PDA

Zobacz pełną wersję : 85mm 1.8



Amok
25-04-2010, 21:25
Mam takie pytanie

chcę podzielić się, i dowiedzieć czy tylko ja mam takie szczęście(?):???:

otóż... kupiłem c85 1.8.
Kupiłem go w styczniu, a w kwietniu już pojawił się pierwszy objaw zepsucia szkła.

Mianowicie, robiłem zdjęcia w ostrym słońcu-więc musiałem przymknąć do ok. f16... no i wkońcu po zrobieniu kilkludziesięciu zdjęć, listki przesłony złożyły się(domknęły) i tak zostały-podobnie jakbym trzymał przycisk do sprawdzania głębi ostrości... aby listki powróciły do swojego stanu początkowego, musiałem odpiąć szkło od body... oczywiście wyskoczył err 99(czy tam 01) nie pamiętam..
powtórzyło się coś takiego 3 razy pod rząd...

Wkońcu, obiektyw zaczał działać już normalnie, robiłem nim ok. tydzień jeszcze zdjęcia, bez żadnych problemów.

Miałem do wysłania body 30d (wymiana spustu migawki) i podczas telefonowania do serwisu na Żytniej, zapuytałęm z ciekawości coto mogło być... a Pan powiedział mi żebym wysłał razem z body(skoro obiektyw jest na gwarancji) obiektyw do ekspertyzy...

No i tutaj pojawił się dość ciekawy problem.
Pan poinformował mnie po ekspertyzie, że obiektyw jest zepsuty i naprawa gwarancyjna potrwa od 3-5 dni roboczych.

Po 5 dniach, napisałem maila, co z moim szkiełkiem i dostałem odpowiedź, że padł cały silnik AF(czyli pewnie cały USM) oraz cały mechanizm przesłony.
No i sprowadzenie potrzebnych części-potrwa 2-2,5tyg.


Ktoś może miał podobne objawy lub podobne doświadczenia z obiektywem(niekoniecznie 85 1.8).:?::?::?::roll:



amok

allxages
25-04-2010, 21:40
Nie mój temat, ale z ciekawości...czy coś to zmienia czy ktoś miał? To są jakieś podzespoły, mogą paść lub nie...