PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D200 - konkurencja?



gietrzy
26-10-2005, 10:13
...oby tak!
http://www.nikon.co.uk/press_room/releases/searchimages.aspx?t=D200&s=1
Zacznijmy spokojnie dyskutować. Np. kiedy Canon da taki mały przełącznik do zmiany sposobu pomiaru ekspozycji - zaje*ista rzecz!

Specyfikacja za Niedźwiedziem z pl.r.f.c

Nikon D200 Full Specifications

* DX Format with 12.4 effective megapixels

* The new CMOS image sensor features high image quality and high-speed
4-channel data output

* New image processing algorithms combine with optimized analog and
digital white balance to produce smoother, more consistent gradations with
exceptionally pure color reproduction

* Continuous shooting: 3 frames per second (fps) at 12.4 megapixels for
up to 10 consecutive NEF (Nikon Electronic Format) images; 5 fps for 18 NEF
images at 6.8 megapixels

* 3D-Color Matrix Metering II with ambient light sensor and 1,005-pixel
RGB sensor further improves on Nikon's acclaimed exposure metering system

* High-speed, high-precision 11-area AF system with 9 cross-type AF
sensors deliver quick response and sharp focus, even under the most
challenging shooting conditions

* Two new Adobe RGB color modes further expand professional color space
options and also support for sYCC color space

* Excellent response with instant power-up and ultra-fast 52ms shutter
release lag

* Top shutter speed of 1/8,000 second and flash sync speeds up to 1/250
second

* Faster read/write speed for the memory card and a USB 2.0 Hi-Speed
interface for faster image transfer

* Large 2.5-inch LCD monitor for easy access to settings and
information, as well as clear, flicker-free image preview

* Creative in-camera effects, Image Overlay and Multiple Exposure

* Functions such as World Time, automatic rotation of vertical
compositions expand possibilities

* Lightweight, durable magnesium body

* Full support for Nikon's Creative Lighting System when used with the
SB-800 or SB-600 Speedlights

* In addition to DX Nikkor lenses, the D200 supports more than 50 AF
Nikkor lenses

* Nikon's PictureProject software is included, enabling easy control
over image adjustment and management

* Support for Nikon Capture 4 (version 4.3), a software application with
the tools to assist the professional photographer

* NEF (RAW) format for the utmost in versatile, effective image control
and correction

* JPEG and NEF (RAW) Combination Filing System enables simultaneous
recording of NEF and JPEG data for the same shot

Nemeo
26-10-2005, 10:23
Coś jest nie tak z tym linkiem.

gietrzy
26-10-2005, 10:25
Coś jest nie tak z tym linkiem.

Lokalnie u Żółtej Ptaszyny - Ojca Prowadzącego*
http://zbigniewkruk.com/d200/

* - napisane z sympatii, nie złośliwie, żeby mnie przypadkiem nie ścigał Łódzki Syndykat Chorych na Żółtaczkę

Cichy
26-10-2005, 10:45
No i Pojawiły się. Przeciek i już zwinęli ze strony :)

Ale znaleźli się tacy, co zapisali u siebie ;)

http://www.zbigniewkruk.com/d200/445_med.jpg

http://www.zbigniewkruk.com/d200/447_med.jpg

http://www.zbigniewkruk.com/d200/449_med.jpg (spójrzcie na obiektyw)

gietrzy
26-10-2005, 10:55
No i Pojawiły się. Przeciek i już zwinęli ze strony :)

Nie przeciek tylko najtańsza kampania reklamowa ;-)
Czekamy, czekamy, może zje na dzień dobry 20D.

pn_
26-10-2005, 11:03
Nie przeciek tylko najtańsza kampania reklamowa ;-)
Czekamy, czekamy, może zje na dzień dobry 20D.

Aparat jak aparat, ale zauwazylem Nikkor 18-200 DX VR

akustyk
26-10-2005, 11:03
i do korpusi semi-pro wypuszczali by denko 18-200? to akurat kompletnie bez sensu. a gdzie imidż, ze Nikon to hiper-mega optyka i w ogole bulke-przez-bibulke???

przeciez to ma byc minimum konkurencja do 20D, na poczatku pewnie w zauwazalnie wyzszej cenie. kto z was kupilby 20D w kicie z 18-200?

pn_
26-10-2005, 11:06
i do korpusi semi-pro wypuszczali by denko 18-200? to akurat kompletnie bez sensu. a gdzie imidż, ze Nikon to hiper-mega optyka i w ogole bulke-przez-bibulke???

przeciez to ma byc minimum konkurencja do 20D, na poczatku pewnie w zauwazalnie wyzszej cenie. kto z was kupilby 20D w kicie z 18-200?

18-200 i do tego VR bedzie sie sprzedawal jak cieple buleczki, wystarczy spojrzec na sukces Sigmy czy Tamrona z takimi obiektywami. Pewnie 3 na 4 amatorow kupi takie szklo.

Il fuoco
26-10-2005, 11:22
aparat może być, jak to każdy nikon, ergonomia pewnie ok, ale to szkło mnie niepokoi.... 18-200 od 3.5 do 5.6 z VR... ups...

Robson01
26-10-2005, 11:25
To taki "kit" który zastąpi dwa lub trzy inne "kity":D

iczek
26-10-2005, 11:25
Jak widze takie parametry szkla to wiem jedno - obejsc to nalezy szerokim łukiem!
To bedzie dopiero szmelc.
Prosze zanim beda tutaj podniety jakie to wspaniale szklo popatrzcie na tego typu konstrukcje na wlasnym podwórku. Tragedia!

Il fuoco
26-10-2005, 11:27
amatorzy albo niebeda mieli kasy na to szklo,albo w kicie bedzie ono tak tanie ze jak sie ludziom powie "FAŁ ER MA CZYLI STABILIZACJE JAK W CANONACH TYCH MALYCH" to beda brali. Cena body napewno bedzie wyzsza od 20D ale to szklo bedzie w porownaniu powiedzmy do 24-105 duzo tansze, a amatro sie bedzie cieszyl ze ma 18-200. bo nie wie co to swiatlo. mnie sie wydaje ze to sie bedzie sprzedawalo w segmencie zamoznych amatorow.

akustyk
26-10-2005, 11:27
18-200 i do tego VR bedzie sie sprzedawal jak cieple buleczki, wystarczy spojrzec na sukces Sigmy czy Tamrona z takimi obiektywami. Pewnie 3 na 4 amatorow kupi takie szklo.
ja nie mowie, ze to szklo to zly pomysl, bo wrecz odwrotnie - jest to pomysl nieglupi. ale D200, przynajmniej teoretycznie, adresowane jest na polke semi-pro, czyli do uzytkownikow, ktorzy juz wiedza czego chca. a dla takowych super-zoom nawet z VR jest opcja o kiepskim wspolczynniku jakosc/cena. no a nie po to sie placi 2500$ za korpus, zeby go marnowac przecietnym szklem (jesli nawet bedzie przecietne, bo przy takim zakresie to wcale nie musi byc wiecej niz "z braku laku ujdzie").

jesli to nie jest kaczka, to 18-200 po prostu zostanie wypuszczony rownolegle na rynek z premiera D200. ale jako podstawowy obiektyw w zestawie kitowym z D200... mnie sie nie widzi. troche bez sensu :(

chociaz zobaczylbym ten numer z checia. i posluchal wtedy reakcji tych fanatykow, ktorzy zawsze twierdzili, ze to Canon dodaje do solidnych puszek degustujace denka od butelek, a Nikon to zawsze super optyka :twisted:

Il fuoco
26-10-2005, 11:29
ale generalnie to kicha. ani ff, ani 16mp. hmm zobaczymy co z tego bedzie. ludzie moga sie kusic na 11 puntkow af (im wiecej tym lepiej, no niee ?? :) )
wolny jest - 3 klatki to ciut malo w tej klasie, no i jak zwykle telewizor z tylu - 2,5 cala.

pn_
26-10-2005, 11:31
no a nie po to sie placi 2500$

Na tej stronie Nikona UK, ze zdjeciami, byla cena 1600$ (zanim znikla :-)).


chociaz zobaczylbym ten numer z checia. i posluchal wtedy reakcji tych fanatykow, ktorzy zawsze twierdzili, ze to Canon dodaje do solidnych puszek degustujace denka od butelek, a Nikon to zawsze super optyka :twisted:

Moze bedzie znacznie lepszy niz oslawione juz z powodu niskiej jakosci kity Canona...

Il fuoco
26-10-2005, 11:33
zgadza sie. syf jak nic tyle ze niepokoi mnie to, ze bedzie sie dobrze sprzedawac. bo bedzie.

akustyk
26-10-2005, 11:33
ale generalnie to kicha. ani ff, ani 16mp. hmm zobaczymy co z tego bedzie. ludzie moga sie kusic na 11 puntkow af (im wiecej tym lepiej, no niee ?? :) )
teoretycznie lepiej. w praktyce i tak 90% zdjec to srodkowy, najwyzszej czulosci, sensor



wolny jest - 3 klatki to ciut malo w tej klasie, no i jak zwykle telewizor z tylu - 2,5 cala.

