PDA

Zobacz pełną wersję : Pogromcy mitów



spino
30-04-2010, 10:24
Przypadkowo trafiłem w sieci na stronę w której autorzy wypowiadają się na temat "mitów" w fotografii.

http://www.luxcamera.com/b2c/index.php/pogromcy-mitow

co o tym sądzicie? bo mnie trochę zaskoczyło to przekonanie i pewność wypowiedzi. Śledząc dalej tamtą stronę mam wrażenie że u nich teoria to jedno a praktyka drugie... :?

sebcio80
30-04-2010, 10:39
test jest pisany bardzo amatorsko, nie chce pisac ze sa tam same glupoty, ale troche denerwuje sarkazm:


Do tego celu posłużył nam aparat Nikon D300 wraz z nikonowskim obiektywem 50/1,2. Obiektyw ten stanowi legendę i wyznacza klasę sam dla siebie. Jest jaśniejszy od "mitycznie kultowego" Canona 50/1,8 i znacząco lepszy optycznie.

ogolnie wszystko zalezy od stylu, ja przestalem uzywac lamp blyskowych w kosciele (uzywam na sali weselnej, ale nie na body) bo latwiej zapanowac nad balansem bieli itd, lampa w kosciele da swietne efekty ale jesli ustawimy ja za parasolka i nie bedziemy miec jej na body a to juz robienie szopki z ceremoni, na weselu mozna sobie na cos takiego pozwolic

argumenty z GO do mnie nigdy nie docieraja, ja nie widze sensu miec na wiekszosci zdjec ostre obie osoby na zdjeciach, wystarczy kilka fotek, obraczkowanie i pare innych ujec

autor pisze z pogarda o zdjeciach w "starym stylu" a na gorze strony sa wlasnie takie miniaturki zdjec, no i nie podposuje sie nazwiskiem, czyzby czegos sie boi?

oczywiscie co sie nie napisze, to zawsze wszystko bronia zdjecia, a wystarczy spojrzec do galeriii i nic juz nie trzeba dodawac....

airhead
30-04-2010, 10:56
daj spokój, widziałeś ich zdjęcia? no... to tak też należy traktować te zjadliwe artykuły
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!



https://canon-board.info/imgimported/2010/04/19-1.jpg?imgmax=640
źródło (http://luxcamera.com/b2c//images/stories/Galeria_2008_i_starsze/19.jpg?imgmax=640)

chuba
30-04-2010, 14:01
https://canon-board.info/imgimported/2010/04/19-1.jpg?imgmax=640
źródło (http://luxcamera.com/b2c//images/stories/Galeria_2008_i_starsze/19.jpg?imgmax=640)

Dzięki za linka, poprawiłeś mi humor :lol:

Viqy
30-04-2010, 14:08
daj spokój, widziałeś ich zdjęcia? no... to tak też należy traktować te zjadliwe artykuły
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


https://canon-board.info/imgimported/2010/04/19-1.jpg?imgmax=640
źródło (http://luxcamera.com/b2c//images/stories/Galeria_2008_i_starsze/19.jpg?imgmax=640)

Masakraaaaaaaaaaaa ....

Handelson
30-04-2010, 14:12
Kupa śmiechu :)
Artykuł, który na pewno namiesza w głowach laikom :(

yanovitz
30-04-2010, 14:14
Gdzie oni byli jak szukalem fotografa slubnego... ehhh

Kinski
30-04-2010, 16:48
Wygląda jak precel dopalacz, zapelczówka...

lightsensitive
30-04-2010, 17:04
No to mnie przyłapaliście na fotce, która Wam się nie podoba.
Dlaczego jest opublikowana skoro jestem taki mądry?
Dlatego, że podobała się klientom - sami ją wybrali - jak wiadomo klient nasz pan i jego gusty rządzą.
Czy inne fotki też są takie kiepskie?
Wszystkie wybrali klienci.
Może założymy mi tu prywatną galerię?
A i gdzie ja piszę z pogardą o zdjęciach w "starym stylu"?
Poza tym chyba nie muszę podpisywać się pod każdym artykułem na stronie skoro w kontakcie można znaleźć moje dokładne dane i wiadomo, że strona jest moja :-)
Zapraszam częściej do mnie na stronę - będzie jeszcze ciekawiej :-)
Pozdrawiam
Ra-V "Lightsensitive" Charlikowski

