PDA

Zobacz pełną wersję : Speedlite 580 EX II znowu prześwietla



Roby
02-05-2010, 14:41
Witam. Znowu mam problem ze swoją lampą. W lutym wymieniłem palnik i wszystko było w porządku. Dwa tygodnie temu miałem pierwsze wesele w tym roku i wreszcie miałem okazję porządnie wypróbować lampę. Okazało się, że tak gdzieś pod koniec zabawy weselnej lampa zaczęła dość często prześwietlać zdjęcia. Wczoraj na drugim swoim weselu miałem znowu ten sam problem już od początku zabawy weselnej. Co jakiś czas zdarzyło się kilka prześwietlonych na przemian z niedoświetlonymi zdjęć. Pamiętam, że od podobnych zdarzeń zaczęły się problemy, które skończyły się wymianą palnika. Czy to możliwe, że nowy palnik już mógłby się psuć? Mam 6 miesięczną gwarancję i chyba będę musiał zadzwonić do tego serwisu na Żytniej w Warszawie. Jakie mogą być inne przyczyny? Z góry dziękuję za porady i pomoc. Pozdrawiam

tombas
02-05-2010, 16:17
Witam. Znowu mam problem ze swoją lampą. W lutym wymieniłem palnik i wszystko było w porządku. Dwa tygodnie temu miałem pierwsze wesele w tym roku i wreszcie miałem okazję porządnie wypróbować lampę. Okazało się, że tak gdzieś pod koniec zabawy weselnej lampa zaczęła dość często prześwietlać zdjęcia. Wczoraj na drugim swoim weselu miałem znowu ten sam problem już od początku zabawy weselnej. Co jakiś czas zdarzyło się kilka prześwietlonych na przemian z niedoświetlonymi zdjęć. Pamiętam, że od podobnych zdarzeń zaczęły się problemy, które skończyły się wymianą palnika. Czy to możliwe, że nowy palnik już mógłby się psuć? Mam 6 miesięczną gwarancję i chyba będę musiał zadzwonić do tego serwisu na Żytniej w Warszawie. Jakie mogą być inne przyczyny? Z góry dziękuję za porady i pomoc. Pozdrawiam

jesli powiesz, ze dzieje sie to z 5d mkI to postawię 5zł na to że to nie wina lampy tylko wspólpracy z body (miałem bardzo podobne objawy, które ustapiły same po wymianie na 5d mkIi)

Roby
02-05-2010, 23:13
Mam Canona 40D od stycznia 2008. Dopiero w VIII 2009 lampa zaczęła prześwietlać, by potem już prawie całkowicie nie odpalać co któryś raz. Wcześniej wszystko było w porządku.

abalus
03-05-2010, 04:03
Uzywasz akumulatorkow czy normalnych baterii

Ja przy uzywaniu akumulatorkow mialem same problemy (po jakis 6 miesiacach od nowosci akumulatorkow) jak zaczalem jechac na normalnych bateriach nie mam zadnych problemow.

rOOmak
03-05-2010, 08:05
Są sytuacje w których może źle mierzyć światła i próbować doświetlić tło itd. ale domyślam się że o takich sytuacjach wiesz. Jak dali gwarancje to się nie zastanawiaj i z niej skorzystaj.

Roby
03-05-2010, 12:27
Może to wina akumulatorów, bo niektóre mam już ok. roku. Lepiej dmuchać na zimne- jutro kontaktuje się z serwisem!

fotomoto
03-05-2010, 22:04
Zanim oddasz do serwisu spróbuj jeszcze raz z nowymi aku lub bateriami. Takie odpały bez sensu pojawiały mi się jak akumulatory były stare albo sporo rozładowane. Teraz aku są stosunkowo tanie , więc po jednym sezonie zawsze je wyrzucam ,niezależnie od stanu i kupuję nowe komplety.

rOOmak
04-05-2010, 02:50
Prześwietlały Ci stare akumulatory?

fotomoto
04-05-2010, 10:50
Prześwietlała sporadycznie lampa i nie z świeżo naładowanymi aku , tylko po 200-300
błyskach robiąc kilka zdjęć w niedużych odstępach. W/g mojej teori wyzwalając drugi błysk zbyt szybko lampa ładując się powodowała za duży spadek napięcia akumulatorów więc i na elektronice sterującej co
skutkowało czasem nieprzewidawalnymi odpałami.

cobra MC
04-05-2010, 18:13
sprawdź jeszcze lampe na innym body, może to być problem ze stykami w 5d

darkon
06-05-2010, 16:36
Mam Canona 40D od stycznia 2008. Dopiero w VIII 2009 lampa zaczęła prześwietlać, by potem już prawie całkowicie nie odpalać co któryś raz. Wcześniej wszystko było w porządku.


sprawdź jeszcze lampe na innym body, może to być problem ze stykami w 5d

czytanie ze zrozumieniem :-D

dpgstyle
10-05-2010, 22:55
Wydaje mi się że racje ma tomasb.... chyba z niektorymi aparatami te lampy dostają świra.. u mnie w Ds jest ten sam cyrk... lampa lubi walnąć full błysk... zauważyłem że czasem zamiast ETTL pojawia sie na niej TTL ..i gdyby tylko wtedy waliła pełnym błyskiem to jeszcze miałoby sens.. ale często błyska na full w ETTL... moich 2 współpracowników ma takie same przypadłości jeden z nich w Ds a drugi w 1DmkIII ... coś tu chyba nie gra.. dodam jeszcze że testowana z 20D lampa błyska jak trzeba...
ma ktoś może jakiś dobry pomysł co z tym zrobić ??? może jakis restart softu aparatu.. już sam nie wiem
ps. moim zdaniem akumulatorki, jeśli tylko są w miare nowe, nie mają tu znaczenia

dpgstyle
11-05-2010, 04:04
czy ktoś jeszcze ma takie kłopoty ?? potrzebuję drugiej lampy chcialem znów kupic EX II, ale teraz poważnie się zastanawiam czy to ma sens... moze zaczekać na coś nowego :(

