PDA

Zobacz pełną wersję : wezyk spustowy



tomsong
27-10-2005, 10:34
witam,
niedawno zakupilem wezyk spustowy do 20d. Nie jest to wezyk canona, ale taki jak sprzedawany na ponizszej aukcji.
http://allegro.pl/show_item.php?item=66723010

PO podlaczeniu go do aparatu w zaden sposob nie mozna korzystac z wyswietlacza, tylko z tego gornego. Zdjecia sie robi, ale nie mozna ani podejrzec zdjec, ani pozmieniac ustawien w menu, dopiero po odlaczeniu wezyka.

Czy te modele tak maja, czy moze ja trafilem na ten felerny model? bo bym wtedy szybciutko reklamowal :)


Pozdrawiam

Ramirez
27-10-2005, 10:40
Ja miałem trochę podobny problem z niemarkowym wężykiem do 350D.
Po wpięciu wężyka, aparat nie reagował na wciskanie przycisków na aparacie.
Okazało się, że w wężyku były źle polutowane druciki. Zareklamowałem i wyminiłem na nowy, sprawny.
Proponuję reklamację.
Wiem, że 350D na inny system wężykowy, ale tak aparat nie powinien się zachowywać ze sprawnym wężykiem spustowym.

Adam_Max
27-10-2005, 10:55
Mam dokładnie ten sam wężyk i u mnie się coś takiego nie dzieje więc na pewno jest uszkodzony - radzę reklamować

tomsong
27-10-2005, 11:15
hehe..teraz to juz sam nie wiem...po raz kolejny podlaczylem ten wezyk i... dziala..zwale na to, ze moze wczesniej niedokladnie go podlaczalem, chociaz jak dobrze pamietam, to raczej staralem sie do konca go wcisnac ;)


dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Tytus
27-10-2005, 15:47
hehe..teraz to juz sam nie wiem...po raz kolejny podlaczylem ten wezyk i... dziala..zwale na to, ze moze wczesniej niedokladnie go podlaczalem, chociaz jak dobrze pamietam, to raczej staralem sie do konca go wcisnac ;)


dzieki za pomoc

Pozdrawiam

on się podobno blokuje po prawidłowym wetknięciu, może to to...

a jak wrażenia ogolne? wykonanie itp? ma te same funkcje? [chodzi mi o blokadę na B i dwustopniowe wyzwalanie?]

Zielony
27-10-2005, 15:56
a jak wrażenia ogolne? wykonanie itp? ma te same funkcje? [chodzi mi o blokadę na B i dwustopniowe wyzwalanie?]

właśnie! jak się sprawuje, bo mam zamiar sprawić sobie taki jeszcze przed 1 listopada ale nie wiem czy zdążę :roll:

Adam_Max
27-10-2005, 17:00
U mnie się sprawuje b. dobrze co prawda czasem coś nie kontaktuje na łączu ale to dzieje się wtedy gdy zostawię wężyk zawieszony na chwilę. Poza tym wężyk jest wykonany solidnie i chyba warto dać za niego te 100 zł.

birez
27-10-2005, 17:27
U mnie się sprawuje b. dobrze co prawda czasem coś nie kontaktuje na łączu ale to dzieje się wtedy gdy zostawię wężyk zawieszony na chwilę. Poza tym wężyk jest wykonany solidnie i chyba warto dać za niego te 100 zł.
A u mnie sie juz wtyczka rozleciala :)
Znaczy wyciagnalem ja z aparatu i czesc, ta plastykowa z dziurkami zostala w srodku a reszta wyszla :-/

Wydlubalem, zlozylem i jak na razie jest git.

Tytus
27-10-2005, 17:40
A u mnie sie juz wtyczka rozleciala :)
Znaczy wyciagnalem ja z aparatu i czesc, ta plastykowa z dziurkami zostala w srodku a reszta wyszla :-/

Wydlubalem, zlozylem i jak na razie jest git.

coś czuję, że zaraz po zakupie rozbiorę to i dokładnie obejrzę co może się rozwalić,

a wtyczkę poxipolem zaleję od środka ...

nic to, jak taniej nie ma,

kurcze, 100zł za takie g***o

Adam_Max
27-10-2005, 17:49
Ogólnie stwierdziłem ze Canon zainstalował "liche" rozwiązanie, łatwo nawet przypadkiem wyłamać tą wtyczkę.

birez
27-10-2005, 18:12
coś czuję, że zaraz po zakupie rozbiorę to i dokładnie obejrzę co może się rozwalić,

a wtyczkę poxipolem zaleję od środka ...

nic to, jak taniej nie ma,

kurcze, 100zł za takie g***o
Moze to poprostu ja jestem taki niedelikatny. Na pocieszenie powiem, ze latwo sie ja sklada z powrotem :)

Natomiast reszta wezyka jest pierwsza klasa i nawet ma blokade spustu :)

Inna rzecza jest oczywiscie cenowy rozboj w bialy dzien, jakim jest cena pudeleczka z przelacznikiem i kawalkiem kabla... ach dlaczegoz nie zrobili po prostu mini-jacka...