3 kl/s spokojnie starczaja. a telewizor... :-) chodzi o to, zeby mozna bylo ocenic, czy wyszlo :>

ciekawe, czy chociaz histogram RGB dadza

jedna ciekawostka:


* In addition to DX Nikkor lenses, the D200 supports more than 50 AF
Nikkor lenses

troche mi sie to kloci z nadmuchana medialnie kompatybilnoscia Nikona. tych szkielek bylo zdaje sie troche wiecej

pn_
26-10-2005, 11:33
Jak widze takie parametry szkla to wiem jedno - obejsc to nalezy szerokim łukiem!
To bedzie dopiero szmelc.
Prosze zanim beda tutaj podniety jakie to wspaniale szklo popatrzcie na tego typu konstrukcje na wlasnym podwórku. Tragedia!

To prawda. Zapewne bedzie to tragedia. Co nie zmienia faktu, ze u amatorow bedzie szlo jak cieple, chrupiace buleczki i Nikon zarobi na nim pewnie sporo kasy.

look9
26-10-2005, 11:35
Jak widze takie parametry szkla to wiem jedno - obejsc to nalezy szerokim łukiem!
To bedzie dopiero szmelc.
Prosze zanim beda tutaj podniety jakie to wspaniale szklo popatrzcie na tego typu konstrukcje na wlasnym podwórku. Tragedia!

Witam wszystkich często czytam to forum ale dzisiaj dopiero postanowiłem się zarejestrować a co do aparatu to trzeba powiedzieć że wygląda całkiem nieźle tutaj jest ponoć zdjęcie z tego obiektywu ale rzycie pokarze co będzie dalej http://photos1.blogger.com/blog/8010/1787/160/457_med.jpg

a tu pare zdjęć aparatu http://newnikond200images.blogspot.com/
Pozdrawiam

akustyk
26-10-2005, 11:36
Na tej stronie Nikona UK, ze zdjeciami, byla cena 1600$ (zanim znikla :-)).

ale to nadal wyraznie wiecej niz 20D. tak jak zreszta przypuszczalem. ten aparat ma byc na polke cenowa powyzej semi-pro Canona



Moze bedzie znacznie lepszy niz oslawione juz z powodu niskiej jakosci kity Canona...
pozyjemy, zobaczymy. od 28-105 (pseudo-kit do 10D) to bym sie nie spodziewal, co do 17-85 IS to sie okaze. ale od 18-55 raczej na pewno. choc ocena obiektywu to nie tylko ostrosc ale i rysowanie, kontrast i odwzorowanie kolorow. a z tym mega-zoomy maja, delikatnie mowiac, spore problemy

okaze sie w praniu

Robson01
26-10-2005, 11:37
Witam wszystkich często czytam to forum ale dzisiaj dopiero postanowiłem się zarejestrować a co do aparatu to trzeba powiedzieć że wygląda całkiem nieźle tutaj jest ponoć zdjęcie z tego obiektywu ale rzycie pokarze co będzie dalej http://photos1.blogger.com/blogger/8010/1787/1600/457_med.jpg

a tu pare zdjęć aparatu http://newnikond200images.blogspot.com/
Pozdrawiam
Niestety ten pierwszy link nie otwiera się - przynajmniej u mnie.

Zielony
26-10-2005, 11:40
ale rzycie pokarze co będzie dalej...

też tak myślę... :rolleyes:

Zielony
26-10-2005, 11:42
także KTO robi przesiadkę systemową ???

Cichy
26-10-2005, 11:42
też tak myślę... :rolleyes:

LOL , rzyć nie umierać :)

pn_
26-10-2005, 11:46
Niestety ten pierwszy link nie otwiera się - przynajmniej u mnie.

U mnie tez nie, bo Kolega cos z lokalnej sieci zalinkowal.

pn_
26-10-2005, 11:49
ale to nadal wyraznie wiecej niz 20D. tak jak zreszta przypuszczalem. ten aparat ma byc na polke cenowa powyzej semi-pro Canona

Canon 5D mial kosztowac 3300 euro, a jest wlasnie w Media Markt za 2700 euro. Tak samo bedzie pewnie z Nikonem D200. Skonczy sie za dwa miesiace na jakichs 1200-1300 euro.

Kubaman
26-10-2005, 12:01
* DX Format with 12.4 effective megapixels
no jestem ciekaw jak to będzie, czyżby się szykowała powtórka z rozrywki jeśli chodzi o szumy ?


* Continuous shooting: 3 frames per second (fps) at 12.4 megapixels for
up to 10 consecutive NEF (Nikon Electronic Format) images; łeee, zdecydowanie za słabo. Jedynie bufor OK, przy tej rozdzielczości nieźle.

5 fps for 18 NEF images at 6.8 megapixels czyli 20D z obciętą rozdzielczością. Trochę to dziwne, bo wygląda, że celują w reporterkę :roll: czyli sami sobie robią konkurencję. Ciekaw jestem swoją drogą jak będzie realizowane to ograniczenie rozdzielczości..?



* High-speed, high-precision 11-area AF system with 9 cross-type AF
sensors o to jest bardzo fajne, 9 czujników krzyżowych to już coś. Ciekawe, czy będzie mogło konkurować z rozwiązaniem Canona w 5D(dodatkowe ukryte 6 czujników) ?


* Top shutter speed of 1/8,000 second and flash sync speeds up to 1/250 czyli standart. Trochę dziwne, że się ograniczyli w stosunku do D70. Ciekawe jak teraz to wyjaśnią Nikoniarze (wszak to był koronny argument w sporze 20D - D70) :rolleyes:

* Large 2.5-inch LCD monitor for easy access to settings and
information, as well as clear, flicker-free image preview bardzo fajne. Ciekawi mnie tylko jakiej rozdzielczości będzie ten ekran, bo poprzednio zwiększali wymiary ale nie rozdzielczość. Zastanawiam się też, jak taka wielkość LCD wpłynie na możliwość jego uszkodzenia.

Kubaman
26-10-2005, 12:05
kiedy Canon da taki mały przełącznik do zmiany sposobu pomiaru ekspozycji - zaje*ista rzecz!
a ja nie chcę. Teraz mogę zmienić ustawienia bez odrywania oka od wizjera, a tak musiałbym to robić. Gdyby jeszcze były dwie pozycje do ustawienia, to nie ma problemu, ale tak to nie podoba mi się.

Tomasz Golinski
26-10-2005, 13:56
Sklejam dwa wątki na ten temat i przenoszę gdzie należy.

iczek
26-10-2005, 14:18
UWAGA !
Te specyfikacje podane na norweskich stronahc i skopiowane do tego wątku sa po prostu kopią D2X i chyba raczej nie sa aktualne.
d200 ma miec ponoc 10.2 mln piksli. Tak wiec spokojnie z tymi komentarzami do specufiokacji, bo jak sugeruja na dpreview ten aparat nie bedzie mial "fast cropa".
Poczekajmy pare dni.
Ja z niecierpliwoscia czekam na fotkli, bo to jedyny wyznacznik,. I to fotki jakiegos uzytkownika/testera, bo te firmowe to o kant d... mozna potluc.

Co do szkla - wiem, ze amatorzy uwielbiaja rozpietosc zooma na granicy 10-15 krotnosci dolnej ogniskowej, ale wierze coraz bardziej, ze nawet amatorzy doceniaja jakosc coraz bardziej. :)

bonk
26-10-2005, 14:24
Jak widze takie parametry szkla to wiem jedno - obejsc to nalezy szerokim łukiem!
To bedzie dopiero szmelc.
Prosze zanim beda tutaj podniety jakie to wspaniale szklo popatrzcie na tego typu konstrukcje na wlasnym podwórku. Tragedia!

na wlasnym podworku?
tym sie nikon rozni od canona
ze tanie obiektywy nikona sa duuzo lepsze od tanich canonowskich

nie twierdze oczywiscie ze to bedzie jakies cudo
bo co to moze byc za cudo w takim zakesie
18-200 co by nierobili to nie da rady pokorygowac
tak szerokiego zakresu ogniskowej

niemniej jednak jak by canon wyposcil takiego kita to prawie na bank
byl by gorszy od nikona

a kazdy z was chcial by miec takie kity jakie daje np minolta

szkla z wyzszej polki to oczywiscie inna historia
canon rulez :twisted:

maro25
26-10-2005, 15:35
http://zbigniewkruk.com/d200/455_med.jpg

do tej pory wyśmiewałem się z lampy błyskowej do makrofotografi Nikona SB-29s ale teraz Chyle czoła. Nie wiem jak to działa i jakie ma parametry ale wygląda w pełni profesjonalnie.

pn_
26-10-2005, 15:36
http://zbigniewkruk.com/d200/455_med.jpg

do tej pory wyśmiewałem się z lampy błyskowej do makrofotografi Nikona SB-29s ale teraz Chyle czoła. Nie wiem jak to działa i jakie ma parametry ale wygląda w pełni profesjonalnie.