Maver
30-04-2010, 17:20
No to mnie przyłapaliście na fotce, która Wam się nie podoba.
Dlaczego jest opublikowana skoro jestem taki mądry?
Dlatego, że podobała się klientom - sami ją wybrali - jak wiadomo klient nasz pan i jego gusty rządzą.
Czy inne fotki też są takie kiepskie?


Byla za pewne zbyt malo Artystyczna przez wielkie A, bo nawet dziecko wie ze foty maja byc piekne i odzwierciedlac talent tofografa, a nie budzic sentyment i wspomnienia u pary mlodej.

Tezet-gdynia
30-04-2010, 17:26
To moze poddamy kolejne do oceny ?


https://canon-board.info/imgimported/2010/04/35-1.jpg?imgmax=640
źródło (http://luxcamera.com/b2c//images/stories/Galeria_2008_i_starsze/35.jpg?imgmax=640)

Sam piszesz o fotografach robiacych zdjecia bez lampy. O ludziach ktorzy nie uzywaja lampy bo ona psuje klimat. Piszesz takze ze pozniej wychodza zdjecia niedoswietlone, ziarniste i temu podobne - w skrocie - ze jak jest zle, to mozna isc w czarno-biale ziarno. Ale patrzac na to zdjecie, mam wrazenie ze wlasnie to jest ratowanie sie kiczowata obrobka w celu odwrocenia uwagi od kompozycyjno-technicznych aspektow tego zdjecia...

Poza tym, zaciekawil mnie pewien fragment jednego z wpisow, a konkretnie:

"Wielokrotnie zwracały się do nas pary obdarzone płytą, ze zdjęciami wykonanymi przez "zawodowca", z prośbą o pomoc, bo zdjęcia ślubne, które miały być tanie i fantastyczne, okazały się ziarniste, nieostre, rozmazane i niedoświetlone."

"Niewiele wtedy można zaradzić, ale zawsze coś można ratować na komputerze."

Poprawiacie wtedy zdjecia nie swoje, tylko kogos, kto mial inna wizje niz wasza czy pary? Toz to na kryminal zakrawa :|

iso
30-04-2010, 17:54
Canon cię chyba w dzieciństwie skrzywdził, tak po nim jeździsz :) i coś nie wydaje mi się żeby nifty fifty był ulubionym i polecanym przez profesjonalistów (tu ślubnych) szkłem :)

tombas
30-04-2010, 17:59
To moze poddamy kolejne do oceny ?


https://canon-board.info/imgimported/2010/04/35-1.jpg?imgmax=640
źródło (http://luxcamera.com/b2c//images/stories/Galeria_2008_i_starsze/35.jpg?imgmax=640)

Sam piszesz o fotografach robiacych zdjecia bez lampy. O ludziach ktorzy nie uzywaja lampy bo ona psuje klimat. Piszesz takze ze pozniej wychodza zdjecia niedoswietlone, ziarniste i temu podobne - w skrocie - ze jak jest zle, to mozna isc w czarno-biale ziarno. Ale patrzac na to zdjecie, mam wrazenie ze wlasnie to jest ratowanie sie kiczowata obrobka w celu odwrocenia uwagi od kompozycyjno-technicznych aspektow tego zdjecia...

Poza tym, zaciekawil mnie pewien fragment jednego z wpisow, a konkretnie:

"Wielokrotnie zwracały się do nas pary obdarzone płytą, ze zdjęciami wykonanymi przez "zawodowca", z prośbą o pomoc, bo zdjęcia ślubne, które miały być tanie i fantastyczne, okazały się ziarniste, nieostre, rozmazane i niedoświetlone."

