PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z 1000d



speq
09-05-2010, 09:49
Witam wszystkich.

Od ponad roku mam aparat 1000d i nic złego z nim się nie działo, jestem z niego zadowolony.
Ale wczoraj podczas spaceru z żonką stało się coś bardzo dziwnego. W pewnym momencie, podczas robienia zdjęcia w lewym dolnym rogu w wizjerze pojawił się migający napis busy. Od tego momentu aparat nie zachowuje się normalnie.

Po wciśnięciu spustu do połowy łapie ostrość, sygnalizując to dźwiękiem i zieloną kontrolką w wizjerze, ale zdjęcia zrobić się nie da. Wyświetlacz nie działa, nie można zatem nic zrobić. Wyjęcie baterii nie pomaga, zmiana obiektywu też. Po włożeniu karty aparat zamruga kontrolką, wykrywa jej obecność. Aparat ma przebieg ok 10000 zdjęć, więc nie jest jakoś specjalnie eksploatowany.

Jakiś pomysł co może być powodem moich problemów? Czy zostaje tylko serwis? Będę wdzięczny za każdą sugestię.

pawciolbn
09-05-2010, 12:35
http://www.flickr.com/groups/1000d/discuss/72157615797381484/

z tego co wyczytałem - może być problem z płytą główną.. dzwoniłeś do serwisu?

#

speq
09-05-2010, 12:46
Też prześledziłem wątek z linku i ewidentnie mam ten sam problem.
Cale szczęście, że stało się wszystko teraz, a nie przed wyjazdem wakacyjnym w sierpniu...

Do serwisu nie dzwoniłem bo stało się to wszystko wczoraj w godzinach popołudniowych.

W poniedziałek nie omieszkam zadzwonić.

Dzięki wielkie za reakcję ;)

speq
09-05-2010, 14:20
Jeszcze jedno pytanie.
Przeglądam właśnie warunki gwarancji EWS z dołączonej książeczki i wynika z niej, że na aparat miałem tylko rok gwarancji?!
Czyli, że jestem ugotowany, jak rok minął 19.11.2009 roku?

Bo już kompletnie zgłupiałem.
Wydawało mi się zawsze, że okres gwarancji na towary w UE to min. 2 lata.

oskardj92
10-05-2010, 18:47
Miałem to samo, jest to płyta główna.

sebciu
11-05-2010, 20:05
Jeszcze jedno pytanie.
Przeglądam właśnie warunki gwarancji EWS z dołączonej książeczki i wynika z niej, że na aparat miałem tylko rok gwarancji?!
Czyli, że jestem ugotowany, jak rok minął 19.11.2009 roku?

Bo już kompletnie zgłupiałem.
Wydawało mi się zawsze, że okres gwarancji na towary w UE to min. 2 lata.

Niestety, tylko 12 m-cy, chyba ze sprzedawca lub producent zaznaczyl inaczej. Jak sam piszesz, z ksiazeczki wynika ze miales rok...