Hmmm, dla mnie osobiscie wazniejsze jest dzialanie od wygladania :-)

maro25
26-10-2005, 15:51
Hmmm, dla mnie osobiscie wazniejsze jest dzialanie od wygladania :-)

tak, zgadzam się, ale z tymi wszystkimi pokrętłami , przyciskami i bez kabli wygląda to jak by miało działać :)

20D jest sprzedawany ze szkłem z zupełnie nie tej półki i jakoś opychają te 18-55 więc nikon też pewnie opchnie tego 18-200 i to za większą kasę.
Ludzie to chyba będą kupować jako fajny spacer-zoom do D70 i D50 pod warunkiem że nikon nie przesadzi z ceną

sv
26-10-2005, 15:52
d200 bedzie pewnie mialo te 10mpix matryce z kompakta sony, ktory z objektywem zeissa ma kosztowac jakies 3k zl. po co w takim razie wydawac wiecej kasy na te sama matryce? zeby podpiac 18-200 vr???????? :)))))

sv
26-10-2005, 15:54
choc w zasadzie bez znaczenia co nikon wsadzi do d200. naczekali sie dlugo, to kupia co popadnie:)

pn_
26-10-2005, 16:12
d200 bedzie pewnie mialo te 10mpix matryce z kompakta sony, ktory z objektywem zeissa ma kosztowac jakies 3k zl. po co w takim razie wydawac wiecej kasy na te sama matryce? zeby podpiac 18-200 vr???????? :)))))

O, niedowartosciowany sven znowu sie objawil... No, to teraz bedzie juz zupelne OT.

pn_
26-10-2005, 16:14
Ludzie to chyba będą kupować jako fajny spacer-zoom do D70 i D50 pod warunkiem że nikon nie przesadzi z ceną

Wyobraz sobie D50 z tym 18-200 VR w kicie, za rozsadna cene. Polowa co ambitniejszych kompaktowcow sie na to rzuci.

A czesci z nich za pare lat przestanie wystarczac jakosc z takiego kita, i znowu cos kupia. :-)

KuchateK
26-10-2005, 16:19
Poflejmowal bym :mrgreen:, ale tego aparatu nadal w rekach nikt nie mial, wiec co tu pisac...

akustyk
26-10-2005, 16:24
a no... nie wyglada to zle. jesli uzyte materialy beda troche lepsze niz w trzeszczacym D70, a jakosc obrazu niezla nawet przy wyzszych czulosciach to to bedzie bardzo powazny konkurent dla 20D i S3Pro.

ten obiektyw do tego korpusu troche jak noz do oka, ale jesli nie bedzie drogi, to czemu nie? z drugiej strony 24-200VR kosztuje nie malo, wiec trudno sie spodziewac, zeby 18-200 poszedl za zupelnie "psie pieniadze"...

iczek
26-10-2005, 16:27
Sven - dopoki nie pokaza sampli i RAW to nie bede si ewypowiadal, ale bylbym sklonny (z duzym zastrzeżeniem) zgodzic sie z twoja teoria, ae nikonowcy kupia ten aparat na pniu obojętnie co on bedzie prezentowal. Niestety mam obawy, ze bedzie prezentowal sie ponizej naweto 20D... niestety. Ale powtarzam - robie poprawke na oczekiwane sample ze szklem najchetniej 70-200 i 17-55 bo to beda dwa podstawowe szkielka chodzące z tym sprzetem. ( o kitach nie chce mi sie nawet gadac)

KMV10
26-10-2005, 16:28
18-200 i do tego VR bedzie sie sprzedawal jak cieple buleczki, wystarczy spojrzec na sukces Sigmy czy Tamrona z takimi obiektywami. Pewnie 3 na 4 amatorow kupi takie szklo.

To może być ciekawy ruch marketingowy - przekaz jest jasny -> skoro byle "małpka" ma 10x zoom to dlaczego przyzwoita lustrzanka na starcie ma być gorsza? Przy okazji może się okazać - poczekamy zobaczymy - że to szkło jest conajmniej akceptowalne

pn_
26-10-2005, 16:34
jesli uzyte materialy beda troche lepsze niz w trzeszczacym D70

Ja jeszcze nie widzialem zadnego, ktory by trzeszczal.

Za to widzialem nie raz rozne cudne chinsko-ruskie plastiki, nie powiem gdzie, hihihi :-)

Cichy
26-10-2005, 17:21
Trzeszczący D70 ??? Jedyny aparat, jaki mi trzeszczał w łapach to obecny 20d :-)

KMV10
26-10-2005, 20:16
Trzeszczący D70 ??? Jedyny aparat, jaki mi trzeszczał w łapach to obecny 20d :-)
Może ostatnio łapy Ci się wzmocniły to i dwudziestka piska :)
Ja swojej 20 nie ściskałem, aby to przetestować - wolę ściskać inne wypukłości, żeby piszczały ;)

Il fuoco
26-10-2005, 20:31
haha brawa dla KMV10 za tekst ze ściskaniem i piszczeniem. ja osobiście spotkałem się z trzeszczącym d70, natomiast "znam" cztery 20d i żadne nie trzeszczy.

Vitez
27-10-2005, 02:03
natomiast "znam" cztery 20d i żadne nie trzeszczy.

Moj trzeszczy ale tylko grip :?

Polaco
27-10-2005, 07:15
Parametry to jedno, ale dla mnie wazne jest KIEDY on bedzie dostepny w sklepach, moze na gwiazdke ?

Cichy
27-10-2005, 10:11
Miałem 300d i nie trzeszczał, d70 i nie trzeszczał, no a 20d trzeszczy :) (klapka od CF).

Czacha
27-10-2005, 13:15
i co? pewnie te trzaski na zdjeciach widac? :mrgreen:

Robson01
27-10-2005, 15:00
Miałem 300d i nie trzeszczał, d70 i nie trzeszczał, no a 20d trzeszczy :) (klapka od CF).
Pewnie Cię to dekoncentruje i ręce Ci sie trzęsą:grin:

Cichy
27-10-2005, 15:15
i co? pewnie te trzaski na zdjeciach widac? :mrgreen:

Nie trzaska, tylko trzeszczy. Trzaska tylko jak zamykam klapę :P

snowboarder
27-10-2005, 16:47
Przestancie sie nasmiewac. Wreszcie, po latach czekania cierpiwosc
drugiego obozu "moze byc" wreszcie nagrodzona ;-)
Aparat wyglada swietnie, dobrze prorokuje jesli chodzi o nastepce 20D.
Mysle, ze mozna smialo zalozyc, ze 30D (lub jak go zwal) bedzie mial
12MP, 1.6 crop i AF co najmniej z 5D (zdecydowanie lepszy od 20D moim
zdaniem) albo lepiej. Wiekszy i szybszy buffor, wiekszy i jasniejszy LCD.
Skonczyly sie czasy niejasnosci i oczekiwania z drzeniem na nastepny
aparat. Wiadomo, co to bedzie... Chyba, ze jest sie Nikonowcem :-)

maro25
27-10-2005, 17:49
myślę że 12mp i crop w "D30" to zły pomysł bo będzie szumieć jak D2x. ale z resztą ulepszeń w 100% się zgadzam

Kubaman
27-10-2005, 18:35
myślę że 12mp i crop w "D30" to zły pomysł bo będzie szumieć jak D2x.
niekoniecznie, pamiętaj, że Canon m a CMOSa a Nikon CCD.

Ja się tylko zastanawiałem kiedy Nikon rzuci D200 na półki, bo jeśli się nie pośpieszy, to znów zaraz po premierze Canon przywali 30D (planowany na jesień 2006).

maro25
27-10-2005, 19:02
niekoniecznie, pamiętaj, że Canon m a CMOSa a Nikon CCD.

Ja się tylko zastanawiałem kiedy Nikon rzuci D200 na półki, bo jeśli się nie pośpieszy, to znów zaraz po premierze Canon przywali 30D (planowany na jesień 2006).

to całkiem prawdopodobne :D

KuchateK
27-10-2005, 19:11
Z moich obliczen wynikalo ze na wiosne ;)
Nikon wiele czasu generalnie nie ma. Choc jak narazie to sie nie przejmuja za bardzo...

Juz i nikon sie przesiadl na CMOS'y... Jako ze sony zrobilo przesiadke (nowe R1), z dslr'ow z ccd to raczej juz chyba nic nie zobaczymy (sredni format i kodaka zostawmy na boku).

snowboarder
27-10-2005, 19:14
niekoniecznie, pamiętaj, że Canon m a CMOSa a Nikon CCD.

Ja się tylko zastanawiałem kiedy Nikon rzuci D200 na półki, bo jeśli się nie pośpieszy, to znów zaraz po premierze Canon przywali 30D (planowany na jesień 2006).


Jesli chodzi o noise, to masz absolutna racje, nie sadze, by 12MP 1.6 crop
stanowilo teraz jakikolwiek problem dla Canona. Natomiast premiera 30D
nastapi w Lutym '06, takze jest jak najbardziej prawdopodobne, ze 30D
bedzie w sklapeach wczesniej, niz D200. Niestety czar wtedy prysnie
i znowu Nikon bedzie widziany w roli spoznionego mlodszego brata.
Ale D200 wyglada na fajny aparat, wyglada tylko, ze Nikon strzelil sobie
troche w stope tym "oficjalnym leakiem", bo wypelnil przestrzen tekstem
ze specyfikacja D2X i teraz wszyscy mysla, ze D200 bedzie mial 12MP
i AF z D2X. Oczywiscie tak nie jest, wiec od razu na starcie rozczarowanie ;-)

Kubaman
27-10-2005, 19:20
Cóż, zgadzam się z tobą w 100%.
Choć szkoda, bo nowy gracz mógłby sympatycznie obniżyć ceny i wymusić kilka podstwaowych usprawnień, takich jak ISO w wizjerze, blokada lustra pod osobnym przyciskiem (po jasną cholerę dali w 5D ten przycisk do drukowania :evil: ) i kilka innych.

