PDA

Zobacz pełną wersję : 40 d error 05



bandit
09-05-2010, 20:59
witam, jak w tytule.

nie znalazlem tematu na forum wiec pytam tutaj

przy probie otworzenia wewnetrznej lampy blyskowej wyskakuje mi taki błąd.
wyłączam go , włączam z powrotem ale to nic nie zmienia

dodam że to nie stało sie dopiero teraz, było już spory czas temu, ale naprawilo sie samo nie chcialo mi sie go dawac do serwisu ale sytuacja powrocila.

Nie sprawdzilem czy gwarancja go jeszcze obejmuje, pamietacie moze czy jest na rok czy na dwa ?

roofman
09-05-2010, 21:05
Ten wątek czytałeś?
http://canon-board.info/showthread.php?t=40659

bandit
09-05-2010, 21:52
Ten wątek czytałeś?
http://canon-board.info/showthread.php?t=40659

dzieki, wpisywalem 40 D ERROR 05 i mi nic nie wyskakiwalo .

Co kiedys slyszalem ze to wina oprogramowania, ze takie bledy sie zdarzaja ale nc konkretnego, aparat mi nigdy nie upadl .

Ps: jak podlacze lampe zewnetrzna to wszystko bedzie ok ? w sensie ze spokojnie bede jej mogl używać ?

roofman
09-05-2010, 21:57
Ps: jak podlacze lampe zewnetrzna to wszystko bedzie ok ? w sensie ze spokojnie bede jej mogl używać ?
W wątku który zacytowałem ludzie mieli podobne problemy... otwarcie lampy wbudowanej (jak się nie da to podwadzić), przedmuchać, przeczyścić, popatrzyć czy mechanicznie wszystko w porządku i powinno być OK (sądząc z opisów problemu.)
Nie mam pojęcia czy z zewnętrzną będzie działało, ze swoją puszką nie miałem takich problemów (jeszcze :mrgreen: )...

bandit
09-05-2010, 22:03
W wątku który zacytowałem ludzie mieli podobne problemy... otwarcie lampy wbudowanej (jak się nie da to podwadzić), przedmuchać, przeczyścić, popatrzyć czy mechanicznie wszystko w porządku i powinno być OK (sądząc z opisów problemu.)
Nie mam pojęcia czy z zewnętrzną będzie działało, ze swoją puszką nie miałem takich problemów (jeszcze :mrgreen: )...


dzieki, wierzylem ze to cos z oprogramowaniem, jesli sie nie myle to na aparat jest jeszcze gwarancja wiec myslalem zeby sie wreszcie zebrac i go zawiezc na zytnia a o uzywaniu sily to juz nawet nie myslalem.
Przed sekunda delikatnie podwarzylem paznokciem i juz wszystko gra:)

mysle ze w takim razie z zewnetrzna nie powinno byc zadnych problemow bo to nie kwestia oprogramowania .

Pozdrawiam