PDA

Zobacz pełną wersję : Zasilacze plenerowe Tronix



Pawel_G
22-04-2010, 07:59
Witam
Na Optycznych pojawiła sę informacja o wprowadzeniu tych zasilaczy do do sprzedaży w Polsce. Mam takie pytanie - czy ktoś je już ma? Czy ktoś używał ich z lampami Powerluxa serii VC? Cena wydaje się bardzo przystępna.
Pozdrawiam

aligator16
22-04-2010, 15:15
No już dawno się pojawiły w polsce. Tutaj, co prawda u żółtych masz test:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=138514
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Aha i jak jesteśmy w tym temacie to czy zamawiał ktoś prosto od producenta (USA) bo cenowo wychodzi to bardzo tanio - ok. 1300 zł za wersje 2400Ws wraz z wysyłką

Pawel_G
22-04-2010, 15:45
Test oczywiście czytałem. W sklepie w Belgii wersja 2400 ws z torbą wychodzi 350 Euro. Mam tylko obawy o kompatybilność z Powerluxami.

sebcio80
22-04-2010, 15:53
No
Aha i jak jesteśmy w tym temacie to czy zamawiał ktoś prosto od producenta (USA) bo cenowo wychodzi to bardzo tanio - ok. 1300 zł za wersje 2400Ws wraz z wysyłką

dolicz sobie cło + VAT bo przy takich rozmiarach przesylki i wadze na 100% dojdzie
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

W sklepie w Belgii wersja 2400 ws z torbą wychodzi 350 Euro. Mam tylko obawy o kompatybilność z Powerluxami.

jakiś link?

Oskarze
22-04-2010, 20:46
dolicz sobie cło + VAT bo przy takich rozmiarach przesylki i wadze na 100% dojdzie

dogadaj sie z gosciem/sklepem zeby ci wyslali nie UPS em albo innym takim tylko zwykla morska paczka(zalezy jeszcze skad zamawiasz) jakis Polamer najlepiej. Pod tym wzgledem najlepiej przez ebaya bo najpredzej sie z gosciem dogadasz- sprzet ci wysyla np. w niefirmowym pudelku, a papiery osobno w kopercie. A jak masz jakis znajomych w usa to tez mozesz ich wykorzystac.
Tak czy siak, ryzyko z clem jest spore. Ale jak w paczce nie bedzie papierow to urzad celny nie dowali Ci odrazu monstrualnej kwoty. Dostaniesz uprzejmy list z prosba o przyslanie faktur albo czegos na podstawie czego moga ustalic wartosc. Ja zawsze do nich dzwonie i mowie ze mi poginely albo cos w tym stylu i wpisuje maksymalnie zanizona wartosc :D

sebcio80
22-04-2010, 20:59
ja tak szukajac w necie u kolegów w UE jakiś lepszych cen znalazłem takie ciekawe ofery, właśnie w Belgii:
http://shop.fotorubens.be/catalogsearch/result/?dir=desc&q=tronix&x=35&y=8

sklep jest chyba jednak jakis podejrzany bo wystapuje pod roznymi nazwami, i innymi domanami z taka sama grafika i asortymentem

wszedzie indziej, ceny sa podobne i wynosza ~450EU

tu jeszcze holendarki sklep i tez cena podajrzanie nika 329EU:
http://www.fotokonijnenberg.nl/product/1372733/tronix_explorer_agregaat_2400ws_xt.html

Pawel_G
22-04-2010, 22:08
Dokładnie o ten sklep mi chodziło. Wysyłają do Polski za 20 Euro więc w sumie zakup wychodzi 350 euro.

sebcio80
22-04-2010, 22:13
Dokładnie o ten sklep mi chodziło. Wysyłają do Polski za 20 Euro więc w sumie zakup wychodzi 350 euro.

coż, mozesz sprobowac kupic,

ja Ci powiem szczerze ze nie wierze w taki zakup, cena jest taka jak w USA, a cło i podatek musza dojsc, wiec dla mnie to wszystko jest podejrzane

kondeusz
04-05-2010, 13:18
Pozwolę sobie zabrać głos w tej dosyć krótkiej dyskusji, jako, że miałem do czynienia jakieś 2 tygodnie temu z Explorerem XT w wersji pierwotnej bez oznaczenia SE.