Robson01
27-10-2005, 20:25
Nie sądzę aby jedna puszka Nikonan (nawet b. dobra) wpłynęła znacząco na politykę Canona. Musieliby dostać porządnego kopa w "jaja" :shock: żeby spaść z piedestału na jaki ich wsadziła ospała konkurencja.:D

pn_
27-10-2005, 20:54
Nie sądzę aby jedna puszka Nikonan (nawet b. dobra) wpłynęła znacząco na politykę Canona. Musieliby dostać porządnego kopa w "jaja" :shock: żeby spaść z piedestału na jaki ich wsadziła ospała konkurencja.:D

A co wy tak swoje frustracje kierujecie do Nikona, piszcie maile, listy, slijcie faksy do Canona, co powinien usprawnic, bedzie Was duzo, to Canon zareaguje.

Robson01
27-10-2005, 21:11
A co wy tak swoje frustracje kierujecie do Nikona, piszcie maile, listy, slijcie faksy do Canona, co powinien usprawnic, bedzie Was duzo, to Canon zareaguje.
To nie frustracja - to stwierdzenie stanu faktycznego.

KuchateK
27-10-2005, 22:29
Juz nawet Canoniarze tesknia za tym D200 :mrgreen:

Kubaman
27-10-2005, 22:37
A co wy tak swoje frustracje kierujecie do Nikona, piszcie maile, listy, slijcie faksy do Canona, co powinien usprawnic, bedzie Was duzo, to Canon zareaguje.
Jedynym listem od fotografów jaki Canon (Nikon zresztą jeszcze bardziej) przeczyta, to ten kiedy zaczniemy kupować Nikona. A to jest możliwe tylko wtedy, kiedy ten w końcu zaprezentuje coś, czego nie będzie się musiał za bardzo wstydzić.

pn_
27-10-2005, 23:46
Jedynym listem od fotografów jaki Canon (Nikon zresztą jeszcze bardziej) przeczyta, to ten kiedy zaczniemy kupować Nikona. A to jest możliwe tylko wtedy, kiedy ten w końcu zaprezentuje coś, czego nie będzie się musiał za bardzo wstydzić.

Ale jacys sfrustrowani jestescie, no nie? Macie swoje puszki, szkielka, forum, i zamiast focic, wymieniac sie poradami, omawiac zdjecia, to tylko a Nikon to, a Nikon tamto, a to siamto...

akustyk
27-10-2005, 23:56
Ale jacys sfrustrowani jestescie, no nie? Macie swoje puszki, szkielka, forum, i zamiast focic, wymieniac sie poradami, omawiac zdjecia, to tylko a Nikon to, a Nikon tamto, a to siamto...
no tak, ale temat watku jest Nikon D200.

a co moze byc omawiane w watku o takim tytule?

zycie seksualne madagaskarskich smerfow? :roll:

pn_
28-10-2005, 00:00
no tak, ale temat watku jest Nikon D200

No wlasnie. Tylko Nikon i Nikon. Jedyny interesujacy temat.

akustyk
28-10-2005, 00:01
No wlasnie. Tylko Nikon i Nikon. Jedyny interesujacy temat.
a przypadkiem tematow o 5D na sasiednim forum nie zauwazyles... ?

no wlasnie. tylko Canon i Canon. jedyny interesujacy temat :mrgreen:

pn_
28-10-2005, 00:06
a przypadkiem tematow o 5D na sasiednim forum nie zauwazyles... ?

no wlasnie. tylko Canon i Canon. jedyny interesujacy temat :mrgreen:

Canon na zaprzyjaznionym forum to 1/20 tego ile tu jest Nikona.

A w ogole mam wrazenie, ze ludzie na tamtym forum jacys dojrzalsi sa i bardziej sie interesuja fotografia.

Juz nie mowiac, ze sadzac po galeriach, z reguly robia o wiele lepsze zdjecia.

akustyk
28-10-2005, 00:16
Canon na zaprzyjaznionym forum to 1/20 tego ile tu jest Nikona.

A w ogole mam wrazenie, ze ludzie na tamtym forum jacys dojrzalsi sa i bardziej sie interesuja fotografia.

Juz nie mowiac, ze sadzac po galeriach, z reguly robia o wiele lepsze zdjecia.


no to po co tu zagladasz?

Robson01
28-10-2005, 00:16
To trzeba się tam przenieść.

pn_
28-10-2005, 00:20
no to po co tu zagladasz?

Zeby sie dowartosciowac? :mrgreen:

akustyk
28-10-2005, 00:24
Zeby sie dowartosciowac? :mrgreen:
ale czym dowartosciowac?

pn_
28-10-2005, 00:27
ale czym dowartosciowac?

wszystkim

snow
28-10-2005, 00:35
Coś mi się wydaje że ci co nie umieją robić zdjęć albo na siłe szukają wad w swoich zdjęciach prowadzą kłótnie systemowe żeby się dowartościować :P

KuchateK
28-10-2005, 00:36
Taa...
pn_, ciekawe czy jest szansa ze zobaczysz belke we wlasnym oku skoro tak wyluszczasz byle drzazge innym...

pn_
28-10-2005, 00:37
Coś mi się wydaje że ci co nie umieją robić zdjęć albo na siłe szukają wad w swoich zdjęciach prowadzą kłótnie systemowe żeby się dowartościować :P

O to, to, wlasnie. Swiete Twoje slowa.

Algier
28-10-2005, 01:30
Miałem 300d i nie trzeszczał, d70 i nie trzeszczał, no a 20d trzeszczy :) (klapka od CF).

Niestety mogę to potwierdzić :(

Czacha
28-10-2005, 07:11
wszystkim

wszyscy sie cieszymy tym faktem ze mozemy ci pomoc - a teraz skoro rozmawiamy o D200.. zacznij i ty.. badz siedz cicho, zamiast trollowac

pierwsze i w zasadzie ostatnie ostrzezenie

mjastrzebski
28-10-2005, 08:08
Ale jacys sfrustrowani jestescie, no nie? Macie swoje puszki, szkielka, forum, i zamiast focic, wymieniac sie poradami, omawiac zdjecia, to tylko a Nikon to, a Nikon tamto, a to siamto...

Watek na zaprzyjaznionym zoltym forum zawierajacy plotki, spekulacje, domysly i pobozne zyczenia dotyczace D200, ma kilkanascie stron. Idz tam i im powiedz, ze sa frustraci, zeby zaczeli robic zdjecia i je dyskotowac, porady wymieniac.


Marcin

mjastrzebski
28-10-2005, 08:10
Canon na zaprzyjaznionym forum to 1/20 tego ile tu jest Nikona.

A w ogole mam wrazenie, ze ludzie na tamtym forum jacys dojrzalsi sa i bardziej sie interesuja fotografia.

Juz nie mowiac, ze sadzac po galeriach, z reguly robia o wiele lepsze zdjecia.
Wierze ze przejzales galerie znacznej czescie uzytkownikow obu??

Marcin

mjastrzebski
28-10-2005, 08:13
Canon na zaprzyjaznionym forum to 1/20 tego ile tu jest Nikona.

A w ogole mam wrazenie, ze ludzie na tamtym forum jacys dojrzalsi sa i bardziej sie interesuja fotografia.

Robisz badania psychologiczne na temat infantylnosci w fotografii wzglednie kompleksu nizszosci Canonierow i jego wplywu na jakosc prezentowanych zdjec?? No nikt Cie tu na sile nie trzyma :D


Marcin

Jurek Plieth
28-10-2005, 08:46
Ale jacys sfrustrowani jestescie, no nie? Macie swoje puszki, szkielka, forum, i zamiast focic, wymieniac sie poradami, omawiac zdjecia, to tylko a Nikon to, a Nikon tamto, a to siamto...
Spójrz w lustro, to Ty jesteś frustrat. Już mi się flaki przewracają jak czytam Twoje posty, które absolutnie niczego merytorycznego nigdy nie wnoszą do żadnej dyskusji. Dziwię się tylko kolegom, że reagują na Twoje zaczepki, bo to tylko nakręca Ci spiralę nienawiści.
Panie i Panowie, dlaczego nie olewacie tego faceta?

pn_
28-10-2005, 08:52
Watek na zaprzyjaznionym zoltym forum zawierajacy plotki, spekulacje, domysly i pobozne zyczenia dotyczace D200, ma kilkanascie stron. Idz tam i im powiedz, ze sa frustraci, zeby zaczeli robic zdjecia i je dyskotowac, porady wymieniac.

Ale oni nie dyskutuja 5 stron o Canonie!!!

A wy tylko Nikon, i Nikon, i Nikon, i Nikon... Jedyny ciekawy temat :mrgreen:

pn_
28-10-2005, 08:54
Dziwię się tylko kolegom, że reagują na Twoje zaczepki, bo to tylko nakręca Ci spiralę nienawiści.(...)
Panie i Panowie, dlaczego nie olewacie tego faceta?

Dlatego, ze to jest jedyne co ich kreci. Wlasnie o tym mowie, w porownaniu z tamtymi niedojrzalosc jakas taka.

