PDA

Zobacz pełną wersję : 5d mkII i 40d zabite przez karte pamieci.



Mad_Mac
27-04-2010, 11:43
W ten weekend bylem na warsztatach B2 i w pierwszy dzien kiedy skonczyla mi sie karta w 5dmkII nie chcialo mi sie siegac do plecaka tylko wyciaglem karte z 40d ktorym tez pstrykalem i wsadzilem do piatki. Po zalaczeniu piatka nie chciala strzelac. Wylaczylem ja i zalaczylem ponownie i martwa. Po wyciagnieciu baterii i wlaczeniu ponownie na ekranie widnial error 80. Karte przelozylem spowrotem do 40d i czterdziestka tez umarla ale jej sie juz wlaczyc nie da. Karte potem podpiolem do lapka i dziala ale nie mam zamiaru juz jej uzywac. Aparaty sprawdzalem z innymi kartami i nic dalej to samo. 5d uruchomil sie po paru godzinach bez baterii ale odrazu po wlozeniu karty wyswietla error 80 lub umiera.
Czy ktos spotkal sie z czyms takim?
Dodam ze karta to oryginalny sandisk ultra II 8gb uzywany sporadycznie od pol roku.
Ps. Wielkie podziekowania dla prowadzacych warsztaty za udostepnienie swojej piatki na 3 dni.

katharsis
27-04-2010, 12:10
Wyrazy współczucia. Niewiele pomogę, ale owszem z czymś takim się spotkałam: karta pqi po którymś użyciu (a nowa była franca, więc po 4? 5?) zaczęła mi wariować, a aparaty razem z nią; takoż dziwnie zachowywała się w czytniku połączonym z komputerem. Po jednej próbie uruchomienia jej na 40d i 5dII, zakończonej zawieszeniem się każdego z aparatów (nie pamiętam, czy był wyrzucany jakiś error czy nie) karta została wycofana przeze mnie z eksploatacji. A aparaty na szczęście przeżyły, choć biorąc pod uwagę Twoją historię, rzeczywiście tego szczęścia mi nie brakowało.
Napisz, co będzie dalej z Twoimi puszkami.

fyrste
27-04-2010, 12:53
był gdzieś na forum cały wątek o tym...

Mad_Mac
27-04-2010, 13:10
był gdzieś na forum cały wątek o tym...

Nie umialem znalezc. Jesli ktos wie gdzie to prosze o linka.
Ogolnie puszki sa jeszcze na gwarancji a ze to UK to powinni naprawic za free.
Mam nadzieje...

Makudonarudo
27-04-2010, 13:34
to było chyba to :
http://canon-board.info/showthread.php?t=31961