PDA

Zobacz pełną wersję : Nastepca 10D trafil do fabryk..



Czacha
24-07-2004, 08:22
.. a przynajmniej tak donosi gosc, ktory przepowiedzial wszystkie dslr'y canona.. i do tej pory ani razu sie nie pomylil.. nawet znal nazwe 10D, kiedy wszyscy mysleli o 3D..


napisal tylko tyle:


nastepca 10d idzie do produkcji... we wrzesniu zostanie zaprezentowany.. w sprzedazy pazdziernik/listopad



mysle ze zbliza sie doskonaly okres dla tych ktorzy nie maja jeszcze 300d badz tez 10d, a przymiezaja sie do zakupu.. z cala pewnoscia w ciagu tych kilku miesiecy pojawi sie na allegro "kilka" sztuk w dosc niskiej cenie, gdy ich wlasciciele (a jakze, sprzetowi onanisci) zaczna pozbywac sie "starego" sprzetu, bo nowy wlasnie wyszedl.. :roll:

Anonymous
24-07-2004, 15:09
mysle ze zbliza sie doskonaly okres dla tych ktorzy nie maja jeszcze 300d badz tez 10d, a przymiezaja sie do zakupu.. z cala pewnoscia w ciagu tych kilku miesiecy pojawi sie na allegro "kilka" sztuk w dosc niskiej cenie, gdy ich wlasciciele (a jakze, sprzetowi onanisci) zaczna pozbywac sie "starego" sprzetu, bo nowy wlasnie wyszedl.. :roll:

O! To moze Vitez okazyjnie pusci swoja dziesiatke ;)

Tytus
24-07-2004, 19:45
.. a przynajmniej tak donosi gosc, ktory przepowiedzial wszystkie dslr'y canona.. i do tej pory ani razu sie nie pomylil.. nawet znal nazwe 10D, kiedy wszyscy mysleli o 3D..


napisal tylko tyle:


nastepca 10d idzie do produkcji... we wrzesniu zostanie zaprezentowany.. w sprzedazy pazdziernik/listopad



mysle ze zbliza sie doskonaly okres dla tych ktorzy nie maja jeszcze 300d badz tez 10d, a przymiezaja sie do zakupu.. z cala pewnoscia w ciagu tych kilku miesiecy pojawi sie na allegro "kilka" sztuk w dosc niskiej cenie, gdy ich wlasciciele (a jakze, sprzetowi onanisci) zaczna pozbywac sie "starego" sprzetu, bo nowy wlasnie wyszedl.. :roll:

wiesz, nie wiem jak 10D, ale 300D jest tak skopany, że chętnie się go pozbędę...

Przemek Białek
24-07-2004, 20:18
wiesz, nie wiem jak 10D, ale 300D jest tak skopany, że chętnie się go pozbędę...

skopany czemu tak sadzisz, popatrz tu:

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=388473

wizja
24-07-2004, 20:38
8) albo tu:

plfoto (http://plfoto.com/full.php?id=387842)


:wink: 8) :lol: :mrgreen:

Tytus
24-07-2004, 21:20
8) albo tu:

plfoto (http://plfoto.com/full.php?id=387842)


:wink: 8) :lol: :mrgreen:

skopany dlatego, że trzeba się nieźle 300D nagimnastykować, by coś z niego wyszło w porządku

Wady?

1. beznadziejny AF
2. beznadziejny pomiar światła
3. beznadziene czasy zapisu/odczytu karty

do tego dodam jeszcze sen chorego architekta czyli latareczka do redukcji czerwonych oczu, tak, wiem, "kto korzysta z wbudowanej lampy???", chciałbym tylko zwrócić uwagę, że jak się wykorzystuje lampę do doświetlenia AF to chyba możnaby w dokładnie ten sam sposób wykorzystać ją do korekcji czerwonych oczu, efekt byłby 100 razy lepszy niż przy użyciu tego małego gówna

i właściwie mógłbym tak jeszcze długo wyliczać

moim skromnym zdaniem aparat nie zasługuje na to, by być produkowanym przez Canona, ma zbyt wiele oczywistych niedoróbek, zastanawiam się ile z nich jest zmajstrowanych umyślnie...no i jeszcze przede mną test wytrzymałości mechanicznej...ale to za kilka lat...

jak chcesz więcej opinni podobnych do moich przejrzyj stosowne forum na dpreview.com

Czacha
24-07-2004, 21:29
to po co go kupiles? :roll:

Tytus
24-07-2004, 21:40
to po co go kupiles? :roll:

bo mając 10 lat Canona analogowego nie podejrzewałem, że Canon może zrobić taki szajs
zawiodłem sie bardzo

poczytajcie dpreview, dlaczego np większość ludzi korzysta wyłącznie ze środkowego punktu pomiaru ostrości?, dlaczego ludzie mają permanentnie włączoną korektę ekspozycji na co najmniej -1?, dlaczego trzeba porządnie się zastanawić, z jakiego punktu dokonać pomiaru światła by zdjęcie wyszło jako tako?, dlaczego pierwsze co robią ludzie po powrocie do domu to przepuszczenie zdjęć co najmniej przez funkcję AutoLevels w Photoshopie?...itd itd

nie przypuszczałem, że będę musiał tak się przy tym aparacie nagimnastykować, gdyby nie to, że to cyfra i da się od razu sprawdzić, jak wychodzą zdjęcia, już dawno wystawiłbym go na sprzedaż...

Przemek Białek
24-07-2004, 21:44
Wady?

1. beznadziejny AF
2. beznadziejny pomiar światła
3. beznadziene czasy zapisu/odczytu karty

a najbardziej beznadziejne sa twoje nazekania, poniewaz to nie sprzet robi zdjecia a osoba obslugujaca go!

Tytus
24-07-2004, 22:01
Wady?

1. beznadziejny AF
2. beznadziejny pomiar światła
3. beznadziene czasy zapisu/odczytu karty

a najbardziej beznadziejne sa twoje nazekania, poniewaz to nie sprzet robi zdjecia a osoba obslugujaca go!

NIESAMOWITE!!!, a gwoździe w ścianę wbija nie młotek a ręka która go trzyma i wszystko zależy od tego, jak młotek w ręku trzymasz, on sam nie ma żadnego znaczenia!

takie mądrości to możesz niedzielnej szkółce początkujących amatorów sprzedawać, a nie mi ...

Przemek Białek
24-07-2004, 23:33
takie mądrości to możesz niedzielnej szkółce początkujących amatorów sprzedawać, a nie mi ...

to troche dziwne co piszesz, poniewaz mam 3 znajomych fotografow, ktorzy to wlasnie na tym badziewiu dorabiaja sie fortuny, takie tam chrzty, komnie, sesje w studio, tylko oni zamiast narzekac dokupili sobie Lki i 550xe i jada ostra, a tak apropo jestes zawodowcem?

[ Dodano: 24-07-2004 ]

poczytajcie dpreview, dlaczego np większość ludzi korzysta wyłącznie ze środkowego punktu pomiaru ostrości?, dlaczego ludzie mają permanentnie włączoną korektę ekspozycji na co najmniej -1?, dlaczego trzeba porządnie się zastanawić, z jakiego punktu dokonać pomiaru światła by zdjęcie wyszło jako tako?, dlaczego pierwsze co robią ludzie po powrocie do domu to przepuszczenie zdjęć co najmniej przez funkcję AutoLevels w Photoshopie?...itd itd

a przepraszam, ktorym to aparacie nie trzeba dokonywac korekcji, czy to w PS czy tez w samym korpusie?
Facet u mnie w miescie ma 1ds - i jak klientka przyniosla mi od niego swoje portfolio, to niestety ale poprawa byla konieczna, cyfra nie jest doskonala!nawet taka za 49 tys

Vitez
24-07-2004, 23:48
mysle ze zbliza sie doskonaly okres dla tych ktorzy nie maja jeszcze 300d badz tez 10d, a przymiezaja sie do zakupu.. z cala pewnoscia w ciagu tych kilku miesiecy pojawi sie na allegro "kilka" sztuk w dosc niskiej cenie, gdy ich wlasciciele (a jakze, sprzetowi onanisci) zaczna pozbywac sie "starego" sprzetu, bo nowy wlasnie wyszedl.. :roll:

O! To moze Vitez okazyjnie pusci swoja dziesiatke ;)

Marzysz :P . Za dobry... to body mozna latami uzywac i sie nie zniechecic. Jedynie crop czy bufor moze zbyt maly ale to *******ki nie warte wymiany body :P

Przemek Białek
25-07-2004, 00:48
skopany dlatego, że trzeba się nieźle 300D nagimnastykować, by coś z niego wyszło w porządku [/quote]

jak chciales prosto zdjecia robic to trzeba bylo zainwestowac w cyfrowy kompakt lub aparat tybu bridge i zeby nie bylo za duzo ustawiania!

