PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zabezpieczyć sprzęt podczas ślubu?



skydiver
22-04-2010, 20:13
Jutro fotografuję od A do Z swój pierwszy ślub i takie oto naszło mnie pytanie:
Poruszać się cały czas z ciężką torbą jest niemożliwe. Co robicie ze sprzętem podczas np. wesela? Gdzie zostawiacie torbę? Jak jest zabezpieczona? Sprzęt jest wart tyle co samochód, więc boję się torbę ot tak rzucić w kąt, choć wieloktornie widziałem jak niejeden fotograf tak właśnie robił. Nie raz widziałem eLki na parapecie zostawione przez fotografa, gdy odchodził dosyć daleko od nich. Trochę się boję tak zrobić....
Proszę o rady:)

fleder
22-04-2010, 21:26
Ja na Twoim miejscu dałbym do schowania muzykantom, gdzieś za bębnami czy ich statywami, nie wiem, zawsze jest inaczej. W ostateczności spróbowałbym zaparkować blisko sali i trzymać w bagażniku. Jeśli Twój zestaw jest tyle wart, to poświęciłbym kurs biegiem od czasu do czasu żeby zmienić szkiełko czy baterię. Zresztą myślę, że podpite towarzystwo rzadko kiedy zdaje sobie sprawę z tego że ten jeden czy dwa "słoiki" na parapecie są czasami warte przeciętną półroczną pensję... O ile nie ma tam jakiegoś fotografa-amatora cudzej własności.
Kościół to chyba nie problem bo stawiasz torbę blisko ołtarza/prezbiterium i masz ją na oku. Chyba że ministranci się Boga nie boją to już inna sprawa ;)
Tak ja to widzę, może inni mają lepsze sposoby?

sebcio80
22-04-2010, 21:39
ja zawsze zostawiam jak najbardziej na wierzchu, im bardziej bedziesz chcial ukryc tym latwiej bedzie niepostrzezenie ukrasc ;-)

iktorn92
22-04-2010, 21:58
Staram sie miec przy sobie ;) Lub na wierzchu w zasięgu wzroku...

Ernest_DLRS
22-04-2010, 22:13
Super sprawą jest lens-pouch noszony na pasku, lub torebka biodrówka, taka mała saszetka. Zasadniczo masz dwa body, które wiszą Ci na szyi/ramieniu - na każdym po jednym obiektywie, szerokim i tele a w saszetce dodatkowy (np. fisheye czy co tam kto woli...).

Sławek
22-04-2010, 22:28
Od lat stawiam torbę na scenie przy zespole. W razie wymiany szkieł jest blisko a przede wszystkim jest widoczna. Nikt Ci nie będzie przy niej gmerał bo wszyscy weselnicy by to widzieli. W samochodzie bym odradzał. Kiedyś włamali mi się do auta pod salą.

Husky
22-04-2010, 22:56
Na każdym forum zakładasz ten temat?

only you
23-04-2010, 12:34
Co robicie ze sprzętem podczas np. wesela? Gdzie zostawiacie torbę? :)


w "stopie" :mrgreen:

*stopa - to ten bęben z zestawu perkusyjnego w który uderza sie stopą

a tak serio to po prostu gdzieś koło orkiestry / DJa

michael_key
23-04-2010, 17:40
Złotego środka nie ma. Przede wszystkim należy włączyć myślenie. Samo pozostawienie przy orkiestrze nie załatwi problemu. Jak nie będziesz mimo wszystko zwracał uwagi to i tak w pewnym momencie spotka Cię przemiła niespodzianka... amba fatima było i nima :-D

Goomis
24-04-2010, 00:36
W kościele zawsze mam 2body z różnymi szkłami na sobie (zazwyczaj 35 i 85) Torba gdzieś blisko w zasięgu wzroku-w zasadzie prawie reki. A sale to bywają różne. Ale zazwyczaj to torba z większością spoczywa tam gdzie ja siedzę. W użyciu tylko 1body w 80%przypadków z 1szkłem. Jak są kluczowe momenty to albo 2body i 2szkła albo 1body i szkła pod ręką u orkiestry/DJ'a W zasadzie to nie wiem jaka w tym filozofia żeby oddzielny temat zakładać :-P

Mad_Mac
30-04-2010, 21:17
Plecak jak najbardzej dogadac sie z djem lub orkiestra. Ja teraz inwestuje w pas i pouch'e lowepro. Nie ma to jak zapomniec o plecaku i miec szklarnie przy pasie.