PDA

Zobacz pełną wersję : fotografowanie architektury obiektywem z tilt-shift



bebok_mg
07-05-2010, 11:18
witam
mam do dyspozycji obiektyw TS-E 24 canona pod FF i cropa, chciałbym skorzystać z niego, ale póki co brakuje mi warsztatu, aby świadomie się nim posługiwać,
nie zależy mi na "abstrakcyjnym" fotografowaniu z użyciem przechyłu i uzyskiwaniem miniatur, ale na dobrym warsztacie i uzyskiwaniu poprawnych zdjęć architektury (korekcja krzywizn, duża głębia ostrości);
czy ma ktoś z Was jakieś rady odnośnie użycia tego obiektywu, lub wie gdzie takich szukać?
przekopałem forum CB, ale na nic nie trafiłem (być może nieskutecznie);
może jakieś linki, książki, a być może Wasze praktyczne rady będą pomocne, za wszystkie z góry dziękuję;

HuleLam
07-05-2010, 12:12
witam
mam do dyspozycji obiektyw TS-E 24 canona pod FF i cropa, chciałbym skorzystać z niego, ale póki co brakuje mi warsztatu, aby świadomie się nim posługiwać,
nie zależy mi na "abstrakcyjnym" fotografowaniu z użyciem przechyłu i uzyskiwaniem miniatur, ale na dobrym warsztacie i uzyskiwaniu poprawnych zdjęć architektury (korekcja krzywizn, duża głębia ostrości);
czy ma ktoś z Was jakieś rady odnośnie użycia tego obiektywu, lub wie gdzie takich szukać?
przekopałem forum CB, ale na nic nie trafiłem (być może nieskutecznie);
może jakieś linki, książki, a być może Wasze praktyczne rady będą pomocne, za wszystkie z góry dziękuję;

Najkrócej to chyba na Luminous Landscape (http://www.luminous-landscape.com/tutorials/movements.shtml)
zdRAWki

_igi
07-05-2010, 20:42
Hmmmm. Przesuwając obiektyw góra/dół i odpowiednio go ustawiając, korygujesz perspektywę. Większa GO, wydaje mi się że to kwestia pokłonu, ale jak na razie sam z tym walczę w tym szkle ;)

bebok_mg
11-05-2010, 13:32
_igi jak coś ustrzelisz to pokaż "przed" i "po", też się postaram niebawem coś wrzucić;
HuleLam dzięki za linka, próbuję to "wprowadzić w życie"

_igi
11-05-2010, 17:48
_igi jak coś ustrzelisz to pokaż "przed" i "po", też się postaram niebawem coś wrzucić;
HuleLam dzięki za linka, próbuję to "wprowadzić w życie"

Na razie nie bawię się tym obiektywem, zapewne jak mi się coś ufoci to i się pochwalę. A sampli nie ma co wrzucać, szkoda migawki ;))