PDA

Zobacz pełną wersję : elinchrom vs made in china



bandit
06-05-2010, 22:33
witam, tytuł może kontrowersyjny ale w dużej mierze prawdziwy

jak już pisałem w innych tematach głowie sie od kilku dnia nad wyborem oswietlenia stydyjnego, marki , parametrow, systemu

w gre wchodzily lampy 600 ws najlepiej sterowane z pilota

quantuum lub powerlux, ostatecznie jesli sterowane to tylko powerlux, jesli nie do quantuum wchodzi dalej w gre, no i nie tylko oczywiscie ale raczej nic ciekawszego nie ma obecnie.

Chcialem najpierw zakupić połowe zestawu, jednak cena nieublagalnie i tak wychodzi 1500 conajmniej, opcja powerlux z piloto to sama lampa plus pilot 1400 ponad, statyw 100. softbox 200 pluz wyzwalacz radiowy 150 wiec sporo wychodzi .

Zdziwiony zobaczylem dzisiaj taka oferte


http://milso.com.pl/pl/art/2462/Zestaw-D-Lite-4-it-To-Go-Set-z-akcesoriami

czytajac o lampach , studio etc natknalem sie wielokrotnie na nazwe " elinchrom" zawsze w kontekscie ze firma pro wiec nawet nie szukalem cen ich produktow ani info od nich

cena tego zestawu mnie zaszokowala. elfo porownywalne zestawy ma w cenie 4,5 tys

ciezko mi niestety znalezc konkretne informacje o tym zestawie, znalazlem cos o serii wczesniejszej bez it , ze kiepskie delikatne obudowy, ze sie grzeja, mam pytanie czy tutaj to wyglada podobnie ?

cena zestawu na prawde wychodzi zblizona do zestawu made in china nawet na lampach 400 nie wiele mniej to by wynioslo, na 600 ws tyle samo lub wiecej .

Co sadzicie o takim wyborze?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
zapomnialem ze tam nie ma ceny podanej, jest podana w ich cenniku, i to ta sama cena co w tej aukcji

http://allegro.pl/show_item.php?item=979574994

bandit
08-05-2010, 14:03
nikt nic nie wie na ten temat>??

no nic w takim razie chyba w ciemno kupie elinchroma, mysle ze nawet jesli jest spora roznica z modelami z gornej polki tej firmy to i tak stoja znacznie powyzej najlepszych chinczykow

aligator16
08-05-2010, 17:03
Pamiętaj tylko że jak wejdziesz w elinchrom to każdy soft/dish/okta będzie kosztował nie małą sumkę, w bowensie masz wszystko tanio i duży wybór.

maxon52
08-05-2010, 17:33
Pamiętaj tylko że jak wejdziesz w elinchrom to każdy soft/dish/okta będzie kosztował nie małą sumkę, w bowensie masz wszystko tanio i duży wybór.
Potwierdzam co mówi kolega .Bowensów używam od 30 lat ( oczywiście zmieniam modele , pierwsze mam do dzisiaj i są sprawne , czasami wykorzystuje w plenerze ) i nie ma z nimi problem ów , serwis jest graty można dokupić a cena nie jest taka straszna. Dla ciekawostki w latach 80 lampa bowensa 600Ws kosztowała ok 600 $ gdzie Polonez w PEWEXIE kosztował 1700$ , to były ceny .

bandit
08-05-2010, 18:39
wiem wiem, kazdy mi o tych akcesoriach mowi licze sie z tym.

jednak w cenie powiedzmy do 3 K zestaw 2 x 400 ws plus akcesoria to chyba lepiej nie znajde

przyklad bowensa -http://www.e-oko.pl/t5j2t5kjQORdPK4ntd2buNE3tXWeQJQzGKV5FTQntd2brNH2DK b4Dx

i to jest jedna z ich mniej zaawansowanych lamp , do tego brak klosza i zarowki, cena za 2 lampki ponad 3200 pln , a gdzie softboxy, statywy , wyzwalacz?


na zestaw z tymi lampkami
Chce sie na tym zestawie uczyc a potem jak juz bede wiedzial czego chce to dwie mozliwosc, albo inwestowac w akcesoria i lampy elinchroma i pozostac w systemie, albo sprzedac caly zestaw i zmienic na bowensy .