Nie mowiac juz o moderatorach i adminie. Roznica klasy kosmiczna.

muflon
28-10-2005, 09:14
Hmm, zadałem to pytanie już na forum administracyjnym, ale tu chyba będzie większa szansa: kto może mi podać linka do ostatniego postu pn_ który nie był trollowaniem? Bo ja od dłuższego czasu takiego nie pamiętam. Serio pytam - o odpowiedzi proszę na PM (byle nie tysiącami ;-) bo pewnie dopiero w niedziele wieczorem przeczytam)

gawryl
28-10-2005, 09:17
Hmm, zadałem to pytanie już na forum administracyjnym, ale tu chyba będzie większa szansa: kto może mi podać linka do ostatniego postu pn_ który nie był trollowaniem? Bo ja od dłuższego czasu takiego nie pamiętam. Serio pytam - o odpowiedzi proszę na PM (byle nie tysiącami ;-) bo pewnie dopiero w niedziele wieczorem przeczytam)
pn_ trollem? no co Ty, on tylko jest uzytkownikiem trzezwo myslacym o najlepszym sprzecie, nie majacym klapek na oczach tak jak my, na tym forum ;)

muflon
28-10-2005, 09:22
... i w sumie byłoby to do przeżycia, gdyby nie to, że zawsze ktoś mu odpowiada :-(

mjastrzebski
28-10-2005, 09:33
Ale oni nie dyskutuja 5 stron o Canonie!!!

A wy tylko Nikon, i Nikon, i Nikon, i Nikon... Jedyny ciekawy temat :mrgreen:

Na dzisiejsza wiesc o info o D200 na stronie Nikona, na zoltym forum zareagowales stwierdzeniem ze teraz to Canonierzy maja przechlapane, ze 20D i 5D sie nie beda sprzedawaly itp. No i kto tu jest przewrazliwiony na punkcie wrazego systemu?? Wszyscy tutuaj sie jedynie ciesza z tego D200, w przeciwienstwie do kolego zza plota, ktorzy gremialnie zareagowali ze teraz jest Canon beeee.
Jeszcze raz: to jest watek o D200, jak Ci sie On nie podoba to a kysz. Idz skakac z radosci na zolte forum.

Marcin

Kubaman
28-10-2005, 09:41
I właśnie to trzeźwe podejście do premiery konkurencji może wskazywać na dojrzałość piszących, a nie odwrotnie. Wystarczy zajrzeć na ich forum, na którym zresztą pn_ intensywnie się produkuje, żeby się zorientować, że to co napisał to bajki. Tamto forum kipi niechęcią do Canona, a zachwala każdego badziewia Nikona. Dobrze ktoś napisał - wystarczy zerknąć na dpreview do wątków nikoniarzy. Jeszcze D200 nie ma, a oni już wyprzedają swój sprzęt :lol: .

Kubaman
28-10-2005, 09:44
OK, ale wracając do tematu - czy myślicie, że ten aparat rzeczywiście może kosztować tylko 500 USD więcej niż D70 :roll: Mnie się nie wydaje, nie widziałem gdzie podano tę cenę 1700 USD, ale różnica pomiędzy bardziej profesjonalnymi puszkami Nikona byłaby chyba zbyt duża.

pn_
28-10-2005, 09:50
OK, ale wracając do tematu - czy myślicie, że ten aparat rzeczywiście może kosztować tylko 500 USD więcej niż D70 :roll: Mnie się nie wydaje, nie widziałem gdzie podano tę cenę 1700 USD, ale różnica pomiędzy bardziej profesjonalnymi puszkami Nikona byłaby chyba zbyt duża.

1700 - 850 = 850 a nie 500.

Czyli jest dwa razy drozszy.

mjastrzebski
28-10-2005, 09:57
OK, ale wracając do tematu - czy myślicie, że ten aparat rzeczywiście może kosztować tylko 500 USD więcej niż D70 :roll: Mnie się nie wydaje, nie widziałem gdzie podano tę cenę 1700 USD, ale różnica pomiędzy bardziej profesjonalnymi puszkami Nikona byłaby chyba zbyt duża.
Poczekajmy na pelna specyfikacje i zdjecia probne. Moze sie okazac ze to CCD szumi jak diabli, AF ma tylko jeden punkt krzyzowy itp. Takie obkrajane w stylu Canona. Wtedy cena by byla pewnie uzasadniona.

Marcin

mjastrzebski
28-10-2005, 10:00
Wystarczy zajrzeć na ich forum, na którym zresztą pn_ intensywnie się produkuje, żeby się zorientować, że to co napisał to bajki. Tamto forum kipi niechęcią do Canona.
Fakt. Od dzisiaj mam silne postanowienia na odpisywac na zaczepki pn_.
Dzisiaj u nich przeczytalem, ze Canonierzy go (pn_) przekonywali ze spot nie jest niezbedny w aparacie. Niby dlatego, ze spota u Canona nie ma. Jak sie to ma do przekonywania Nikoniarzy, ze DX jest the best i FF nie jest nikomu potrzbny. Przeciez to tez przekonywanie o wyzszosci DX z braku FF :D. Fantazym. Pozdrawiam pn_ i zycze wszystkiego najlepszego ;-)

Marcin

bodzio
28-10-2005, 10:03
cena jest tutaj zdaje sie http://www.photoshoot.in/d200.htm - to chyba zciągnięte wczoraj w nocy ze stronki nikonusa .

pozdro

pn_
28-10-2005, 10:06
Jak sie to ma do przekonywania Nikoniarzy, ze DX jest the best i FF nie jest nikomu potrzbny. Przeciez to tez przekonywanie o wyzszosci DX z braku FF

Roznica jest kolosalna. FF, czy DX, bierzesz i robisz fotke nie interesujac sie tym, wazne ze masz input i output (pomijajac kwestie dziadowskich obiektywow pewnej firmy). Natomiast spota nie uzyjesz, bo go nie ma...

Kubaman
28-10-2005, 10:24
cena jest tutaj zdaje sie http://www.photoshoot.in/d200.htm - to chyba zciągnięte wczoraj w nocy ze stronki nikonusa .

pozdro
hehe, dobre, cytuję:
"I make no claims as to its authenticity and this information is simply a displaying of the flash file that was put on my computer after visiting this web site."

czyli jak to pewien kolega określił kiedyś "co ciocia powiedziała wujkowi" :lol:
na jakiej podstawie znamy cenę aparatu, który jeszcze nie istnieje :rolleyes:

a co do ceny - faktycznie, zapomniałem że cena D70 musiała ostro spaść, bo wszak to konkurencja dla 350D :D . Oto jak wspaniale wpływa silniejszy konkrurent na poziom cen rodzimej marki. Co do mojej wypowiedzi o różnicy w cenie - przecież sam napisałeś, że szybko spadnie do poziomu 20D, czyli około 1300 USD :rolleyes:

mjastrzebski
28-10-2005, 10:28
Roznica jest kolosalna. FF, czy DX, bierzesz i robisz fotke nie interesujac sie tym, wazne ze masz input i output (pomijajac kwestie dziadowskich obiektywow pewnej firmy). Natomiast spota nie uzyjesz, bo go nie ma...

Trolujesz i basta. Nie bede karmil trola.


Marcin

pn_
28-10-2005, 11:11
przecież sam napisałeś, że szybko spadnie do poziomu 20D, czyli około 1300 USD :rolleyes:

Ale do tego czasu D70 tez spadnie :-)

iczek
28-10-2005, 11:22
Cena D70 sięgnie dna :) I tak to chyba najgorsza inwestycja w ciagu ostatnich 2 lat :) Ten aparat wart jest funta kłaków juz teraz, a po ukazaniu sie na półkach D200 po prostu bedzie za bezcen :)

pn_
28-10-2005, 11:35
Cena D70 sięgnie dna :) I tak to chyba najgorsza inwestycja w ciagu ostatnich 2 lat :) Ten aparat wart jest funta kłaków juz teraz, a po ukazaniu sie na półkach D200 po prostu bedzie za bezcen :)

Nowy jest wart 980 euro z kitem, uzywane ida po 840-880 na ebay.de.

minek
28-10-2005, 12:15
Ale się nagadaliście.
A ja powiem tak. Znając zalety D100 - trwałość, niezawodność, wygoda (dla przyzwyczajonych do gałkologii nikona), jestem przekonany, że D200 to po prostu następca tegoż modelu, o tyle lepszy o ile technologia posunęła się do przodu. Ludzie, którzy pracowali z D100 pewnie kupią teraz D200. Ci, ktorzy używali D70 - i im nie wystarcza - też pewnie zmienią na D200.
Jeszcze jedna grupa - użytkowników systemu Nikona, którzy chcieli wejść w świat cyfrowy, ale na razie brakowało im jakości, funkcjonalności itp - też część z nich pewnie się przy tym modelu przekona.
Nie można mówić o zmianie przyzwyczajeń klientów. Jedna i druga firma (i ze dwie inne też) robi bardzo dobre aparaty i obiektywy. Ludzie na prawdę rzadko kiedy zmieniają cały system z powodu pojawienia się nowego aparatu u konkurencji.
Zatem ten aparat nie będzie konkurencją dla Canona, raczej konkurencją dla poprzednich modeli Nikona.

mjastrzebski
28-10-2005, 12:17
Ale się nagadaliście.
A ja powiem tak. Znając zalety D100 - trwałość, niezawodność, wygoda (dla przyzwyczajonych do gałkologii nikona), jestem przekonany, że D200 to po prostu następca tegoż modelu, o tyle lepszy o ile technologia posunęła się do przodu. Ludzie, którzy pracowali z D100 pewnie kupią teraz D200. Ci, ktorzy używali D70 - i im nie wystarcza - też pewnie zmienią na D200.
Jeszcze jedna grupa - użytkowników systemu Nikona, którzy chcieli wejść w świat cyfrowy, ale na razie brakowało im jakości, funkcjonalności itp - też część z nich pewnie się przy tym modelu przekona.
Nie można mówić o zmianie przyzwyczajeń klientów. Jedna i druga firma (i ze dwie inne też) robi bardzo dobre aparaty i obiektywy. Ludzie na prawdę rzadko kiedy zmieniają cały system z powodu pojawienia się nowego aparatu u konkurencji.
Zatem ten aparat nie będzie konkurencją dla Canona, raczej konkurencją dla poprzednich modeli Nikona.


