PDA

Zobacz pełną wersję : Korekta temperatury barwy lampy - zdjęcia w lesie.



wickermann
06-05-2010, 23:53
Jak w temacie - jakiej folii korekcyjnej użyć do zmiany temperatury światła lampy błyskowej w przypadku zdjęć portretowych w lesie.
Inaczej - jak zbalansować światło z lampy ze światłem przechodzącym przez zielone liście, np. w lesie, parku, zaroślach itp. ?

michallubon
07-05-2010, 00:54
Jak na mój mały rozumek, to nie widzę większego związku liści ze światłem. Ważniejsze jest o jakiej porze dnia planujesz zdjęcia i jaka będzie pogoda. Jeśli masz możliwość wcześniej ocenić w danej lokalizacji (i planowanych, bądź podobnych warunkach) jaki jest koloryt światła padającego na twarz modela/ki to jesteś w domu. Jeśli planujesz zdjęcia słonecznym popołudniem, to najlepiej wybrać jakieś "ocieplające" kolory folii (pomarańcze itp.).

Wyjątkiem będzie jeśli światło świeci wyłącznie przez liście i twarze będą zielone:mrgreen: (żart)

zorrzi
16-05-2010, 22:37
http://www.leefilters.com/lighting/products/mired/

Zrodło: lampa błyskowa ok. 5500 K,
Cel: np. porannne slonce 4600-4900 K

W fotografii nie mialem do czynienia z tymi filtrami ale zdazylo sie uzyc je pare razy do zmiany temperatury oswietlenia scenicznego.

sebcio80
16-05-2010, 22:39
moim zdaniem nie ma sesnu bawic sie tu w jakies korekcje, roznica rzeczywista bedzie prawie zadna

rOOmak
18-05-2010, 05:35
Jeżeli słońce będzie nisko i będzie miało ciepły kolor to takiej użyj folii(żółtej) na lampę(zakładając że mówisz o fill flash). Jezeli lampa jest głównym światłem, nie ma potrzeby zakładać filtrów, chyba że nie chcesz żeby z tła można było wywnioskować że zdjęcie było robione późnym popołudniem;)
Jeżeli słońce będzie wysoko, możesz zastosować jakiś dyfuzor i będzie ok.