PDA

Zobacz pełną wersję : 400D w trybie RAW+JPEG nie robi RAWów, tylko same .jpg



Tolek
20-04-2010, 23:24
Witam!
Tak jak w temacie, mam 400D ze szkiełkiem 17-85 IS USM, pucha ma już w sumie 2 lata. Ostatnio zacząłem robić zdjęcia w trybie RAW+JPEG. Wszystko fajnie, pięknie, tyle że gdy podłączam aparat do komputera, to wyświetlają mi się same pliki jpg. Po dwa dla każdego zdjęcia, jeden nazywa się "IMG_XXXX", a ten drugi z kolei "IMG_XXXX(XX)" (X - cyfry). Gdy otwieram pliki w photoshopie, to nie otwiera mi się menu do edycji rawów (CS3).
W niedzielę, gdy podłączyłem aparat u kolegi, jedna grupa plików miała rozszerzenie .crt2, ale u mnie to nie występuje. Co może być przyczyną?
Dzięki z góry za pomoc ;)

MariuszJ
20-04-2010, 23:28
Witam!
Tak jak w temacie, mam 400D ze szkiełkiem 17-85 IS USM, pucha ma już w sumie 2 lata. Ostatnio zacząłem robić zdjęcia w trybie RAW+JPEG. Wszystko fajnie, pięknie, tyle że gdy podłączam aparat do komputera, to wyświetlają mi się same pliki jpg. Po dwa dla każdego zdjęcia, jeden nazywa się "IMG_XXXX", a ten drugi z kolei "IMG_XXXX(XX)" (X - cyfry). Gdy otwieram pliki w photoshopie, to nie otwiera mi się menu do edycji rawów (CS3).
W niedzielę, gdy podłączyłem aparat u kolegi, jedna grupa plików miała rozszerzenie .crt2, ale u mnie to nie występuje. Co może być przyczyną?
Dzięki z góry za pomoc ;)
To się nigdy nie skończy, prawda? :/

Użyj czytnika kart albo EOS Utility z płyty.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
.
Jak widać przyklejenie postu na pierwszym miejscu na liście "awarii" nic nie pomaga.

gwozdzt
21-04-2010, 07:06
To się nigdy nie skończy, prawda? :/
chyba nie... :-?


Jak widać przyklejenie postu na pierwszym miejscu na liście "awarii" nic nie pomaga.
Nie pomaga.
To trzeba palcem pokazać:
http://canon-board.info/showthread.php?t=29087

a i tak nie wiadomo, czy wystarczy, bo to trzeba trochę poczytać, a dziesiejsze pokolenie ma przyswajalność tekstu pisanego ograniczoną do 160 znaków (długość SMS-a).