PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt nowego body Canona



michnic
19-04-2010, 22:00
Witam

Zostałem zaproszony do wzięcia udziału w dyskusji na temat rozwiązań funkcjonalnych jakie mogą zostać zastosowane w nowym projekcie lustrzanki marki Canon. Przy tej okazji, organizator spotkania udzielił mi zgody, na zaproszenie trzech osób towarzyszących. Niestety, w gonie moich znajomych, nie mam osób, które są na tyle w temacie fotografii, abym mógł je zabrać z czystym sumieniem na to spotkanie, a z drugiej strony, szkoda te wolne miejsca zmarnować. Z tego powodu, postanowiłem, że dam szansę forumowiczom i zaproszę do udziału trzy wybrane przeze mnie osoby.

Spotkanie odbędzie się w Warszawie (Jelonki). Wstępny termin spotkania zaplanowany jest na sobotę (24 kwietnia 2010) o godzinie 11:00, ale wszystko zależy od nieszczęsnego Islandzkiego wulkanu, który skutecznie przetrzymuje Pana projektanta w Barcelonie. Jeżeli do piątku zostanie wznowiony ruch lotniczy, to spotkanie dojdzie do skutku w przeciwnym wypadku, najprawdopodobniej zostanie wyznaczony inny termin.

Pan projektant po Polsku umie powiedzieć tylko "dzień dobry" i "do widzenia", ale będzie tłumacz, więc znajomość j. angielskiego nie jest konieczna, choć na pewno ułatwi komunikację.

Na miejscu będzie dostępnych około 8 szt. DSLRów Canona (nie wiem jakie modele), ale mimo tego, organizator wymaga posiadania ze sobą własnej lustrzanki z obiektywem.

Spotkanie będzie miało charakter zamknięty i kameralny (kilkuosobowe grupy), proszę mieć to na uwadze!

Teraz kilka odpowiedzi na ewentualne pytania:
1. Nie wiem o następcy jakiej lustrzanki będzie mowa. Nie wiem czy to będzie projekt lustrzanki pro czy amatorskiej.
2. Niestety nie wiem, jak nazywa się Pan projektant.
3. Ja zostałem zaproszony na to spotkanie przez szefa mojej żony, który jest odpowiedzialny za organizację przedsięwzięcia.
4. Spotkanie odbędzie się w prywatnym domu i ze względu na jego charakter raczej nie znajdziecie żadnych oficjalnych informacji w internecie.
5. Nie, nie trzeba być profesjonalistą (zarabiać fotografią). Wystarczy umieć sprawnie posługiwać się lustrzanką. Ja też nie jestem profesjonalistą, a udział wezmę.

A teraz warunki jakie musi spełniać zgłaszający chęć udziału burzy mózgów:
1. wolny czas w sobotę w godzinach około 11-13 (może dłużej)
2. 100% pewność, że stawi się punktualnie w wyznaczonym czasie i miejscu
3. posiadać lustrzankę oraz minimalną wiedzę i doświadczenie w posługiwaniu się nią
4. dobrze by było mieć jakieś pomysły i oczekiwania wobec nowo projektowanych dSLRów Canona (forumowe marudy sprzętowe, to dla was okazja)
5. musi zgłosić do mnie, poprzez wiadomość prywatną, chęć uczestniczenia w tym spotkaniu, uzasadniając ją w kilku zdaniach.

Koniec przyjmowania zgłoszeń ustalam na środę o północy. Zostaną wybrane przeze mnie, trzy osoby, których uzasadnienie chęci wzięcia udziału w konwersacji, najbardziej przypadnie mi do gustu. Osoby niewybrane nie otrzymają informacji zwrotnej.

Życzę powodzenia i być może do zobaczenia.

michnic
20-04-2010, 13:34
W związku z pojawiającymi się wątpliwościami co do celu spotkania, dopytałem się szczegółów.
Pan projektant nazywa się Aage Granaas. Oto link do wątku na dpreview.com (http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1032&message=6735822), w którym Pan Granaas, zaprasza do dyskusji, jaką uczestnicy sobotniego spotkania będą mogli prowadzić na żywo i w kolorze.

Tu jeszcze link do profilu na Facebook (http://www.facebook.com/profile.php?id=1326485912&ref=search&sid=100000607127680.242142559..1). Spotkanie odbędzie się w domu Pana Krzysztofa Wojtczaka, który znajduje się na liście znajomych.

Mam nadzieję, że niedowiarkowie uwierzą, że Canon rozmawia ze zwykłymi ludźmi, których można spotkać na ulicy.

pozdrawiam
michnic (dla niedowiarków Michał Czubkowski)

Vitez
20-04-2010, 13:45
By uniknąć stworzenia tu nowego wątku plotkarskiego przenoszę ten wątek do Giełdy, a posty z życzeniami tu: http://canon-board.info/showthread.php?t=39209

Kolejne życzenia/zgłoszenia sugeruję privem do organizatora pisać.