Lampy ładują się nieco dłużej niż podpięte pod prąd w gniazdku. Równomierność ładowania lamp bez zarzutu. Na obudowie widnieją 3 diody sygnalizujące stopień zużycia akumulatora, co mnie osobiście ułatwiło pracę, bo miałem chociaż względny obraz możliwości generatora.

Co mi się nie podobało, to wejście na wtyczki. Poprzez swoją uniwersalność, wejście bardzo słabo trzymało wtyczkę i nawet niewielki ruch kabla sprawiał, że wtyczka wypadała z generatora. Przyznam, że jeżeli sam zainwestuję w generator, to chyba kupię jakąś przejściówkę np. z angielskiej na wtyczkę europejską, żeby nie było niepotrzebnego luzu.

Jak się dowiedziałem w międzyczasie, nowa wersja generatora z oznaczeniem SE, ma rozwiązany problem "luzów" na wtyczkach i ponoć są bardziej dostosowane do europejskich wtyczek, przez co problem luzu zniknął. Na ile zostało to rozwiązane - nie wiem - gdyż nie miałem nowej wersji w ręki. Przekazuję informację od importera sprzętu, któremu przekazałem swoje spostrzeżenia na temat urządzonka.

Nie wiem na ile to jest niepokojące, na ile nie, ale w momencie włączenia pilotów w lampach i wyzwolenia błysku, piloty dosyć intensywnie mrygały paręnaście razy, aż lampa się naładowała, po czym świeciły poprawnie ciągłym światłem.

Generatory pracowały z lampami Powerlux VC 500 i VC 200. Niestety na testy nie zabrałem swojej VC 1000, ale skoro poprzednie chodziły bez problemu, to prawdopodobnie najmocniejsza też będzie działać. Testowałem je zarówno podłączone razem (500 + 200) oraz solo 500, a potem 200 i wszystko działało. Niestety bardzo szybko zrezygnowałem z korzystania z dwóch lamp jednocześnie ze względu na wcześniej wspomniany fakt luźnego mocowania wtyczek, przez co zawsze kabel jednej z lamp wypadał z "kontaktu" generatora.

Co mnie przyjemnie zaskoczyło, to mimo wszystko rozmiar. Spodziewałem się czegoś na prawdę sporego, a tu takie małe cuś. Trochę generator ważył, ale mnie to osobiście nie przeszkadzało.

W większości przypadków wyzwalana była VC 500 na pełnej mocy. Ze 20 razy została dodatkowo odpalona VC 200 na pełnej mocy. A na końcu przez ok. 20-30 minut lampy chodziły z włączonymi pilotami. Łącznie zostało wykonanych ok. 300-350 błysków, a akumulator zaczął pokazywać, że została mu jeszcze połowa mocy :) Tak więc, wg mnie, przyjemnie.

micles
09-05-2010, 22:00
Jakiś backstage gdzieś jest? Głównie zależy mi na ujrzeniu wielkości tego produktu.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Dobra, już widzę, na nikonie jakieś foty są.

Pawel_G
11-05-2010, 11:24
kondeusz dzięki za opinię tym bardziej jest cenna z uwagi na to że test wykonywałeć na Powerluxach - ja mam dwie VC400. Czy to mryganie pilotów podczas ładowania występowało przy mocy pilotów zsynchronizowanej z mocą palników czy przy ustawionych stałych wartościach? Wydaje mi się że powodem mogła być właśnie moc pilotów w Powerluxach - do modelu VC400 piloty mają moc 150W a modele powyżej już 250W. Jeśli obie lampy mialy ustawioną stałą moc pliotów na 6.0 to przy dwóch podpiętych mogło dojść do takiego mrugania, ponieważ Tronix ma moc stałą na wyjściu max 350W.