Jarbas
25-07-2004, 01:03
Ooo matko! co ja tu powyżej czytam?
300D skopany?
Sprzedam! reflektuje ktoś?
A już zaczynał mi się podobać.... :(

Czacha
25-07-2004, 01:11
Tytus, IMO przesadzasz.. uzywalem 300D rowniez i nic mu nie dolega.. moze po prostu nie pasujecie do siebie? ;-) U mnie dzialal jak nalezy..

Tytus
25-07-2004, 09:05
Tytus, IMO przesadzasz.. uzywalem 300D rowniez i nic mu nie dolega.. moze po prostu nie pasujecie do siebie? ;-) U mnie dzialal jak nalezy..

każdy może wyrazić swoje zdanie o aparacie,

być może na tym forum jest za mało osób, które miało wcześniej podobny lub lepszy pod względem technicznym aparat, by móc dokonać porównania, za to onanistów jest na pewno sporo

ja wiem, że robiąc zdjęcia 100-ką nigdy nie miałem żadnych problemów z AF
nie mogę zrozumieć jak AF w 300D może działać tak, że gdy 6 z siedmiu punktów zasłania postać fotografowanej osoby, ten ostrzy siódmym na jakieś domy 200m dalej, przykłady można by mnożyć

naświtlanie to odrębny temat, którego rozwijać nie będę, o zapisie na karty już pisałem

każdy wie swoje i przy swoim pozostanie, nie jestem na szczęście przy swoich opiniach sam na świecie i to podtrzymuje mnie na duchu

Przemek Białek
25-07-2004, 09:42
nie mogę zrozumieć jak AF w 300D może działać tak, że gdy 6 z siedmiu punktów zasłania postać fotografowanej osoby, ten ostrzy siódmym na jakieś domy 200m dalej, przykłady można by mnożyć

no jak af roruznia roznice w kontrascie jak osoba jest malokontrastowa to nic dziwnego , kazdy aparat tak ustawii...

Tytus
25-07-2004, 09:52
nie mogę zrozumieć jak AF w 300D może działać tak, że gdy 6 z siedmiu punktów zasłania postać fotografowanej osoby, ten ostrzy siódmym na jakieś domy 200m dalej, przykłady można by mnożyć

no jak af roruznia roznice w kontrascie jak osoba jest malokontrastowa to nic dziwnego , kazdy aparat tak ustawii...

trudno w pełnym słońcu o małokontrastową postać

ja porównuję fotografowanie kilkoma aparatami, 300D w moim subiektywnym mniemaniu wychodzi tu gorzej, ale jak mówię, nikogo przekonywać nie mam zamiaru, jest bez tego na świecie dość nieszczęśliwych posiadaczy 300D

tym niemniej, niestety, z braku konkurencji póki co musimy ze sobą żyć, nie będzie łatwy związek,
być może po wejściu 10D MKII kupię MK I, ale najpierw musiałbym go gruntownie przetestować...marce Canon już na słowo nie wierzę...

Bartek J
25-07-2004, 10:36
Tytus, jesli mozna pokaz swoje zdjecia. Tak narzekasz na ten aparat, ze mam wrazenie , ze po prostu nie umiesz ich robic. Ale obym sie mylil. Pozdrawiam.

Shadow
25-07-2004, 10:42
A może kolega Tytus należy do grupy wiecznych malkontentów, których nigdy nic, ani nikt nie zadowoli.

Tytus
25-07-2004, 13:28
A może kolega Tytus należy do grupy wiecznych malkontentów, których nigdy nic, ani nikt nie zadowoli.

zdecydowanie, dążenie do perfekcji i niezadowolenie z tego co się ma wymusza postęp cywilizacyjny, dzięki nam ludzkość wyszła z epoki kamienia łupanego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 25 Lipiec 2004 ]

Tytus, jesli mozna pokaz swoje zdjecia. Tak narzekasz na ten aparat, ze mam wrazenie , ze po prostu nie umiesz ich robic. Ale obym sie mylil. Pozdrawiam.

mam taki zamiar, mam taki zamiar, niech się tylko uaktywni strona na której będę mógł je umieścić, tylko nie oczekuj, że pokażę tam swoje najlepsze prace, ja mam zamiar pokazać tam te zdjęcia, dzięki ktorym mam takie a nie inne zdanie o tym aparacie

Przemek Białek
25-07-2004, 15:42
mam taki zamiar, mam taki zamiar, niech się tylko uaktywni strona na której będę mógł je umieścić, tylko nie oczekuj, że pokażę tam swoje najlepsze prace, ja mam zamiar pokazać tam te zdjęcia, dzięki ktorym mam takie a nie inne zdanie o tym aparacie

to wlasnie nie jest wlasciwe postepowanie , bo powinienes pokazac te zdjecia z ktorych jestes niezadowolony oraz te ktore jednak udalo cie sie wykonac, nie ma co zganiac calej winy na sprzet bo jednoznacznie przychodzi na mysl postepowanie amatora, ktory to wiecznie na cos nazeka.Gdyby sytuacja ta powtazala sie w tak wielu przypadkach to Canon nie sprzedal by za tylu egzemplarzy swojego produktu...


trudno w pełnym słońcu o małokontrastową postać

w tym przypadku pomyslal bym bardziej ze to obiektyw nie dal sobie rady a nie aparat, moze lepiej pomyslec nad obiektywem lepszej klasy!

Tytus
25-07-2004, 16:27
mam taki zamiar, mam taki zamiar, niech się tylko uaktywni strona na której będę mógł je umieścić, tylko nie oczekuj, że pokażę tam swoje najlepsze prace, ja mam zamiar pokazać tam te zdjęcia, dzięki ktorym mam takie a nie inne zdanie o tym aparacie

to wlasnie nie jest wlasciwe postepowanie , bo powinienes pokazac te zdjecia z ktorych jestes niezadowolony oraz te ktore jednak udalo cie sie wykonac, nie ma co zganiac calej winy na sprzet bo jednoznacznie przychodzi na mysl postepowanie amatora, ktory to wiecznie na cos nazeka.Gdyby sytuacja ta powtazala sie w tak wielu przypadkach to Canon nie sprzedal by za tylu egzemplarzy swojego produktu...


trudno w pełnym słońcu o małokontrastową postać

w tym przypadku pomyslal bym bardziej ze to obiektyw nie dal sobie rady a nie aparat, moze lepiej pomyslec nad obiektywem lepszej klasy!

ok będą i te lepsze

testowałem i inne szkła, efekt był ten sam

Przemek Białek
25-07-2004, 16:33
testowałem i inne szkła, efekt był ten sam

a tak dokladnie to najwiecej masz zarzucen do?

spojrz tu to chyba przemawia, te wszystkie fotki moze nie sa to dziela sztuki co niektore to gnioty ale pod wzgledem technicznym nima sie co za bardzo czepiac!

http://www.pbase.com/cameras/canon/eos_300d

a te tutaj to wygladaja na pro... i co o tym sadzisz

http://www.pbase.com/safariclub/james_corwin_johnson&page=all

Tomasz Golinski
25-07-2004, 16:52
Czy ktokolwiek w ogóle używa wyboru punktu ostrości? IMHO to zupełne zbędna i nieprzewidywalna opcja - ZAWSZE, z definicji, w każdym body, jakie ktokolwiek mógłby wymyślić.

A co do stałego -1 to zgoda. Ostatnio też tak się bawie, ale moge być nieobiektywny, bo mój główny monitor od pół roku jest w serwisie sony :evil: - firma naprawde profesjonalna :x

[ Dodano: 25-07-2004 ]
Poza tym dobry aparat nie UMOŻLIWIA robienie dobrych zdjęć, tylko UŁATWIA.