"Niewiele wtedy można zaradzić, ale zawsze coś można ratować na komputerze."

Poprawiacie wtedy zdjecia nie swoje, tylko kogos, kto mial inna wizje niz wasza czy pary? Toz to na kryminal zakrawa :|

naprawde mocna rzecz, uuuuu mocna:mrgreen:,
takie foty znacząco podnoszą mi samoocenę:-D

DonBolano
30-04-2010, 18:16
Jeeeeenyyy.. Wielka stopa!!!

Maver
30-04-2010, 18:28
"Niewiele wtedy można zaradzić, ale zawsze coś można ratować na komputerze."


Pomijajac aspekty warsztatu fotografa i "stylu" jaki prezentuje, to w takim wypadku mozna po prostu zrobic odbitke na papierze, ktora w porownaniu zdjecia odtwarzanego z DVD na 52" plazmie powinna byc o niebo lepsza :P
Ale rozumiem ze teraz to malo trendy jest... Poza tym papierem mozna sie zaciac, i tragedia murowana.

jack070
30-04-2010, 19:41
Artykuły z serii 'pogromcy mitów' miejscami są nawet sensowne.

Ale zdjęcia to hipokryzja.

sebcio80
30-04-2010, 20:02
No to mnie przyłapaliście na fotce, która Wam się nie podoba.
Dlaczego jest opublikowana skoro jestem taki mądry?
Dlatego, że podobała się klientom - sami ją wybrali - jak wiadomo klient nasz pan i jego gusty rządzą.
Czy inne fotki też są takie kiepskie?
Wszystkie wybrali klienci.
Może założymy mi tu prywatną galerię?
A i gdzie ja piszę z pogardą o zdjęciach w "starym stylu"?
Poza tym chyba nie muszę podpisywać się pod każdym artykułem na stronie skoro w kontakcie można znaleźć moje dokładne dane i wiadomo, że strona jest moja :-)
Zapraszam częściej do mnie na stronę - będzie jeszcze ciekawiej :-)
Pozdrawiam
Ra-V "Lightsensitive" Charlikowski

wiekszosc Twoich zdjec w galerii jest kiepskich, niektore moz a by bylo powyciagac fajna obrobka bo wiekszosc to chyba surowe JPG, przynajmniej takie mam wrazenie,
ale to nie o to chodzi nawet, z Twoich zdjec nie smieja przez Twoje teorie, ktore wlasciwie nic nie maja do rzeczywistosci.

np to:

Bo to zły fotograf był - lista ostrzeżeń

# ogłaszanie, że fotograf z zasady nie używa lampy błyskowej - udowadnia w ten sposób, że nie bierze pod uwagę różnorodnych warunków oświetleniowych podczas wykonywania zdjęć - czasem jasny obiektyw niestety nie wystarczy i mamy niedoświetlone, bądź bardzo ziarniste zdjęcia oraz zbyt małą głębię ostrości...,
# ogłaszanie, że fotograf używa tylko jasnej profesjonalnej optyki - możecie się spodziewać, że programowo nie używa nigdy lampy błyskowej - skutki, jak wyżej...,

z Twojego tekstu, z Twojego toku myslenia jasno wynika ze masz wielkie braki jakiekolwiek percepcji artystycznej,

yanovitz
30-04-2010, 21:07
Oczojebna trochę ta obróbka...

Handelson
01-05-2010, 00:03
Oczojebna? Kaszana i tyle... Sorry ale to jakaś kpina moim zdaniem obrabiać a taki sposób zdjęcia, mądrzyć się w artykułach i krytykować innych. Proponuję autorowi artykułu wrócić do fotograficznego przedszkola.

Mellan
01-05-2010, 00:21
... Nikon D300 zaś jest w stanie zaoferować wysokiej jakości obraz do czułości ISO 800, a nawet ISO 1600.

Trudno, żeby robiło to wrażenie, choć sam nie jestem zwolennikiem wysokiego iso. W tym doskonałym D300 brakje, jakby nie było, tradycyjnego iso100.
Zresztą nie tylko w nim.



