PDA

Zobacz pełną wersję : czym ugryźć rawa z 5D?



oskarkowy
26-10-2005, 12:26
Od razu napiszę, że to, co z rawami robi soft canona (DPP) to jakaś pomyłka.
To samo dzieje się z Bibble. Czym jeszcze mogę zmusić rawa c5D, żeby pokazał co może?
Aha, zdaje się, że można CS2, niestety mam tylko CS i chyba nie da rady tego zmienić.

gietrzy
26-10-2005, 12:49
Od razu napiszę, że to, co z rawami robi soft canona (DPP) to jakaś pomyłka.
To samo dzieje się z Bibble. Czym jeszcze mogę zmusić rawa c5D, żeby pokazał co może?
Aha, zdaje się, że można CS2, niestety mam tylko CS i chyba nie da rady tego zmienić.
Niektórzy na dpreview piszą, że ta "pierwsza" wersja DPP to był szit (pasteryzacja w światłach), sprawdzałeś po tym ostatnim patch'u?
Jest jeszcze BreezeBrowserPro (www.breezesys.com), który łyka te rawy. Wydaje mi się, że biblioteki różnią się od tych z DPP.
Poza tym Michael Tapes zapowiada "real s00n" RSP - RawShooter Premium.

Z czystej ciekawości: gdzie Twoim zdaniem wymięka DPP?

oskarkowy
26-10-2005, 13:03
Niektórzy na dpreview piszą, że ta "pierwsza" wersja DPP to był szit (pasteryzacja w światłach), sprawdzałeś po tym ostatnim patch'u?
Jest jeszcze BreezeBrowserPro (www.breezesys.com), który łyka te rawy. Wydaje mi się, że biblioteki różnią się od tych z DPP.
Poza tym Michael Tapes zapowiada "real s00n" RSP - RawShooter Premium.

Z czystej ciekawości: gdzie Twoim zdaniem wymięka DPP?
Dzięki za te parę słów. Przetestuję Breezebrowserpro.
Jakby wyszła nowa wersja RSE, to byłoby bardzo miło.
DPP nie daje mi takiej jakości obrazu jak C1 (co oczywiście nie jest niczym dziwnym). Bardzo brzydko zachowuje się w szumach na wysokich ISO. Zdaję sobie sprawę, że pierwszy dzień używania aparatu to jedyny dzień, kiedy używa się iso 1600, ale trochę mnie to męczy.
Jest jeszcze kwestia oddania szczegółów w cieniach. Wyglądają jak wyostrzone mimo całkowitego wyłączenia wyostrzenia. Trochę jak w RSE.

Tomasz Golinski
26-10-2005, 13:49
a patrzyłeś dcrawa?

Vitez
27-10-2005, 01:23
Aha, zdaje się, że można CS2, niestety mam tylko CS i chyba nie da rady tego zmienić.

Moge ci pozyczyc upgrade, sprawdzisz czy pojdzie i ew. kupisz 8) .
Poza tym juz dawno temu ci pisalem ze BreezeBrowserPro (emailem i na grupach dyskusyjnych), ktorego ty nie wiem czemu z ZoomBrowserem pomyliles :? .

oskarkowy
27-10-2005, 09:47
Moge ci pozyczyc upgrade, sprawdzisz czy pojdzie i ew. kupisz 8) .
Poza tym juz dawno temu ci pisalem ze BreezeBrowserPro (emailem i na grupach dyskusyjnych), ktorego ty nie wiem czemu z ZoomBrowserem pomyliles :? .
Już mam to zainstalowane. I faktycznie. Pomyliłem..
Ale to nic, wczoraj ściągnąłem i zainstalowałem jakiś programik, który miał biblię po angielsku, pozwalał na wyszukiwanie posłowach kluczowych itp.. Nie muszę pisać, co chciałem zainstalować, nie? :mrgreen:

Jarek Jaworski
27-10-2005, 10:18
No tak, po przyzwyczajeniach z C1 przejscie na inne konwertery sa bolesne. Meczylem sie tak przy 20D, wiec teraz po tej nauczce wstrzymam sie z zakupem 5D do wyjscia wersji C1 wspierajacej te rawy.
A tak przy okazji pytanie, ktore jeszcze z konwerterow maja takie mozliwosci przetwarzania "hurtowego" jak C1

oskarkowy
27-10-2005, 12:13
Zdaje się, że nowy PS CS2 ma, ale po wydaniu kasy na CS, nie szarpnę się na kolejne wydatki....

Vitez
27-10-2005, 17:15
Zdaje się, że nowy PS CS2 ma, ale po wydaniu kasy na CS, nie szarpnę się na kolejne wydatki....

To chcesz tego upgrejda na chwilke czy nie? W porownaniu do ceny 5D to "tylko" ok 900zl ... jak bedzie dzialac to warto 8)

oskarkowy
27-10-2005, 18:13
To chcesz tego upgrejda na chwilke czy nie? W porownaniu do ceny 5D to "tylko" ok 900zl ... jak bedzie dzialac to warto 8)
Nie, na razie dziękuję...
Jakby co, to zainstaluję 30 dniowego triala. Jeśli mi się spodoba, to kupię go na wiosnę.
A może ktoś wie, kiedy planowane jest wypuszczenie kolejnej wersji Photoshopa?

krecio
27-10-2005, 18:16
Wlasnie dostalem info o nowym RawSchooter Premium 2006. Cos tam dodali (m.in. levels, curves, obsluge RAW 5D). Ale najwazniejsze to - koniec darmochy......

oskarkowy
27-10-2005, 19:16
Wlasnie dostalem info o nowym RawSchooter Premium 2006. Cos tam dodali (m.in. levels, curves, obsluge RAW 5D). Ale najwazniejsze to - koniec darmochy......
Też już czytałem. Oczywiście czekam na maila z linkiem do ściągania. .Ostatnio czekałem 3 dni. :cry:
Darmocha się skończyła, ale teraz jest świetna promocja (do 1 listopada) a później program też nie będzie drogi. Inna sprawa, że możliwości jak dotąd "trochę" ustępowały C1..

krecio
27-10-2005, 19:53
Mam i C1 i RS i DPP. Moim zdaniem najgorzej wypada RS. Oczywiscie mam na mysli tylko efekt finalny okreslony przez "podoba mi sie lub nie". Faktycznie C1 zalatwia sprawe kompleksowo i raczej dalsze zabawy nie sa az tak potrzebne. DPP zachowuje sie roznie. Chyba daje najlepsze kolory ale za to kontrast ma juz gorszy. Ja w kazdym razie pozostaje przy C1 i DPP. RS mnie troche zawiodl..