PDA

Zobacz pełną wersję : Do czego mi radiowe wyzwalacze z e-TTLem?



hekselman
18-04-2010, 23:59
Lamerskie pytanie czy "podpucha"?
Ani jedno ani drugie. Czytam skrupulatnie wątek o nowych Pixelach do wyzwalania lamp systemowych - z przeniesieniem danych eTTLa; sterowaniem grupami lamp no i wszelkimi innymi bajerami.Fajne - tylko nie do końca wiem: po co?
Jakich możliwości i efektów oczekiwać (po tak w końcu sporej inwestycji) i jakiego postepu w stosunku do pracy z systemową podczerwienią?
Głównie chodzi mi o ujawnienie przez kolegów kulis sesji bądź projektów/pomysłów - z takimi właśnie wyzwalaczami.

sebcio80
19-04-2010, 00:27
ja uzywam PW z ETTL

zalety to głównie praca z krótkimi czasami ekspozycji,
sesja bardzo mocno się skraca, nie trzeba co ujęcie podchodzić do lamp i je przestawiać, moc zmieniamy z poziomu body,
dodatkowo PW maja zoptymalizowany HSS dzieki czemu w trybie ETTL zyskuje sie nawet 2EV wiecej swiatla na 1D3, to tak jakby blyskac dwoma 580EX wiecej

IR Canonowskie jest bardzo zawodne, zwłaszcza w plenerze, przy nawet lekkim słońcu właściwie nie działa, dodatkowo można lampe schowac do softoxa, do parasolek, mozna schować za drzewo, za mur i wszystko działa, w przypadku IR nie

sterowanie grupami w plenerze nie jest aż tak istotne, chyba że ten plener to jakieś wnętrza (nie studio), gdzie moc lampy trzeba dobierać dość dokładnie