa) z serwisem mnie nie stać po prostu.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
-- miało być w pierwszym wersie --- (...) zgadzam (...)

Matsil
18-05-2010, 23:21
O Żytniej zapominam. Na długie boje (miesiąc, dwa) z serwisem mnie nie stać po prostu.

Nie przesadzaj, u mnie kalibracja trwała raptem 3 dni. W ogóle na Żytnią nie mogę narzekać, oddawałem niejednokrotnie sprzęt i zawsze było OK. Głównie były to czyszczenia, raz trafiła się wspomniana kalibracja 70-200/4L, raz naprawa AF w 85/1.8 a kiedyś dawno temu wymiana matówki w 350D na gwarancji po tym jak ją paluchem wytarłem i "rozlały" się punkty AF :).

AMMarshall
19-05-2010, 08:58
Nie przesadzaj, u mnie kalibracja trwała raptem 3 dni. W ogóle na Żytnią nie mogę narzekać, oddawałem niejednokrotnie sprzęt i zawsze (...)

Matsil... Zrozum proszę. To, że w twoim obiektywie kalibracja powiodła się za pierwszym razem i trwało to trzy dni to zupełnie co innego niż jedna kalibracja, powrót obiektywu, testy, ponownie obiektyw trafia do serwisu, ponownie testy i nadal źle. To dało dwa tygodnie bez poprawnie działającego szkła.
Ewentualną trzecią, czwartą i może piątą próbę postanowiłem sobie darować i załatwić sprawę w inny sposób - szybciej i bez rozczarowań.

fgutek
22-05-2010, 12:31
Ja uważam ze należy go zanieść na żytnią tym bardziej ze ma gwarancje. U mnie było podobnie ale minimalne odchylenia. Po regulacji ostrość kryształ. Dodam jeszcze ze trwało to jeden dzien!:mrgreen: czasami można sie dogadać z serwisem;-)