PDA

Zobacz pełną wersję : Lightroom catalog - nie moge otworzyc



Mad_Mac
07-05-2010, 00:12
Chcialem dzis otworzyc LR i pojawia mi sie odrazu okienko z napisem:
The Lightroom catalog named "..." cannot be opened because another application already has it opened. Quit the other copy of Lightroom before trying to launch.
Jedyne co moge zrobic to wybrac inny katalog. Niestety wtedy strace 4 dni roboty w LR jako ze nie zapisalem jeszcze zmian w fotkach.
Ratunku co zrobic. Dodam tylko ze zaden inny LR nie jest otwarty.

Mad_Mac
07-05-2010, 08:24
Problem rozwiazany. Utworzylem kilka kopii pliku katalogu i za kroryms razem wreszcie udalo mi sie w niego wejsc.

dinderi
07-05-2010, 08:36
Chcialem dzis otworzyc LR i pojawia mi sie odrazu okienko z napisem:
The Lightroom catalog named "..." cannot be opened because another application already has it opened. Quit the other copy of Lightroom before trying to launch.
Jedyne co moge zrobic to wybrac inny katalog. Niestety wtedy strace 4 dni roboty w LR jako ze nie zapisalem jeszcze zmian w fotkach.
Ratunku co zrobic. Dodam tylko ze zaden inny LR nie jest otwarty.

Jeśli to XP, to takie rzeczy czasami się dzieją po reinstalacji systemu na innej partycji. To jakiś błąd w windzie. "Boli" to zazwyczaj katalogi własnie z plikami obrazów i video. Pomaga procedura przejęcia danej partycji "w całości" na własność. Musisz mieć uprawnienia administratora.

Mad_Mac
07-05-2010, 14:25
To bylo pod vista 64. Podejrzewam co moglo sie stac. Dzien wczesnij podpinalem dysk pod usb z fotami i kabelek byl walniety i przerywalo zasilanie. Nie wiem czemu ale chyba LR wykryl ze sa na tym dysku jakies foty i probowal sie zalaczac.
Moze to cos mu nakopalo w plikach. W kazdym badz razie teraz zrobilem backup tego pliku i puki co wszystko dziala jak nalezy.

dinderi
07-05-2010, 15:26
Wspomniałem o XP, bo na poziomie tego systemu się zatrzymalem. Nie znam nowszych dokonań Microsoftu. Nie znaczy to jednak, ze podobne zjawisko nie dzieje sie równiez na Viscie czy Win7. Jeśli podpinałeś dysk zewnetrzny z bledem możliwe, ze właśnie cos sie źle pozapisywalo w rejestrze. Podejrzewam, ze teraz nie mozesz nawet usunąc tego felernego folderu. Jeśli tak, znajdź w Google instrukcje "Przejmowanie plików na własność" i popatrz jak wyglada sprawa uprawnień..