...Jest jaśniejszy od "mitycznie kultowego" Canona 50/1,8 i znacząco lepszy optycznie...
...jasny obiektyw - króluje tu opinia, że najlepiej Canon EF 50mm f/1.8...

Tak, ten plastik-fantastik z warczącym AF za 400zł, to prawdziwy król wśród ślubniaków, obiekt pożądania każdego profi :-D.

Sławek
01-05-2010, 00:39
Ja już dodałem do ulubionych.
Jak tylko będę miał gorszy dzień od razu sobie zajrzę.

yanovitz
01-05-2010, 09:20
Oczojebna? Kaszana i tyle... Sorry ale to jakaś kpina moim zdaniem obrabiać a taki sposób zdjęcia, mądrzyć się w artykułach i krytykować innych. Proponuję autorowi artykułu wrócić do fotograficznego przedszkola.

Tylko takie okreslenie przyszlo mi do glowy, na dalsza krytyke nie bylo juz sily/checi ;-)

dinderi
01-05-2010, 11:34
Ta strona to doskonały przykład, jak nie prowadzić marketingu. To coś jak zaprosić słabe hydraulika do domu:
"Pani kerowniczko, a kto to tak spieprzył pani te łazienkie!? Nie no, wszystko jest do kitu, to trzeba poprzerabiać!"
Po czym, pieprzy robotę tak samo jak poprzednik, albo jeszcze gorzej.
Mam wrażenie, że reguła opisana w pseudoartykułach pt."
* Proste reguły gry - dobra fotografia ślubna jest Waszym i naszym celem
* Bo to zły fotograf był - lista ostrzeżeń
to taka wskazówka, "dlaczego nie powinienem/powinnam wybrać właściciela tej strony na fotografa mojego ślubu"

westu
01-05-2010, 16:11
O masakra :O ktoś to kupuje? :)
Rzeczywiście można się podbudować

BeatX
11-05-2010, 12:26
przemilcze zdjecia, bo takie gnioty jak na stronie luxcamera to nie nowosc.
ale artykulu "jasny obiektyw a dobra fotografia slubna" przemilczec nie moge:
http://www.luxcamera.com/b2c/index.php/pogromcy-mitow/47-mity-o-sprzecie/51-jasny-obiektyw-a-dobra-fotografia-slubna
stary ty sobie chyba jaja ze wszystkich robisz.
przeciez ten artykul podparty zdjeciami z twojego portfolio to calkiem niezly material na skecz monty pythona :lol:
i jeszcze do tego wszystkiego tryskajace kompleksami sprzetowymi tresci z ktorych jasno wynika, ze nikkor 50/1.2 jest klasa sama w sobie i dyskwalifikuje optycznie canona EF 50/1.8 :D
musze przyznac, ze twoje gnioty nie sa wyjatkowo kiepskie, ale wyjatkowy jest twoj brak samooceny, samokrytyki i jakiejkolwiek percepcji estetycznej i artystycznej.
naprawde ewenement.

chuba
11-05-2010, 14:37
i jeszcze do tego wszystkiego tryskajace kompleksami sprzetowymi tresci z ktorych jasno wynika, ze nikkor 50/1.2 jest klasa sama w sobie i dyskwalifikuje optycznie canona EF 50/1.8 :D
.

No tutaj autor stronki pojechał. To tak jak by napisać, że canon 85/1.2L jest lepszy niż Canon 85/1.8 dodając, że wszyscy fotografowie ślubni myślą odwrotnie :-?

Teo
11-05-2010, 15:16
Nie jestem jakimś wielce wziętym super zawodowcem, ale strona Luxcamera to jeden wielki WSTYD. Na kilometr czuć te marketingowe gierki, które mają zamieszać w umyśle klientów i wykreować was na super znawców tematu fotografii ślubnej. Te teksty to jedna wielka manipulacja. Swoją drogą ciekawe ile będziecie zdzierać za te "kursy" fotografii...heh. Porażka.