PDA

Zobacz pełną wersję : 5dmkII + Tamron 28-75/2.8



SpydeRR
25-04-2010, 19:32
Hej,
w koncu udalo mi sie kupic 5dmkII - stwierdzilem, ze zostawie sobie Tamrona 28-75/2.8 - tak na probe - bo choc tandetny to lubie go :)
Podoba mi sie nawet ta masakryczna winieta przy pelnej dziurze :D


Niestety zaobserwowalem dziwna rzecz podczas ustawiania korekcji af w roznych sloikach - obiektyw ostrzy w punkt tylko w przypadku obiektow oddalonych nie wiecej niz ~5m. Jak chce ostrzyc w nieskonczonosc - ostrosc ustawia sie na 7m no i efekt wiadomy ;)

Nawet z mikroregulacja ustawiona na maxa nie dochodzi do nieskonczonosci.
Ustawiajac ostrosc recznie oczywiscie da sie uzyskac ostre zdjecie.

Troche mi szkoda tego szkielka, tym bardziej, ze z cropem dzialalo idealnie.

Co myslicie? Da sie cos zaradzic?

fil91
25-04-2010, 20:29
Obiektyw na gwarancji ?
Jeżeli tak ślij do serwisu razem z puchą, jeżeli nie masz gwarancji to już gorzej.
Serwis tamrona w PL nie ma maszyny do korekcji obiektywów i wysyłają takie przypadki za granicę, a to już się wiąże ze znacznymi kosztami (bodajże 400zł) więc "operacja" staje się nie opłacalna.
jeszcze jedno pytanie z innymi szkiełkami jest ok?

SpydeRR
25-04-2010, 20:35
Oj, niestety - kupiony bodajze w 2005 :)

Inne szkla do dwie stalki - 50/1.4 i 85/1.8 - 50tka ostrzy idalnie, 85tka z mala korekta tez trafia.

Co ciekawe - Tamron tez trafia idealnie - ale z bliska...

W kazdym razie dzieki za odp - nie oplaca mi sie korekcji robic - sprzedam - komus przy cropie jeszcze dlugo posluzy - a ja za to kupie jakas szeroka stalke :)

fil91
25-04-2010, 21:19
Więc pozostaje sprzedać :sad:, z tego co mówisz obiektyw na cropie działał idealnie.więc nie jest uszkodzony
Wniosek- nie polubił się z twoją 5:confused:

SpydeRR
25-04-2010, 21:20
no niestety - juz wisi na allegro - zaraz wstawie watek do dzialu Gielda :(

Szkoda mi go - trudno dokupie jakis moze 24/2.8 - bo tak naprawde teraz to szkoda mi tylko szerokiego konca - 85/1.8 godnie zastepuje Tamrona@75 :)

kqba
10-05-2010, 18:18
Heh. Trochę mnie zmartwiłeś tym postem, bo wylicytowałem ten obiektyw od Ciebie. Kamień z serca mi spadł dzisiaj gdy go dostałem, bo u mnie ostrzy prawidłowo (5D MkI). ;)

W sumie gdyby było źle to i tak bym na tym nie stracił, bo cena była okazyjna.
Pozdrawiam

SpydeRR
10-05-2010, 18:30
Hehe to sie ciesze. No szczerze mowiac myslalem, ze sie lepiej zlicytuje :P

No ale troche dolozylem i zamowilem u Cichego Samyanga 14mm. Bedzie "troche" szerzej :D