Tytus
25-07-2004, 17:36
testowałem i inne szkła, efekt był ten sam

a tak dokladnie to najwiecej masz zarzucen do?

spojrz tu to chyba przemawia, te wszystkie fotki moze nie sa to dziela sztuki co niektore to gnioty ale pod wzgledem technicznym nima sie co za bardzo czepiac!

http://www.pbase.com/cameras/canon/eos_300d

a te tutaj to wygladaja na pro... i co o tym sadzisz

http://www.pbase.com/safariclub/james_corwin_johnson&page=all


kitowe szkło, 24-85, 28-135, 75-300, bez różnicy, niezaleznie co włożę efekt jest ten sam
i nie ma znaczenia, że to gówniane szkła, bo aparat jest własnie do takich szkieł zaprojektowany i powinien z nimi wspólpracować

słuchaj, ja wiem jak się robi zdjęcia i nie musisz mi pokazywać, że tym aparatem da się robić zdjęcia, gdyby tak nie było, już dawno bym się go pozbył, chodzi o to, że robienie nim zdjęć nie należy do przyjemności, trzeba się do tego przyłozyć w wiekszym stopniu niż do aparatu, jaki miałem poprzednio i to mnie w****

biorąc pod uwagą postęp technologiczny jaki miał miejsce od wyprodukowania EOSa 100 i cenę jaką zapłaciłem za 300D oczekiwałem dużo lepszego aparatu,

nie jestem typem osoby, która jest zadowolona z tego co ma niezależnie jaki to szajs i dziękuje za to co niedziela w kościele, jestem z tych którzy płacą i wymagają, a jak ich wymagania nie są spełnione, to narzekają, a to nie jest złe, bo inaczej, jak już pisałem, wykuwałbyś dalej zdjęcia żony jak Fred Flinstone

szkoda gadania, nikt nikogo nie przekona i nie ma takiej potrzeby

P.S.

a tak na marginesie, skoro rzucasz już linkami, zobacz co na TYM (http://www.pbase.com/image/30145366) zdjęciu jest najbardziej ostre, kolejne także nie jest lepsze

Przemek Białek
25-07-2004, 18:18
biorąc pod uwagą postęp technologiczny jaki miał miejsce od wyprodukowania EOSa 100 i cenę jaką zapłaciłem za 300D oczekiwałem dużo lepszego aparatu,

nie jestem typem osoby, która jest zadowolona z tego co ma niezależnie jaki to szajs i dziękuje za to co niedziela w kościele, jestem z tych którzy płacą i wymagają, a jak ich wymagania nie są spełnione, to narzekają, a to nie jest złe, bo inaczej, jak już pisałem, wykuwałbyś dalej zdjęcia żony jak Fred Flinstone

wiesz co ty chyba pod nieodpowiednim adresem kierujesz swoje opinie ja radzil by bardziej www.canon.com - tam niech sie tym zajmuja, a przedewszystkim tematem nie bylo nazekanie na wady 300d tylko male preview nowego aparatu to do niczego nie dazy a byc moze tylko wywoluje konflikty...

JaW
25-07-2004, 19:12
Ale fajna dyskusja :D
Tytus - skoro pstrykanie 300D sprawia Ci taki ból i zero przyjemnosci, to po jaka cholere trzymasz ten złom??? Opchnij go razem ze szkiełkami i kup D70 z jakims KIT-em na poczatek, nie dopłacisz do interesu... a moze odnajdziesz zagubiona gdzies radosc z fotografowania? Czego Ci serdecznie zycze :)

Przemek Białek
25-07-2004, 19:24
Jaw sluszna racja;
jakos tobie to wychodzi swiadcza coraz wyzsze noty na plfoto, ja dalej upieram sie ze nie sprzet robi zdjecia a osoba go obslugujaca....

czy zdjecie musi byc ostre, kolorowe, odzwierciedlac wszystkie szczegoly zeby bylo ciekawe ja twierdze ze nie i mysle ze wiele osob sie z tym zgodzi

Pozdro Jaw - podniosles poprzeczke (fotki)

JaW
25-07-2004, 19:55
Jaw sluszna racja;
jakos tobie to wychodzi swiadcza coraz wyzsze noty na plfoto, ja dalej upieram sie ze nie sprzet robi zdjecia a osoba go obslugujaca....

Jakoś mi wychodzi chyba... a przede wszystkim mam wielka przyjemnosc i relaks w calej tej zabawie w fotografowanie.
Ale Przemku - aparat tez sie liczy. Z kompaktowym cyfrakiem nie mialbym szans na taka zabawe głębią ostrości, jaką ostatnio polubiłem. Poza tym aby robic fotki w slabych warunkach oswietleniowych potrzeba w miare bezszumnego cyfraka z jasnym obiektywem. Itp, itd...
Zgadzam sie jednak, ze fotograf jest o wiele wazniejszy :-)


czy zdjecie musi byc ostre, kolorowe, odzwierciedlac wszystkie szczegoly zeby bylo ciekawe ja twierdze ze nie i mysle ze wiele osob sie z tym zgodzi

Zdjecie powinno byc przemyslane choc w niewielkim stopniu, a technika powinna pomagac w odbiorze przekazu - jesli jakis przekaz jest. Zdjecie nie musi byc ostre, kolorowe itp :-)


Pozdro Jaw - podniosles poprzeczke (fotki)

Zmieniam specjalizacje wlasnie :-) Dalej lubie makro i przyrode, ale probuje sił pstrykajac ludzi (czytaj: dziewczyny :) ) Miło, ze moje fotki Ci sie podobaja, dzieki. Takie opinie zawsze mobilizuja :-)

Tytus
25-07-2004, 20:23
czy zdjecie musi byc ostre, kolorowe, odzwierciedlac wszystkie szczegoly zeby bylo ciekawe ja twierdze ze nie i mysle ze wiele osob sie z tym zgodzi
(fotki)

nie, absolutnie, choć sensu przekazu jeszcze nie pojąłeś

aparat ma służyć realizacji moich zamierzeń, chcę zrobić zdjęcie nieostre, robię zdjęcie nieostre, chcę czarno białe, wciskam odpowiędnią kombinację klawiszy w PS,

ALE ma się dziać to co chcę a nie to co sobie aparat uwidzi, jak chcę by kobieta przede mną była ostra to ostra ma być ona a nie budynek za nią itd itp, ciekaw jestem, czy bardzo podobałby ci się program do obróbki zdjęć, w którym po naciśnięciu tej samej kombinacji klawiszy raz kolory zmieniałyby sią na bardziej pastelowe a raz na szarobure...

no ale przecież to nie program a człowiek, który go obsługuje sprawia, że efekt jest tak paskudny...

bierzmy się zatem za fotografowanie, bo dyskusja za bardzo nam nie wychodzi

pająk
25-07-2004, 21:04
A ja mam G3 i jestem zadowolony, trzeba troche pokombinować żeby zdjęcia THE BEST, brakuje trochre prędkości przy AF ale da się żyć, wiem że to nie ta klasa aparatu ,ale nie mogłem czytać tych narzekań.

Tomasz Golinski
25-07-2004, 21:09
To polecam tryb full manual ;)

Tytus
26-07-2004, 00:20
To polecam tryb full manual ;)

w pewnych sytuacjach odpada, nie ma czasu na zabawę w ustawianie parametrów :?

Tomasz Golinski
26-07-2004, 00:45
Cóż, wtedy aparat zawsze zrobi coś po swojemu. Póki nie będzie można podłączyć bezpośrednio do mózgu, to będzie trzeba zdawać się na jakieś algorytmy w sprzęcie. Coś takiego jak aparat, który zawsze robi to, co myśli właściciel nie może istnieć ("ALE ma się dziać to co chcę a nie to co sobie aparat uwidzi"). Po prostu trzeba poznać te algorytmy i nauczyć się je poprawiać. Skoro można włączyć na stałe -1 korekty, ustawić centralny AF, więc w czym problem?

Vitez
26-07-2004, 03:25
Tytus prezentuje dokladnie moje podejscie do 300D, kiedy bylem na etapie wyboru czy 10D czy 300D.
Stwierdzilem wtedy ze 300D jest tak ograniczony w swoich funkcjach, tak nastawiony na myslenie za fotografa (np na stale wlaczony AI Focus AF), ma tak ograniczone menu i "sterownosc" (brak Custom Functions) ze wiedzialem, ze nieprzyjemnie mi sie nim bedzie robic zdjecia... za duzo kombinowania - nie bu ustawic aparat do zdjecia, a ustawic go tak by obejsc jego ograniczenia utrudniajace wykonanie konkretnego zamyslu.
Jak juz brac aparat to wszechstronny, modyfikowalny i dostosowalny do wlasnych potrzeb.
Obecnie z hakiem te wady 300D zanikaja i zaczyna byc coraz bardziej przyjemny, jednak nadal tryby wyboru pomiaru swiatla i pelna swoboda wyboru trybu AF sa dosc wazne (dla mnie).

Jednak Tytus wybral dosc ciekawa wade jako sztandarowy przyklad - dobor punktu AF... kazde body to ma, kazdy rozsadny fotograf ktory wie na co chce ostrzyc od razu wylacza te funkcje, najczesciej przechodzac na centralny punkt AF i przekadrowywanie... tak wiec nie rozumiem akurat tego przykladu jako wady 300D bo kazde prawie body ma taka opcje :) .

Jarbas
26-07-2004, 08:51
Moim skromnym zdaniem jeżeli coś nie działa jak powinno to jest to wada danego urządzenia, o której nie można się było przekonać w momencie zakupu. Skoro producent nie informował o powyższym mankamencie to dokonał pewnego nadużycia. Jestem ciekawy jakiej udzieliłby odpowiedzi na powyższe zarzuty przedstawiciel canona w Polsce?

zbichuu
26-07-2004, 13:35
raczej w głownym nurcie :)

ciekawe, jaki będzie następca 10d i po ile ? za krótko mam swoją dziesiatkę, by nawet za pół roku czy rok ją sprzedać, poza tym nie chcę być próbą klientów do wykrywania grzechów pierworodnych nowego modelu

kubotka
26-07-2004, 14:19
dobor punktu AF... kazde body to ma, kazdy rozsadny fotograf ktory wie na co chce ostrzyc od razu wylacza te funkcje, najczesciej przechodzac na centralny punkt AF i przekadrowywanie... tak wiec nie rozumiem akurat tego przykladu jako wady 300D bo kazde prawie body ma taka opcje .