kondeusz
11-05-2010, 12:32
kondeusz dzięki za opinię tym bardziej jest cenna z uwagi na to że test wykonywałeć na Powerluxach - ja mam dwie VC400. Czy to mryganie pilotów podczas ładowania występowało przy mocy pilotów zsynchronizowanej z mocą palników czy przy ustawionych stałych wartościach? Wydaje mi się że powodem mogła być właśnie moc pilotów w Powerluxach - do modelu VC400 piloty mają moc 150W a modele powyżej już 250W. Jeśli obie lampy mialy ustawioną stałą moc pliotów na 6.0 to przy dwóch podpiętych mogło dojść do takiego mrugania, ponieważ Tronix ma moc stałą na wyjściu max 350W.

Moc lampy na 6.0, a piloty ustawione były na pełną moc bez synchronizacji mocy z mocą palników. Oryginalne piloty mi już siadły dawno temu i teraz mam zamontowane nie firmowe 250W (chyba).

Tak jak piszesz, to mogło być przyczyną.

W VC1000 ostał mi się jeszcze oryginalny pilot to na najbliższym weekendowym plenerze, będę miał okazję przetestować ponownie zasilacz :)

Pawel_G
11-05-2010, 15:05
Sprawdź koniecznie czy zjawisko to występuje przy mniejszych mocach pilotów - najlepiej zaczynając od wartości minimalnych. Bardzo mnie ciekawią wyniki bo nie powiem ale mam chrapkę na tego Explorera XT. Już świetną wiadomoscią jest to że pracuje z Powerluxami, ponieważ do tej pory w tabeli zgodności nie było danych o lampach serii VC.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
PS Ja oba piloty mam oryginalne o mocy znamionowej po 150W każdy więc teoretycznie powinny przy pełnej mocy mieścić się w zapasie 350W jaki oferuje Explorer XT.

andres
19-05-2010, 11:16
Mam takie pytania odnośnie tego generatora....
1. Napisane jest że może być zasilany prądem z gniazda zapalniczki 14V (!!!) ale o ile się nie mylę to w większości przypadków instalacja jest na 12V więc pytanie brzmi czy nie sprawia to kłopotu?
2. Czy jest możliwość jednoczesnego podpięcia do gniazda zapalniczki (w pracującym samochodzie) i pracowania z tym generatorem jednocześnie? Przy dłuższych sesjach mogłoby to być przydatne.

Przemek Lipski
03-07-2010, 21:31
Mam takie pytania odnośnie tego generatora....
1. Napisane jest że może być zasilany prądem z gniazda zapalniczki 14V (!!!) ale o ile się nie mylę to w większości przypadków instalacja jest na 12V więc pytanie brzmi czy nie sprawia to kłopotu?

Instalacja samochodowa ma w trakcie ładowania ok. 13,8V (znaczy przy włączonym silniku) i stąd owe 14V (zresztą naładowany akumulator ma też więcej niż 12V...). A na wyłączonym silniku nie ryzykowałbym podłączania takiego ustrojstwa, bo potem mógłbyś nie odpalić silnika...

fotoellite
04-07-2010, 00:27
można też zakupić dodatkowy akumulator do tego zasilacza z tym że wiąże się to z jakimś tam wydatkiem i wtedy prądu będzie raczej wystarczająco dla każdej sesji plenerowej :)

Dzygit-Dublin
29-09-2010, 05:38
ja tak szukajac w necie u kolegów w UE jakiś lepszych cen znalazłem takie ciekawe ofery, właśnie w Belgii:
http://shop.fotorubens.be/catalogsearch/result/?dir=desc&q=tronix&x=35&y=8

sklep jest chyba jednak jakis podejrzany bo wystapuje pod roznymi nazwami, i innymi domanami z taka sama grafika i asortymentem

wszedzie indziej, ceny sa podobne i wynosza ~450EU

tu jeszcze holendarki sklep i tez cena podajrzanie nika 329EU:
http://www.fotokonijnenberg.nl/product/1372733/tronix_explorer_agregaat_2400ws_xt.html


to jest jedna filia sebcio80 a ten link jest to wersji pierwszej nie SE

ja kupowałem w Belgii http://shop.studio73.be/ a wysyłany był z Holandii.
Doszedłem przez tranking paczki
Szedł poczta ok tyg do mnie.
Nie testowałem bo bo nie mam lamp.