To zapewne bedzie zależało od przekalkulowania wszystkiego, ile rozbudowa elinchroma by mnie wyniosla, a ile zmiana systemu .



edit

teraz wypatrzylem w bowensie taki zestaw

http://www.e-oko.pl/t5j2t5kjQORdPK4ntd2buNE3tXWeQJQzGKV5FTQntd2brNH2DK LoFR

600 pln drozszy od tego elinchroma,

brak softboxa

cena w bowensie - http://www.e-oko.pl/t5j2t5kjQORdPK4ntd2buNE3tXWeQJQzGKV5FTQntd2brNH2DK xpER

wiem wiem, mozna kupic chinczyka, jednak z elinchromem dostaje oryginalny ,i to w dodatku dwa a nie chinczyka

i pytanie o wyzwalanie i regulacje mocy bo juz sie pogubilem

ten zestaw bowensa z powyzszego linku umozliwia regulacje mocy czy nie?? jesli tak to ktory ich pilot jest dedykowany do tych lamp?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
dodam tylko ze kupujac tego bowensa oczywiste ze cala reszte do niego to juz bym kupowal chinczyki, i nie powiem zeby mnie ta wizja nie pocieszala, w innym przypadku bym sie nie zastanawial nad bowensem, chociaz koszt startowy mnie troche martwi .

Jednak bede wdzieczny za opinie o tym zestawie, i najlepiej porownanie go z tym elinchromem

pozdrawiam

magart
08-05-2010, 18:47
Ten zestaw Elinchrom to najniższa półka w tym systemie. Sam mam zestaw półkę wyżej za 2x więcej kasy i powiem że jakość jest naprawdę suuuper. Oglądałem te D-lite y i muszę przyznać że są niezłe pod względem wykonania. Poprawili je też podobno pod względem grzania się. Pierwsze modele miały kiepskie chłodzenie i często wyłączały się po przegrzaniu, teraz jest wiatraczek i zestaw ponoć daję radę. Mnie tam nikt nie przekona do chińczyków bo tak i nie chcę w tym temacie dyskutować. No chyba, że nie ma całkowicie finansów to trudno...
Ooo i widzę że jeszcze dopieścili lampy wbudowanymi skyportami, wow.

Tak na marginesie mam w planach dokupienie do mojego zestawu ten wymieniony przez Ciebie lub tańsze 200-setki jako uzupełnienie, choć wbudowane skyporty raczej będą miały priorytet bo to baaardzo wygodne rozwiązanie.

Co do akcesoriów to te dołączone też są takie najtańsze - startowe. Zwykłe softboksy niewielkie bez przegrody w środku, ale na początek powinny wystarczyć.
Ja póki co myślę nad przejściówką elinchrom/bowens. Albo dokupię albo sobie dorobię i może jeszcze pod zestaw plenerowy (580EX) przeróbki się przydadzą. W ten sposób można się uniezależnić od akcesoriów dedykowanych, które choć drogie to są rewelacyjnej jakości.

bandit
08-05-2010, 19:06
Ten zestaw Elinchrom to najniższa półka w tym systemie. Sam mam zestaw półkę wyżej za 2x więcej kasy i powiem że jakość jest naprawdę suuuper. Oglądałem te D-lite y i muszę przyznać że są niezłe pod względem wykonania. Poprawili je też podobno pod względem grzania się. Pierwsze modele miały kiepskie chłodzenie i często wyłączały się po przegrzaniu, teraz jest wiatraczek i zestaw ponoć daję radę. Mnie tam nikt nie przekona do chińczyków bo tak i nie chcę w tym temacie dyskutować. No chyba, że nie ma całkowicie finansów to trudno...
Ooo i widzę że jeszcze dopieścili lampy wbudowanymi skyportami, wow.

