PDA

Zobacz pełną wersję : D50 zdalne sterowanie i kilka innych pytan



DavePowerShot
23-04-2010, 18:19
Zamierzam zakupić trochę nowego sprzętu i mam dylemat. Robię fotografie na potrzeby internetowych sklepów i aukcji, głownie różniej wielkości przedmioty i ubrania, do tej pory wystarczył mi Olympus e-420. Wybieram pomiędzy nikonem d90 i canonem d50, zaciekawiła mnie w teście przeprowadzonym w cameralabs.com notka o dostępnym oprogramowaniu do sterowania aparatem z poziomu PC. Mógłby mi ktoś napisać jak to działa, nie wiem czy mam to rozumieć tak, że aparat stoi na statywie podłączony do komputera, a ja mógłbym tylko siedzieć przed laptopem i w nim zmieniać ustawienia i pstrykać zdjęcia, a jak jeszcze obraz z live view pojawiał mi się na monitorze to już wiem jaki aparat potrzebuje. Jaki obiektyw do tego stała 50mm 1.8 czy moze 17-55mm 2.8?
Czy d50 to dobry wybór jak na moje potrzeby, dodam że chciałbym używać aparatu również w normalnym codziennym użytkowaniu przy okazji.
Za 50d przemawia jego magnezowa obudowa, martwi trochę te 15 Mpx. Nikon d90 wydaje się być mniejszy i poręczniejszy.

Vitez
23-04-2010, 18:48
D50 to nazwa modelu Nikona, więc chyba na forum Nikona powinieneś kierować swoje pytanie?

DavePowerShot
23-04-2010, 19:15
Chodzi mi oczywiście o Canon EOS 50D, przez to używanie literki d przez obu producentów już mi się trochę myli podczas pisania

dziobolek
23-04-2010, 21:38
...zaciekawiła mnie w teście przeprowadzonym w cameralabs.com notka o dostępnym oprogramowaniu do sterowania aparatem z poziomu PC. Mógłby mi ktoś napisać jak to działa, nie wiem czy mam to rozumieć tak, że aparat stoi na statywie podłączony do komputera, a ja mógłbym tylko siedzieć przed laptopem i w nim zmieniać ustawienia i pstrykać zdjęcia, a jak jeszcze obraz z live view pojawiał mi się na monitorze to już wiem jaki aparat potrzebuje...

Jest dokładnie tak jak piszesz, jedyne czym nie sterujesz z poziomu PC,
to zmiana ogniskowej w obiektywach typu Zoom.
Obraz masz Live na PC. Soft dostajesz z aparatem.

Pozdrówka!

Vitez
26-04-2010, 19:57
Chodzi mi oczywiście o Canon EOS 50D, przez to używanie literki d przez obu producentów już mi się trochę myli podczas pisania

Ale co tu się mylić? W obecnych czasach Nikon ma D z przodu a Canon z tyłu. Bardzo prosta zasada :rolleyes: .