może komuś się przyda.
przy zakupie dodajesz do koszyka xt se + shipping cost extra 20 eu stworzyli taki produkt i dajesz odbiór w sklepie.
Tydzień i masz w domu 409 eu mnie wyniósł najtanszy ne ebay ok 408 £+ wysyłka wiec jest ok.


Darek
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
edit :

Dzięki za pierwszego linka sebcio80 szukałem w pl + wysyłka ale ceny powalają, dzięki tobie mam 100 w kieszeni.

Dzygit-Dublin
01-12-2010, 02:06
pytanie :)


czy ktos uzywa battery packa do tronixa nie musi byc orginalny moze byc diy ???
jak to sie zachowuje ?

Podlaczam pod niego generator i wysysa moc jak dobry wampir na jednej lampie choc nie jade na full:)

Darek

Przemek Lipski
01-12-2010, 03:35
Hmmm, dziwne. Ja całą sesję robię na Tronixie i nie ma problemu z brakiem mocy. Używałem zawsze z lampa 1000Ws (oczywiście nie zawsze na pełnej mocy). Pilota wyłączasz oczywiście?

Dzygit-Dublin
01-12-2010, 04:53
sie ma Przemek


Pilot wyl.

Sesji nie robiłem mam od poniedziałku lampy w domu i się bawię.
Umówiłem sie wstępnie na parę fot akcji wiec testuje sprzęt

Tronix dobrze działa i jest ok tylko brakuje mu mocy ale w końcu jest tylko 2400.

Widzisz trafił mi sie bowens 3000ws w cenie elinchroma wiec brałem bez zastanowienia z tym generatorem tronix trochę ma pod górkę i tak myślę co by było jak by mu akumlator samochodowy podpiąć mocy nie przeskoczę ale czas ładowania by się skrócił i życie na baterii.

Darek
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Pobawię sie do grudnia jak nie będzie spełniał moich oczekiwań to po prostu sprzedam go lub zamienię na rangera rx bo do studia jest super jak na razie walczę z mobilnością jego.

aligator16
17-01-2011, 23:46
Trochę odświeżę temat ;]
Robił ktoś samemu battery pack do tronixa? Chodzi mi dokładnie o końcówkę do podłączenia do tronixa - w studyjne.com kosztuje 170zl i jakoś nie widzi mi się wydawanie takiej kasy na kawałek plastiku ;] Są jakieś zamienniki czy coś?

Dzygit-Dublin
17-01-2011, 23:54
witam

Sa zamienniki a raczej to samo - widzialem w sklepie ale nie sprawdzalem jeszcze , sprzet muzyczny jest podlaczany na takie kable


https://canon-board.info/imgimported/2011/01/SpeakonExplodedNL4-1.gif
źródło (http://toonz.ca/bose/wiki/images/9/9a/SpeakonExplodedNL4.gif)

link
http://toonz.ca/bose/wiki/index.php?title=B1_Cable_Connections

Darek

magart
18-01-2011, 00:13
A przez przypadek nie można tego podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej?
Wtedy wystarczy kupić takie gniazdko za kilka zł i podłączyć pod akumulator/battery pack.

aligator16
18-01-2011, 00:22
A przez przypadek nie można tego podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej?
Wtedy wystarczy kupić takie gniazdko za kilka zł i podłączyć pod akumulator/battery pack.

Z zapalniczki da się tylko ładować urządzenie, mi chodzi o zwiększenie liczby błysków juz podczas robienia zdjęć.