Tak na marginesie mam w planach dokupienie do mojego zestawu ten wymieniony przez Ciebie lub tańsze 200-setki jako uzupełnienie, choć wbudowane skyporty raczej będą miały priorytet bo to baaardzo wygodne rozwiązanie.

Co do akcesoriów to te dołączone też są takie najtańsze - startowe. Zwykłe softboksy niewielkie bez przegrody w środku, ale na początek powinny wystarczyć.
Ja póki co myślę nad przejściówką elinchrom/bowens. Albo dokupię albo sobie dorobię i może jeszcze pod zestaw plenerowy (580EX) przeróbki się przydadzą. W ten sposób można się uniezależnić od akcesoriów dedykowanych, które choć drogie to są rewelacyjnej jakości.


witam, dzieki za odpowiedz
domyslam sie ze najnizsza polka jesli chodzi o ta marke, akcesoria tez, jednak ma wiele zalet a po rozłożeniu zestawu na czynniki wychodza na prawde nie wielkie pieniadze przykladowo

3100 caly zestaw wiec

powiedzmy podam ceny z quantuuma akcesoriow z tego zestawu

softbox 2 z 140 pln

statyw 2 x 100 pln

radiowe odpalanie brak mozliwosci, jedynie za 250 pln sterowanie na kablu

wychodzi nam 730 pln

zostaje nam po 2600 na lampy

wiec powiedzmy ze ta elinchroma wynosi nas 1300 , wiec nie tak duzo.

quantuum tez ma 400-tki w tej cenie


Mam pytanie o te przejsiowki>? czy istnieja takowe, mozliwosc kupienia, czy jak by to trzebabylo samemu zrobic??

dystrybutor elinchroma mnie informowal ze nie ma takiej mozliwosci, i taki produkt nie istnieje

jednak zastanawiam sie jeszcze teraz nad tym bowensem

tutaj dokladniejszy opis tego zestawu

http://jabbafoto.pl/opis/407409/zestaw-oswietleniowy-bowens-gemini-400400.html


poza tym ze bowens wiadomo uniwersalne mocowanie, to kolejny plus jaki znalazlem to 2
dwu a nie roczna gwarancja jak w przypadku elinchroma

moglby ktos powiedziec z ktorego zestawu lepsze sa lampy??

osobiscie przyznaje sie ze ne mam pojecia, i nie kazdy parametr mi cos mowi

magart
08-05-2010, 19:31
Wyzwalanie IR w bowens ie mnie nie przekonuje. W lampach canona też takie coś jest i już nie raz się wypowiadałem, że nadaje się o kant d...
Moja opinia na temat Elinchroma jest mocno subiektywna ponieważ jestem zadowolony z:
http://milso.com.pl/pl/art/2395/Zestaw-BXRi-500500-multivoltage
Choć kupiłem w cenie przekreślonej i zestaw bez statywów... :( Było to parę dni przed zmianą ceny na promocyjną, o czym mnie nie uprzedził przedstawiciel, choć mógł to zrobić. Jednak było, minęło, a z jakości sprzętu jestem zadowolony bo o tym jest temat.

Jeśli jeszcze chodzi o wyzwalanie to można u mnie z wyzwalacza radiowego kontrolować moc błysku lamp, choć nie wiem czy w wersji ECO nie jest ta opcja okrojona.

Apropos adaptera do elinchroma - ktoś mi kiedyś mówił, że jest takowy adapter, ale jak nie znajdę to sobie sam przerobię bo mocowania nie są bardzo skomplikowane. Dealerowi elinchroma nie zależy na takich adapterach ponieważ sprzedaje sprzęt dedykowany więc trudno się dziwić. Nie jest więc wiarygodnym źródłem informacji w tej kwestii ;)

bandit
08-05-2010, 20:54
super, wreszcie mam jakies informacjie z pierwszej reki :)

fakt, nieladnie sie zachowal przedstawiciel, sporo bys zaoszczedzil, ale skoro i za ta cene jestes zadowolony to chyba tym lepiej swiadczy o lampach.

dowiadywalem sie i 400 ws podane w linku przeze mnie tez maja regulacje mocy blysku w dolaczonym wyzwalaczu radiowym .