_________________
Tu się zgodzę w pełni Vitez

Aszu
26-07-2004, 16:18
Trochę za wczesnie na wystawienie 10 na Allegro.
1. Następca 10D będzie za drogi
2. Będzie nieznany (może coś Canonowi niewyjdzie)
3. Człowiek do aparatu się przyzwyczaja (nawet OS)
4. i najważniejsze gdzie ja będe mieszkał jak mnie Żona z domu wyrzuci!!!!!!!!!
5. a jak mnie wyrzuci to w nocy i tak dresy wydresiliby mi aparat

highpc
26-07-2004, 19:07
Śledzę tego Board'a już od jakiegos czasu i był on (a konkretnie posty na nim) dla mnie zacheta do zakupu cyfrowej lustrzanki - a konkretnie Canona 300D Kit. Na krótko niestety - juz nie mam tego apartatu i zgodzę sie z wiekszoscia zarzutów Tytusa.

Nie byłem zadowolony z jakości fotek z tego aparatu, szczególnie w stosunku do poprzednich aparatów jaki miałem (a było tego troche, od Agfy 1680 przez Olympusa C700, Sony P1, Canona S45 po Sony 707 i Sony 717). Canon 300D miał być krokiem na przód i wkroczeniem w świat DSLRów.

Szybki, ale nie zawsze działajacy z oczekiwaniem AF - musiałem zafixować na punkt centralny, a i to nie zawsze dawało pewność.

Fatalny pomiar światła - np. "przepalanie" nieba kiedy reszta elementów w kadrze była prawie czarna - normalny słoneczny dzień gdzie "głupiutki" Canon S45 nie miał najmniejszych problemów! Albo np. w trybie "zielonym" próba zrobienia zdjecia na dworzu powoduje otworzenie lampy błyskowej! W sytuacji gdzie nie ma prawa to się stać (zdjęcie typu panorama, nic na pierwszym planie).

Problematyczna również funkcja AWB - w wiekszości źle działająca i wymagajaca korekty.

Generalnie tylko ok 20% fotek była zadowalająca (przy najmniej dla mnie) - reszta wymagała głębokich korekt - nie zawsze możliwych (w przypadku np. Sony 717 proporcje zdecydowanie odwrotne).

Aparat można chwalić za szybkość AF-a i poziom szumów (cudownie niski :) ) ale generalnie jakość zdjęc daleko od ideału, przynajmniej dla mnie. Obsługa CF też zbyt wolna jak na tej klasy aparat - bez buforowania to już by była tragedia.

300D zamieniłem na Olympusa 8080 i jak na razie baaardzo pozytywnie - poziom szumów i szybkosc AF-a juz nie ta :( , ale jakość zdjęć zdecydowanie lepsza - idealnie działający AWB, bdb. pomiar światła we wszystkich trybach, akceptowalne CA i dobra ergonomia...

pozdrawiam
Piotr

Olympus 8080WZ, Canon S45, CF32+128+512, Velbon DX-888.

JaW
26-07-2004, 19:17
Śledzę tego Board'a już od jakiegos czasu i był on (a konkretnie posty na nim) dla mnie zacheta do zakupu cyfrowej lustrzanki - a konkretnie Canona 300D Kit. Na krótko niestety - juz nie mam tego apartatu i zgodzę sie z wiekszoscia zarzutów Tytusa.


No to ja mam chyba inny aparat, choć też sie 300D nazywa...
Kompletnie nie rozumiem wiekszosci zarzutów, kolego forumowiczu highpc. Gdybym był złosliwy, to przedstawiłbym kilka wnioskow wyciągnietych z Twojej wypowiedzi :-) Jednak widze, ze nie ma sprawy - 300DCi nie podszedł, zmieniles na Olka i jestes zadowolony - a o to chodzi. Miłego focenia :-)

Tomasz Golinski
26-07-2004, 19:21
Co do ostrości, to juz było pisane, że przed hackiem to była tragedia, więc kol. highpc ma rację. AWB mnie zadowala (w nocy i przy sztucznym dobrze, że się poddaje, wieć zachęca do custom :) ).

wizja
26-07-2004, 19:38
Aparat można chwalić za szybkość AF-a i poziom szumów (cudownie niski :) ) ale generalnie jakość zdjęc daleko od ideału, przynajmniej dla mnie. Obsługa CF też zbyt wolna jak na tej klasy aparat - bez buforowania to już by była tragedia.


a to dobre :D dobrze, że jest obiektyw bo bez niego to już w ogóle byłaby tragedia.. 8) nie ma co gdybać, aparat ma buforowanie i basta!

albo ja jestem mało wybredny (nie, nie robię zdjęć do gazet o fotografii :wink: ) albo jest faktyczna różnica między 300D a DIGITAL REBEL :wink: ale nie.. JaW też ma 300D.. :lol:

ja nie wiem jakie to są idealne zdjęcia, wiem za to, które mi się podobają a 300d daje wg. mnie dobrze nasycone, wspaniale odszumione i zadowalająco ostre foty. I to nie jest DALEKO od ideału.

to na razie tyle 8) jak dokończe kawę to może coś wymyślę :wink:

highpc
26-07-2004, 19:48
Kompletnie nie rozumiem wiekszosci zarzutów, kolego forumowiczu highpc. Gdybym był złosliwy, to przedstawiłbym kilka wnioskow wyciągnietych z Twojej wypowiedzi Jednak widze, ze nie ma sprawy - 300DCi nie podszedł, zmieniles na Olka i jestes zadowolony - a o to chodzi. Miłego focenia

ok, nie chodzi o złośliwości chyba tylko o konkretne argumenty...
żeby nie byc gołosłownym - kilka przykładów (a moge duuuzo więcej) powiedz co jest źle, w czym mój błąd:

http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1061.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1108.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1135.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1152.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1165.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1169.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1191.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1193.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1215.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1242.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1252.JPG

foty robione szkłem "kitowym" i Sigma 70-200 2,8 HSM

P.

Przemek Białek
26-07-2004, 19:49
300D zamieniłem na Olympusa 8080 i jak na razie baaardzo pozytywnie - poziom szumów i szybkosc AF-a juz nie ta , ale jakość zdjęć zdecydowanie lepsza - idealnie działający AWB, bdb. pomiar światła we wszystkich trybach, akceptowalne CA i dobra ergonomia...

a szczegolnie wspanila glebia ostrosci..... i ta plastykowa ostrosc w kompaktach bridge, widzialem odbitki z takich apaatow, dla mnie to zwykle kompakty, moj 300d moze nie ma tak ostrych fotek jak olympus ale upodabiaja sie na papierze do odbitek z analogow z dobrymi szkami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

highpc
26-07-2004, 19:52
acha, tu:
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1215.JPG

otworzył lampe...

P.

Tomasz Golinski
26-07-2004, 19:53
Jeśli chodzi o ostrość to trzeba wyłączyć 7 punktów, shakować bios, wyłączyć AI. A jeśli chodzi o naświetlenie nieba, to po prostu kontrast był za duży i chyba żaden pomiar tu nic nie pomoże. Chciałeś czarny dół, czy białą górę? Zawsze jest pomiar prawie punktowy do poprawienia matrycowego.

Czacha
26-07-2004, 19:59
wiecie.. jest takie przyslowie o zlej baletnicy, co to jej cos tam przeszkadza.. i mysle ze nalezalo by je tu przytoczyc - tyle w temacie 300D i jego beznadziejnosci..

Tomasz Golinski
26-07-2004, 20:00
acha, tu:
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1215.JPG

otworzył lampe...

P.
I źle wyszło ;) ?

JaW
26-07-2004, 20:01
Kompletnie nie rozumiem wiekszosci zarzutów, kolego forumowiczu highpc. Gdybym był złosliwy, to przedstawiłbym kilka wnioskow wyciągnietych z Twojej wypowiedzi Jednak widze, ze nie ma sprawy - 300DCi nie podszedł, zmieniles na Olka i jestes zadowolony - a o to chodzi. Miłego focenia

ok, nie chodzi o złośliwości chyba tylko o konkretne argumenty...
żeby nie byc gołosłownym - kilka przykładów (a moge duuuzo więcej) powiedz co jest źle, w czym mój błąd:

http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1061.JPG

foty robione szkłem "kitowym" i Sigma 70-200 2,8 HSM

P.