Dzygit-Dublin wielkie dzięki, fakt sprzęt muzyczny jest podłączany przez takie wtyki. Dla innych link do tego wtyku (na 99%):

http://www.konsbud-audio.pl/index.php?page_id=4&detailed=1&product_id=274

Na alledrogo chodzi po 23 zł.. i pomyśleć ile ludzie zarabiają na takich głupotach ;]

Dzygit-Dublin
18-01-2011, 03:00
Na alledrogo chodzi po 23 zł.. i pomyśleć ile ludzie zarabiają na takich głupotach ;]

Ja przypadkiem znalazlem to sklepie bo szukalem czesci do wyzwalania aparatu, kabel do pw z n3.
jeden stereo jack + 20 cm kabla + wtyczka canona n3 = 168 euro to dopiero przebitka :P

pozdrawiam
Darek

Kolekcjoner
18-01-2011, 04:40
Dzygit-Dublin wielkie dzięki, fakt sprzęt muzyczny jest podłączany przez takie wtyki. Dla innych link do tego wtyku (na 99%):

http://www.konsbud-audio.pl/index.php?page_id=4&detailed=1&product_id=274

Na alledrogo chodzi po 23 zł.. i pomyśleć ile ludzie zarabiają na takich głupotach ;]

Wiesz to zależy jak do tego podchodzisz. Jeśli od takiej "głupoty" zależy Twój zarobek, dobre imię, stracone nerwy etc. to nigdy nie kupisz podróbki. Ja miałem trochę kabli z takimi końcówkami ale po złych doświadczeniach (potrafi się rozlecieć albo zaklinować w gnieździe) kupuję wyłącznie oryginały Neutrika.
Dodatkowego "smaku" nabiera to w przypadku złączy powercon gdzie płyną niemałe prądy przy sporych napięciach.
Mam nadzieję że mi wybaczycie ten offtop - to takie moje zawodowe skrzywienie :mrgreen:.

Te złącza tu pokazane (speacon) można kupić w wersji od dwu do ośmio-polowych - podstawowe (dwupinowe) nawet oryginały nie są tak drogie więc chyba warto IMHO kupić firmowe. Przy tym należy pamiętać że te złącza były projektowane raczej na niezbyt duże napięcia (rzędu 70V) i spore natężenia (kilka, kilkanaście amper). Parametry złącza powercon trochę się różnią głównie to większe napięcie znamionowe (400v), no i są one solidniejsze i lepiej uszczelnione. Pamiętać też należy, że jest ich kilka niezamiennych typów.

Dzygit-Dublin
18-01-2011, 05:03
Wiesz to zależy jak do tego podchodzisz. Jeśli od takiej "głupoty" zależy Twój zarobek, dobre imię, stracone nerwy etc. to nigdy nie kupisz podróbki. Ja miałem trochę kabli z takimi końcówkami ale po złych doświadczeniach (potrafi się rozlecieć albo zaklinować w gnieździe) kupuję wyłącznie oryginały Neutrika.
Dodatkowego "smaku" nabiera to w przypadku złączy powercon gdzie płyną niemałe prądy przy sporych napięciach.
Mam nadzieję że mi wybaczycie ten offtop - to takie moje zawodowe skrzywienie :mrgreen:.

Te złącza tu pokazane (speacon) można kupić w wersji od dwu do ośmio-polowych - podstawowe (dwupinowe) nawet oryginały nie są tak drogie więc chyba warto IMHO kupić firmowe. Przy tym należy pamiętać że te złącza były projektowane raczej na niezbyt duże napięcia (rzędu 70V) i spore natężenia (kilka, kilkanaście amper). Parametry złącza powercon trochę się różnią głównie to większe napięcie znamionowe (400v), no i są one solidniejsze i lepiej uszczelnione. Pamiętać też należy, że jest ich kilka niezamiennych typów.

Dzieki za informacje Kolekcjoner tego nie wiedzialem.

wlasnie zlalazlem ze jest ich troche
http://www.neutrik.com/fl/en/audio/203_1970434001/powerCON_group.aspx

Darek

Dzygit-Dublin
29-01-2011, 23:17
Witam

Dziś testowałem tronixa 2400se w terenie mocy wystarczyło na ok 150 strzałów z dwoma lampami.
Druga bateria jest nie zbędna jak chcesz sie bawić dłużej, moc lamp ok 50% co przy dwóch na tym samym kanale średnio 750w.

Jedyne co mnie martwi to ze nie mogę podpiąć lamp do 2 kanałów bowensa generatora a + b bo wtedy nie wytrzymuje ładowania prąd za duży i sie wywala- nawet na min 250w.
Działa tylko a lub b ale nie idzie zrobić rożnej mocy poszczególnych lamp.
:confused:

Wiec trochę bieda .
ogólnie to

Tronix robi robotę daje 220v tam gdzie go nie ma do jednej lampy ok dwie hmm zależy jakie.

Darek

aligator16
09-02-2011, 19:12
Ja już do swojego tronixa kupiłem 2 aku 20ah (ciekawe jak będzie z wydajnością), kable i końcówki też, i mały problemik: nie wiecie może jaka jest polaryzacja w tej wtyczce? (gdzie plus a gdzie minus)

Dzygit-Dublin
09-02-2011, 20:15
Ja już do swojego tronixa kupiłem 2 aku 20ah (ciekawe jak będzie z wydajnością), kable i końcówki też, i mały problemik: nie wiecie może jaka jest polaryzacja w tej wtyczce? (gdzie plus a gdzie minus)

tez sie zastanawialem i najlepiej to podpiac miernik i sprawdzic skoro aku extra ma byc podlaczony jako zrodlo zasilania ciaglego do istniejacego obwodu to powinno byc jakies juz napiecie na wtyczce popatrze u siewbie jak miernik odzyskam - to teoria a jak jest rzeczywiscie to nie sprawdzalem
Darek

micles
09-02-2011, 20:16
Zmierzyć miernikiem?

Dzygit-Dublin
09-02-2011, 20:21
ok moge prosciej
wzisc miernik elekryczny ustawic na dc , dwa kable podpiac pod tronixa gdzie przychodzi bateria i zobaczyc polaryzacje , jesli z bazaru miernik to lipa lepszy pokaze gdzie + lub minus .

Darek

wiem ze mam skroty myslowe , zboczenie zawodowe ale chyba teraz jasniej co ??

aligator16
09-02-2011, 20:33
Dobra to wezmę tronixa do pracy i się pomierzy ;] Bo podłączałem już świeże aku pod niego, ale żeby chociaż to miało jakąś sygnalizację że jest zewnętrzne źródło prądu ;]

Dzygit-Dublin
09-02-2011, 20:45
Zmierzyć miernikiem?


Dobra to wezmę tronixa do pracy i się pomierzy ;] Bo podłączałem już świeże aku pod niego, ale żeby chociaż to miało jakąś sygnalizację że jest zewnętrzne źródło prądu ;]

nie wiem czy bedzie mialo jakies wskazniki lub diody w w terori podpinasz sie do istniejacego akumlatora / zrodla zasilania.

podlaczyles aku do tronixa i dziala ???

jak nie ma dymu to znaczy ze znalazles polaryzacje ale lepiej sprawdzic

Darek

aligator16
09-02-2011, 20:55
Podłączałem dwie różne polaryzacje, wszystko działało ale to na pewno z wewnętrznego aku. A co do polaryzacji - ta wtyczka ma 3 piny, więc możliwości są nie 2 a 6 jak dobrze liczę ;)

aligator16
26-02-2011, 23:10
Podłączałem miernik pod wszysktkie możliwe kombinacje, na każdym brak jakiegokolwiek napięcia, testowane na biegu jałowym i przy ładowaniu lamp ;] Jakieś pomysły?

micles
26-02-2011, 23:35
Masz popsuty miernik. Albo niewłączony :P

aligator16
26-02-2011, 23:38
Masz popsuty miernik. Albo niewłączony :P

Niestety nie, wszystkie aku sprawdzałem jakie mam i wskazuje ok ;]

Przemek Lipski
27-02-2011, 02:45
ok moge prosciej
wzisc miernik elekryczny ustawic na dc , dwa kable podpiac pod tronixa gdzie przychodzi bateria i zobaczyc polaryzacje , jesli z bazaru miernik to lipa lepszy pokaze gdzie + lub minus .