Handelson
11-05-2010, 07:39
Mam 580ExII. Używałem na 40D, 50D i teraz na 5DMKII. Nigdy nie miałem z nią żadnego problemu. Żeby nie było, że to taka tandeta ;)

dpgstyle
11-05-2010, 15:11
ja swoją sprawdzałem z 20d i 40d i śmiga dobrze __ testowana z 5d MK1 ... 1dMKIII i 1Ds MKIII są problemy... jak dla mnie tragedia.. nie mogę na nią liczyć... w trybie M jest lepiej, ale w ETTL to czysta loteria... jak już wspominałem znam kilka osób które mają baaardzo podobne problemy. W przypadku seriwisowania często pojawia sie termin synchronizowania.. tu dodam że zabiegi serwisantów niewiele pomagają.... tu znowu sprawa nie dotyczy tylko mnie... tak więc moja subiektywna ocena 580EX II pod kątem niezawodności to BADZIEW...

Bejobejo
11-05-2010, 15:37
czy ktoś jeszcze ma takie kłopoty ?? potrzebuję drugiej lampy chcialem znów kupic EX II, ale teraz poważnie się zastanawiam czy to ma sens... moze zaczekać na coś nowego :(

Miałem podobne problemy z 5D i 580EX przy czym wszystko było dobrze z 430EX i 580EXll.
Wydaje się, że niektóre sztuki tak mają.

dpgstyle
11-05-2010, 15:40
coraz więcej jwskazuje na to że to jakas często powtarzająca się przypadłość na linii 580ek i 5d mkI, 1dmkIII i 1Ds MkIII... obawiam się że nawet kupno nowej lampy może nic tu nie pomóc :(

canonierman
11-05-2010, 21:05
Mam 508EXII od jakiegos czasu(chyba 2,5roku) używałem jej z 350d , 40d , 5d "kilka"zdjęc zrobiła (śluby) i w końcu padła. Ale nie pamiętam żebym miał podobne problemy które opisujecie. Wróciła z Żytniej po wymianie palnika i naprawie jakiejś tam bramki. Była sugestia wymiany całej elektroniki wtedy całkowity koszt only 900pln. Te lampy cierpią na dosyć dziwny rodzaj usterek, w serwisie nie maja One dobrej opinii, uważają je wręcz za niedopracowane. Szerzej usterka jest opisana w tym wątku: http://canon-board.info/showthread.php?t=62080

Roby
13-05-2010, 23:09
Witam ponownie. Lampa wróciła z serwisu. Serwisant powiedział mi, że była testowana na kilku aparatach i działa poprawnie. Zasugerował, iż przyczyną prześwietlania/niedoświetlania mogą być zabrudzone sanki na aparacie. To może powodować częste przełączanie między ttl i ttl II. Inne przyczyny raczej wykluczył. Starsze akumulatorki podobno mogą powodować jedynie dłuższe ładowanie się lampy.

rOOmak
14-05-2010, 04:20
U mnie brud na stykach powodował misfire. Ale takie rzeczy to się chyba sprawdza w pierwszej kolejności :)

sebcio80
14-05-2010, 04:33
mam 3 sztuki 580EX II i mam 5D1 i 1D3 i nie ma mowy aby taki zestaw przeswietlil zdjecie, wrecz aby bylo normalnie to standardowo lampy zawsze mam +2/3EV,
jezeli jakas lampa w trybie E-TTL przeswietla to cos jest nie tak, albo z body, albo z lampa

ANDRZEJ M.
14-05-2010, 07:51
Witam wszystkich jako że śledzę forum od dawna postanowiłem wreszcie coś napisać:)
Ja też miałem podobny problem raz na kilkaset zdjęć lampa prześwietlała na 5D, przechodziła nie wiedzieć czemu z trybu E-TTL na TTL.(myślałem też że coś ze stykami ale to nie było to)
Miałem ją na gwarancji i wysłałem do serwisu.Wymienili mi płytę główną (napisali że przy takiej ustrece profilaktycznie wymieniają) i więc odpukać nie zdarzyło się do tej pory żeby lampka prześwietlała-więc chyba pomogło.

chyrus
14-05-2010, 09:22
U mnie winą były styki - brak kontaktu. Przy poziomych ujęciach to się nie zdarzało, natomiast przy robieniu pionu nie było właściwego kontaktu na stykach i lampa strzelała pełną mocą. (580EX II + 5D II)

canonierman
16-05-2010, 14:06
Miałem wczoraj podobny problem z przejsciem lampy z E-TTL w TTL .Lampa 580EXII pod 5D. Zdarzyło mi się to pierwszy raz, nie wiem czy to było przyczyną, ale wyłącznik w aparacie przestawił mi się na srodkową pozycję, dałem do góry i wskoczyło na lampie E-TTL.

enforces
19-11-2017, 18:30
U siebie mam podobny problem. Canon 650D + 580EX II. Brak trybu E-TTL tylko TTL i brak możliwości zmiany ustawień lampy z poziomu aparatu. Po którymś tam razie udało się tak podpiąć lampę by w końcu zaskoczyła. W samym trybie TTL wyzwala błyski na pełnej mocy i prześwietla zdjęcia.

Zauważyłem że podczas zapinania lampy trzeba ją maksymalnie odchylić. Tak jakby byłby jakiś luz na sankach i następował brak kontaktu na stykach. Często aparat przenosiłem trzymając ją za samą lampę, może to powoduje wygięcie sanek i delikatny luz na nich.