Zapodałeś kilka nieostrych widoczkow, ktore mozna zrobic dobrze kazdym aparatem, jak równiez kazdym aparatem spieprzyć. Nic sie nie da z tego wywnioskowac.
Polecałbym pogłebienie wiedzy fotograficznej, poczytanie o foto krajobrazowej. Przyda sie tez nieco wiedzy o sprzecie.
Poza tym... nie chce mi sie zgłębiac problemu który nie istnieje - kupiles Olympusa, robi swietne zdjecia, wszyscy są szczesliwi i o to chodzi. Pokaz jakies fotki, zebysmy mogli zobaczyc roznice, moze wszyscy sie przesiądą na Olympusy?
Aha - jak dajesz foto testowe, to nie zmniejszaj... kompresja psuje ostrosc i kontrast - lepiej wykadruj jakis fragment.

highpc
26-07-2004, 20:06
highpc napisał:
acha, tu:
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1215.JPG

otworzył lampe...

P.

I źle wyszło ?

to jest juz w trybie P. bez lampy...
to co wyszło z lampa bylo ciemne (żałuje ale skasowałem) to co zrobił tu IMHO złe, jeżeli Ci sie podoba to ok. Tylko pytanie - Dlaczego automatyka chciała lampe?

P.

Przemek Białek
26-07-2004, 20:07
Zapodałeś kilka nieostrych widoczkow, ktore mozna zrobic dobrze kazdym aparatem, jak równiez kazdym aparatem spieprzyć. Nic sie nie da z tego wywnioskowac.
Polecałbym pogłebienie wiedzy fotograficznej, poczytanie o foto krajobrazowej. Przyda sie tez nieco wiedzy o sprzecie.
Poza tym... nie chce mi sie zgłębiac problemu który nie istnieje - kupiles Olympusa, robi swietne zdjecia, wszyscy są szczesliwi i o to chodzi. Pokaz jakies fotki, zebysmy mogli zobaczyc roznice, moze wszyscy sie przesiądą na Olympusy?
Aha - jak dajesz foto testowe, to nie zmniejszaj... kompresja psuje ostrosc i kontrast - lepiej wykadruj jakis fragment.

ja cie poznaje go to on jest w zmowie z tymi z foto - w zeszlym miesiacu jak porownywali 300d i d70 to ;
z 300d zapodali zdjecie jakiegos lysego grubasa na bilbordzie i czepili sie o dystorsje, a z d70 silnie kontrastowa fotke zrobiona w godzinach polodniowych w lesie - canon byl z tych cieni lepiej powyciagal;

Jak chcesz robic antyreklame to nie w ten sposob!!!!!!!!!

highpc
26-07-2004, 20:13
Zapodałeś kilka nieostrych widoczkow, ktore mozna zrobic dobrze kazdym aparatem, jak równiez kazdym aparatem spieprzyć. Nic sie nie da z tego wywnioskowac.
Polecałbym pogłebienie wiedzy fotograficznej, poczytanie o foto krajobrazowej. Przyda sie tez nieco wiedzy o sprzecie.
Poza tym... nie chce mi sie zgłębiac problemu który nie istnieje - kupiles Olympusa, robi swietne zdjecia, wszyscy są szczesliwi i o to chodzi. Pokaz jakies fotki, zebysmy mogli zobaczyc roznice, moze wszyscy sie przesiądą na Olympusy?
Aha - jak dajesz foto testowe, to nie zmniejszaj... kompresja psuje ostrosc i kontrast - lepiej wykadruj jakis fragment.

akurat w tych przykladach chodzi o naswietlenie (w większości)... wiec wydaje mi sie że zmniejszenie nie przeszkodzi..

P.

JaW
26-07-2004, 20:23
akurat w tych przykladach chodzi o naswietlenie (w większości)... wiec wydaje mi sie że zmniejszenie nie przeszkodzi..
P.
Moja uwaga o zmniejszaniu była bardziej natury ogolnej.
Co do naswietlania krajobrazu, to tak jak pisałem - poczytaj... O filtrach, kątach, kontrastach, ekspozycji... wtedy zrozumiesz, co robiles źle. To bardzo obszerny temat i nie sposob go omówić na forum.
Ponawiam prośbę o pokazanie fotek uwidaczniających wyższosć Olympusa...

Przemek Białek
26-07-2004, 20:27
Ponawiam prośbę o pokazanie fotek uwidaczniających wyższosć Olympusa...

tez jestem za tym!
pokaz co potrafi!

highpc
26-07-2004, 20:39
Cytat:
Ponawiam prośbę o pokazanie fotek uwidaczniających wyższosć Olympusa...

tez jestem za tym!
pokaz co potrafi!

za duzo jeszcze nie mam (przy najmniej takich co sie nadaja do opublikowania, i to ze wzgledu nie na jakosc zdjec ale na np. osoby i miejsca na nich). Na razie 2 z Oly, tak na szybko wybrane (w razie potrzeby zrobie wiecej):

http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/P7200078.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/P7200099.JPG

i dla przykladu z 707/717:
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/1149_Park.jpg
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/1345_Zakopane.jpg
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/1980_Karpacz.jpg
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/2579_Radosc.jpg

P.

Czacha
26-07-2004, 20:46
sorry, ale jak ktos nie potrafi ustawic expozycji w aparacie to zawsze bedzie mu zle naswietlalo.. chwali sie ze sony i olek maja extra-hiper automat... niestety lustrzanka to nie jest aparat dla matolow.. nie to ze bym ciebie nim nazywal.. po prostu czasem trzeba pomyslec robiac jakies zdjecie..

jesli ktos uwaza ze 300d robi slabe zdjecia, to pewnie ma racje.. ale gdyby ci dac 1ds.. to tez bys pewnie powiedzial ze to gownaniy aparat.. bo niebo przeswietla.. i wogle ciezki jest..

skoro 300d jest zbyt trudnym narzedziem.. to 10d czy tez jego nastepca bedzie jeszcze trudniejszy.. wiec moze jednak pozostac jeszcze przez jakis czas przy automatach?


ech.. prosze, wroccie do tematu watku bo szczerze to juz nawet smiac mi sie nie chce z tego co niektorzy pisza.. to jest po prostu zalosne..

Przemek Białek
26-07-2004, 20:56
za duzo jeszcze nie mam (przy najmniej takich co sie nadaja do opublikowania, i to ze wzgledu nie na jakosc zdjec ale na np. osoby i miejsca na nich). Na razie 2 z Oly, tak na szybko wybrane (w razie potrzeby zrobie wiecej):

to maly byc zdjecia a nie foldery dla biur turystycznych, pokaz cos wykonanego w trudnych warunkach, albo portret!
- tak jak mowilem ostrosc ma bardzo dobra ale tak zreszta maja kompakty bridge...

highpc
26-07-2004, 21:06
to maly byc zdjecia a nie foldery dla biur turystycznych, pokaz cos wykonanego w trudnych warunkach, albo portret!
- tak jak mowilem ostrosc ma bardzo dobra ale tak zreszta maja kompakty bridge...

chwilowo brak niestety, ze wzgledow o ktorych pisalem wczesniej, jak jestes na prawde zainteresowany to moge porobic i podeslac na priv (bo raczej niewielu jest ta tematyka zainteresowanych, co wnioskuje z poprzedniego posta...)

P.

JaW
26-07-2004, 21:07
ech.. prosze, wroccie do tematu watku bo szczerze to juz nawet smiac mi sie nie chce z tego co niektorzy pisza.. to jest po prostu zalosne..

Ja bym chetnie wrocil do tematu watku, ale nie mam nic do powiedzenia o nastepcy 10D, wiec moze zrobię EOT :D Szczegolnie, ze moderator Czacha powiedział wyraznie to, co ja usilowałem delikatnie zasugerowac forumowiczowi highpc. :D

Tytus
26-07-2004, 21:07
Co do ostrości, to juz było pisane, że przed hackiem to była tragedia, więc kol. highpc ma rację. AWB mnie zadowala (w nocy i przy sztucznym dobrze, że się poddaje, wieć zachęca do custom :) ).

a co w ostrości zmieniło się po hacku???

[ Dodano: 26 Lipiec 2004 ]


dobor punktu AF... kazde body to ma, kazdy rozsadny fotograf ktory wie na co chce ostrzyc od razu wylacza te funkcje, najczesciej przechodzac na centralny punkt AF i przekadrowywanie... tak wiec nie rozumiem akurat tego przykladu jako wady 300D bo kazde prawie body ma taka opcje .

_________________
Tu się zgodzę w pełni Vitez

jest to wada, pomiar wielopuntowy ma po części zastąpić konieczność kadrowania dla osób, które nigdy nie posiądą tej zdolności, a jest ich zaskakująco wiele i niestey w przypadku 300D ta funkcja zupełnie się nie sprawdza

[ Dodano: 26 Lipiec 2004 ]

acha, tu:
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1215.JPG

otworzył lampe...

