PDA

Zobacz pełną wersję : Wyniana plyty glownej w 5D we wlasnym zakresie.



yellowpliszka
21-04-2010, 21:56
Mam uszkodzone 5D, serwisie zaspiewali mi kosmiczns kwote za naprawe wraz z czesciami, za duzo. Moge tez dostac of kolegi jego starego 5d ktory mial zepsutego cos z migawka a on go nie chce naprawiac, moge go dostac za darmo. Z wymiana tej plytki nie bede mial problemu, natomiast nie wiem czy potrzebne jest specjalistyczne oprogramowanie. Czy ktos z forumowiczow robil juz cos takiego we wlasnym zakresie?

Cordant
21-04-2010, 22:09
we własnym zakresie? Ja bym to zostawił, bo można oba body do końca rozwalić.
Na Twoim miejscu (oczywiście po upewnieniu się, że wszystko będzie OK) wziąłbym obie puszki i poszedł do serwisu i opisał problem, tam na pewno by mieli jakieś doświadczenie w takiego typu akcjach. Koszt pewnie by jakiś był, ale na pewno mniej niż na Żytniej

K.Olszewski
21-04-2010, 22:11
we własnym zakresie? Ja bym to zostawił, bo można oba body do końca rozwalić.
Na Twoim miejscu (oczywiście po upewnieniu się, że wszystko będzie OK) wziąłbym obie puszki i poszedł do serwisu i opisał problem, tam na pewno by mieli jakieś doświadczenie w takiego typu akcjach. Koszt pewnie by jakiś był, ale na pewno mniej niż na Żytniej

Ja bym wymienił, jak masz okazje dostać część za free. Oprogramowanie nie jest potrzebne, trzema tylko b. uważać żeby nie pourywać taśm łączeniowych. Robiłem swapa płyty głównej w 40D i wszystko działało jak należy. Pozdrawiam

iso
21-04-2010, 22:25
a może weź kumpla piątke i napraw migawkę :)

arteck
22-04-2010, 00:27
a może weź kumpla piątke i napraw migawkę :)

heh..to chyba najsłuszniejsze rozwiązanie...

yellowpliszka
22-04-2010, 17:47
Chyba zdecyduje sie na wymiane plyty. Prawdopodobnie dojdzie jeszcze do wymiany plyty DC/DC, tak sugerowal serwisant. O ile wymiana plyty glownej nie powinna stanowic problemu, toplyta DC/DC jest jak widzialem w katalogu w trudno dostepnym miejscu.
Czy zna ktos fotograficzna badz graficzna instrukcje dobrania sie do tej czesci? Kiedys widzialem taka jesli chodzi o przerobke aparatu na infrared. Byla bardzo czytelna, kolejno wyjasniala co nalezy demontowac. Moze I jest co w sieci jak sie dobrac do plyty DC/DC...?

sebcio80
22-04-2010, 18:11
Chyba zdecyduje sie na wymiane plyty. Prawdopodobnie dojdzie jeszcze do wymiany plyty DC/DC, tak sugerowal serwisant. O ile wymiana plyty glownej nie powinna stanowic problemu, toplyta DC/DC jest jak widzialem w katalogu w trudno dostepnym miejscu.
Czy zna ktos fotograficzna badz graficzna instrukcje dobrania sie do tej czesci? Kiedys widzialem taka jesli chodzi o przerobke aparatu na infrared. Byla bardzo czytelna, kolejno wyjasniala co nalezy demontowac. Moze I jest co w sieci jak sie dobrac do plyty DC/DC...?

czytaj co pisza koledzy, jesli w tamtej 5D kolegi to tylko migawka to wymiana jej na nowa to bodajze 950 zł - niby duzo ale masz kolejne 100 tyś zdjec do wysptrykania

a jesli juz chcesz samemu cos wymieniac to chyba tez latwiej bedzie przelozyc migawke

yellowpliszka
30-04-2010, 15:15
Plyte juz mam, teraz mam problem z lutowaniem.. Kilka elementow nalezy rozlutowac I pozniej ponownie polaczyc. Czy potrzebna jest jakas specjalna lutownica? Slyszalem ze uzywa se tez specjalnych mat elektrostatycznch na ktorych se lutuje takie plytki, maty te sa chyba uziemione zapobiegajac zniszczeniu ukladow na plytce. Czym ja mozna zastapic?

piotrek72t
30-04-2010, 15:21
Czym ja mozna zastapic?
jakimkolwiek przewodzacym i uziemionym materialem...ale bym nie popadał w skrajności wystarczy abyś przed lutowaniem "rozładował" sie dotykając np kaloryfera.

yellowpliszka
30-04-2010, 15:39
jakimkolwiek przewodzacym i uziemionym materialem...ale bym nie popadał w skrajności wystarczy abyś przed lutowaniem "rozładował" sie dotykając np kaloryfera.

Jaki material I jak go uziemic?

piotrek72t
30-04-2010, 15:50
Jaki material I jak go uziemic?
folia aluminiowa , co do uziemiania polecam... kaloryfer, a szczegółowiej instalację grzejną ( wypadałoby zeskrobać trochę farby )

yellowpliszka
30-04-2010, 16:26
Moze Pracowac na jakiejs metalowej plytce z kabelkiem podlaczonyn do kaloryfera?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

folia aluminiowa , co do uziemiania polecam... kaloryfer, a szczegółowiej instalację grzejną ( wypadałoby zeskrobać trochę farby )

Super! Dziekuje!