PDA

Zobacz pełną wersję : mini studio do wydania ok 2500zl



milloz
06-05-2010, 18:28
Witam...
jak w temacie...
potrzebuje rady co do kupna oswietlenia itp.
W studiu wykorzystane beda tez 2 lampy 580ex II ktore juz posiadam.
W tej cenie musze sie zmiescic z 2 lampami, 2 softboxami, statywami, systemem zawieszania tla, parasolkami, i ze stolem bezcieniowym.

na system mam zamair wydac ok 400zl wraz z tlami
na stol bezcieniowy 310 wraz z oswietleniem.

i zostaje 1800 na softboxy, 2 lampki i statywy.
wiem to sa smieszne pieniadze ale... ale musze

ArtMoon
06-05-2010, 19:43
Co Kolega zamierza fotografowac w swoim studio? Jesli jakies male obiekty to w tej cenie mozna cos dostac, jesli wieksze to bedzie ciezej... Jesli maja byc softboxy to po co parasolki?

Matt_K-K
06-05-2010, 20:19
No i tla - za 400 zl to wystarczy na jedno porzadne i jakies proste zawieszenie tego - te tla z allegro bym raczej odpuscil...

Parasolki zapewne do posiadanych 580ex albo do lamp? Nie mam za duzego doswiadczenia, sam amatorsko zaczalem sie bawic biala odbijajaca - chyba jedna z bardziej uniwersalnych opcji. Srebrna moze dla niektorych zastosowan byc zbyt "ostra" a zlota - za ciepla w barwie..

Co do statywow - to kupilem ostatnio w806, te z allegro po ok. 75 zl - i sa calkiem solidne jak na te pieniadze, duzo lepsze od tych tanszych, nawet w plener nie wiem czy sie nie wybiore z nim, dosc przyzwoity sie wydaje.

MM-architekci
06-05-2010, 21:27
Pytanie juz padlo , do czego to studio.

milloz
06-05-2010, 22:41
W ''studio'' mamy zamair robic zdjecia reklamowe malych obiektow (glownie wykorzystany stol bezcieniowy) a reszta to zdjecia modelingowe.
Padlo pytanie po co parasolki... Otoz beda przymocowane do 580ex. Czyli razem liczac beda 4 zrodla oswietlenia... Studio nie najwyzszej klasy ale zawsze mozna cos popstrykac... Nie chce zadnych firmowych rzeczy tylko zwylke ''chinczyki''.
Znalazlem na allegro zestawik: softbox 60x90 + lampa 150ws + statyw za niecale 500 zl... Gdyby kupic 2 takie zestawy + podpiac 2x 580ex mysle ze daloby to rade
Do imitacji studia wg mnie by sie nadalo...
Jak myslicie koledzy?

MM-architekci
06-05-2010, 23:07
150ws to bardzo malo , 580exii ma bodaj ~ 300ws max , nie poszalejesz zbytnio z przyslona wiec moze to ograniczac przy produktach

tla gnieciuchy/materialowe sa mowiac wprost gowniane

michallubon
07-05-2010, 01:15
Ja bym polecał rozejrzeć się w ofercie Quantuum.
2x statyw AIR 260 (są i wyższe) jest teraz za 200zł. Dostajesz torbę na całość, a statywy mają "poduszki powietrzne" więc nie walnie ci lampa na dół jeśli coś za szybko odkręcisz.
Podobnie z parasolkami, ja mam białą transparentną 120cm i jest to bardzo dobre rozwiązanie (za ok 35zl sztuka ale i taniej się znajdzie). Do tego musisz mieć mocowanie parasolek i lamp systemowych wiec znowu ok 50zł sztuka(różne opcje na allegro w zależności od upodobań i możliwości mocowania).
Idąc dalej mamy lampy studyjne np.: Quantuum R+300 (http://www.quantuum.pl/detal.php?id=947&lang=pl&curr=PLN) Nie kosztują w prawdzie 100zl ale też nie są masakrycznie drogie, a dają płynną możliwość regulacji mocy do 1/32.
Softbox to wydatek zaczynający się od trochę ponad 100zł ale zależy jak duży chcesz mieć. Wiadomo, większy=lepszy ale też droższy.

