PDA

Zobacz pełną wersję : Do jakiego formatu skonwertowac plik video aby moc go ogladac na LCD 5DMKII?



yellowpliszka
21-04-2010, 14:40
Jak wyzej, chcialbym przkonwertowac fragmenty filmow tak aby je zaprezentowac na wyswietlaczu body aparatu. Jakim programem to zrobic I do jakiego formatu zapisac? To samo pytanie mam odnosnie zdjec, po nie wszyskie jpg zapisane na karte np. komputera as wyswietlane przez aparat.

Tommii
22-04-2010, 11:16
Czy 5DMKII ma możliwość kręcenia filmów?
Jeśli tak to nic prostrzego jak nagrać film, zobaczyć w jakim formacie zapisuje puszka i do tego samego skonwertować własne wideo.
Jesli nie to raczej nie ma szans odtworzyć wideo przy pomocy tej puszki.
Jeśli aparat nie obsługuje plików wideo to nie odtworzysz na nim takich plików.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Na stronie Canona w specyfikacji produktu jest napisane w jakim formacie zapisuje pliki wideo.

micles
27-04-2010, 11:47
Dodam również, że być może konieczne będzie nadpisanie nagłówków pliku, bo może w nich są jakieś flagi informujące o tym czym został nakręcony film i aparat może na to patrzeć.

Doktor_Zło
27-04-2010, 12:20
Czy 5DMKII ma możliwość kręcenia filmów?
Jeśli tak to nic prostrzego jak nagrać film, zobaczyć w jakim formacie zapisuje puszka i do tego samego skonwertować własne wideo.
Jesli nie to raczej nie ma szans odtworzyć wideo przy pomocy tej puszki.
Jeśli aparat nie obsługuje plików wideo to nie odtworzysz na nim takich plików.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Na stronie Canona w specyfikacji produktu jest napisane w jakim formacie zapisuje pliki wideo.

to tak jakbyś wrzucił jakiegoś jpega na karte i próbował zobaczyć na aparacie-a tego się nie da

Sober
27-04-2010, 12:38
jak się nie da, jak się da :)

micles
27-04-2010, 13:50
Da się, da.

mxw
27-04-2010, 20:02
da się, tylko pliki muszą być zapisane w odpowiednim katalogu (np. \DCIM\100CANON) i muszą się odpowiednio nazywać.



ostatnio przypadkowo wsadziłem niewyczyszczoną kartę z RAWami (!) z 7D do starego 350D - i aparat bez problemu pokazał wszystkie zdjęcia z pełną możliwością powiększania (więc chyba nie miniaturki JPG, ale pewności nie mam), jedynie filmy pokazywał jako 'corrupted data'.

natomiast skala postępu też dała znać o sobie:
po usunięciu 20 RAWów 7D na karcie przybyło miejsca na... 70 RAWów 350D :grin: