PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria czytnik CF canon 400d!!! POMOCY



sebek2299
18-04-2010, 01:45
Witam! kupilem wczoraj canona 400d i wszytko bylo ok do dzis! moj brat zle wlozyl karte sd i jeden pin wcisnal sie do srodka!! i teraz nieczyta karty!! co mam zrobic?????????:( Prosze o szybka pomoc! czy dam rade naprawic to sam?? jest jakas mozliwosc wyciagniecia tego pinu?? jestem za granica i niemam zbytnij mozliwosci skorzystania z serwisu!!! PROSZE O POMOCCCC:( Z gory bardzo dziekuje!!! pozdrawiam!

lukaszlada
18-04-2010, 02:20
Witam! kupilem wczoraj canona 400d i wszytko bylo ok do dzis! moj brat zle wlozyl karte sd i jeden pin wcisnal sie do srodka!! i teraz nieczyta karty!! co mam zrobic?????????:( Prosze o szybka pomoc! czy dam rade naprawic to sam?? jest jakas mozliwosc wyciagniecia tego pinu?? jestem za granica i niemam zbytnij mozliwosci skorzystania z serwisu!!! PROSZE O POMOCCCC:( Z gory bardzo dziekuje!!! pozdrawiam!

Wygiął pin czy go wbił do środka jak wbił to tylko serwis, jak wygiął to możesz próbować sam prostować :) Fajnego masz brata ;P

sebek2299
18-04-2010, 02:29
Wcisna go do srodka!!! A nie da sie rozebrac aparatu i wsadzic zpowrotem pin??? bo pewnie serwis ostro skasuje ze mnie tym bardziej ze nie mieszkam w polsce!!!! MASAKRA!!!!

szymekgd
18-04-2010, 10:56
Jezeli juz to karte CF, na forum byly podobne watki, w serwisie wymienia Ci cale gniazdo pamieci (za ok. 300zl), a jezeli posiadasz zdolnosci manualne to mozesz rozebrac aparat i sprobowac naprawic pin lub wymienic gniazdo na inne, z czytnika kart CF.

misieek
18-04-2010, 11:01
Idź jak najszybciej tam gdzie kupiłeś i mów że tak było :P

A tak poważnie to jak można jeden jakiś pin wdusić ? Musiało być coś nie tak, jeśli troche wystaje to pinceta albo szczypce małe i jechane... ale nie wiadomo czy sytuacja się nie powtórzy.

kuzi4
18-04-2010, 14:12
Serwis i to na koszt brata!!! Przecież on Ci zepsuł aparat. Nie sądzę - jeżeli nawet uda Ci się wyciągnąć pin, żeby to działało. Musiał byś go jakoś umocować, żeby nie wcisnął się jeszcze raz przy pierwszym włożeniu karty - bez rozkręcania aparatu raczej nie będzie to możliwe, a to się wiąże z utratą gwarancji. Chyba nie warto... A brat... cóż, za błędy trzeba płacić.