Darek

wiem ze mam skroty myslowe , zboczenie zawodowe ale chyba teraz jasniej co ??

Darku, po pierwsze nawet najtańszy miernik cyfrowy z bazaru pokaże polaryzację pojawi się "-" przy wskazaniu napięcia jeżeli zamienisz polaryzację...
Po drugie, to po co kombinować z tymi pomiarami jak na zasilaczu pod gniazdem dodatkowej baterii jest narysowany schemacik z polaryzacją gniazda. Wewnętrzny styk to "+", a zewnętrzny "-".
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Podłączałem dwie różne polaryzacje, wszystko działało ale to na pewno z wewnętrznego aku. A co do polaryzacji - ta wtyczka ma 3 piny, więc możliwości są nie 2 a 6 jak dobrze liczę ;)

Gniazdo dodatkowego zasilania w Tronixie wygląda tak:


https://canon-board.info/imgimported/2011/02/wIMG_9350-1.jpg
źródło (http://www.przemeklipski.com/wIMG_9350.jpg)

Ten styk na górze jest używany o ile się nie mylę do blokowania wtyku i do podłączenia przewodu ochronnego przy zasilaniu sieciowym.
Nie ma za dużo kombinowania tutaj...
Oczywiście może być tak, że schemat połączeń dotyczy tylko tego gniazdka na dole :))) Ale to by było trochę bez sensu...

Adso
27-02-2011, 10:43
a na dodatek pod gniazdkiem jest dokładnie narysowane gdzie plus z gdzie minus

aligator16
27-02-2011, 11:36
a na dodatek pod gniazdkiem jest dokładnie narysowane gdzie plus z gdzie minus

Ten schemat jest na pewno to tego połączenie niżej, bo można by było też tak podłączyć:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/1848/wimg9350.jpg)

Nikt nie ma oryginalnego przewodu? :)

aligator16
27-02-2011, 14:22
Chyba to będą 2 skrajne styki w złączu jak dobrze widzę, polaryzacja taka jak na filmiku:
http://www.youtube.com/user/innovatronix#p/u/39/pEvquS-4lXQ

I teraz pytanie: czy jeżeli podłącze wszystko prawidłowo to czy na zewnętrznym aku podczas ładowania lamp będzie widoczny jakiś spadek napięcia na mierniku?

Przemek Lipski
27-02-2011, 15:58
Spadek napięcia chyba powinien być zauważalny przy obciążeniu zasilacza, ale można wpiąć amperomierz i mierzyć prąd.

lukaszr
08-06-2012, 10:11
Może skonkretyzuję obrazek aligator16 ponieważ jest on nieco nieprecyzyjny. Próbowałem wg niego podłączyć zewnętrzne aku i niestety nie działało dlatego też wczoraj skonsultowaliśmy to i skonfrontowaliśmy z Tronixem. Prawidłowe podłączenie jest takie:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img33.imageshack.us/img33/2923/63726550.jpg)

Przy okazji napisałem do producenta i przesłał mi opis podłączenia wtyku:


The connections should be this way:

Line "L" = Battery +
Neutral "N" = Battery -
Gnd sign = also connected to Battery +, Line and Gnd is internally connected inside the connector housing.


Myślę, że teraz wszystko będzie jasne. Po podłączeniu napięcie spadło mi na aku o 0,9V (z 26,3V), a pobór prądu w momencie pracy Tronixa bez obciążenia to 0,9A.