Myślę, że gdzieś w okolicach twojego budżetu się przewinąłem z całością, z reszta to tylko tak orientacyjnie, a dwa, że nie zawsze będziesz używał wszystkich błyskadeł i można z lampą studyjną parasolki użyć zamiast softboxa.

ps. nie reklamuje to firmy quantuum, bo mi płacą za to :) ale sam używam i jestem zadowolony.

coca
07-05-2010, 07:18
Uzywa ktos moze Powerluxow VC 400Ws ? Stalem przed takim samym dylematem jak kolega i zamowilem te lampy z racji, ze Quantuumy sa ciezej dostepne ;/ nawet na stronie polskiej quantuuma ich nie ma;/

MM-architekci
07-05-2010, 08:18
Tak powerluxy sa rowniez bdb.

Te statywy air dzialaja w miare do czasu az poduszka "padnie" a to dosc szybko sie dzieje czesto.

Phat-Set
07-05-2010, 08:25
Uzywa ktos moze Powerluxow VC 400Ws ? Stalem przed takim samym dylematem jak kolega i zamowilem te lampy z racji, ze Quantuumy sa ciezej dostepne ;/ nawet na stronie polskiej quantuuma ich nie ma;/

Mam 2szt. ale ponieważ przyszły 2dni temu, a czasu brakuje to miałem jedynie czas sprawdzić czy działają. Co mogę potwierdzić to że ładują się jakąś 1s. dłużej niż VC500, co mnie bardzo zdziwiło...

P.S. Też zdecydowałem się na ich zakup z powodu braków magazynowych ;)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Tak powerluxy sa rowniez bdb.

Te statywy air dzialaja w miare do czasu az poduszka "padnie" a to dosc szybko sie dzieje czesto.

Nie miałem do czynienia ze statywami AIR QUantuuma, ale osobiście polecam W806 - zamiast poduszek mają sprzężyny, a do tego są o 25zł tańsze
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Witam...
jak w temacie...
potrzebuje rady co do kupna oswietlenia itp.
W studiu wykorzystane beda tez 2 lampy 580ex II ktore juz posiadam.
W tej cenie musze sie zmiescic z 2 lampami, 2 softboxami, statywami, systemem zawieszania tla, parasolkami, i ze stolem bezcieniowym.

na system mam zamair wydac ok 400zl wraz z tlami
na stol bezcieniowy 310 wraz z oswietleniem.

i zostaje 1800 na softboxy, 2 lampki i statywy.
wiem to sa smieszne pieniadze ale... ale musze

Propozycja:
150zł - statywy W806, 2szt.
800zł - lampy Quantuum PT-300 lub Powerlux VE300, 2szt.

470zł - zestaw reporterski (statyw + przenośny softbox), 2szt.

235zł - stół bezcieniowy

reszta kasy na parasolki i koszta transportu

Nie jestem pewien czy w zestawach reporterskich trafisz softboxy z dwoma mocowaniami (same softboxy widział w takiej opcji w sprzedaży) - masz wtedy możliwość wykorzystania ich zarówno przy systemówkach (czyli możesz je zabrać w plener z 580ex) jak i z lampami studyjnymi.

Zamiast zestawów reporterskich możesz kupić normalne softboxy na mocowaniu Bowens'a + 2x statywy W803 (45zł/szt) lub W806 (w sumie 4szt), ale wtedy już masz kombinatorykę z użyciem takich softbox'ówz lampami systemowymi ;)

P.S. Przepraszam za podwójne wpisy.....

MM-architekci
07-05-2010, 08:55
Nie polecam Ve300 , to tandeta , kolega z forum kupil w obud ledwo trzymaja sie softy wyrobilo sie mocowane , w jednej fotocela padla. Te lampki sa bardzo slabe , jak ktos ma dwa , male softy ( lekkie ) i nie bawi sie w zmiany itp to od bidy dadza rade. CYK-i sa nie wiele drozsze a solidniejsze.

milloz
07-05-2010, 13:32
no wiec chyba sie zdecyduje na te ve300 + softbox do nich 60x90 i drugi zestaw ze zwykla lampa 120ws i takim samym softboxem.
moze byc panowie ?

coca
07-05-2010, 16:09
wlasnie dostalem Powerluxy VC400 i wydaja sie solidne, jutro bede je testowal w dluzszym uzyciu i zobaczymy czy daja rade;)

MM-architekci
07-05-2010, 17:24
przemysl zakup CYK-300 zamiast VE300

micles
09-05-2010, 21:56
Jakie (w miarę tanie) lampy (poza Quantuumami i Speedlightami :D) posiadają zasilanie bateryjne? Myślę o doposażeniu się w jakąś lampkę w plener i jak na razie niczego oprócz w/w lamp albo zasilacza Tronix nie znalazłem, a chciałbym rozważyć wszystkie możliwości...

madc0w
09-05-2010, 22:01
micles przecież Ty masz 580 II + 3 Yongnuo? ciągle mocy za mało? :D

Cluer
09-05-2010, 23:17
a możecie podpowiedzieć coś w temacie tła ?
skoro te z allegro lepiej sobie odpuscić to czego szukac ?