Teraz to juz calkiem zglupialem, mialy byc chinki potem elinchrom , gdy zaczalem sie zastanawiac nad tyym bowensem dosc powaznie, Twoja opinia i informacja a mozliwosci dostania adaptera z nowu mnie zaczyna przekonywac jednak do elinchromow, raz ze przyanjmniej faza zakupu znacznie tansza, dwa ze wytchodzi na to ze sa w cale nie sa gorsze od tych bowensow.

a co rozni ta serie 400 ws i 500 ws?

poza moca i cena oczywiscie :)

magart
08-05-2010, 21:35
BX-Ri w wyglądzie podchodzą bardziej pod profesjonalną serię RX. Dodatkowo kiedyś (z rok temu) miały jako jedyne wbudowane skyporty. Teraz D-lite też ma...
Pewnie nieco różnią się pozostałymi parametrami jak szybkość ładowania czy ogólnie wydajność błyskania.
Natomiast przyjrzałem się zdjęciom i wychodzi że ten wyzwalacz eco chyba jednak nie ma regulacji mocy. Jest tylko przycisk "test" natomiast u mnie są jeszcze przyciski "góra, dół" służące do regulacji. Ale tak po prawdzie częściej używam lamp systemowych w plenerze razem ze skyportami gdzie regulacja mocy i tak nie jest wykorzystywana.

A wracając do adaptera to nie mogę napisać że na pewno taki adapter istnieje, natomiast osobiście nie widzę problemu żeby takowy sobie zrobić. Inna sprawa że widziałem softboxy Elinchroma z serii pro i wyglądają wiele, wiele lepiej niż chińczyki. Ale czy warto za nie płacić kilkukrotnie więcej? Tego nie wiem, bo nie porównywałem.

bandit
08-05-2010, 22:55
BX-Ri w wyglądzie podchodzą bardziej pod profesjonalną serię RX. Dodatkowo kiedyś (z rok temu) miały jako jedyne wbudowane skyporty. Teraz D-lite też ma...
Pewnie nieco różnią się pozostałymi parametrami jak szybkość ładowania czy ogólnie wydajność błyskania.
Natomiast przyjrzałem się zdjęciom i wychodzi że ten wyzwalacz eco chyba jednak nie ma regulacji mocy. Jest tylko przycisk "test" natomiast u mnie są jeszcze przyciski "góra, dół" służące do regulacji. Ale tak po prawdzie częściej używam lamp systemowych w plenerze razem ze skyportami gdzie regulacja mocy i tak nie jest wykorzystywana.

A wracając do adaptera to nie mogę napisać że na pewno taki adapter istnieje, natomiast osobiście nie widzę problemu żeby takowy sobie zrobić. Inna sprawa że widziałem softboxy Elinchroma z serii pro i wyglądają wiele, wiele lepiej niż chińczyki. Ale czy warto za nie płacić kilkukrotnie więcej? Tego nie wiem, bo nie porównywałem.



odnosnie sofboxow wiadomo, klania sie takie typowe "cos za cos", sa wiele wiele lepsze i zarazem wiele wiele drozsze jednak do ze tak powiem normalnego uzytku chyba jednak nie ma sensu wydawac ogromnych pieniedzy na akcesoria.

Hmm, co do mozliwosci dorobienia takiego adaptera to zapewne wiesz lepiej, musialbym na zywo zobaczyc lampy z mocowaniami elonchroma, lampy z bowensami i akcesoria do obywu typow zebym mogl dopiero wyciagnac jakies wnioski w stylu czy mozna to zrobic i jak by to mialo wygladac .
Szukam informacji, sa jakies wzmianki o adapterach ale i dopiski ze palnik w tedy jest glebiej, nasadka pracuje gorzej, czyli ogolnie ze nie do konca trafne rozwiazanie .

ps:masz od poczatku tylko te modyfikatory seryjnie zakupione w zestawie? czy jeszcze jakies

jak sie spisuja te sofboxy?

mialbym na mysli fotografowanie calyuch osob w studioi, czy jakos to by wyszlo takim malutkim>?

pozdrawiam

KEYZOR
08-05-2010, 23:24
Softboxy mozna dokupic tansze bez zadnyc przerobek od elfo albo fomei
http://www.sklep.medikon.pl/Soft_Boxy-k121-0-3-default.html
http://www.elfo.com.pl/index.php?menu_id=2&kat_id=10&parentid=30&prodid=134
dla obu systemow sa adaptery pozwalajace montowac softboxy na lampach elinchroma.
Co prawda sa drozsze od typowo chinskich, jednak lepiej wykonane i tansze od elinchroma. Problem pozostaje jedynie z "garnkami".

