PDA

Zobacz pełną wersję : Raw w 1Ds mk1



qbasty
07-05-2010, 10:40
W aparacie mam ustawione zdjęcia na raw i zapis tylko raw, ale jak zrzucam zdjęcia na kompa to są one w formacie TIF. Jak otwieram pliki przez ps to automatycznie otwierają się w acr tak jak rawy. Czy coś mam nie tak w ustawieniach czy ten typ tak ma?;)
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale używam karty extreme III 2gb
Proszę o pomoc

roshuu
07-05-2010, 10:55
W aparacie mam ustawione zdjęcia na raw i zapis tylko raw, ale jak zrzucam zdjęcia na kompa to są one w formacie TIF. Jak otwieram pliki przez ps to automatycznie otwierają się w acr tak jak rawy. Czy coś mam nie tak w ustawieniach czy ten typ tak ma?;)
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale używam karty extreme III 2gb
Proszę o pomoc

a przypadkiem z takim rozszerzeniem 1Dski nie zapisuja RAWow?

qbasty
07-05-2010, 11:55
a przypadkiem z takim rozszerzeniem 1Dski nie zapisuja RAWow?

Nie mam pojęcia... to mój pierwszy canon po przesiadce więc pytam...

HuleLam
07-05-2010, 12:06
W aparacie mam ustawione zdjęcia na raw i zapis tylko raw, ale jak zrzucam zdjęcia na kompa to są one w formacie TIF. Jak otwieram pliki przez ps to automatycznie otwierają się w acr tak jak rawy. Czy coś mam nie tak w ustawieniach czy ten typ tak ma?;)
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale używam karty extreme III 2gb
Proszę o pomoc

A forów DPReview

Read the user guide. Canon 1D RAW files have a .tif extension, but are RAW files. As the other poster said, open them in DPP, do your RAW file alterations to exposure/colour/saturation/sharpness etc, then go file > save as to export it to either a jpeg/tiff (either 8 bit or 16 bit for the tiff file). 1D files are anything but low resolution.
Czyli pokrótce, Canon "dla zmyły" nazywa RAWy *.tif, wywoływaczka powinna i tak to otworzyć.
zdRAWki

roshuu
07-05-2010, 12:39
Nie mam pojęcia... to mój pierwszy canon po przesiadce więc pytam...

Zagladales do user guide?

qbasty
07-05-2010, 12:51
Czyli już wszystko jasne;) Dzięki za szybką pomoc.