Amen Bracie!!,

Marcin

Kubaman
28-10-2005, 12:32
Nie można mówić o zmianie przyzwyczajeń klientów. Jedna i druga firma (i ze dwie inne też) robi bardzo dobre aparaty i obiektywy. Ludzie na prawdę rzadko kiedy zmieniają cały system z powodu pojawienia się nowego aparatu u konkurencji.
Veto ! :-)
wystarczy poczytać dpreview.com zwłaszcza gdy pojaiwa się nowy, dobry model na rynku. W USA setki fotografów, robiących zawodowo zmieniło Nikona na Canona. Ci ludzie nie mogli czekać aż ich kochany producent się w końcu namyśli i coś wypuści, oni musieli robić kasę.

Nawet na naszym skromnym forum jest kilka co najmniej osób, które przeszły albo z C do N albo na odwrót. I nie mówię tutaj o cichociemnych, tylko poważnych forumowiczach.


Zatem ten aparat nie będzie konkurencją dla Canona, raczej konkurencją dla poprzednich modeli Nikona.
Przede wszystkim, ale nie tylko. Już pisałem - nikoniarze już go kupili, choć go jeszcze nie ma ;)

pn_
28-10-2005, 12:39
nikoniarze już go kupili, choć go jeszcze nie ma

Kupili, bo daje sie kupic, wyglada na to, ze za rozsadne pieniadze.

5D tez by wszyscy kupili, pewnie tez i wielu Nikoniarzy, gdyby cena byla adekwatna do mozliwosci. A tak, to ludzie niespecjalnie sie pala do kupna 20D z inna nazwa i wieksza matryca, za nieludzkie pieniadze.

Kubaman
28-10-2005, 12:57
trollujesz stary ile wlezie - dlaczego zawsze zbaczasz z głównego tematu :???:
ale do rzeczy..

Kupili, bo daje sie kupic, wyglada na to, ze za rozsadne pieniadze.
stosując twoje ulobione określenie nie wierzę w to co "ciocia wujkowi powiedziała". Dopóki nie zobaczę tego w sklepie, to możesz sobie dumać (być może i słusznie ale to już inna historia).

5D tez by wszyscy kupili, pewnie tez i wielu Nikoniarzy, gdyby cena byla adekwatna do mozliwosci. A tak, to ludzie niespecjalnie sie pala do kupna 20D z inna nazwa i wieksza matryca, za nieludzkie pieniadze.pewnie masz na to jakieś dane statystyczne z bardzo ważnego fotograficznego pisma dla profesjonalistów ;) Głupoty gadasz okropne, sprzedaż 5D idzie świetnie jak na aparat z tej półki. A twoja definicja 5D wygląda tak, jakbyś mówił, że 1DsMk2 to 1DMk2 pod inną nazwą i dwa razy droższy. Kpina.

sv
28-10-2005, 15:22
sposrod wielu zalet 5d ma ta znakomita przewage nad d200, ze jest. d200 to w tej chwili kawalek specyfikacji i kilka fotek w internecie. tyle w temacie d200.

pn_
28-10-2005, 15:33
sposrod wielu zalet 5d ma ta znakomita przewage nad d200, ze jest. d200 to w tej chwili kawalek specyfikacji i kilka fotek w internecie. tyle w temacie d200.

A co to za przewaga, jak cena zaporowa, za te, jak na dzisiejsze czasy, przecietna puszke.

Tomasz Golinski
28-10-2005, 15:37
pn_, chyba sobie jaja robisz. Nieistniejacy aparat jest lepszy, bo ciebie nie stac na istniejacy?

pn_
28-10-2005, 15:38
pn_, chyba sobie jaja robisz. Nieistniejacy aparat jest lepszy, bo ciebie nie stac na istniejacy?

Przepraszam, gdzie pisze, ze jest lepszy?!?

Tomasz Golinski
28-10-2005, 15:41
Piszesz, ze nie jest gorszy. A ze na swiecie nie ma dwoch różnych porównywalnych rzeczy, ktore byłby rownie dobre, ergo jest lepszy. Ale nawet niech tak będzie. Równie dobry istniejący jak i nieistniejący. LOL po prostu

pn_
28-10-2005, 15:43
Piszesz, ze nie jest gorszy.

Gdzie tak niby pisze? Poprosze o cytat, a nie zmyslanie.

KuchateK
28-10-2005, 15:46
Widze ze swietnie wam idzie :twisted: :mrgreen:

Tomasz Golinski
28-10-2005, 15:46
Aha, wiec jest jeszcze smieszniej. 5d jest lepszy, a to ze jest nie jest jego zaleta :lol: :lol: Powiem ci lepiej: wlasnie wymyslilem aparat, ktory jest najlepszy: 100mpx FF itd, ale go nie ma. Czy on wygrywa teraz w Twoim rankingu?

KuchateK
28-10-2005, 15:49
Musisz jeszcze powiedziec ze nei winietuje w rogach i nie ma mydla z zadna z eLek ;)

Niech oni juz ten aparat wypuszcza bo ci desperaci niedlugo zrobia blokade centrali firmy ;)

akustyk
28-10-2005, 15:50
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://forum.naya.org.il/@/Don.t.feed.the.trolls.gif)
Don't feed trolls

pn_
28-10-2005, 16:00
Aha, wiec jest jeszcze smieszniej. 5d jest lepszy, a to ze jest nie jest jego zaleta

To jest zaleta, nic innego nie twierdzilem nigdy. Dalej cos wymyslasz...

pn_
28-10-2005, 16:02
Musisz jeszcze powiedziec ze nei winietuje w rogach i nie ma mydla z zadna z eLek

W ogole Lki sa takie cudowne, ze zdesperowani Canonierzy do co bardziej wymagajacych zadan zapinaja szkla Nikona :mrgreen:

KuchateK
28-10-2005, 16:21
Niestety kolego pn_ to nie byli zdesperowani canoniarze siegajacy po szkla nikona a zdesperowani nikoniarze siegajacy po puszki canona. Oni majac szkiel nikona na set tysiecy musieli je podpinac do canona bo nikon i puszki cyfrowe nie idzie w parze.

snowboarder
28-10-2005, 16:32
Jak napisalem, aparat wydaje sie bardzo fajny, ale tak naprawde
nic wyjatkowego:

10.3MP

96% frame coverage
0.91x magnification

11 area TTL with 1 cross-type
Multi-CAM1000

shutter lag : 52ms


Moim zdaniem jesli to prawda, to Nikon i tak pchla z cena $1700.
Nikoniarze kupia, chocby dla wlasnego spokoju ducha :-), ale
specyfikacje sa takie sobie, szczegolnie AF, ktory mial byc nie wiadomo
jaki. Jesli high ISO bedzie tez takie sobie, to taki aparat nie jest
wart wiecej, niz $1200-1300.
Natomiast taki AF niestety nie daje nadzieji na wiecej crossow w 30D...
Albo moze Canon sie postawi i naprawde walnie 30D na poziomie,
pewnie tez za jakies $1700, wtedy bedzie bezposrednie porownanie do
D200. Moze byc interesujaco :-)

KuchateK
28-10-2005, 16:37
Nie mysle zeby Canon wypuscil nastepnce drozej jak obecny model.

Pewnie nic z udogodnien nie wyjdzie poza to co mamy w 5D. Wyswietlacz, af, iso w wizjer, do tego nieco wieksza matryca 10-12mpix i koniec...

Ale tak naprawde to mniejsze znaczenie ma to co bedzie czy nie jak to ze wiadomo dokladnie kiedy ;)

Kubaman
28-10-2005, 17:30
Nie mysle zeby Canon wypuscil nastepnce drozej jak obecny model.
też tak myślę. 20D miało cenę wyjściową 1500 USD za puszkę, więc myślę, że 30D będzie w graqnicach 1300-1400 USD. Czyli po roku w granicach 1100 USD. Bardzo fajnie, już sie cieszę ;)

snowboarder
28-10-2005, 17:45
też tak myślę. 20D miało cenę wyjściową 1500 USD za puszkę, więc myślę, że 30D będzie w graqnicach 1300-1400 USD.

A ja szczerze wolalbym zeby 30D podsunelo sie troche wyzej w skali
Canona. Realnie Rebel Xt to swietny aparat, mozna spokojnie zalozyc,
ze jego nastepca bedzie jeszcze lepszy. Dlaczego wiec nie pchnac 30D
wyzej, powiedzmy na $2K i dodac najlepszy istniejacy AF? Przypominam
stara spiewke - aparat z 1.6 cropem jest swietny do pewnych zastosowan!
Chcialbym, zeby 30D bylo tym dla 5D, czym 1d MkII N jest dla 1Ds MkII.
Nadal mialoby to sens, ci, ktorzy musza miec trwalosc, wodoodpornosc itd
kupowaliby 1D MkII N, a zwolennicy LZEJSZEJ wersji za cene tych paru
rzeczy - 30D. Poza tym te $500 roznicy na starcie to nie jest koniec
swiata, aktualnie mozna juz bez problemu kupic 20D za $1100.
A szybszy sledzacy AF bylby super!