Tytus
27-10-2005, 18:51
Inna rzecza jest oczywiscie cenowy rozboj w bialy dzien, jakim jest cena pudeleczka z przelacznikiem i kawalkiem kabla... ach dlaczegoz nie zrobili po prostu mini-jacka...

właśnie dlatego, bo i minijack mam 3 przewody i działałby tak samo dobrze...

Robson01
27-10-2005, 20:38
Ogólnie stwierdziłem ze Canon zainstalował "liche" rozwiązanie, łatwo nawet przypadkiem wyłamać tą wtyczkę.
W tych po 100 zł. to nie Canon instalował bo to podróba. W moim Canonowskim nic się nie wyłamuje, można spytać Coronado on sprzedaje oryginalne.

Tytus
27-10-2005, 21:14
W tych po 100 zł. to nie Canon instalował bo to podróba. W moim Canonowskim nic się nie wyłamuje, można spytać Coronado on sprzedaje oryginalne.

a tak w ogole to te podróby kto produkuje? ten foto-tip to jedyne na nie źródło?

Zielony
27-10-2005, 21:25
kurcze, 100zł za takie g***o

zazwyczaj małe g***a dużo kosztują... :(

Ted
29-10-2005, 11:13
PO podlaczeniu go do aparatu w zaden sposob nie mozna korzystac z wyswietlacza, tylko z tego gornego. Zdjecia sie robi, ale nie mozna ani podejrzec zdjec, ani pozmieniac ustawien w menu, dopiero po odlaczeniu wezyka.


ja mialem podobna sytuacje na wakacjach, aparat w ogole przestal reagowac na przyciski, nie pomoglo nawet wyjecie baterii... i okazalo sie wiszacy gdzies tam wezyk byl wcisniety (tak jak spust do polowy) :D jak to odkrylem to ulga na sercu byla wielka :D

akustyk
29-10-2005, 11:18
kurcze, 100zł za takie g***o
niestety, zgadzam sie. nie ma jak placic podatek od wyzszej klasy korpusu w idiotycznej postaci haraczu za debilny wezyk. do trabantow jakos moze byc na minijacka, co w calosci kosztuje 20zl (za gotowizne - samodzielny montaz jeszcze taniej). a Ty frajerze, skoro wybuliles za lepszy korpus, plac! 250zl za oryginalny wezyk, bo Canon sobie wymyslil inna, niekompatybilna z niczym, wtyczke. albo chinska, tandetna podrobke za 100zl.

prawa rynku :(

akustyk
29-10-2005, 11:18
zazwyczaj małe g***a dużo kosztują... :(
tylko czemu do trabanta to g***o jest tansze? :(

Zielony
29-10-2005, 11:23
na mini jack'a robiłem sam do EOS'a 300.
wyszło git no i prawie za darmo...
no bo nie będę sam siebie kasował za robicizne ;)

Aha, kombinowałem też nad dorobiniem tylko wtyczki N3 i przejściówki minijack>N3 i pilota bym miał ale jakoś nie mogę wykombinować samej no właśnie N3.

*7%$$$|%^&#*(@()!#**$ mać :evil:

Tytus
29-10-2005, 20:10
na mini jack'a robiłem sam do EOS'a 300.
wyszło git no i prawie za darmo...
no bo nie będę sam siebie kasował za robicizne ;)

Aha, kombinowałem też nad dorobiniem tylko wtyczki N3 i przejściówki minijack>N3 i pilota bym miał ale jakoś nie mogę wykombinować samej no właśnie N3.

*7%$$$|%^&#*(@()!#**$ mać :evil:

trzeba jakiegoś chałupnika do tego zatrudnić, na pewno coś wykombinuje...
za 40 zł szło by jak woda...

GaGacek
29-10-2005, 21:49
dajcie wymiary wtyczki (najlepiej rysunek techniczny samgeo wtyku) cos sie pomysli, moze da sie przerobic cos co jest ogolnodostepne na rynku

Zielony
29-10-2005, 23:23
dajcie wymiary wtyczki (najlepiej rysunek techniczny samgeo wtyku) cos sie pomysli, moze da sie przerobic cos co jest ogolnodostepne na rynku

zabrzmiało jak z ust wiejskiego spawacza-ślusarza ;)

Tytus
30-10-2005, 09:49
zabrzmiało jak z ust wiejskiego spawacza-ślusarza ;)

tak, już raczej lepiej jakąś wtryskarkę dorwać...

GaGacek
30-10-2005, 10:26
zabrzmiało jak z ust wiejskiego spawacza-ślusarza ;)

kowal filatelista

"sanki" (http://img482.imageshack.us/img482/3546/stopka7pa.jpg)