P.

lepsze zdjęcia to się Łomo robiło

JaW
26-07-2004, 21:14
a co w ostrości zmieniło się po hacku???

Nie tyle w ostrości, co w działąniu AF-a. Doszedł OneShot AF i dzieki temu mozliwe jest przekadrowywanie bez zmiany ostrosci.

Tytus
26-07-2004, 21:15
Jeśli chodzi o ostrość to trzeba wyłączyć 7 punktów, shakować bios, wyłączyć AI.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif)

a bez tego aparat nadaje sie do piachu


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif)

to chyba teraz wiesz dlaczego my narzekamy, po wyjęciu z opakowania można tym aparatem najwyżej teściowej zdjęcia robić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Czacha
26-07-2004, 21:15
JaW, pomyliles mnie z 2gim moderem.. ja sie ta funkcja nie podpieram w dyskusjach 8)

Tytus
26-07-2004, 21:20
Kompletnie nie rozumiem wiekszosci zarzutów, kolego forumowiczu highpc. Gdybym był złosliwy, to przedstawiłbym kilka wnioskow wyciągnietych z Twojej wypowiedzi Jednak widze, ze nie ma sprawy - 300DCi nie podszedł, zmieniles na Olka i jestes zadowolony - a o to chodzi. Miłego focenia

ok, nie chodzi o złośliwości chyba tylko o konkretne argumenty...
żeby nie byc gołosłownym - kilka przykładów (a moge duuuzo więcej) powiedz co jest źle, w czym mój błąd:

http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1061.JPG

foty robione szkłem "kitowym" i Sigma 70-200 2,8 HSM

P.

Zapodałeś kilka nieostrych widoczkow, ktore mozna zrobic dobrze kazdym aparatem, jak równiez kazdym aparatem spieprzyć. Nic sie nie da z tego wywnioskowac.
Polecałbym pogłebienie wiedzy fotograficznej, poczytanie o foto krajobrazowej. Przyda sie tez nieco wiedzy o sprzecie.
Poza tym... nie chce mi sie zgłębiac problemu który nie istnieje - kupiles Olympusa, robi swietne zdjecia, wszyscy są szczesliwi i o to chodzi. Pokaz jakies fotki, zebysmy mogli zobaczyc roznice, moze wszyscy sie przesiądą na Olympusy?
Aha - jak dajesz foto testowe, to nie zmniejszaj... kompresja psuje ostrosc i kontrast - lepiej wykadruj jakis fragment.

to są po prostu gówniane zdjęcia jakie w trybie automatycznym nie miały prawa wyjść tym aparatem, a jeżeli wyszły to aparat a nie autor jest do ****

Canon zrobił aparat dla ludu, który nie ma pojęcia o fotografowaniu, a dodał tryby ręczne mając nadzieję, że część tego ludu kiedyś pewną wiedzę posiądzie,

jeżeli w trybach automatycznych mały ludek będzie focił takie kaszanki, to pojedzie kiedyś do kraju kwitnącej wiśni i wyrwie japońcom swoje 999$ z gardła bo większego kitu wcisnąć im nie mogli...skończyłem

highpc
26-07-2004, 21:21
a szczegolnie wspanila glebia ostrosci..... i ta plastykowa ostrosc w kompaktach bridge, widzialem odbitki z takich apaatow, dla mnie to zwykle kompakty, moj 300d moze nie ma tak ostrych fotek jak olympus ale upodabiaja sie na papierze do odbitek z analogow z dobrymi szkami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

posmiece tu jeszcze raz...
tak w temacie glebi ostrosci:

http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/P7210180.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/P7260066.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/P7260078.JPG

czego tu brak?

P.

Przemek Białek
26-07-2004, 21:53
posmiece tu jeszcze raz...
tak w temacie glebi ostrosci:

stary zapodajesz prawie makro i przezywasz glebie ostrosi, zobacz tu zadne makro zdjecie ok 60 mm ogniskowa f 5,6 - tu to widze glebie ostrosci!

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=388473

Czacha
26-07-2004, 22:11
highpc , no to zes wyskoczyl..

moze rob olkiem zdjecia, ale nie pisz nic o glebi ostrosci...
i niech tytus tez kupi olka.. i wszyscy beda szczesliwi :D

highpc
26-07-2004, 22:22
stary zapodajesz prawie makro i przezywasz glebie ostrosi, zobacz tu zadne makro zdjecie ok 60 mm ogniskowa f 5,6 - tu to widze glebie ostrosci!

zrobione przed chwila, max co moge zrobic na moim kiepskim aparacie i obiektywie (max zoom) f 5.6, w wartosci artystyczne nie wnikam, kiepska lampka kompletnie nie ustawiona.

http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/P7260082.JPG

odleglosci miedzy kasetami: 10 cm

P.

Tomasz Golinski
26-07-2004, 22:24
a bez tego aparat nadaje sie do piachu

to chyba teraz wiesz dlaczego my narzekamy, po wyjęciu z opakowania można tym aparatem najwyżej teściowej zdjęcia robić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zgadza się, sam narzekałem po wyjęciu z pudełka i wciąz narzekam (np. do bani Serwo - mój poprzedni, chyba najstarszy z EOSów był bez zarzutu). Kanon po prostu skiepścił co nieco, ale bez przesady.

Przemek Białek
26-07-2004, 22:31
zrobione przed chwila, max co moge zrobic na moim kiepskim aparacie i obiektywie (max zoom) f 5.6, w wartosci artystyczne nie wnikam, kiepska lampka kompletnie nie ustawiona.

a niektorzy wnikaja wlasnie w wartosci artystyczne!


odleglosci miedzy kasetami: 10 cm

a na moim zdjeciu odleglosc ok 7 cm miedzy lalkami!

highpc
26-07-2004, 22:54
odleglosci miedzy kasetami: 10 cm


a na moim zdjeciu odleglosc ok 7 cm miedzy lalkami!

a na moje 8 cm...

ufff... ok...
lalki ladne, ladne swiatlo, ciekawie pomyslane itp. itd. brawa dla autora, ale sorry, to zdjecie nie jest argumentem na glebie ostrosci...
zrobilem swoje takie by bylo to (glebie) najlepiej widac i przy swietle slabym ale czytelnym... ok?

dobra... szkoda czasu.. nie chce udowadniac nikomu wyzszosci Św. Wielkiejnocy nad Św. B. Narodzenia (zreszta to jest oczywiste - doslownie i w przenośni), tylko uwazam że 300d jest aparatem dobrym, ale majacym sporo dosc bolesnych wad. Licze na to ze pojawi sie jego nastepca i mam nadzieje ze C. porawi to co spieprzył (to tak choc minimalnie w topicu by siedzialo, choć mowa o 10d, a tematyke 300d nie ja zaczalem).
I tyle.

Jak chcesz to zrob podobne jak moje - porownamy i mozemy dyskutowac o nich, domyslam sie ze bedzie lepsze i ok (odleglosci miedzy przedmiotami podalem, jak chcesz moc i odleglosc lampki - służę).
Ale domyslam sie że choćby człowiek stanąl na głowie na czubku góry to i tak bedzie beeeee.. bo to forum Canona i najmniejsza krytyka (choc uwazam konstruktywna i poparta argumentami) jest niemile widziana. Polecam chocby listy na znanym zapewnie dpreview.com: cytuje z pamieci w wolnym tlumaczeniu to co ostatnio wyczytalem: "Oly8080 jest bdb do zdjec wide i w plenerze, a Nikon D70 (przepraszam) do tele, portretow i w b. slabym swietle - i podpisuje sie pod tym obiema recami i wszystkimi placyma tyle ze D70 smialo bym zastapil takze 300D ale z dobrym obiektywem, nie kitem oczywiscie - dla dociekliwych sluze linkiem

pozdrawiam
P.

Czacha
27-07-2004, 00:11
highpc, poczytaj troche podrecznikow od fizyki.. poczytaj tez o glebi ostrosci.. od czego zalezy.. bo pieprzysz glupoty jak malo kto..

zrozum, ze ani C8080, ani F828 ani zadna inna hybryda nie da takiej glebi ostosci jak dSLR z mnoznikiem 1.5-1.6x .. nie wspominajac o mniejszym mnozniku..

zapamietaj, ze na glebie wplywa cos takiego jak przekatna elementu ktory rejestruje obraz.. w przypadku hybryd czy tego chcesz czy nie, przekatna jest mniejsza niz w DSLR.. i to sporo.. dlatego nigdy nie uzsykasz z takiego aparatu takiej glebi jaka daja lustrzanki cyfrowe... sorry vinetou..