Kubaman
28-10-2005, 18:03
snowboarder, ale ja nie napisałem , że nie chcę lepszego AF ;) Jeśli w EOSie 33 może być rewelacyjny, to ja nie chciałbym akurat dopłacać 800 USD dla samego AF, bo tyle to kosztują dwie 33ki.

Widzę to mniej więcej tak:
350D ca 700 USD
20, 30 40D itd: ca 1300 USD
5D, 6D itd: ca 2500 USD
1dMkx: ca 4000 USD
1DsMkx: ca 7500 USD

Układa się sensownie, bo zazwyczaj dubluje się cena niższego modelu i nie ma wewnętrzej konkurencji.

Kubaman
28-10-2005, 18:05
A wracając do Af w temacie wątku, to jeśli rzeczywiści D200 będzie miał jeden czyjnik krzyżowy, to rozczarowanie - zwłaszcza po pierwszej prezentacji ze skopiowanymi danymi z D2X. 5d wypada dużo lepiej.

Czacha
28-10-2005, 19:14
ciezko tylko okreslic jak ustosunkowac D200 do 5D - ja bym jednak pozostal przy 20D vs D200.. 5'tka weszla na inny poziom.. zreszta cenowy rowniez ;)

ale co do czego porownywac bedziemy okaze sie, gdy w koncu D200 sie pojawi..

Kubaman
28-10-2005, 20:00
ja bym jednak pozostal przy 20D vs D200.. .
do tego zmierzałem :)

Diabeł
28-10-2005, 21:21
Dzisiaj u nich przeczytalem, ze Canonierzy go (pn_) przekonywali ze spot nie jest niezbedny w aparacie.

Nie często zabieram głos na tym forum, ale ilekroc była mowa w okolicach pomiaru punktowego, na każdym kroku podkreślam że tego w Canonie przy korpusach klasy 20D 30V brakuje i jest to wymieniane jako powazny minus tych aparatów, i nie jestem w tym stwierdzeniu osamotniony.
Zastanawia natomiast mnie jedna rzecz, coś co w Canonie jest be, jeżeli pojawia się później w Nikonie jest super, hiper, jakie będą tłumaczenia synchro z lampą D70 1/500 d200 1/250

Czacha
28-10-2005, 21:53
bo punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia ;)

sv
28-10-2005, 23:32
ciekawe, taka dluga dyskusja o czyms czego niema:)

pn_
29-10-2005, 01:30
ciekawe, taka dluga dyskusja o czyms czego niema:)

No wlasnie. Spot, rzecz nieznana. :mrgreen:

KuchateK
29-10-2005, 01:34
Ja tam wole nie miec spota jak nie miec wogole aparatu :D

pn_
29-10-2005, 01:55
Ja tam wole nie miec spota jak nie miec wogole aparatu :D

Ja tam wole miec dobry aparat ze spotem :D

Broncobilly
29-10-2005, 05:01
Nikon z CMOS-em ? czy dobrze przeczytałem ?

Kubaman
29-10-2005, 07:54
Nikon z CMOS-em ? czy dobrze przeczytałem ?
choć za chwilę pn_ i tak zacznie znów gadać o dupie maryny, to postaram się odpowioedzieć na temat: chyba jednak nie w D200. Z tego co można wyczytać będzie to 10,4MPx CCD. Ale to są tylko spekulacje, bo nikt tego nigdzie oficjalnie nie powiedział.

mjastrzebski
29-10-2005, 08:26
choć za chwilę pn_ i tak zacznie znów gadać o dupie maryny,

Ignorowac. Ignorowac!! Trol niekarmiony umiera smiercia glodowa wzglednie oddala sie na inne "pastwiska".


Marcin

Krakers
29-10-2005, 09:08
Ja tam wole miec dobry aparat ze spotem :D
I na chceniu sie to u ciebie konczy , niema to jak niespelnione marzenia
Slyszalem ze jedna firma tuningowa wypuszcza owiewki do 70tki:) podobno przy wiekszym porwistym wietrze lepiej sie trzyma dloni:)

pn_
29-10-2005, 09:58
Z tego co można wyczytać będzie to 10,4MPx CCD.

Tak, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze bedzie CCD.

pn_
29-10-2005, 10:01
I na chceniu sie to u ciebie konczy , niema to jak niespelnione marzenia

Nie, nie konczy sie. W czerwcu nabylem dobry dslr, z dobrym obiektywem i spotem.


Slyszalem ze jedna firma tuningowa wypuszcza owiewki do 70tki:) podobno przy wiekszym porwistym wietrze lepiej sie trzyma dloni:)

O, to Canonierzy sie uciesza. W akcie desperacji zapinaja juz szkla Nikona, moze tez i do tej owiewki sobie jakas przejsciowke zmajstruja :-)

MarekC
29-10-2005, 10:10
ciekawe, taka dluga dyskusja o czyms czego niema:)
:!: :!:

Krakers
29-10-2005, 12:19
Nie, nie konczy sie. W czerwcu nabylem dobry dslr, z dobrym obiektywem i spotem.



O, to Canonierzy sie uciesza. W akcie desperacji zapinaja juz szkla Nikona, moze tez i do tej owiewki sobie jakas przejsciowke zmajstruja :-)
to sie pochwal co kupiles

pn_
29-10-2005, 13:28
to sie pochwal co kupiles

Lustrzanke cyfrowa i dobry obiektyw

pn_
29-10-2005, 14:57
Z tego co można wyczytać będzie to 10,4MPx CCD

CCD rulez -> http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=1&e=3517

mjastrzebski
29-10-2005, 16:29
CCD rulez -> http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=1&e=3517
Wielkosc piksela na poziomie 7 mln matrycy w formacie DX. Czemu fakt ze toto wykonane w technologii CCD jest ax takie niezwykle?? Na pewnie jest to drogie do wykonania, ale przy tym rozmiarze kawalka krzemu to chyba normalne.


Marcin

pn_
29-10-2005, 16:38
Wielkosc piksela na poziomie 7 mln matrycy w formacie DX. Czemu fakt ze toto wykonane w technologii CCD jest ax takie niezwykle?? Na pewnie jest to drogie do wykonania, ale przy tym rozmiarze kawalka krzemu to chyba normalne.

No ale ciekawe czemu oni tych profi sensorow na boskich CMOSach nie robia :-P

KuchateK
29-10-2005, 16:40
Tak, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze bedzie CCD.
Zebys sie nie zdziwil...


Nie, nie konczy sie. W czerwcu nabylem dobry dslr, z dobrym obiektywem i spotem.
Ktory w tym czasie byl juz ze dwa lata przestarzaly, dodatkowo z mora, bonusami na wyzszych czasach naswietlania (sensor overload), bez hss, bez normalnego gripa, marna migawka elektroniczna robiaca kratke na zdjeciach, bez mozliwosci normalnego skorzystania z optyki m42 czy od contax'a... Nowy soft psujacy af, ostatnie przyznanie sie do wadliwych egzemplarzy i matryca ktora naswietla jak chce. Wymieniac dalej?

Odstosunkuj sie ty od tego spota, bo smiem twierdzic ze ja nadal mam mniej ograniczen w swojej puszce jak ty w twojej.

Co wiecej. O ile twoj apgrejd ostatnio to gniazdko na wezyk (o wlasnie, spota ma a wezyka nie ma :) ), wieksze LCD i pare ******* w sofcie to ja z pewnoscia moge powiedziec ze dostane sporo wiecej z terminem wydania nowej puszki precyzyjnie do pojedynczych dni a nie "moze w tym roku"...


O, to Canonierzy sie uciesza. W akcie desperacji zapinaja juz szkla Nikona, moze tez i do tej owiewki sobie jakas przejsciowke zmajstruja :-)
Juz Ci na ten temat pisalem. Wroc do tego artykulu i przeczytaj go jeszcze pare razy. Moze zrozumiesz kto tam z czym mial problem.


No ale ciekawe czemu oni tych profi sensorow na boskich CMOSach nie robia :-P
Bo to jak zmiana systemu. Duzy wydatek.

pn_
29-10-2005, 17:15
Odstosunkuj sie ty od tego spota, bo smiem twierdzic ze ja nadal mam mniej ograniczen w swojej puszce jak ty w twojej.

Hihihihihihihi. Nie masz spota i juz, chocbys pekl :-P


Ktory w tym czasie byl...

Wszystko to piekne, ale ja mam chociaz co zapiac, a Ty musisz sie meczyc z dziadowskimi denkami, o marketingowej nazwie "boska elka" :-P


Juz Ci na ten temat pisalem. Wroc do tego artykulu i przeczytaj go jeszcze pare razy. Moze zrozumiesz kto tam z czym mial problem.

No przeciez sie ostatnio ustosunkowalem, cytuje: "Buhahahahahahahahahahaha :mrgreen: "



Bo to jak zmiana systemu. Duzy wydatek.

Buhaha po raz drugi. :-)

KuchateK
29-10-2005, 17:29
Widac pn_, ze jak wiekszosc nikoniarzy raczej nie nalezysz do grupy osob z ktorymi mozna normalnie rzeczowo porozmawiac...