Sami coraz częściej myslimy o zawieszeniu tla pod sufiem... stąd się podpinam :)

micles
10-05-2010, 00:29
micles przecież Ty masz 580 II + 3 Yongnuo? ciągle mocy za mało? :DMam 1x580II i 1xYongnuo. Goomiś ma taki sam komplet. Mocy mi na razie nie za mało, ale myślę przyszłościowo (modyfikatory światła które teraz kupuję powinny pasować do przyszłych lamp studyjnych mi odpowiadających (czyli takich, które idzie wyciągnąć w plener))

Mellan
10-05-2010, 01:29
a możecie podpowiedzieć coś w temacie tła ?
skoro te z allegro lepiej sobie odpuscić to czego szukac ?

Jeśli szukasz tła "nie świecącego się" to warto zwrócić uwagę na flanelowe z markoflash http://www.markoflash.pl/grupa.php?grupa=tla. Niestety, nie należą do najtańszych.


...Sami coraz częściej myslimy o zawieszeniu tla pod sufiem... stąd się podpinam
Też myślałem nad systemem zawieszania do domowego studia. Ostatecznie wybrałem zawieszenie statywowe http://www.funsports.pl/p,pl,125,zestaw+zawieszenia+tel+w901.html. Cena nie odstrasza, jest regulowalna szerokość belki, nie trzeba wiercić w ścianie, jest mobilność (torba w zestawie). Minusy: tła 3m trzeba przyciąć o jakieś 10cm, oraz gdy gdy masz kilka teł, to zamiana zabiera chwilę czasu.

ArtMoon
10-05-2010, 09:07
Panowie, jesli macie smykalke do majsterkowania polecam mechanizmy od rolet gdzie rurka (aluminium) jest odpowiednia dluga do zastosowanego tla, w firmie w ktorej zamawialem akcesoria rurke docieli mi na ządany wymiar (3 m). Ma to napęd ręczny (sznurek z kulkami). U mnie od roku dziala takie ustrojstwo. Jest to zestaw 3 mechanizmow na ktorych wisza tla 2,7x10m wiszący na scianie pod sufitem. Funkcjonalne i za grosze :)

MM-architekci
10-05-2010, 09:39
patrzac na tandete tych roletek , jak ci to sie trzyma jeszcze wszystko ? :D

chyba ze jakies drozsze masz i lepsze

Matt_K-K
10-05-2010, 18:08
To ja rzuce czyms jeszcze tanszym i jeszcze bardziej w duchu DIY: 2x statywy w806, jako poprzeczka kij teleskopowy do miotly 3 metrowy, metalowy za cale 26 zlotych, do zwijania tla jesli ma wlasna tuleje, to domowym sposobem dosztukowac wystarczy te lancuszki od rolet lub zaluzji i jesli ktos nie traktuje tego bardzo serio i nie zamierza na czyms takim zarabiac, to na jakis czas powinno dac rade.

micles
10-05-2010, 18:51
Ja zamiast kija teleskopowego kupiłem 2 aluminiowe po 3,50 sztuka i włożyłem końce do znalezionej w chacie rurki akurat pasującej średnicą. Trochę taśmy klejącej dla upewnienia się, że będzie trzymać i trzyma :D

ArtMoon
11-05-2010, 09:37
MM-architekci tez bylem na poczatku pewien, ze sie to po jakims czasie rozleci, biorac pod uwage ze tak duze tla sporo ważą. Czesci mechanizmu sa metalowe, sadze ze wyzszej klasy niz ogolnie spotykane. Jakos daje rade :) Sznurek jedynie zerwal sie pare razy bo do zwiniecia tla potrzeba przylozyc sporo sily.

Matt_K-K
12-05-2010, 23:41
Ja zamiast kija teleskopowego kupiłem 2 aluminiowe po 3,50 sztuka i włożyłem końce do znalezionej w chacie rurki akurat pasującej średnicą. Trochę taśmy klejącej dla upewnienia się, że będzie trzymać i trzyma :D

Hehe, no to faktycznie, taniej juz bedzie ciezko to zrobic :) A uzycie tasmy klejacej jest u mnie powszechne we wszelkich takich robotkach recznych :)