PS. przejzyj uwaznie manual od swojego aparatu.. i zobacz jakie wartosci ogniskowych posiada twoj obiektyw w realu.. nie zaden tam ekwiwalent.. to ze widzi tak jak 100mm.. nie znaczy ze obraz z niego uzyskany bedzie taki sam jak z prawdziwych 100mm.. i z ciekawosci sprawdz do jakiej wartosci max. mozesz przymknac obiektyw w hybrydzie.. a do jakiej w lustrzance.. f5.6 z hybrydy = mniej wiecej f11 z (d)slr'a

Vitez
27-07-2004, 01:43
Chciałeś czarny dół, czy białą górę? Zawsze jest pomiar prawie punktowy do poprawienia matrycowego.

Nie w 300D... w nim nie da sie dowolnie ustawic trybu pomiaru swiatla :? .

Przemek Białek
27-07-2004, 01:50
Nie w 300D... w nim nie da sie dowolnie ustawic trybu pomiaru swiatla .

nie dowolnie nie ale w trybach man i p-automat mozna poprzez blokade ekspozycji, to zawsze przelancza aparat w pomiar punktowy....

Tytus
27-07-2004, 08:54
Nie w 300D... w nim nie da sie dowolnie ustawic trybu pomiaru swiatla .

nie dowolnie nie ale w trybach man i p-automat mozna poprzez blokade ekspozycji, to zawsze przelancza aparat w pomiar punktowy....

pomiar punktowy to...gwóźdź do trumny tego aparatu, przez to są te wszystkie czarne drzewa i białe niebo na zdjęciach, zwłaszcza stosując z konieczności centralny AF i przekadrowanie, bierzesz pomiar i ostrość z jasnej postaci, przekadrowujesz i przy kontrastowych kadrach jest lipa...

300D ma straszne trudności z wyważeniem naświetlenia, ja bym chyba chciał na stale wielopolowy sobie włączyć.....

wizja
27-07-2004, 09:16
pomiar punktowy to...gwóźdź do trumny tego aparatu, przez to są te wszystkie czarne drzewa i białe niebo na zdjęciach, zwłaszcza stosując z konieczności centralny AF i przekadrowanie, bierzesz pomiar i ostrość z jasnej postaci, przekadrowujesz i przy kontrastowych kadrach jest lipa...

300D ma straszne trudności z wyważeniem naświetlenia, ja bym chyba chciał na stale wielopolowy sobie włączyć.....

zawsze można zablokować ekspozycję na innym elemencie niż ostrość, ale wielopolowy byłby niezastąpiony, to fakt.

Tytus
27-07-2004, 13:08
pomiar punktowy to...gwóźdź do trumny tego aparatu, przez to są te wszystkie czarne drzewa i białe niebo na zdjęciach, zwłaszcza stosując z konieczności centralny AF i przekadrowanie, bierzesz pomiar i ostrość z jasnej postaci, przekadrowujesz i przy kontrastowych kadrach jest lipa...

300D ma straszne trudności z wyważeniem naświetlenia, ja bym chyba chciał na stale wielopolowy sobie włączyć.....

zawsze można zablokować ekspozycję na innym elemencie niż ostrość, ale wielopolowy byłby niezastąpiony, to fakt.

no tak, ale daj potem ciotce aparat do reki, bo chcesz jedno na 100 zdjęć mieć ze swoją piękniejszą połową i powiedz

ciociu, najpierw ciocia złapie parametry naświetlania na te drzewa za nami, zablokuje ekspozycję, ustawi ostrość na nas i przekadruje tak, byśmy byli z lewej strony kadru i cyknie taką śliczna fotkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ludzi zatyka jak już biorą to ustrojstwo do ręki, o kombinowaniu nim nie wspomnę :? :? :?

muflon
27-07-2004, 13:25
ciociu, najpierw ciocia złapie parametry naświetlania na te drzewa za nami, zablokuje ekspozycję, ustawi ostrość na nas i przekadruje tak, byśmy byli z lewej strony kadru i cyknie taką śliczna fotkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ludzi zatyka jak już biorą to ustrojstwo do ręki, o kombinowaniu nim nie wspomnę :? :? :?
Hehe :) Ja niedawno płynąłem z żoną statkiem i chcieliśmy sobie zrobić zdjęcie na dziobie - kotwica, dzwon, takie tam... Wymierzyłem, ustawiłem wszystko na totalny manual - tylko wycelować i wcisnąć. Ale i tak niełatwo było przekonać kogokolwiek do wzięcia aparatu do ręki :)

wizja
27-07-2004, 13:34
no tak, ale daj potem ciotce aparat do reki, bo chcesz jedno na 100 zdjęć mieć ze swoją piękniejszą połową i powiedz

ciociu, najpierw ciocia złapie parametry naświetlania na te drzewa za nami, zablokuje ekspozycję, ustawi ostrość na nas i przekadruje tak, byśmy byli z lewej strony kadru i cyknie taką śliczna fotkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ludzi zatyka jak już biorą to ustrojstwo do ręki, o kombinowaniu nim nie wspomnę :? :? :?

nie nie, ciocia 'głuptakiem' też ładnego kadru nie strzeli, ani Twoja ciocia ani moja :wink: staję wtedy obok cioci, nastawiam exp na te drzewa, ustawiam ostrość na MF, szukam punku, żeby ciocia miała gdzie celować ('środkiem') i mówię jej: a teraz ciociu proszę wycelować w tamtą budkę z piwem i nacisnąć spust :lol:

to w zasadzie nie ważne. wiem o co Ci chodzi, ale mam już taką naturę, że nie chcę wyszukiwać problemów i tyle :wink: wg mnie każdy aparat po wyjęciu z pudełka trzeba bardziej lub mniej dostosować do swoich preferencji - od jakości zapisywanych zdjęć po FEC czy synchro na drugą 'kurtynkę' ;]

canon może i coś przeoczył, ale zaraz zostało to poprawione (zaocznie, ale kto wie ile canon w tym paluchów maczał) a pewnie za jakiś czas wyjdzie update firmwareu i to już będzie oficjalne. to jak z windowsem, też po wyjęciu nie działa jak należy, potrzebne jest dostosowanie i pełne łatki :wink:

Tomasz Golinski
27-07-2004, 13:44
Tytus, polecam to tych sytuacyj statyw.

wizja, niestety dokładnie tak jak z windowsem. Dostajesz produkt, zero kodu źródłowego, nic nie możesz zmienić bo tracisz gwarancje lub jest to nielegalne. I koniec.

JaW
27-07-2004, 13:51
Tytus to ma chyba całkowity brak kompatybilności z 300D. Może trzeba zaktualizowac firmware Tytusa? No bo skoro 300D ma juz firmware unowocześniony, wady usuniete, focić można bez większych problemów, to może pora się zająć drugim członem tandemu aparat-fotograf? Kto się podejmie?
:wink:

wizja
27-07-2004, 13:57
może pora się zająć drugim członem tandemu aparat-fotograf? Kto się podejmie?
:wink:

przecież widzisz, że to praca zespołowa ;] (canon forum et al.) :wink:

Tomasz Golinski
27-07-2004, 14:01
No bo skoro 300D ma juz firmware unowocześniony, wady usuniete, focić można bez większych problemów, to może pora się zająć drugim członem tandemu aparat-fotograf? Kto się podejmie?
:wink:
Taaa, też bym coś wypił ;)

Tytus
27-07-2004, 14:23
Tytus to ma chyba całkowity brak kompatybilności z 300D. Może trzeba zaktualizowac firmware Tytusa? No bo skoro 300D ma juz firmware unowocześniony, wady usuniete, focić można bez większych problemów, to może pora się zająć drugim członem tandemu aparat-fotograf? Kto się podejmie?
:wink:

czekaj, niedługo zapodam moje najciekawsze foty to zobaczysz jak działa unowocześniony firmware, chyba zapominacie, że hackowy firmware nie ulepsza algorytmów a jedynie koncentruje sie na odblokowaniu tego co firma zablokowała...

Tomasz Golinski
27-07-2004, 14:25
Ale nikt z nas na algorytmy nie narzekał. Jedynie na brak opcji.

Przemek Białek
27-07-2004, 14:51
Ale nikt z nas na algorytmy nie narzekał. Jedynie na brak opcji.

tak tak chcemy wybor pomiaru swiatla bez kombinacji!

Narod Walczacy!

Tomasz Golinski
27-07-2004, 14:53
Kosy na sztorc i ruszamy do Japonii? ;)

Przemek Białek
27-07-2004, 15:01
Kosy na sztorc i ruszamy do Japonii?

albo z flacha do VASILIJA - bedzie blizej i moze jakas kontrabande przywieziemy!

Tomasz Golinski
27-07-2004, 15:03
Wasylowi po opróżnieniu flachy różne opcje się odblokują, a nam razem z nim... ;) Zawsze to Słowiańska współpraca...