Wczoraj bylem odladac elinchroma i juz wiem ze to bedzie moj przyszly system oswietleniowy.

bandit
09-05-2010, 00:26
tak tak, szukam intensywnie wszelkich mozliwosci odnosnie akcesoriow do elinchroma i tez wlasnie wyczytalem ze elfo i fomei daja taka mozliwosc.

znalazlem jeszcze cos takiego

http://www.ceneo.pl/3257807


tylko nie wiem niestety jednej rzeczy dla tego zapytam , wafer to jeszcze inne mocowanie niz bowens?? czy ten adapter jest jednoznaczy z mozliwoscia polaczenia elinchroma z bowensem??

to drugie to pewnie zbyt piekne by bylo :)

co do regulacji mocy tych lamp ze zestawu d-lite 4 to musze jeszcze raz zapytac dystrybutora, w rozmowie przez tel i mailowo powiedziano mi ze jest taka mozliwosc, zrozumialem ze z tego pilota w komplecie, ale zapytam na pewno bo moze sie okazac ze trzeba pilocik dokupic

wojkij
09-05-2010, 04:23
Wafer to dość wypasione softy z wymiennym mocowaniem - raczej drogie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
http://www.pstryk.pl/details:8629/bowens+wafer

bandit
09-05-2010, 10:45
Wafer to dość wypasione softy z wymiennym mocowaniem - raczej drogie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
http://www.pstryk.pl/details:8629/bowens+wafer

niestety, jednak patrzac na akcesoria renomowanych firm, elinchrom, elfo , fomei czy oryginalne bowensa to nigdzie nie ma tanio, jest po prostu drogo lub drozej, system bowensa ratuje jedynie masa chinskich zamiennikow bo na oryginalach to tez by ciezko bylo .
Jednak tak przegladam oferty i pod elinchroma troche akcesoriow mozna znalezc w przystepnej cenie, garnki nawet oryginalne widze ze nie koniecznie zabijaja cena, softboxy tez mozna znaleźć .

Przez glowe mi przeszedl jeszcze ten kitowy zestaw fomeia

http://www.sklep.medikon.pl/ZESTAW_FOMEI_BASIC_400-1583.html

ale to chyba nie ma sensu z tego co czytalem, rozni sie on cos na plus od quantuuma czy powerluxa?

bandit
10-05-2010, 21:27
dopisuje tutaj nowa informacje o tym zestawie elinchroma.

Niestety nizsza cena to tez pewne ograniczenia, zestaw ten pomijajac fakt ze w detykowanym skyporcie nie ma regulacji mocy, to w ogole nie ma takowej mozliwosci .

Teraz mam dylemat ,ehh

magart
11-05-2010, 01:01
Nie rozumiem - jak to nie ma możliwości regulacji mocy? Przecież są strzałki na lampie, które regulują moc.

bandit
11-05-2010, 02:13
Nie rozumiem - jak to nie ma możliwości regulacji mocy? Przecież są strzałki na lampie, które regulują moc.


pisałem o regulacji poprzez skyport'a , chodzi o to że nie można sobie dokupić do tego zestawu zamiast oferowanego eco , innego droższego i mieć w tedy regulacje, te lampy po prostu nie mają możliwości zdalnej regulacji mocy, przy lampie oczywiście można , jeśli sie chce zdalnie pozostaje wybór zestawu za 1200 pln droższego dla tego teraz mam dylemat, bo cena lamp/zestawu które by mnie interesowały zaczyna mi drastycznie rosnąć