PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalanie 580 EX II - master



tikky
16-04-2010, 20:39
Witam,

Zakupiłem dziś 580 EX II (tak, przeczytałem instrukcję). Teraz chciałbym tą lampą na aparacie wyzwolić 550 EX zdalnie.

Ustawiam więc na 550 tryb master i kanał pierwszy jak zawsze.

Gorzej z 580 EX II - ustawiam ją na master, kanał 1 i w ty momencie gaśnie dioda pilota i nie da się zrobić zdjęcia z lampą. Pytanie co robię źle?
Czemu to nie działa. Przeglądam instrukcję ale coś nic mi nie przychodzi do głowy.

Dodam, że jak wyłączę tryb kilku lamp to działa ok. Połączenie z aparatem też działa. Nie zmieniałem również nic w Custom Functions.

sebcio80
16-04-2010, 20:44
instrukcja się kłania

a lampa poza body powinna miec tryb Slave

tikky
16-04-2010, 20:53
źle napisałem - oczywiście druga lampa - to jest 550 jest włączona na slave a nie jak pisałem wcześniej na master.

Co więc powoduje ów problem?

MaciekH
16-04-2010, 20:54
(tak, przeczytałem instrukcję)
To przeczytaj jeszcze raz, tym razem uważnie, zwłaszcza str. 36 jeśli masz polską instrukcję.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Sory, sprostowałeś swoją wypowiedź kiedy pisałem posta więc cofam swoje słowa;)

tikky
16-04-2010, 20:57
A tak ciężko Ci napisać. Pomóc. Nie mam polskiej instrukcji.
Czytałem wcześniej, widać coś robię źle, jakbym sobie umiał sam poradzić to bym nie pytał.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Na lampie głównej świeci mi się Master i kanał 1, na drugiej mam Slave i kanał również pierwszy. Co jeszcze może być źle?

sebcio80
16-04-2010, 21:09
napisz jeszcze raz dokładnie co robisz i jak wszystko podlaczasz

tikky
16-04-2010, 21:23
ok a więc po kolei.

Konfiguracja 1:
580 EX II - włączam tryb master i kanał 1
550 EX - włączam tryb slave i kanał 1
i teraz na 580 nic się nie dzieje, gaśnie zielone światło pilota. Robiąc zdjęcie z aparatu lampa nie zostaje wyzwolona.
550 - miga z przodu czerwonym światłem, sygnalizując gotowość do błysku

Konfiguracja 2 - odwrotna
550 - ustawiam na master, kanał 1, świeci się czerwona kontrolka pilota - mogę ją wyzwolić testowo, bądź zrobić zdjęcie z aparatu.
580 - ustawiam na slave, kanał 1 - czerwona lampka z przodu nie miga (choć z instrukcji wynika że powinna), nie świeci się światełko pilota, lampa nie zostaje wyzwolona błyskiem z lampy master

...w obu przypadakch w 580 przełączenie z master-slave na off, powoduje "ożywienie lampy" - zapala się zielona lampka pilota i lampa działa normalnie, można robić zdjęcia z błyskiem.

Nie wiem co jest grane.

sebcio80
16-04-2010, 21:29
wyglada na uszkodzona w jakis sposob lampe, bo mysle i mysle i chyba nie da sie nic zle ustawic przy takiej konfiguracji

ElSor
16-04-2010, 21:33
A sprawdz jeszcze ustawienia lampy poprzez menu w 50D - moze aparat automatycznie odczytuje swoje ustawienia i wtedy lampa na body przestaje byc masterem.

tikky
16-04-2010, 21:35
Hmm, dziwne to. Nówka lampa ze sklepu, ale też mi coś tu śmierdzi.

Czy ktoś z posiadaczy 580 EX II może sprawdzić taki manewr:
1. Włączamy lampę, samą bez aparatu - zapala się zielone światełko pilot
2. Przytrzymujemy 2 sekundy przycisk zoom
3. Przestawiamy pokrętłem lampę na MASTER
4. Zatwierdzamy przyciskiem SET zmiany..
5. Czy wam też zgasła lampka pilota czy tylko u mnie???
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

A sprawdz jeszcze ustawienia lampy poprzez menu w 50D - moze aparat automatycznie odczytuje swoje ustawienia i wtedy lampa na body przestaje byc masterem.

Próbowałem już tak, też nie pomaga. Ale z tego co pamiętam z zabaw z dwoma lampami 550 EX, to one działały nawet bez aparatów, na master/slave

sebcio80
16-04-2010, 21:42
nic nie gaśnie przy włączeniu master/slave, jedynie zoom sie przesuwa na 24mm

moze to jego wina?
dziala normalnie na body w calym zakresie? lub manualnie?

ElSor
16-04-2010, 22:13
...
Czy ktoś z posiadaczy 580 EX II może sprawdzić taki manewr:
1. Włączamy lampę, samą bez aparatu - zapala się zielone światełko pilot

Zielone po chwili zmienia sie na czerwone i nie gasnie nawet po przestawieniu lampy na master

Maver
16-04-2010, 23:06
Hmm, dziwne to. Nówka lampa ze sklepu, ale też mi coś tu śmierdzi.

Czy ktoś z posiadaczy 580 EX II może sprawdzić taki manewr:
1. Włączamy lampę, samą bez aparatu - zapala się zielone światełko pilot
2. Przytrzymujemy 2 sekundy przycisk zoom
3. Przestawiamy pokrętłem lampę na MASTER
4. Zatwierdzamy przyciskiem SET zmiany..
5. Czy wam też zgasła lampka pilota czy tylko u mnie???


Nie zgasła.

tikky
16-04-2010, 23:24
Zielone po chwili zmienia sie na czerwone i nie gasnie nawet po przestawieniu lampy na master

A mam drania. A więc tu jest pies pogrzebany. To wina akku. Taka prozaiczna rzecz - grrr :-) Stara 550 EX piszczała więc wiedziałem kiedy się ładuje a kiedy baterie są słabe, a w tej jest przetwornik ultradźwiękowy i nic nie słychać.

Swoją drogą co to za logika - zielone światło oznacza, że lampa jest naładowana częściowo, a czerowna że full. Zazwyczaj to zielonym oznacza się gotowość.

Miałem w lampie nowe akumulatory Sanyo, które rzekomo są naładowane oryginalnie i nie tracą pojemności. Co ciekawe po zamianie akku 580<->550 obie lampy działają!

Dzięki za pomoc i przepraszam za zamieszanie. Jutro pomierzę dokładnie napięcie na ogniwach, może jeden akumulator padł, wszak wszytkie były naładowane.

Maver
17-04-2010, 00:17
Swoją drogą co to za logika - zielone światło oznacza, że lampa jest naładowana częściowo, a czerowna że full. Zazwyczaj to zielonym oznacza się gotowość.


Czerwone ostrzega cie ze jak nacisniesz to stracisz wzrok ;)
A zielone ze mozesz bezpiecznie strzelac bo nie oberwiesz cala moca ;)