Przemek Białek
27-07-2004, 15:08
Wasylowi po opróżnieniu flachy różne opcje się odblokują, a nam razem z nim... Zawsze to Słowiańska współpraca

a najwazniejasza opcja to (oczywiscie po wspolpracy), wielokrotna ekspozycja np potrojna! :P

buitre
27-07-2004, 15:18
Witam wszystkich
Jako mój debiut na tym forum proponuję:

http://bobatkins.photo.net/photography/digital/rumors.html

Może niektórzy znajdą odpowiedź na część swoich pytań.

Przemek Białek
27-07-2004, 15:26
Może niektórzy znajdą odpowiedź na część swoich pytań.

moze nie ktorzy nie znaja dobrze angielskiego, jako wsparcie trzeba bylo zaproponowac cos w jezyku ojczystym!

Tytus
27-07-2004, 16:01
Ale nikt z nas na algorytmy nie narzekał. Jedynie na brak opcji.
mi wydaje się, że to po trosze głębszy problem, już w analogach narzekano na naświetlanie canona, albo czujniki albo algorytmy muszą jednak czasami zawodzić...

Tomasz Golinski
27-07-2004, 16:07
KAŻDY algorytm czasem zawodzi. Wiąże się to twierdzeniem Goedla. Dlatego trzeba po prostu cyknąć sporo fot, nauczyć się, jak działa, zrozumieć prawidłowość i wtedy umieć go ręcznie poprawiać.

Aszu
27-07-2004, 16:19
10D radzi sobie dobrze, pod warunkiem, że ktoś kto robi foty wie co robi.
Ja focę słabo, ale się ciągle uczę. Co prawda mogłem sobie kupić "kostkę masła" ale wolę aparaty z lustrem (nawet ciemnym"
11D - może tak będzie się nazywał nowy 10D.

Jakieś pomysły?

Tytus
27-07-2004, 16:39
KAŻDY algorytm czasem zawodzi. Wiąże się to twierdzeniem Goedla. Dlatego trzeba po prostu cyknąć sporo fot, nauczyć się, jak działa, zrozumieć prawidłowość i wtedy umieć go ręcznie poprawiać.

tak robię, kwestia jest tylko, JAK CZĘSTO algorytm zawodzi

[ Dodano: 27 Lipiec 2004 ]

10D radzi sobie dobrze, pod warunkiem, że ktoś kto robi foty wie co robi.
Ja focę słabo, ale się ciągle uczę. Co prawda mogłem sobie kupić "kostkę masła" ale wolę aparaty z lustrem (nawet ciemnym"
11D - może tak będzie się nazywał nowy 10D.

Jakieś pomysły?

jezeli zmiany będą znaczne to raczej 5D, lub po prostu Mark II

Shadow
27-07-2004, 16:45
Kompletnie nie rozumiem wiekszosci zarzutów, kolego forumowiczu highpc. Gdybym był złosliwy, to przedstawiłbym kilka wnioskow wyciągnietych z Twojej wypowiedzi Jednak widze, ze nie ma sprawy - 300DCi nie podszedł, zmieniles na Olka i jestes zadowolony - a o to chodzi. Miłego focenia

ok, nie chodzi o złośliwości chyba tylko o konkretne argumenty...
żeby nie byc gołosłownym - kilka przykładów (a moge duuuzo więcej) powiedz co jest źle, w czym mój błąd:

http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1061.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1108.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1135.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1152.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1165.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1169.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1191.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1193.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1215.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1242.JPG
http://www.pcmedia.aplus.pl/300d/IMG_1252.JPG

foty robione szkłem "kitowym" i Sigma 70-200 2,8 HSM

P.



Powracając do powyższego tematu i słabej jakości zdjęć kontrastowych w tym przypadku niebo i góry robionych na 300D. Zrobiłem przed chwilą kilka zdjęć testowych Canonem 10D oraz compaktem Olympus C-740. Kadr podobny tzn także duże kontrasty bloki osiedla i odcinające się nad nimi białe pochmurne niebo. Muszę przyznać, że wbrew temu co pisze kolega highpc kompakt wcale sobie lepiej nie poradził. Zdjęcia robiłem na różnych trybach pomiaru światła. Obydwa aparaty nie poradziły sobie w sposób zadowalający z tą sceną. Histogram wykazał ostre przypalenie nieba widoczne zresztą gołym okiem. Na końcu zapisałem ustawienia automatu w C-740 i wprowadziłem takie same nastawy dla 10D i wykonałem kilka zdjęć. Jeśli mam być szczery to z tych dwóch aparatów wybrałbym jednak zdjęcia robione Canonem. Dlatego podsumowując uważam, że 300D wcale nie zawiódł. Gdyby kolega highpc miał wtedy w górach swojego Olka 8080 to też wcale lepiej by mu zdjęcia nie wyszły. Wszystko zależy od światła, ekspozycji, kadru. Zresztą co ja piszę, przecież każdy o tym wie :) W trudnych warunkach to nawet aparat za 30 tys. sobie nie poradzi.

Vitez
28-07-2004, 02:44
W trudnych warunkach to nawet aparat za 30 tys. sobie nie poradzi.

Jesli przez "trudne warunki" nazywasz kontrastowa scene to... po zmierzeniu swiatlomierzem recznym rozpietosci tonalnej sceny mozesz ocenic czy aparat sobi poradzi. Bo cyfrowka z matryca o pojemnosci 5EV moze sobie nie poradzic... a negatyw o pojemnosci 11 EV moze sobie poradzic :roll: ... ale to chyba nie te podforum ;)

Shadow
28-07-2004, 07:37
Rozumiem. Ja pisałem to w kontekście zarzutów kolegi highpc.

Jarbas
28-07-2004, 22:18
Coś w tym jest że będzie nowy 10D... zobaczcie cene obecnego TUTAJ (http://royalcamera.com/eos10d.html)

Tytus
29-07-2004, 00:43
Coś w tym jest że będzie nowy 10D... zobaczcie cene obecnego TUTAJ (http://royalcamera.com/eos10d.html)
omijaj takie sklepy z daleka

Vitez
29-07-2004, 02:07
Coś w tym jest że będzie nowy 10D... zobaczcie cene obecnego TUTAJ (http://royalcamera.com/eos10d.html)

A TU (http://www.resellerratings.com/seller1895.html) masz opinie o tym sklepie.
Wszystkomowiace opinie :roll: .
Porownaj lepiej ceny TU (http://www.dpreview.com/shop/product.asp?id=canon_eos10d&affiliate=1).

meteor
29-07-2004, 10:19
Powracając do powyższego tematu i słabej jakości zdjęć kontrastowych w tym przypadku niebo i góry robionych na 300D. Zrobiłem przed chwilą kilka zdjęć testowych Canonem 10D oraz compaktem Olympus C-740. Kadr podobny tzn także duże kontrasty bloki osiedla i odcinające się nad nimi białe pochmurne niebo. Muszę przyznać, że wbrew temu co pisze kolega highpc kompakt wcale sobie lepiej nie poradził. Zdjęcia robiłem na różnych trybach pomiaru światła. Obydwa aparaty nie poradziły sobie w sposób zadowalający z tą sceną. Histogram wykazał ostre przypalenie nieba widoczne zresztą gołym okiem. Na końcu zapisałem ustawienia automatu w C-740 i wprowadziłem takie same nastawy dla 10D i wykonałem kilka zdjęć. Jeśli mam być szczery to z tych dwóch aparatów wybrałbym jednak zdjęcia robione Canonem. Dlatego podsumowując uważam, że 300D wcale nie zawiódł. Gdyby kolega highpc miał wtedy w górach swojego Olka 8080 to też wcale lepiej by mu zdjęcia nie wyszły. Wszystko zależy od światła, ekspozycji, kadru. Zresztą co ja piszę, przecież każdy o tym wie :) W trudnych warunkach to nawet aparat za 30 tys. sobie nie poradzi.
Mialem rowniez podobne problemy z fotkami w gorach. Udaje sie je dosc latwo korygowac blokada ekspozycji (*). Spot toto co prawda nie jest, ale jezeli dobrze pamietam, to chyba nieco inaczej mierzy swiatlo. W kazdym razie wystarczy nieco doswiadczenia i obserwacja ekspozycji (czas/przeslona), zeby okreslic kiedy dostaniemy pozadany efekt.
Z drugiej strony, jak ktos chce aparat nacisnij-i-zapomnij to faktycznie kompakty moga byc nieco lepsze - to juz raczej kwestia gustu, a o tym sie nie dyskutuje. :)

Jarbas
29-07-2004, 10:29
Dzięki Tytus i Vitez za rozszerzenie wątku o sklepie... szukam, gdyż kolega wraca we wrześniu z USA. Przywieść ma mi to i owo ja jednie mam podać link gdzie i co ma kupić :-)

krecio
16-08-2004, 17:42
Jeśli jeszcze Was to inetersuje to proponuję poszukać tutaj :http://www.nextag.com/Digital_Cameras~500001z0zBwzmainz5-htm