PDA

Zobacz pełną wersję : Canon eos 550D brak komunikacji z komputerem



romekrom
28-04-2010, 10:32
Mam nowo zakupiony Canon Eos 550D. Zrobiłem serię zdjęć i przy pomocy kabelka USB połączyłem się z komputerem by wyświetlić zawartość na dysku, po skopiowaniu zaznaczyłem wszystkie pliki + usuń. Po odłączeniu zrobiłem parę zdjęć i ponownie chciałem zrzucić do komp. przez USB ale aparat już się nie komunikuje z komp.. Samą kartę wsadzam do komp i wszystko czyta, najdziwniejsze to to że z tego samego gniazda podłączam do TV i wszystko wyświetla. Zakupiłem drugi kabelek do USB i też nie ma łączności z komp. proszę o poradę może są gdzieś ustawienia w aparacie ale ja nie znalazłem.

Handelson
28-04-2010, 10:51
A oprogramowanie dołączone do aparatu kolega zainstalował?

MariuszJ
28-04-2010, 11:08
Eee...
Oprogramowanie i przede wszystkim - instrukcję obsługi czyta się dopiero jak wszystko zawiedzie ;)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Poważniej: nie chcesz mieć kłopotów ani ograniczeń funkcjonalności - nie używaj wbudowanej w Windows obsługi aparatów fotograficznych. Jak nie chcesz wyjmować karty i wkładać do czytnika, używaj EOS Utility z płyty.

Handelson
28-04-2010, 12:28
Eee...
Oprogramowanie i przede wszystkim - instrukcję obsługi czyta się dopiero jak wszystko zawiedzie ;)

niestety... ;)

coper
28-04-2010, 12:46
odradzam kablowanie.
zainwestować w czytnik i po problemie.

iso
28-04-2010, 13:30
odradzam tanie czytniki :)

bogdfun
28-04-2010, 14:04
Bez oprogramowania EOS dochodzi właśnie do różnych nieporozumień. Przy każdej ingerencji w kartę mogą wystąpić problemy z komunikacją. Zdjęcia na karcie mogą być niemożliwe do odczytania na kompie lub w aparacie, w zależności od działań. Ja używam czytnika kart - trzeba jednak pamiętać by nie ingerować w zdjęcia na karcie - bo nie będzie można odczytać ich na aparacie (np obracanie zdjęć).

romekrom
28-04-2010, 15:33
****..... wgrałem oprogramowanie eos u... i nic to nie pomogło nie wiem co robić chyba tylko serwis, co mogło się spieprzyć
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
a może to dlatego że usuwałem zdjęcia w aparacie przy użyciu komputera

Gimli
28-04-2010, 16:18
Sformatuj kartę z poziomu aparatu.

romekrom
28-04-2010, 16:19
czy jest szansa na to by to jeszcze odkręcić i w jaki sposób.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
formatowałem w aparacie i to samo
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
podobno tylko ten nie popełnia błędów co nic sam nie robi.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
najdziwniejsze jest to że to samo wyjście z tego aparatu na TV działa a na USB nie.

MariuszJ
28-04-2010, 16:44
Jeżeli coś się zepsuło, to raczej w Twoim Windows. Aparat obstawiam - nie ma tu nic do rzeczy.

romekrom
28-04-2010, 17:06
k*a co znaczy !!! Łączenie podwójnego wpisu !!! gdzie niby jest podwójny wpis
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
na trzech komputerach jest to samo

MariuszJ
28-04-2010, 17:08
k*a co znaczy !!! Łączenie podwójnego wpisu !!! gdzie niby jest podwójny wpis
K*a znaczy wulgarnie prostytutka. Zaraz niestety pewnie wylecisz z tego forum, więc nie ma sensu Ci chyba odpowiadać.

igor58
28-04-2010, 17:15
Nie wiem, jak jest w 550tce, ale w 350 jest taka w menu opcja: połączenie ap. z PC lub z drukarka. Jak masz ustawione na drukarkę to z PC się nie połączy. Spróbuj wejsć w to i sprawdź. Wystarczy przestawić na PC i powinno hulać...

romekrom
28-04-2010, 17:15
K*a znaczy wulgarnie prostytutka. Zaraz niestety pewnie wylecisz z tego forum, więc nie ma sensu Ci chyba odpowiadać.

sory..........

igor58
28-04-2010, 17:22
sprawdź w menu, czy nie masz ustawienia połączenia aparatu z drukarką. Jeśli tak, przełącz na połączenie z PC. Miałem podobny problem...

Vitez
29-04-2010, 19:35
k*a co znaczy !!! Łączenie podwójnego wpisu !!! gdzie niby jest podwójny wpis

Pisanie jednego posta za drugim jest traktowane jak 'podwójny wpis' i okraszane takim systemowym komentarzem przez silnik forum. Naucz się po prostu pomyśleć chwilę PRZED wysłaniem posta czy napisałeś na pewno wszystko, co chciałeś napisać, zamiast traktować forum jak czat czy gg waląc jedną wiadomość za drugą.
O bluzgach już kolega wspomniał - pierwszy i ostatni raz takie słownictwo tolerujemy.

bernard78
29-04-2010, 22:10
k*a może być też rodzajem grzybka... albo ptaka :-D