PDA

Zobacz pełną wersję : problem z ostroscia w 450d



aspar
07-05-2010, 23:32
witam
mam problem z 450d
do tej pory uzywalam analogowego canona eos300v z obiektywem canon 28-105mm.bylo wszystko ok,zdjecia swietne,zawsze udane i przede wszystkim ostre,
w lutym postanowilam kupic lustrzanke,znajomy podpowiedzial mi zebym zostawila sobie obiektyw i kupila tylko puszke,postawilam na 450d
niestety jestem zalamana zdjecia nieostre ,jakies takie rozmydlone,na wizjerze wydaja sie ostre a na kompie lipa
pytanie o co chodzi?czy ten obiektyw sie nie nadaje czy ja nie umiem ustawic aparatu ,czy cyfrowki tak maja :( ,czy ten model tak ma,jestem zalamana,najchetniej bym go sprzedala i wrocila do starego
wprawdzie jestem amatorką ,ale uzywalam swojego eosa 5lat i bylam zadowolona,
jakie bym teraz nie zrobila zawsze cos nie tak,i na manualu i na auto i na innych opcjach cos nie do konca ok.
czy ktos mi moze pomoc?

Bogdan56_Ch
07-05-2010, 23:53
Cyfrówka ma większe wymagania jak fotografia anologowa. Do analogu wystarczy słabszy obiektyw, do cyfrówki zazwyczaj już się nie nadaje. Dodatkowo głębia ostrości w cyfrówkach jest bardziej spłaszczona, przez to bardziej podatna na nietrafione zdjęcia.

Wnosek, obiektyw ten jest za słaby na cyfrówkę, dlatego musisz kupic coś co będzie spełniać te warunki. Np Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM, Tamrony Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 lub Tamron 28-75mm F/2,8, z tym że jak Tamron to po przetestowaniu, już lepiej zakup u Cichego po przesłaniu do niego aparatu w celu dobrania odpowiedniego obiektywu, trafiającego w punkt.

Grucha23
08-05-2010, 15:22
Warto wspomniec o wyostrzaniu, mozna wyostrzyc w puszce, mozna tez w DPP
Zainstaluj DPP i pobaw sie suwakami
Poczytaj instrukcje

bytheway_r
08-05-2010, 15:31
Jakiś link do przykładowego zdjęcia by z pewnością pomógł. Sam nie używałem nigdy 28-105, ale chyba nie jest aż tak dramatyczny, żeby dawać kompletnie mydlane obrazy.

aspar
08-05-2010, 23:34
dzisiaj poprzestawialam troche parametry odnosnie ostrosci ,kontrastu nasycenia,i jest lepiej,jutro jade na komunie wiec potestuje
mam nadzieje ze zdjecia wyjda przyzwoite ,bo inaczej bedzie lipa.dzieki za odpowiedz
zrobilam kilka fotek i troche sie uspokoilam,bo bylam sklaonna sprzedac to body
wiec licze na to ze jednak sie naucze,opanuje kupie nowy obiektyw i bedzie smigał jak moj stary canonic :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
co do dpp
nie uzywalam,uzywam photoshopa,ale zadna przyjemnosc kazde zdjecie po kolei poprawiac ,wole miec zdjecia dobrej jakosci bez poprawiania :)

Grucha23
09-05-2010, 10:52
Nie znam szopa dobrze ale napewno da sie ustawić wstępnie parametr wyostrzania, rób RAW-y więcej z nimi można zrobić, szczególnie wyostrzyć, iso też ma wpływ, napisz więcej, pokaż fotki

ElSor
09-05-2010, 11:41
28-105 juz na mniej wymagajacej matrycy z 400D dawal straszne mydlo. Kit 18-55 byl wyraznie ostrzejszy. 28-135IS tez nie jest za dobrym rozwiazaniem do cropa mimo iz lepszym niz 28-105.

aspar
11-05-2010, 22:17
odzyskałam wiare w aparat :)))))))))))
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
dzisiaj pożyczyłam obiektyw, przetestowalam i sie okazuje ze wychodza swietne zdjecia :) a szwankuje moj obiektyw,jedyny minus ze trzeba wyłozyc kase na nowy obiektyw :)
wiec moze ktos podpowie jaki byloby dobrze kupic na poczatek jakis w przyzwoitej kasie :)

pawciolbn
11-05-2010, 22:46
co masz na myśli pisząc "przyzwoita kasa"?

na początek może kit - 18-55IS lub coś innego w rodzaju 15-85 IS USM, albo może Tamrona 17-50 ze stałym światłem 2.8. Możesz zainwestować też w Sigmę 17-70 HSM, ale sprawdź dobrze egzemplarz (FF/BF). Więcej w szukaju znajdziesz a ceny z'googluj.

o innych propozycjach się nie wypowiem, bo jakoś nie miałem do czynienia ze szkłami o szerszym zakresie ogniskowych (zawierających jednostkowo przedział 17-300 itp.)

#