Gadaj w takim razie sam ze soba... Szkoda mojego czasu.

pn_
29-10-2005, 17:41
jak wiekszosc nikoniarzy

O Kuchatek, widze, ze znasz tych pare milionow nikoniarzy osobiscie. No coz, NY, swiatowe miasto, nie to co moj zascianek. :mrgreen:

PS. Nie jestem nikoniarzem.

snowboarder
29-10-2005, 17:43
Hihihihihihihi. Nie masz spota i juz, chocbys pekl :-P


Geez, co za idiota! Czy naprawde musimy w kolko tej jego
zrabanej plyty sluchac?
Pokaz chocby jedno zdjecie zrobione przy pomocy tego twojego
boskiego spota, bo poki co to o ile pamietam masz website
z marnej jakosci zdjeciami swojej zacnej rodzinki.
Rozumiem, ze spot potrzebny do produkcji genialnej jakosci zdjec
- pokaz chocby jedno!

mjastrzebski
29-10-2005, 18:03
No ale ciekawe czemu oni tych profi sensorow na boskich CMOSach nie robia :-P
Bo nie potrafia??


Marcin

mjastrzebski
29-10-2005, 18:24
Hihihihihihihi. Nie masz spota i juz, chocbys pekl :-P


Ech, szkoda normalnie gada rece z Toba PN_ do samej rzyci opadaja. Mi sie wydawalo, ze w tym wszystkim o robienie zdjec chodzi. A fakt posiadania spota czy nie w gwarantuje tego, ze kazde zrobione zdjecie bedzie chocby poprawne. Mi osobiscie bardziej by grip'a brakowalo niz spota tak swoja droga.
Ja sie nauczylem i przyzwyczailem do pomiaru skupionego i jest mi z tym dobrze. Zaden spot nie zwalania od myslenia przy pomiarze swiatla.

Takoz z tymi boskimi L-kami o ktroych w kolko opowiadasz. Miales Ty kiedys jakas L-ke?? Ba, jakioekolwiek canonowski obiektyw. Bo jesli nie to tylko powtarzasz zaslyszane obiegowe opinie. A to z zalozenia jest nieobiektywne.
Mozna pieprzyc zdjciea L-ka albo robic swietne najgorszym denkiem od butelki. I vice wersal kolego. I to takze jest nie zalezne od systemu.

Mamy tu sytuacje ze na sile probujemy porownywac dwa aparaty, ktore w inny spsosb realizuja ten sam cel: robienie zdjec. I na sile na poziomie piaskownicy wzglednie starszej grupy przedszkolnej udowadniamy, ze moje na wierzchu. Zygac mi sie juz chce.

Wyluzuj odrobine i idz robic zdjecia jak sam wielokrotnie powtarzasz.


Marcin

snow
30-10-2005, 23:06
Ja to się tylko dziwie że moderator nie zamknął/wyczyścił takiego wątku który już dawno się nie trzyma tematu :roll: i szczerze mówiąc nic nie jest konkretnego wnoszone do tematu :-?

muflon
31-10-2005, 01:22
Pokaz chocby jedno zdjecie zrobione przy pomocy tego twojego boskiego spota
O, ja protestuję ;-) Spot fajny jest i basta, wczoraj w Kolonii/Frankfurcie cykałem sobie zdjęcia z wysokich budynków, spore kontrasty, niebo jasne, ziemia różnie - i po każdej fotce, patrząc na histogram, cmokałem z niedowierzaniem, że tak można się wcelować z naświetleniem :)

Czacha
31-10-2005, 01:27
ja na nowo odkrywam naswietlanie z Mamiyka w reku - o rany.. wiecie ze mozna sie od tego odzwyczaic? niby czlowiek mysli robiac analogiem z pomiarem, czy dslr'em... ale nic tak nie poprawia myslenia jak koniecznosc korzystania z recznych nastaw bez mozliwosci podgladu zdjecia czy histogramu.. bo niby na czym? ;) a swiatlomierz to radziecki wynalazek sprzed 30lat ;)

polecam kazdemu raz na jakis czas zabawe z manulem bez pomocy swiatlomierza.. ale frajda.. a potem jak jeszcze zdjecia dobrze wyjda naswietlone to juz wogle ;)

walic spota.. :mrgreen:

akustyk
31-10-2005, 13:17
ja na nowo odkrywam naswietlanie z Mamiyka w reku - o rany.. wiecie ze mozna sie od tego odzwyczaic? niby czlowiek mysli robiac analogiem z pomiarem, czy dslr'em...

Piotrus!
ale to przeciez taki sam onanizm sprzetowy jak kazdy inny :-) bardziej skoncentrowany na kreceniu galkami niz analizowaniu ostrosci pikseli, ale w gruncie rzeczy ni cholery majacy sie do faktycznego robienia zdjec :-) bo w sumie jeden pies, czy zamiast myslec o zdjeciu, skupiasz sie na kreceniu korbkami czy ocenianiu na ile ostre bedzie to co zrobisz :mrgreen:

nothing personal :-D

pyciu
31-10-2005, 13:21
wczoraj w Kolonii/Frankfurcie cykałem sobie zdjęcia z wysokich budynków (...) cmokałem z niedowierzaniem, że tak można się wcelować z naświetleniem :)

No to pokaż jeszcze efekty, bo ja też cykałem z tych samych punktów ;)
bez SPOTa i efekty też mam zadowalające :)

pzdr.

FOTOGRAF
31-10-2005, 13:30
d 200 za 7 tys... powazna konkurecja dla canon 5d

FOTOGRAF
31-10-2005, 13:31
http://fotoklik.pl/shop.php?pid=5896

Krakers
31-10-2005, 13:49
d 200 za 7 tys... powazna konkurecja dla canon 5d
nie dla 5D tylko dla 20D do 5tki to do piet niedorasta

Tequil
31-10-2005, 16:52
ale za to cena 5D pojdze w doł :D

FOTOGRAF
31-10-2005, 17:47
d-200 to konkurencja do c5d czy do 20d? pytam bo dlugi ten watek a nie chce mi sie tyle czytac;d

KuchateK
31-10-2005, 17:57
Z racji crop'a i rozdzielczosci to 20D i jego nastepca (jakkolwiek sie bedzie zwal).

KuchateK
31-10-2005, 20:31
Jutrzejszy news juz dzis!

Taki sobie watek:
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1021&message=15655242

Jako ze strone zdjeli tutaj link do mirrora:
http://www.fotomagazin.ro/tmp/NikonD200.mht

No wlasnie... Czy to juz? Napewno jutro? ;)

Jesli tak to skad wzieli to CCD? Raczej nie od soniaka...

snowboarder
31-10-2005, 21:13
Flash sync 1/250 (!)

Ciekawe jak machina Nikona(typu Ken Rockwell i inni, patrz tu:
http://www.kenrockwell.com/tech/syncspeed.htm) bedzie to spinowac.
Przeciez 1/250 to skandal, prawdziwy aprat musi miec 1/500 ;-)
Podobnie ciekawe co powiedza o tylko jednym cross point AF i w ogole
systemie AF. To naprawde moze byc zabawne...

snowboarder
31-10-2005, 21:14
O, ja protestuję ;-) Spot fajny jest i basta, wczoraj w Kolonii/Frankfurcie cykałem sobie zdjęcia z wysokich budynków, spore kontrasty, niebo jasne, ziemia różnie - i po każdej fotce, patrząc na histogram, cmokałem z niedowierzaniem, że tak można się wcelować z naświetleniem :)


Przeciez ja nie neguje uzytecznosci pomiaru punktowego.
Ja nie che ogladac twoich zdjec (no, nie jak masz, to pokaz :)),
ja chcialem zobaczyc chocby jedno zdjecie tego natreta, co tu podsrywa
ciagle... Jakos nie moge sie doczekac...

KuchateK
31-10-2005, 21:37
Flash sync 1/250 (!)
Co oni teraz zrobia... Tak nisko upadli... Dobrze ze nie do 1/200, bo wtedy to nawet trabanciarze by z nich smiali :twisted:

gawryl
31-10-2005, 21:38
ja chcialem zobaczyc chocby jedno zdjecie tego natreta, co tu podsrywa ciagle... Jakos nie moge sie doczekac...
stawiam zaklad, ze nie zobaczysz ;) bo natreci maja to do siebie, ze aby go uciszyc trzeba go celnie trafic: Ty to zrobiles i juz sie zamknal. poprzednicy, tylko dyskutowali - a to nie bylo skuteczne...
a swoje ,,podsrywanie'' gdyby mial czym podeprzec, to by podparl - ku chwale jedynie slusznego systemu ;) wiec zaklad moge zakladac :mrgreen:

Tomasz Golinski
31-10-2005, 21:50
on kiedyś pokazał swoje zdjęcia. Ale to, że były kiepskie nie świadczy o tym, że nie ma racji. Najwyżej zwiększa tego prawdopodobieństwo ;)

Paweł
01-11-2005, 00:47
Jakby ktoś miał ochotę sobie ściągnąć pdf-a

http://s62.yousendit.com/d.aspx?id=2KK23RVSNXENI07506CWEQ86B5

Czacha
01-11-2005, 08:48
no to juz jest.. czyli ten watek zamykamy a przenosimy sie tutaj

http://canon-board.info/showthread.php?t=6350